Εχει αγορασει κανεις απο minoxidil-direct.co.uk?

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

laplace

Member
Μολις εβγαλα χρεωστικη καρτα .Να ρωτησω ερχονται με ελτα ή μεταφορικη ? Θελω να τα παραλαβω ο ιδιος γιατι το διαστημα που θα ερθουν μπορει να λειπω και δεν θελω να τα στειλουν πισω! Εχω χρονοτριβησει αρκετους μηνες με τη αποφαση να παρω μινοξ και το μετανιωσα...

Ευχαριστω εκ των πρωτερων !
 

Bouklas

Well-Known Member
laplace είπε:
Μολις εβγαλα χρεωστικη καρτα .Να ρωτησω ερχονται με ελτα ή μεταφορικη ? Θελω να τα παραλαβω ο ιδιος γιατι το διαστημα που θα ερθουν μπορει να λειπω και δεν θελω να τα στειλουν πισω! Εχω χρονοτριβησει αρκετους μηνες με τη αποφαση να παρω μινοξ και το μετανιωσα...

Ευχαριστω εκ των πρωτερων !
Με ΕΛΤΑ έρχονται φιλε. Αλλα το αν θα στο φέρει ο ταχυδρόμος στη πόρτα η θα σου αφήσει χαρτάκι δεν βγάζεις άκρη :D Όπως του έρθει του καθενός.
 

laplace

Member
Εσυ bouklas εχεις βρει τροπο να επικοινωνεις μαζι τους για να πηγαινεις να το παραλαμβανεις εσυ?
Ειναι δυνατον να το αφησει στην οικοδομη και να φυγει ειναι σοβαρος ή εννοεις οτι αμα δεν σε βρει απλα θα αφησει χαρτακι ?δηλαδη δεν υπαρχει τροπος να οριστει σημειο παραλαβης τα ελτα ?
 

Bouklas

Well-Known Member
laplace είπε:
Εσυ bouklas εχεις βρει τροπο να επικοινωνεις μαζι τους για να πηγαινεις να το παραλαμβανεις εσυ?
Ειναι δυνατον να το αφησει στην οικοδομη και να φυγει ειναι σοβαρος ή εννοεις οτι αμα δεν σε βρει απλα θα αφησει χαρτακι ?δηλαδη δεν υπαρχει τροπος να οριστει σημειο παραλαβης τα ελτα ?
Ναι έχω βρει τρόπο, ο ταχυδρόμος είναι γνωστός μου οποτε οτιδήποτε να έρθει ακόμα και βαριά κουτιά τα φέρνει στο σπίτι :D
Εντάξει είπαμε κανείς δεν θα τα άφηνε σε οικοδομή και θα έφευγε (αλλλα ξέχασα στην Ελλάδα ζούμε οπότε το κανείς το πέρνω πίσω :D ). Εννοώ πως οι ταχυδρόμοι δεν κάνουν όλοι την ίδια δουλειά, μπορεί κάποιος να στο φέρει κάτω από το διαμέρισμα σου και κάποιος άλλος να μη στο φέρει γιατί του φάνηκε μεγάλο το βάρος των 350 γραμμαρίων και έτσι θα σου αφήσει χαρτάκι. Από την άλλη αν έχει σκοπό να στο φέρει και μένεις σε πολυκατοικία λογικά θα χτυπήσει να του ανοίξουν και θα το αφήσει (άλλο βάσανο τα δέματα που χάνονται σε πολυκατοικίες).
Η μόνη λύση είναι να συνεννοηθείς με τον ταχυδρόμο που περνάει από την περιοχή σου. Ο ίδιος περνάει συνέχεια οπότε τον πιάνεις μια μέρα ευγενικά και του λες ότι δέμα έρθει στο όνομα μου μη το φέρεις άφησε χαρτάκι. ;)
 

cool11

Well-Known Member
Παει κοντα ενας μηνας απο τοτε που εκανα την παραγγελια.
Δεν παρελαβα τιποτε.
Σημερα εστειλα mail, αν εχουν tracking information ή να μου πουνε αν ξερουν κατι, τι προτεινουν κλπ.

