Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

Corfu Rider

Active Member
Γράψε το όνομα του χειρουργού χασάπη για να ξέρουμε.
Όσο για συμβουλές ο tropheus θα σε κατατοπισει αρκετά..
Και εγώ προσωπικά θα σου δώσω συμβουλές σε κάπου 1 μήνα + όπου θα κάνω revision rhinoplasty.
Μην γίνεσαι απαισιόδοξος πάντως. Παρόλο που παρά πολλοί χειρουργοί είναι για το κρεοπωλείο, υπάρχουν και αξιόλογοι. Θα βρεθεί λύση πιστεύω..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
Καλημέρα σε όλους, τον Απρίλιο είχα ρωτήσει εδώ για ρινοπλαστική...θα ήταν η δεύτερή μου...πήγα σε αυτόν για τον οποίο ρωτούσα και με πετσόκοψε στην κυριολεξία. Είχα μια μυτη ψηλή και μακρία με 2 προβληματικά σημεία...μάλλον τα ίδια που έχουν όλοι και κατέληξα με γαλλική, με μια καμπύλη που στην ουσία δεν υπάρχει πλέον ράχη της μύτης και το ακρορρίνιο στο Θεό...απο προφίλ είμαι λες και τράκαρα με τοίχο και από μπροστά λες και γεννήθηκα από γουρούνι και όχι από άνθρωπο. Είναι κάτι λιγότερο από τέσσερις μήνες που την έχω κάνει, πήγα στον ίδιο και η δικαιολογία που μου δώσε γιατί μου έκανε γαλλική ενώ δεν του είπα ήταν "γιατί του άρεσε" και μου έβαλε ένα υλικό για να γεμίσει τη ράχη που κράτησε μετα βίας 2 εβδομάδες. Πηγα σε έναν άλλο στη Θεσ/νικη χτες και μου είπε ότι αν δεν περάσει χρόνος δεν αναλαμβάνει και οτι μπορει να μου βάλει υαλουρονικο ή λίπος από το σώμα. Και θα έχω δηλ. μύτη λάστιχο ή θα πηγαίνω κάθε 2 μήνες για refil ώσπου να πεθάνω. Δεν θέλει και πολύ μυαλό για να καταλάβει κανείς ότι ό,τι βγαίνει ΔΕΝ ξαναμπαίνει. Οι άνθρωποι είναι χασάπηδες, από ό,τι φαίνεται εδώ χωρίς εξαιρέσεις. Δεν ξέρω πού να πάω και τί να κάνω. Δεν θέλω να ξαναεμπιστευτώ σε κανέναν πια τα μούτρα μου, αλλά δεν αντέχω αυτό το μαρτύριο που βλέπω κάθε μέρα στον καθρέφτη. Αν ξέρει κανείς κάποιον στο εξωτερικό που ειδικεύεται στις προσθετικές ας το γράψει. Ευχαριστώ.

Με λιπος απο το σωμα μπορεις να κανεις γλυπτικη, να δωσεις ογκο, να πλασεις σημεια στο προσωπο σου κυριως.
Ειναι μια καλη ανερχομενη τεχνικη στην πλαστικη χειρουργικη που χρειαζεται γιατρο με εμπειρια.

Το πλεονεκτημα της επεμβασης ειναι οτι μπορεις να παρεις λιποκυτταρα απο περιοχες του σωματος σου που υπαρχει περισσεια (οπως κοιλια ή προγουλι) και να τα εμφυτευσεις στην περιοχη που θελεις.
Το μειονεκτημα ειναι οτι το λιπος ειναι αναξιοπιστο υλικο, απορροφαται κατα μεγαλο ποσοστο απο τον οργανισμο και σε λιγους μηνες ισως χρειαστει να κανεις συμπληρωματικη επεμβαση για να επιτυχεις μονιμο και επιθυμητο αποτελεσμα.
Ο Γιατρος στην Θεσ/νικη σου εδωσε μια καλη λυση για το προβλημα σου...
 

