Τοπικό τονωτικό σκεύασμα Shen Min, Topical Hair Nutrient

lmg 7

Active Member
Kapa και gkast ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά. Κάπα συμφωνείς ότι το palmetto είναι που κάνει την δουλειά? Αν διαβάζει ο GOMI και ξέρει ας μας πει αν μπορεί. Επίσης, πόσο κρατάει περίπου ένα μπουκαλάκι με 10-15 σταγόνες καθημερινά? Παρήγγειλα 4 μπουκαλάκια, πόσο λέτε να με βγάλουν? Το σημαντικό είναι να κρατήσουν τα αποτελέσματα γιατί στην αρχή υπάρχει πάντα ένας ενθουσιασμός με τις λοσιόν (βλέπε cg210 κτλπ) και μετά το 8μηνο επιστρέφουμε στην αγκαλιά της μίνοξ με κλαμένα μάτια...

reve εγω θεωρω οτι μου κανει δουλεια το palmetto,γιατι δικαρινω μειωηση τριχοπτωσης και οχι κατι το ιδιαιτερο σε regrowth(με thermascalp μαζι ειχα διακριτη επανεκφυση),ο καπα ομως μου λεει οτι κανει δουλεια το fo ti....εχει κιαλλα συστατικα νομιζω για αντι-dht οπως το Pumpkin Extract
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
reve, είχαμε κάνει μια συζήτηση γύρω από το foti σε άλλο θέμα, αλλά δεν το βρίσκω τώρα. Η άποψή μου ήταν πως η θετική δράση του στο θέμα μαλλιών, οφείλεται στην οιστρογόνο δράση του. Σε πάρα πολλές έρευνες έχει αποδειχθεί πως είτε όραλ είτε και τοπικά, δρα καθαρά όπως η οιστραδιόλη.

Να μια έρευνα πάνω σε αυτό

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12970265

We discovered surprisingly high estrogen activity in extracts of fo-ti

Βέβαια συνδυάζει και άλλα πράγματα που έχουν δράση κατά της dht, αλλά νομίζω πως το foti είναι ο σταρ της ομάδας
 

lmg 7

Active Member
reve, είχαμε κάνει μια συζήτηση γύρω από το foti σε άλλο θέμα, αλλά δεν το βρίσκω τώρα. Η άποψή μου ήταν πως η θετική δράση του στο θέμα μαλλιών, οφείλεται στην οιστρογόνο δράση του. Σε πάρα πολλές έρευνες έχει αποδειχθεί πως είτε όραλ είτε και τοπικά, δρα καθαρά όπως η οιστραδιόλη.

Να μια έρευνα πάνω σε αυτό

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12970265

We discovered surprisingly high estrogen activity in extracts of fo-ti

Βέβαια συνδυάζει και άλλα πράγματα που έχουν δράση κατά της dht, αλλά νομίζω πως το foti είναι ο σταρ της ομάδας

αυτο που εστειλες gomi ξεκαθαριζει πολλα πραγματα (τουλαχιστον στην περιπτωση μου)
θελω να επισημανω επισης οτι πριν καποιες μερες για μια εβδομαδα περιπου ενιωθα πολυ μικρες ζαλαδες(σχεδον απαρατηρητες),νομιζω ειχα λιγη πιεση παραπανω και την απεδιδα στον τροπο που κοιμομουν (7 το πρωι με 3-4 το μεσημερι ),επειδη ομως με εβαλε σε σκεψεις ηθελα να σε ρωτησω αν θεωρεις καποια απο τα συστατικα του shen min υποπτο γιαυτο το θεμα?
τελος να σε κουρασω λιγο παραπανω και να σου κανω την ιδια ερωτηση που εκανα στον καπα,πως θα σου φαινοταν η ιδεα να παιξουμε λιγο με τα συστατικα του και να προσθεσουμε κανα mg παραπανω σε καποιο απο αυτα?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Με τόσα συστατικά που έχει, είναι λίγο δύσκολο να βρεις τι και πως σε επηρέασε. Σε αυτό που ρωτάς για προσμίξεις, σε ότι αφορά το foti, εκτός την ποιότητα (υπάρχει κινέζικο, γιαπωνέζικο και ταϊβανέζικο) πρέπει να γνωρίζουμε το ακριβές ποσοστό που περιέχει ήδη το shen min. Κάπου είχαμε κάποιο λινκ από μέλος σε φόρουμ του εξωτερικού που ανέφερε γυναικομαστία από αυτό. Δεν ξέρω κατά πόσο ίσχυε, αλλά οτιδήποτε έχει οιστρογόνο δράση, θέλει προσοχή.
 