Εχω παραγγειλει και στο παρελθον, αλλα δεν θυμαμαι αν καθυστερουσε τοσο.
Απο προσφατες παραγγελιες που κανατε, ποσο περιμενατε μεχρι να σας ερθει το πακετο;
 

weznem

Well-Known Member
to Πακετο δεν θα ερθει,μαλλον κατι εγινε με το τελωνειο..
στειλε τους μηνυμα και θα σε ρωτησουν τα λεφτα πισω η να σου στειλουν καινουργια αποστολη? παρε την δευτερη επιλογη και θα στο ξαναστειλουν..
 

cool11

Well-Known Member
Να τους πω να το ξαναστειλουν, αλλα εγω θα το λαβω????
Κι εγω δεν προτιμω τα λεφτα πισω, το πακετο θελω.
Παντως, εχω παραγγειλει κανα δυο φορες και παλιοτερα, δεν μου χει τυχει να μην μου ερθει.
Ειναι δυνατον τη μια χρονια να ερχεται, την αλλη να μην ερχεται?
Δεν μπορω να θυμηθω ομως ποσο καιρο εκανε τις περασμενες χρονιες. Παντως μηνα, δεν νομιζω να εκανε.
Γι' αυτο λεω ποσο χρονο εκανε σε εσας.
Αν σε εσας εκανε πχ 2 βδομαδες, τοτε σιγουρα κατι εχει γινει με εμενα (αν και παλι δεν καταλαβαινω το γιατι...).
Για πειτε.
Λετε οτι μηνας ειναι too much και μαλλον καπου κολησε; Δεν ξερω κι αν εχουν tracking.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
δεν εχουν τρακινγκ.. οχι εχει κολλησει το δεμα σε κανα τελωνειο.. συμβαινεια καμια φορα,πες να στο ξαναστειλουν,λογικα δεν θα εχεις προβλημα... μου ετυχε μια φορα που αργησε 17 μερες εστειλα μαιλ.. με τα πολλα μου το ξαναστειλανε..σε 7 μερες ηρθε.. και μετα απο 2 μερες ηρθε και το πρωτο πακετο που ειχε αργησει.. τους το πα (εαν θες το κανεις) και του πληρωσα και τα 2πακετα.. επειδη ξηγουνται σωστα αλλιως θα εκανα τον κινεζο και δεν θα πληρωνα και τα δυο πακετα.. :)
 

cool11

Well-Known Member
Μου απαντησαν, και μου ζητησαν να τους πω την shipping address μου, τους την εδωσα, για να κανουν λεει 'investigate'.
Αντε να δουμε τι θα δειξει το 'investigation' που θα κανουν.
 

cool11

Well-Known Member
Ρε παιδια για πειτε, με ελτα ερχεται το πακετο ελλαδα?
Μου εδωσε tracking number, και γραφει οτι εδω και μερες ειναι στο τοπικο πρακτορειο. Ετσι γραφουν το track n trace των ελτα.
Ποιο πρακτορειο ομως, των ελτα, ή τα νεα των ελτα-courier(ειναι εκτος ελτα)? ή μηπως καποιο αλλο courrier?
Ειδοποιητηριο παντως δεν εχω λαβει.
Και θα πρεπει να βγαλω ακρη, χωρις ειδοποιητηριο, με ποιον, με τα ελτα; Ή αδικα θα ψαχνω και θα τους αναστατωνω κι αυτους;
Γι αυτο ρωτω και πειτε μου: με ελτα ερχονται το 2014 οι παραγγελιες;
Παλιοτερα μου ερχονταν με ελτα.
 