Meight

New Member
Γράψε το όνομα του χειρουργού χασάπη για να ξέρουμε.
Όσο για συμβουλές ο tropheus θα σε κατατοπισει αρκετά..
Και εγώ προσωπικά θα σου δώσω συμβουλές σε κάπου 1 μήνα + όπου θα κάνω revision rhinoplasty.
Μην γίνεσαι απαισιόδοξος πάντως. Παρόλο που παρά πολλοί χειρουργοί είναι για το κρεοπωλείο, υπάρχουν και αξιόλογοι. Θα βρεθεί λύση πιστεύω..
Corfu Rider, το όνομα είναι στο προηγούμενο ποστ μου του Απριλίου, όταν ρωτούσα πληροφορίες για τον συγκεκριμένο. Είναι ακόμα ποσταρισμένο. Σε παρακαλώ πολύ όταν κάνεις, μπορείς να με ενημερώσεις; Δεν ξέρω πώς λειτουργεί το private message εδώ. Αν θες στείλε μου σε ποιον προτίθεσαι να κάνεις, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα γιατί έχω αρχίσει ήδη το ψάξιμο. Δεν θέλω να ξαναπάω σε μεγάλο όνομα πάντως, λιγότερο κακό μου έκανε ο πρώτος που ήταν ένας απλός χειρούργος ΩΡΛ που είχα πάει με σύσταση, παρά ο καθ'αυτού πλαστικός. Όλοι κάνουν λόγο για χόνδρο από τα πλευρά ή το αυτί στην αυξητική. Σκέφτομαι το χρόνο αποκατάστασης μετά από ένα τέτοιο χειρουργείο και με πιανει συγκρυο...
 

Meight

New Member
Με λιπος απο το σωμα μπορεις να κανεις γλυπτικη, να δωσεις ογκο, να πλασεις σημεια στο προσωπο σου κυριως.
Ειναι μια καλη ανερχομενη τεχνικη στην πλαστικη χειρουργικη που χρειαζεται γιατρο με εμπειρια.

Το πλεονεκτημα της επεμβασης ειναι οτι μπορεις να παρεις λιποκυτταρα απο περιοχες του σωματος σου που υπαρχει περισσεια (οπως κοιλια ή προγουλι) και να τα εμφυτευσεις στην περιοχη που θελεις.
Το μειονεκτημα ειναι οτι το λιπος ειναι αναξιοπιστο υλικο, απορροφαται κατα μεγαλο ποσοστο απο τον οργανισμο και σε λιγους μηνες ισως χρειαστει να κανεις συμπληρωματικη επεμβαση για να επιτυχεις μονιμο και επιθυμητο αποτελεσμα.
Ο Γιατρος στην Θεσ/νικη σου εδωσε μια καλη λυση για το προβλημα σου...
Δημήτρη, υδροξυαπατίτη υποτίθεται μου έβαλαν πριν από 20 μέρες και σήμερα που μιλάμε δεν έχει μείνει ίχνος...Θέλω μόνιμη λύση ας είναι και ημίμετρο, αλλά δεν μπορώ άλλο κόψε-ράψε-τρύπα...Σ'ευχαριστώ για την απάντηση όμως
 

Δημητρης38

Active Member
Δημήτρη, υδροξυαπατίτη υποτίθεται μου έβαλαν πριν από 20 μέρες και σήμερα που μιλάμε δεν έχει μείνει ίχνος...Θέλω μόνιμη λύση ας είναι και ημίμετρο, αλλά δεν μπορώ άλλο κόψε-ράψε-τρύπα...Σ'ευχαριστώ για την απάντηση όμως

Τα fillers (υαλουρονικο οξυ) και η υδροξυαπατιτη που χρησιμοποιησες ειναι ενεσιμα μη μονιμα υλικα.
Το λιπος ειναι αυτοφυτο υλικο που δινει μονιμο αποτελεσμα.
Επειδη εσυ θελεις μυτη που ειναι οργανο του σωματος που δεν εχει διαρκη κινηση με 2 το πολυ μικροεπεμβασεις θα εχεις μονιμο αποτελεσμα... δεν σου τα εξηγησε ο Γιατρος σου αυτα ?

Εχω φιλη που δουλευει σε εναν απο τους πρωτα ονοματα γιατρων πλαστικης χειρουργικης και ξερω τι γινεται με αυτες τις επεμβασεις ... ειναι μια καλη και φθηνη λυση.
 

stan14

New Member
Γεια σας σκεφτομαι να κανω ρινοπλαστικη και θα ηθελα καποιες συμβουλες και διευκρινησεις! Μενω Θεσσαλονικη οποτε καποιες προτασεις ρινοπλαστικων εδω θα τις προτιμουσα!Γενικα διαβασα ολη την συζητηση εδω και ταρακουνηθηκα λιγο! Το προβλημα μου δεν ειναι πολυ μεγαλο αλλα απο οτι καταλαβα δεν ειναι αυτο ποθ παιζει ρολο για να ειναι ικανοποιητικο το τελικο αποτελεσμα σωστα?
 

tropheus

Well-Known Member
... Το προβλημα μου δεν ειναι πολυ μεγαλο αλλα απο οτι καταλαβα δεν ειναι αυτο ποθ παιζει ρολο για να ειναι ικανοποιητικο το τελικο αποτελεσμα σωστα?

