Τοπικό τονωτικό σκεύασμα Shen Min, Topical Hair Nutrient

krotaf

Member
Παρηγγειλα το shen min topical απο evitamins στις 24 Δεκεμβριου κι ακομα να ρθει.Ξερει κανεις αν ερχεται με ελτα η κατι αλλο?Επισης στην Ευρωπη δεν υπαρχει αυτο το σκευασμα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Reve

Active Member
Krotaf εμένα μου έκανε 1 μήνα και 5-6 μέρες να έρθει μάλλον λόγω εορτών-Αργείων. Με ΕΛΤΑ μου ήρθε. Για Ευρώπη δεν ξέρω.
 

hairloss82

New Member
εκανα μαζικη παραγγελια απο το iherb kai moy βγαζει Ιnternational Airmail — (Maximum weight or price limit for this shipping method may have been exceeded. Please review your shopping basket.) Ξερει κανεις τι παιζει?
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
εκανα μαζικη παραγγελια απο το iherb kai moy βγαζει Ιnternational Airmail — (Maximum weight or price limit for this shipping method may have been exceeded. Please review your shopping basket.) Ξερει κανεις τι παιζει?
Δεν μπορείς να παραγγείλεις όσα θέλεις, έχει περιορισμό στο βάρος (1.8 κιλά) και στα χρήματα (δεν θυμάμαι πόσο)
 

stefg

New Member
παιδια το shen min εχει μινοξιδιλη μεσα; και επισης εχει παρατηρησει καποιος αν μετα απο καιρο χανει την ''δυναμη του"
 
Το shen min δεν περιεχει μινοξιδιλη φιλε...για τη δυναμη του προσωπικα δεν μπορω να απαντησω καθως το χρησιμοποιω μονο 2 εβδομαδες...
 
Εμενα προσωπικα το shen min οπως και η μινοξ σε υγρη μορφη (regain συγκεκριμενα) μου προκαλουσε εντονη ξηροδερμια-ξεφλουδισμα ιδίως στους κροταφους και γενικοτερα περισσοτερο στο μπροστα μερος του τριχωρου...Με τον αφρο Minox δεν ειχα κανενα θεμα ...Γνωρίζει κάποιος αν και ο αφρος shen min ή Nu hair δεν περιέχει προπανολη-γλυκολη που αν θυμαμαι καλα ειναι οι 2 ουσιες εξαιτιας των οποιων εμφανιζοταν το προβλημα...
 

stefg

New Member
Alex σε αυτες τις δυο εβδομαδες εχεις δει καθολου τριχοπτωση γιατι πολυ το διαβαζω αυτο το φαινομενο οχι για το σεν μιν αλλα για αλλα οτι στην αρχη εχουμε υπερβολικη τριχοπτωση(μινοξιδιλη για πχ).και επισης πως το βλεπεις λαδωνει?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Γενικά οταν είχα αρχισει την μινοξ ειχα δει βελτιωση χωρις sheding....αλλα μετα απο λιγους μηνες τα αποτελεσματα μειωθηκαν δραματικα...Απο τότε που την εκοψα εχω πιο εντονη τριχοπτωση ...τα μονα τοπικα που χρησιμοποιω ειναι δαφνελαιο και shen min μονο στους κροταφους...Λογω το οτι ειχα εντονη τριχοπτωση οταν αρχισα το shen min δεν μπορω να ξεκαθαρισω αν εφταιγε και αυτο...Αλλα γενικα βαζω αρκετα μικρη δοση...
 

smith

New Member
Καλησπέρα παιδιά.Αν και παρακολούθω το φορουμ χρόνια αυτή είναι η πρώτη μου δημοσίευση. Ειμαι 22 χρονων το κεφαλι μου ειναι παρθενο απο θεραπειες και σημερα μολις παρελαβα τα προιοντα που προτεινε ο Sorletano στην δευτερη σελιδα. Με τα υπολοιπα ολα κατανοητα. Θα ηθελα καποιες συμβουλες σχετικα με την χρηση των τοπικων , δηλαδη shen min και thermasclap. Παιζει καποιο ρολο ποιο προιον θα χρησιμοποιησω πρωτο? Τα απλωνω στις περιοχες που εχω προβλημα και κανω απαλο μασαζ? Ευχαριστω
 

Reve

Active Member
Smith καλωσόρισες. Μπορείς να τα βάζεις το ένα μετά το άλλο. Δεν έχει σημασία ποιο θα μπει πρώτο. Τα απλώνεις στις περιοχές που έχεις πρόβλημα και που ίσως έχεις στο μέλλον. Εγώ το απλώνω σε όλο το πάνω μέρος.

Όσο αφορά το Shen min, είμαι περίπου στις 2 εβδομάδες. Δε μπορώ να πω κάτι για sheeding γιατί δε παρατηρώ στο μπάνιο τι γίνετε (θα το κάνω τις επόμενες εβδομάδες). Πάντως τα μαλλιά μου φαίνονται σαν να πήραν χρώμα και να ζωντάνεψαν. Γενικά ελπίζω να δώσει σε επανέκφυση.. Είδομεν..
 

Reve

Active Member
Καλημέρα παιδιά. Είμαι στον ένα μήνα με shen min και βλέπω την τριχόπτωση σε πολύ υψηλά επίπεδα. Ελπίζω να είναι sheeding και να ξαναβγουν.. Όσοι περάσατε sheeding ξανα εμφανίστηκαν οι τρίχες που έπεσαν?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καλημέρα παιδιά. Είμαι στον ένα μήνα με shen min και βλέπω την τριχόπτωση σε πολύ υψηλά επίπεδα. Ελπίζω να είναι sheeding και να ξαναβγουν.. Όσοι περάσατε sheeding ξανα εμφανίστηκαν οι τρίχες που έπεσαν?
ειναι shedding,απο οτι φαινεται ολοι το περασαμε με αυτην την λοσιον.
εγω στο 2μηνο ειδα πολυ μειωμενη τριχοπτωση
 

themis3

New Member
Μετα απο σχεδον 10 βδομάδες με nuhair αφρο η τριχόπτωση μειώθηκε στο ελάχιστο για επανεκφυση δν μπορω να πω οτι ειδα τίποτα.
Έτσι αν συνεχίσει πάντως, μου αρκεί
 
Μπλουζα