Bouklas

Well-Known Member
cool11 είπε:
Ρε παιδια για πειτε, με ελτα ερχεται το πακετο ελλαδα?
Μου εδωσε tracking number, και γραφει οτι εδω και μερες ειναι στο τοπικο πρακτορειο. Ετσι γραφουν το track n trace των ελτα.
Ποιο πρακτορειο ομως, των ελτα, ή τα νεα των ελτα-courier(ειναι εκτος ελτα)? ή μηπως καποιο αλλο courrier?
Ειδοποιητηριο παντως δεν εχω λαβει.
Και θα πρεπει να βγαλω ακρη, χωρις ειδοποιητηριο, με ποιον, με τα ελτα; Ή αδικα θα ψαχνω και θα τους αναστατωνω κι αυτους;
Γι αυτο ρωτω και πειτε μου: με ελτα ερχονται το 2014 οι παραγγελιες;
Παλιοτερα μου ερχονταν με ελτα.
Ναι με τα ΕΛΤΑ έρχεται φιλε.
Ωραία σου έδωσε tracking number και δείχνει ότι το πακέτο είναι εδώ, αν δεν το έχουν τα ΕΛΤΑ της πόλης σου ζητα να μάθεις είτε από αυτούς αν μπορούν να σε εξυπηρετήσουν είτε στα κεντρικά γραφεία να σου πούνε που βρίσκετε το πακέτο σου αφού έχεις ήδη αποδεικτικά στοιχεια. Μου είχε τύχει μια ανάλογη περίπτωση (όχι για μινοξιδίλη) και το δέμα ήταν σε άλλη πόλη γιατί εκεί λέει πάει για επανεξέταση ή τα μαζεύουν δεν θυμάμαι για τι λόγο αλλα ενημερώθηκα που είναι και ποτε θα το στείλουν για να το παραλάβω. Οποτε ψάξε το και εσύ και θα βγάλεις άκρη. ;)
 

cool11

Well-Known Member
Τελικα ηταν στα ΕΛΤΑ courier και οχι στα ΕΛΤΑ.
Εχουν διασπαστει 'ελτα' και 'ελτα courrier' και εψαχνα να βρω που ειναι το δεμα...
Βλεπεις, η σελιδα των ελτα για το track n trace, εγραφε 'πρακτορειο', μην διευκρινιζοντας αν ειναι το καταστημα των ελτα, ή το ελτα courier.

Παντως μας δημιουργει αρκετα προβληματα το γεγονος οτι δεν ξερουμε 'που' να περιμενουμε τα πακετα.
Επρεπε να γνωριζουμε καθε φορα, ποια υπηρεσια ειναι ο τελικος αποδεκτης στην ελλαδα.
Παραγγελνω διαφορα, αλλοτε ερχονται μεσω ελτα, αλλοτε μεσω acs, τωρα με ελτα courrier κλπ.
Ειναι κριμα να ειναι τα πακετα στην ελλαδα, για οποιονδηποτε λογο να μην μας ερχονται(ουτε καν ειδοποιητηριο), και να μην ξερουμε που να παμε να τα αναζητησουμε.
Σε αρκετα δε, δεν εχουμε καν tracking number, και εκει ειναι εντελως στα τυφλα.
Ενω αν ξεραμε ποιος θα τα παραδωσει στην ελλαδα, θα ειχαμε κι εμεις το νου μας.
 

gus210

Member
Έχει παραγείλει κανείς regain από το minoxidili.direct.co.uk εν μέσω capital control;
Από που αγοράζετε αυτό το διάστημα;
 

kostaspar

New Member
Και εγώ εδώ και ένα χρόνο αγοράζω από το minoxidil direct αλλά αυτή τη φορά που προσπάθησα να αγοράσω στη λίστα για την επιλογή της χώρας αποστολής δεν μου εμφανίζει την Ελλάδα. Έχει αγοράσει κανείς από το εν λόγω σιτε τελευταία; Υπάρχει κανένα άλλο αξιόπιστο σιτε για να αγοράσουμε μινοξιδίλη αυτή την περίοδο;
 

gkast

Active Member
Και εγώ εδώ και ένα χρόνο αγοράζω από το minoxidil direct αλλά αυτή τη φορά που προσπάθησα να αγοράσω στη λίστα για την επιλογή της χώρας αποστολής δεν μου εμφανίζει την Ελλάδα. Έχει αγοράσει κανείς από το εν λόγω σιτε τελευταία; Υπάρχει κανένα άλλο αξιόπιστο σιτε για να αγοράσουμε μινοξιδίλη αυτή την περίοδο;
Ζεις στην Ελλάδα ή είσαι σε άλλη χώρα ....για να καταλάβω .....
Μήπως βλέπεις πολύ τηλεόραση ....γιαυτό φτάσαμε εδώ που φτάσαμε .....γιατί είμασται στην κοσμάρα μας...
Σε κανένα σάιτ του εξωτερικού δεν γίνονται αγορές ....μόνο εαν έχεις visa από εξωτερικό .....
 
Μπλουζα