Πολύ σωστά! Αν δεν είναι πραγματικά σοβαρό το πρόβλημα καλύτερα να μην κάνεις τίποτα...
 

stan14

New Member
Σε περιπτωση που κανω μπορεις να μου δωσεις καποια ονοματα ωστε να ξερω που να κινηθω περιπου?
 

skarlet

New Member
Δεν νομίζω για αισθητικό να είναι εφικτή η εισαγωγή σε δημόσιο νοσοκομείο..
Εγώ, επειδή έχω πρόβλημα και στο διάφραγμα, και στις κόγχες, και στην κορυφή της μύτης, θα επιλέξω δημόσιο νοσοκομείο (είναι και το οικονομικό στην μέση, χώρια που θέλω να κάνω και κάποια μεταμόσχευση τριχοθυλακίων και υποθέτω θα κοστίσει κάποιες χιλιάδες ευρώ..).
Όσον αφορά τον Δρ. Ιωάννη Μήτσου, τον επισκέφθηκα την περασμένη εβδομάδα στην Αθήνα, όπου είχα πάει για κάποια θεραπεία για τα μαλλιά μου εκεί 'κοντά' [μόνο... 15 στάσεις μετρό δηλαδή.. ((( ].
Δεν κάνει χειρουργεία στο 'ΥΓΕΙΑ' πια, αλλά στο 'Ιατρικό Αθηνών' {Περιοχή 'Νερατζιώτισσα/Κηφησού -απέναντι από το μέγαρο του ΟΤΕ}. Εκεί, εφαρμόζει κάποια πρωτοποριακή μέθοδο χειρουργείου, που περιλαμβάνει και άλλου είδους νάρκωσης, για μειωμένο κίνδυνο και πιο ασφαλή τεχνική (υποθέτω και καλύτερους χειρισμούς στην επέμβαση).
Τον ρώτησα για το κόστος -γιατί παρόλο που θα κάνω σε δημόσιο νοσοκομείο την περίπτωση μου, ήθελα πιο πολύ να μάθω για να ενημερώσω τα παιδιά εδώ στο φόρουμ και εσένα- και μου είπε ότι αισθητά μειωμένο σε σχέση με άλλες κλινικές και ιατρούς, για πολλούς λόγους. Μου είπε 'γύρω στις €2500'. Τώρα, εάν είναι λίγο πάνω, λίγο κάτω, αυτό δεν το ξέρω, ούτε μπορώ να τον ρωτήσω, καθώς γνωρίζω ότι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Για λεπτομέρειες, καλύτερα να έλθει όποιος ενδιαφέρεται, σε επικοινωνία μαζί του. Μου είπε ότι δεν έχει 'δικού του ιατρείο', αλλά είναι στο ιατρείο του 'Ιατρικού Αθηνών' {το οποίο, δεν ευρίσκεται στο κυρίως κτίριο, αλλά σε ένα ξεχωριστό κτίριο, ακριβώς από πίσω, και έξω γράφει 'Γραφεία ιατρών'.
Το site που έχει ο Μήτσου, είναι: http://www.safesurgery.gr/plastikos-xeirourgos.php
Περισσότερες πληροφορίες θα δώσει σε όποιον τον δει προσωπικά (και το 1ο ραντεβού είναι δωρεάν, σε αντίθεση με τον Παυλιδέλη που μου είχε πάρει παλιά €50 και μου 'την έσπασε'). Άρα, όποιος ενδιαφέρεται, ας κάνει τον κόπο να έλθει σε επαφή μαζί του. Εγώ πήγα στον Μήτσου, γιατί με είχε χειρουργήσει παλιά, και όπως κατάλαβα από φίλο ΩΡΛ στην Κέρκυρα, δεν ήταν η επέμβαση του 'αποτυχημένη', αλλά το διάφραγμα και οι ιστοί της μύτης μου, διατήρησαν την 'αυξητική τους τάση και διαφοροποίηση εντός του ανάγλυφου. Αυτό το κατάλαβα και εγώ, γιατί μετά από αρκετό διάστημα ξεκίνησε η.. 'αντίδραση' στην μύτη μου, και δεν νομίζω να ήταν ατομική ευθύνη του χειρούργου.
Anyway, όποιος/-α θέλει να ακούσει και την γνώμη του συγκεκριμένου ιατρού, ας επικοινωνήσει μαζί του. Και εφόσον κάνει κάποια επέμβαση, να μας γράψει στο φόρουμ τις εντυπώσεις/αποτέλεσμα/οικονομικό/μικρά μυστικά..
Εγώ ότι μπορούσα να μάθω, το έμαθα και το γράφω.. ελπίζω όλοι να πράττουμε το ίδιο.
Τέτοιες επεμβάσεις -σε ιδιώτες- κοστίζουν πολλά χρήματα, και αφού είμαστε εδώ, πρέπει να γνωστοποιούμε όλα τα σχετικά με το αντικείμενο, και να κατατοπίζουμε όσους διαβάζουν..
Όταν κάνω κάποια κίνηση για δημόσιο νοσοκομείο και βρώ ημερομηνία/χειρούργο για την επέμβαση μου, θα ενημερώσω ανάλογα..
Καλησπερα, εχω κανει κι εγω ηδη μια εγχειρηση σε δημοσιο νοσοκομειο, μονο ομως για διαφραγμα, παρολο που χρειαζομουν και πλαστικη ωστε να ισιωσει η μυτη μου, και δεν πετυχε δυστυχως! οταν την εκανα δεν γνωριζα οτι η συγκεκριμενη γιατρος ηταν μονο ωτορινολαρυγγολογος και οχι και πλαστικος χειρουργος, οποτε εφταιγα κι εγω που δεν το ειχα ψαξει σωστα! τωρα θελω να επαναλαβω το χειρουργειο γιατι δεν μπορω να αναπνευσω σωστα και επειδη στην μυτη μου αισθητικα εχει αυξηθει το προβλημα! λογω οικονομικης δυσχερειας δεν μπορω να κανω καποια επεμβαση σε ιδιωτικο ιατρειο και ψαχνω ξανα σε δημοσιο αλλα κανοντας καποια ερευνα! εσυ εχεις βρει τελικα κατι-καποιον που να σου εχουν πει εστω οτι ειναι καλος;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Meight