Reve

Active Member
Gomi, Img ευχαριστώ ρε παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις. Είναι συγκινητική η βοήθεια του φορουμ. Ξέρετε πόσο διαρκεί ένα μπουκαλάκι με καθημερινή χρήση? Την πρώτη δυάδα την παρήγγειλα στις 14 Δεκεμβρίου και την άλλη προχθές, έλεγε estimated delivery 26 αλλά δεν ήρθε ακόμη. Επίσης τα μεταφορικά από το iherb για 2 μπουκαλάκια είναι 2,22 δολάρια.

ANAR δεν το γνωρίζω το site, πάντως ακριβό είναι 23 ευρώ. Φαντάσου τα 2 από iherb μου βγήκαν 25 ευρώ.
 

DeGarmo

New Member
Ξερει κανεις τι παιζει με αυτο το σαιτ;
Το εχει 23 ευρω και δωρεαν μεταφορικα πανω απο 25 ευρω και στελνει και αντικαταβολη.

http://www.nutraholic.com/gr/6221-SHEN-MIN-Topical-Hair-Nutriend-93ml-.html

Έχω πάρει πράγματα από αυτό το site,δεν είχα μέχρι στιγμής κάποιο πρόβλημα 4-5 φορές που το χρησιμοποίησα
 

vag2014

Member
παραγγειλα shen min βαζω καθημερινα μινοξιδιλη ξεκινισα δαφνελαιο κ προσεχως ω3 πως την βλεπεται αυτη την θεραπεια?εχω αραιωση σε διαφορα σημεια....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
μια εβδομαδα με shenmin μαζι με folligen μαλλον εχει αυξηθει η τριχοπτωση λιγο ακομα, οσον αφοαρα την εφαρμογη ειναι λιγο δυσκολη επειδη ειναι παχυρευστο αρκετα
 

hairloss82

New Member
Μετα απο ενα μηνα περίπου καθημερινης χρήσης του nuhair foam μπορώ να αναφερω τα πρωτα αποτέλεσμα.

Εχει μειωθεί η τριχόπτωση τόσο πολυ που δν βλεπω ουτε στο μαξιλάρι ούτε πουθενα τρίχες.
Μια φορα την βδομάδα βαζω κ δαφνελαιο.

Τωρα στο θεμα επανεκφυσης δν μπορω να πω οτι ειδα κατι αν κ ειναι νωρις ακομα.

Αν ξερει καποιος με τι μπορω να το συνδυάσω για επανεκφυση;
Να σημειωσω ότι ρολερ μινοξιδιλη (την εκοψα κ ηρεμησα) κτλ δν εχω σκοπο να χρησιμοποιησω

παιδια μια γελια ερωτηση απο εναν αρχαριο. το βλεπω παντου στο φορουμ, τι εννοειτε οταν λετε ρολερ?
συγγνωμη για το off topic
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
παιδια μια γελια ερωτηση απο εναν αρχαριο. το βλεπω παντου στο φορουμ, τι εννοειτε οταν λετε ρολερ?
συγγνωμη για το off topic
η ονομασια ειναι derma roller http://www.hairlossgr.com/threads/Σωστή-χρήση-derma-roller.8039/
ειναι ενας κυλινδρος με βελονες για καλυτερη απορροφηση των ουσιων.
η προσθηκη 1,5mm μια φορα την εβδομαδα μπορει ακομα και να διπλασιασει τα αποτελεσματα μιας λοσιον
 

andrew1988

Member
καλησπερα.
παρήγγειλα το shen min από το iherb και μου εστειλαν email οτι η παραγγελία στάλθηκε στις 23/12/2014 αλλά δεν έχει έρθει ακόμα. αργεί συνήθως?
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
καλησπερα.
παρήγγειλα το shen min από το iherb και μου εστειλαν email οτι η παραγγελία στάλθηκε στις 23/12/2014 αλλά δεν έχει έρθει ακόμα. αργεί συνήθως?
Συνήθως 2-3 εβδομάδες, αν περάσει το μήνα να αρχίσεις να ανησυχείς
 

andrew1988

Member
ευχαριστω...αναμενουμε οποτε.παραγγειλα και ενα ρολερ 0,5μμ (το οποιο βλεπω να ερχεται πρωτο) οποτε μαλλον θα δοκιμαστει μονο του χωρις το shen min για αρχη.
 

vag2014

Member
έφτασε το shen μην πως το χρησιμοποιούμε ποια ώρα και σε τι ποσότητα?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

tasos33

Well-Known Member
ειναι παχυρευστο και δεν απλωνεται ευκολα...εγω βαζω 20 25 σταγονες σε διαφορα σημεια η το περναω κατα μηκοσ του δερματος σε 4 5 γραμμες κ επειτα κανω μασαζ να απλωθει παντου
 
Μπλουζα