Τοπικό τονωτικό σκεύασμα Shen Min, Topical Hair Nutrient

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Το shen min είναι απο τις καλύτερες λοσιόν που θα Βρείτε στο φορουμ.δεν θα δώσει τα αποτελέσματα της μινοξιδιλης.αλλά θα μειώσει την τριχόπτωση από ενα σημείο και μετα.κάποιοι θα δείτε και λίγο επανεκφυση
 

cool11

Well-Known Member
Με ολο το σεβασμο....καθε φορα τα ιδια ειπωνονται.
Σε ενα χρονο, κατα 90%(με πιθανοτητες οπως βλεπω απο αλλα νεκρα θεματα), τουτο το τοπικ δεν θα σαλευει, που σημαινει οτι αραγε θα το βαζει κανενας συμφορουμιτης;
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Με ολο το σεβασμο....καθε φορα τα ιδια ειπωνονται.
Σε ενα χρονο, κατα 90%(με πιθανοτητες οπως βλεπω απο αλλα νεκρα θεματα), τουτο το τοπικ δεν θα σαλευει, που σημαινει οτι αραγε θα το βαζει κανενας συμφορουμιτης;
Με όλο το σεβασμό δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα σου. Είσαι στην κατηγορία εναλλακτικες θεραπείες σε ένα νήμα για τονωτικό μαλλιών, τονωτικό το λέει και στον τίτλο, όχι οριστική λύση. Το μέλλον δεν το γνωρίζει κανεις, αυτό που ξέρουμε ειναι ότι μέχρι στιγμής όλα οι αγωγές φθίνουν με την πάροδο του χρόνου, ναι όλες και η μίνοξ και η φίνα. Δεν καταλαβαίνω γιατί περιμένεις ´απο αυτό η τις εναλλακτικές να ειναι κάτι το διαφορετικό. Επισης δεν καταλαβαίνω γιατί κάτι πρεπει να το χρησιμοποιεί όλος ο κόσμος για να ειναι άξιο λόγου.
Νομίζω πως απλώς εκφράζεις την αγανάκτηση σου γιατί δεν υπάρχει οριστική λύση, προφανώς κουράστηκες. Let me tell you a secret, και εσυ και εγώ cabriolet θα πεθάνουμε, δεν πρόκειται να υπάρξει οριστική λύση. Αυτό δεν σημαίνει ότι πρεπει να ξαπλώσουμε και να μην προσπαθούμε να βελτιώσουμε έστω και 1% την κατάσταση.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
10991061_611149765687856_9147057255401213510_n.jpg
 
Γνωρίζει κάποιος αν ο αφρός nuhair περιέχει προπυλενογλυκόλη γιατί το gel μου προκαλεί έντονη ξηροδερμία (είχα το ίδιο θέμα και με την υγρή μινοξ).?
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Γνωρίζει κάποιος αν ο αφρός nuhair περιέχει προπυλενογλυκόλη γιατί το gel μου προκαλεί έντονη ξηροδερμία (είχα το ίδιο θέμα και με την υγρή μινοξ).?
http://www.iherb.com/Natrol-NuHair-...&w=nuhair foam&rc=1&sr=null&ic=1?rcode=GED260

Water (aqua), butylene glycol, apigenin, argania spinosa kernel oil, biotinoyl tripeptide-1, butyrospermum parkii (shea butter), camellia oleifera leaf extract, caprylyl butyrate, chamomilla recutita (matricaria) flower extract, cocamidopropyl hydroxysultaine, glycerin, hibiscus rosa-sinensis flower extract, hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed wheat starch, hydrolyzed vegetable protein PG-propyl silanetriol, methyl gluceth-20, oleanolic acid, oleth-20, panthenol, PEG-40 hydrogenated castor oil, polygonum multiflorum extract, polyquaternium-4, polyquaternium-11, PPG-26 butheth-26, prunus amygdalus dulcis (sweet almond) oil, quaternium-75, retinyl palmitate, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract, salvia officinalis (sage) leaf extract, tocopheryl acetate, urtica dioica (nettle) extract, vitis vinifera (grape) fruit extract, ethylhexylglycerin, methylisothiazolinone, phenoxyethanol, fragrance (parfum).
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
3 μπουκαλια 50 ευρω ελα να φευγουν απο το ebay...
shen min και nu hair ειναι το ιδιο,μην ξεχνιομαστε:p
 

TheoZKS

Member
Καλησπέρα παίδες.

Εδω και πολλά χρόνια στο λούκι των θεραπειών πλέον, γύρισα εδώ και 5-6 μήνες στην κλασική Φινα και Μινοξ. Και τα δυο είχα πολύ καιρό να τα χρησιμοποιήσω οπότε αναμενόμενο ήταν τα αρχικά αποτελέσματα ήταν βόμβα.
Πλέον όμως τα αποτελέσματα φθηνουν. Έχει αραιώσει απίστευτα το μπιφτέκι και οι κροταφοι. Παρενέργειες ευτυχώς σχεδόν καθόλου ούτε από την Φινα.