New Member
Γεια σας σκεφτομαι να κανω ρινοπλαστικη και θα ηθελα καποιες συμβουλες και διευκρινησεις! Μενω Θεσσαλονικη οποτε καποιες προτασεις ρινοπλαστικων εδω θα τις προτιμουσα!Γενικα διαβασα ολη την συζητηση εδω και ταρακουνηθηκα λιγο! Το προβλημα μου δεν ειναι πολυ μεγαλο αλλα απο οτι καταλαβα δεν ειναι αυτο ποθ παιζει ρολο για να ειναι ικανοποιητικο το τελικο αποτελεσμα σωστα?
Μην κάνεις τίποτα!!! Προς θεού! Όχι άλλα θύματα!!!
 

anna.

New Member
Γεια σας παιδιά, πραγματικἀ ειμαι χαρούμενη που υπάρχει αυτο το φόρουμ γιατι όπου να ναι δεν θα με αντέχει κανείς γνωστός μου με το θέμα της ρινοπλαστικής.. Έκανα πρόσφατα και εγώ επέμβαση όπου διόρθωσα και το εξωτερικό και διάφραγμα και κόγχες.. ήταν κάτι που ήθελα απο το σχολείο καθώς η μύτη μου ήταν το μόνο και μόνιμο μου κόμπλεξ. Πίστευα πως θα ήμουν πολύ ευτυχισμένη όταν την έφτιαχνα κοιτούσα και διάσημες που ήταν άθλιες και έβγαιναν θεές και έλεγα αμήν και πότε και εγώ.. Αλλά τελικά δεν.. πήγα ωρλ όχι σε πλαστικό, δεν μ αρέσει το αποτέλεσμα.. σίγουρα δεν ήταν αυτό που περίμενα δεν μ αρέσει η ράχη μου την έχει φάει πολυ ειδικά απο την μία πλευρά ενω είχα ενα ελάχιστο εξογκοματάκι μια σταλίτσα κ έλεγε ίσα ίσα θα στο λιμάρωκαι έπειτα ξαναστράβωσε λίγο προς τα δεξιά όπως πρίν.. γενικά δεν ξέρω τι να κάνω, εχω πέσει σε κατάθλιψη και δεν μπορώ να είμαι λειτουργική στους άλλους τομείς της ζωής μου.. Το ήθελα τόσο καιρό και λέω γιατί να πάνε τα πράγματα έτσι? Τόσος κόπος, ταλαιπωρία ψυχική και οργανική, λεφτά που στις μέρες μας είναι και πολύ βασικό.. Γιατί άλλες επεμβάσεις πετυχαίνουν και άλλες όχι??Πως γίνεται ακόμα και στην ελλάδα πχ λέχου, λαμπιρη να τους κάνουν φοβερή δουλειά και σε εμάς να γίνονται αυτά? Επίσης ξέρει κάποιος να μου πει πως στο καλό στραβώνει η μύτη? εμένα ήταν απο πρίν ελάχιστα αλλα στην αρχή τις πρώτες 3 βδομάδες φαινόταν ίσια.. και ούτε την χτύπησα ούτε τίποτα..
 

tropheus

Well-Known Member
Γεια σας παιδιά, πραγματικἀ ειμαι χαρούμενη που υπάρχει αυτο το φόρουμ γιατι όπου να ναι δεν θα με αντέχει κανείς γνωστός μου με το θέμα της ρινοπλαστικής.. Έκανα πρόσφατα και εγώ επέμβαση όπου διόρθωσα και το εξωτερικό και διάφραγμα και κόγχες.. ήταν κάτι που ήθελα απο το σχολείο καθώς η μύτη μου ήταν το μόνο και μόνιμο μου κόμπλεξ. Πίστευα πως θα ήμουν πολύ ευτυχισμένη όταν την έφτιαχνα κοιτούσα και διάσημες που ήταν άθλιες και έβγαιναν θεές και έλεγα αμήν και πότε και εγώ.. Αλλά τελικά δεν.. πήγα ωρλ όχι σε πλαστικό, δεν μ αρέσει το αποτέλεσμα.. σίγουρα δεν ήταν αυτό που περίμενα δεν μ αρέσει η ράχη μου την έχει φάει πολυ ειδικά απο την μία πλευρά ενω είχα ενα ελάχιστο εξογκοματάκι μια σταλίτσα κ έλεγε ίσα ίσα θα στο λιμάρωκαι έπειτα ξαναστράβωσε λίγο προς τα δεξιά όπως πρίν.. γενικά δεν ξέρω τι να κάνω, εχω πέσει σε κατάθλιψη και δεν μπορώ να είμαι λειτουργική στους άλλους τομείς της ζωής μου.. Το ήθελα τόσο καιρό και λέω γιατί να πάνε τα πράγματα έτσι? Τόσος κόπος, ταλαιπωρία ψυχική και οργανική, λεφτά που στις μέρες μας είναι και πολύ βασικό.. Γιατί άλλες επεμβάσεις πετυχαίνουν και άλλες όχι??Πως γίνεται ακόμα και στην ελλάδα πχ λέχου, λαμπιρη να τους κάνουν φοβερή δουλειά και σε εμάς να γίνονται αυτά? Επίσης ξέρει κάποιος να μου πει πως στο καλό στραβώνει η μύτη? εμένα ήταν απο πρίν ελάχιστα αλλα στην αρχή τις πρώτες 3 βδομάδες φαινόταν ίσια.. και ούτε την χτύπησα ούτε τίποτα..

Δυστυχώς Άννα στον κόσμο της πλαστικής χειρουργικής τα πράγματα δεν είναι καθόλου έτσι όπως θέλουν να τα παρουσιάζουν τα ΜΜΕ. Εδώ βλέπεις ανθρώπους με τρελά χρήματα "αστέρες " του hollygood που δεν ξέρουν τι έχουν και γίνονται σα φαντάσματα.

Δεν ξέρω αν έκατσες να διαβάσεις όλες τις σελίδες του νήματος αλλά είναι γεμάτη από απογοητευμένους ανθρώπους που έχουν πέσει θύματα ρινοπλαστικών που υπόσχονται τα πάντα και τελικά δε προσφέρουν τίποτα.
Η επιτυχία μιας ρινοπλαστικής είναι συνάρτηση πάρα πολλών παραγόντων με αποτέλεσμα να παίρνεις μια ποικιλία αποτελεσμάτων. Ο πιο βασικός παράγοντας είναι ο ίδιος ο γιατρός. Η ικανότητα του, η εμπειρία του, ο επαγγελματισμός του και οι ευαισθησίες του...