Το θέμα ειναι τι να κάνω τώρα για να ξανά κερδίσω έδαφος ; Να προσθέσω σενμιν ;

Φινα παίρνω 0,8μγ την ημέρα και Μινοξ μια φορά την ημέρα βράδυ μετά το λούσιμο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

TheoZKS

Member
Το 0,8 με βόλεψε επειδή ειναι πιο εύκολο να το κοψω στα 6 παρά στα 5.
Ξέχασα να αναφαιρω πως παίρνω και ω3 αυτό πιο κάτω.
Πρέπει να ομολογήσω πως το πρώτο τρίμηνο με Φινα και Μινοξ και ω3 έκανα μια φορά την εβδομάδα Ρολλερ 1,5μμ. Παίζει να μην εχω άλλο ρεγκοου επειδή έκοψα το Ρολλερ ;
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    248.8 KB · Προβολές: 18

kapa

Μέλος του προσωπικού
Το 0,8 με βόλεψε επειδή ειναι πιο εύκολο να το κοψω στα 6 παρά στα 5.
Ξέχασα να αναφαιρω πως παίρνω και ω3 αυτό πιο κάτω.
Πρέπει να ομολογήσω πως το πρώτο τρίμηνο με Φινα και Μινοξ και ω3 έκανα μια φορά την εβδομάδα Ρολλερ 1,5μμ. Παίζει να μην εχω άλλο ρεγκοου επειδή έκοψα το Ρολλερ ;
Είναι γεγονος οτι οσοι κανουν roller 1,5mm μέχρι ματωματος έχουν κόψει και την μινοξ,αλλά σε σημείο να ματωνεις
 

gkast

Active Member
Το μπουκάλι είναι 3oz 90κατι ml.
Μία εφαρμογή την ημερα στα σημεία όπου υπάρχει τριχόπτωση και αραιωση
Τι μου θυμισες την συγκεκριμενη εταιρια την ειχα βρει στην αμερικη και επαιρνα τα χαπακια με saw palmeto που εχουν μεσα .Συγκεκριμενα το 2004
Απο τις καλες εταιριες ...εαν και τοτε πιτσιρικας δεν χαμπαριαζα απο προστατες...
Εχω την αισθηση ομως πως εαν καποιος θελει ενα dht blocket καλυτερα να παρει προσκαρ (αν και ειμαι κατα )παρα να παρει σκευασματα με palmetto ειναι πιο επικινδινο,,,σε sides effects
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Τι μου θυμισες την συγκεκριμενη εταιρια την ειχα βρει στην αμερικη και επαιρνα τα χαπακια με saw palmeto που εχουν μεσα .Συγκεκριμενα το 2004
Απο τις καλες εταιριες ...εαν και τοτε πιτσιρικας δεν χαμπαριαζα απο προστατες...
Εχω την αισθηση ομως πως εαν καποιος θελει ενα dht blocket καλυτερα να παρει προσκαρ (αν και ειμαι κατα )παρα να παρει σκευασματα με palmetto ειναι πιο επικινδινο,,,σε sides effects
συμφωνω και εγω,αν θελει καποιος αντιανδρογονο προσκαρ,αλλιως Ω3
 

TheoZKS

Member
Μου κάνει μεγάλη εντύπωση πως ενώ παίρνω Φινα σε συνδυασμό με ω3 και Μινοξ που δεν κάνει Μπαμ το κεφάλι μου. Γιαυτο ψάχνομαι για σενμιν για να ειναι ειλικρινής.
Θα βοηθήσει ωμός η τσάμπα ο κόπος σε σχέση με τα υπόλοιπα;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Μου κάνει μεγάλη εντύπωση πως ενώ παίρνω Φινα σε συνδυασμό με ω3 και Μινοξ που δεν κάνει Μπαμ το κεφάλι μου. Γιαυτο ψάχνομαι για σενμιν για να ειναι ειλικρινής.
Θα βοηθήσει ωμός η τσάμπα ο κόπος σε σχέση με τα υπόλοιπα;
Αξίζει να γυρίσεις σε roller 1,5 έστω και για δοκιμη για να δεις αν αυτό σε κρατούσε στην κατάσταση που ήσουν.
ειναι πιθανο να σου εδινε επανεκφυση και να καις το καλυτερο χαρτι
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dragon

Member
Μετά από πρόταση του Kapa (thank you man. Αν κάνει δουλειά κερνάω μπύρες) παράγγειλα και εγώ με τη σειρά μου το shen min. Η παραγγελία έφυγε από το iherbs μετά από λίγες ώρες, κάτι που με εξέπληξε ευχάριστα. Έστειλαν και κωδικό για έκπτωση. MMJ894 όποιος ενδιαφέρεται
 
Μπλουζα