Η Λέχου και η Λαμπίρη (χωρίς να γνωρίζω λεπτομέριες) πέρα από το ότι μπορεί να ήταν εύκολες περιπτώσεις πιθανώς έτυχαν ιδιαίτερης προσοχής γιατί είναι δημόσια πρόσωπα και αποτελούν διαφήμιση για το γιατρό.
Κατά καιρούς εδώ στο νήμα έχουν αναφερθεί περιπτώσεις (και εγώ μαζί) που πήγαν στους "κορυφαίους" Έλληνες ρινοπλαστικούς με τραγικά αποτελέσματα. Ο λόγος είναι γιατί οι γιατροί αυτοί δεν ικανοποιούν τους βασικούς παράγοντες που ανέφερα παραπάνω. Είναι απλά ανίκανοι, ψωνάρες, και €-killers.

Ο ένας δεν το ξέρει καθόλου το "άθλημα". Ό άλλος το ξέρει αλλά νοικιάζει ένα χειρουργείο με την ώρα σε κάποια κλινική για να σου κάνει την επέμβαση κάνει τα πάντα για να σε ξεπετάξει γρήγορα και να του μείνει το μεγαλύτερο δυνατό κέρδος. Τέτοιος επαγγελματισμός!

Το γιατί ξαναστάβωσε η μύτη οφείλεται σε αυτό που δε λέει κανένας γιατρός από πριν και ονομάζεται "μνήμη". Το ίδιο το σώμα προσπαθεί να ξανάρθει στη θέση που ήταν πριν την επέμβαση και που είναι γονιδιακά προκαθορισμένο. Το ίδιο έχει συμβεί και σε εμένα και σε πολλούς άλλους...

Άστα...
 

anna.

New Member
tropheus έχεις βοηθήσει πάρα πολύ απο αυτό το φόρουμ ειλικρινά.. Εμένα η γιατρός με έκανε να νιώσω χάλια γιατί μου λέει πως στράβωσε μετά απο ένα μήνα που υποτίθεται ότι έχει δέσει, εσύ θα την χτύπησες και λέω όχι δεν την έχω χτυπήσει.. οκ μετά απο ένα μήνα και αφού έβγαλα τα ράμματα φίλησα το αγόρι μου αλλά άμα είναι να στραβώνει και έτσι.. Μου λέει μπορεί να την στράβωσες στον ύπνο σου, που πάλι αποκλείεται γιατί έχω γίνει εμονική με αυτό. Και της είπα πως εγώ δεν το θεωρώ τυχαίο οτι ξαναγίνεται όπως ήταν πριν απο αυτήν την πλευρά δηλαδή.. Λέτε να στραβώσει κ άλλο? Δεν ήταν εύκολες περιπτώσεις η λέχου κ η λαμπίρη και η τσιμτσιλή κ όλες αυτές, εγώ ας πούμε ήμουν εύκολη περίπτωση ένα κοκκαλάκι μια σταλίτσα είχα κ λίγο την κλίση αυτή και πάλι το πράγμα δεν πέτυχε.. Αλλά λέω γιατί?? Πώς γίνεται να λένε επεμβάσεις ρουτίνας κ τόσο συχνή κ απο την άλλη.. Κ στο χόλυγουντ εγώ που βλέπω οτι όλες έχουν κάνει μια χαρά είναι καλύτερες απο πρίν.. λίγα τα περιστατικά που είναι παραμορφωμένα.. Αχ παιδιά μα να πας να φτιάξεις κάτι, να κάνεις κάτι καλό για σένα, να περνάς τόση ταλαιπωρία και αναισθησία και χειρουργείο και λεφτά και να καταλήγεις με κλάματα.. Αδικία ρε παιδιά.. Γιατί έτσι?κ αν δεν είσαι ικανοποιημένος τι κάνεις πάλι επέμβαση? Κ άμα βγεί χειρότερη? που θα θέλουν μοσχεύματα κ τέτοια.. κ η αποθεραπεία ξανά και το σόκ της αλλαγής ξανά και χειρουργείο και αναισθησίες..Παιδιά τι κάνουμε λοιπόν??εχω απελπιστεί
 
Μπλουζα