Τοπικό τονωτικό σκεύασμα Shen Min, Topical Hair Nutrient

lmg 7

Active Member
το fo ti λες ε? υπαρχει περιπτωση να βρω καπου στην ελλαδα ?.....και κατι αλλο που ηθελα να σε ρωτησω,πιστευεις οτι αμα παιρναμε ταμπλετς θα ειχαμε καλυτερα αποτελεσματα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
το fo ti λες ε? υπαρχει περιπτωση να βρω καπου στην ελλαδα ?.....και κατι αλλο που ηθελα να σε ρωτησω,πιστευεις οτι αμα παιρναμε ταμπλετς θα ειχαμε καλυτερα αποτελεσματα?
εχω δοκιμασει καψουλα foti και η τριχοπτωση χτυπησε κοκκινα,απο 150-200 τριχες εφτασα τις 300-400,μου ειχε ανεβασει και την λιμπιντο,ειχα και ελαφρυ πόνο στους ορχεις ομως.
δεν το εχω ψαξει για ελλαδα
 

tasos33

Well-Known Member
επειτα απο τρεις αντι δυο εβδομαδων εφτασε τελικα τοο shen min..απο σημερα ξεκιναω κ εγω..αρκετα παχυρευστο για υγρο..ποσο το αφηνουμε στο δερμα μεχρι το επομενο λουσιμο?
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
επειτα απο τρεις αντι δυο εβδομαδων εφτασε τελικα τοο shen min..απο σημερα ξεκιναω κ εγω..αρκετα παχυρευστο για υγρο..ποσο το αφηνουμε στο δερμα μεχρι το επομενο λουσιμο?

Το βάζεις μετά το λούσιμο και το αφήνεις μέχρι το επόμενο λούσιμο, δεν λαδώνει και δεν σε επηρεάζει αρνητικά πουθενά.
Ευκαιρία να πούμε και κάτι που δεν έχουμε πει: τα φυτικά θέλουν προσοχή, πρώτα βάζουμε λίγες σταγόνες στο εσωτερικό μέρος του πήχη μας (εκεί που είναι μαλακό το δέρμα) και το αφήνουμε μερικές ώρες ή και μέρα για να δούμε αν είμαστε αλλεργικοί. Αν δεν υπάρχουν ερεθισμοί προχωρούμε σύμφωνα με το πρόγραμμα, αλλιώς στα σκουπίδια.
 

nisga

New Member
Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Φίλε Kappa θα πειραματιστώ και εγώ με το Νu hair ή το Shen min. Δεν έχω χρησιμοποιήσει κάτι πέρα από regain εδω και χρόνια. Πέρσι έκανα ΜΜ (το έχω κάνει thread) και δεν θα σχολιάσω το αποτέλεσμα εδώ. Έχω διαβάσει πως το χρησιμοποιείς, σκέφτομαι να μη σταματήσω τη μινοξ (αν και μάλλον δεν είμαι σίγουρος ότι κάνει δουλειά πλέον) για καθαρά ψυχολογικούς λόγους. Να το δοκιμάσω εναλλάξ με μινοξ μέρα παρα μερα ή ταυτόχρονα? Τι πιστεύεις? Επίσης θύμισε μου το Nu hair το επέλεξες έναντι του Shen min για κάποιο λόγο? Τέλος με το ρόλλερ πως την παλεύεις??
ΥΓ: Το ρόλλερ το έχω δει να το διαφημίζουν και σε κλινικές αισθητικής ως μη επεμβατικό lifting..!!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Φίλε Kappa θα πειραματιστώ και εγώ με το Νu hair ή το Shen min. Δεν έχω χρησιμοποιήσει κάτι πέρα από regain εδω και χρόνια. Πέρσι έκανα ΜΜ (το έχω κάνει thread) και δεν θα σχολιάσω το αποτέλεσμα εδώ. Έχω διαβάσει πως το χρησιμοποιείς, σκέφτομαι να μη σταματήσω τη μινοξ (αν και μάλλον δεν είμαι σίγουρος ότι κάνει δουλειά πλέον) για καθαρά ψυχολογικούς λόγους. Να το δοκιμάσω εναλλάξ με μινοξ μέρα παρα μερα ή ταυτόχρονα? Τι πιστεύεις? Επίσης θύμισε μου το Nu hair το επέλεξες έναντι του Shen min για κάποιο λόγο? Τέλος με το ρόλλερ πως την παλεύεις??
ΥΓ: Το ρόλλερ το έχω δει να το διαφημίζουν και σε κλινικές αισθητικής ως μη επεμβατικό lifting..!!!
καλησπερα,χρονια πολλα.
το ιδανικο ειναι μινοξ,shen min μια εφαρμογη και τα δυο ταυτοχρονα,μια φορα την μερα.
ειχα πληκτρολογησει shen min στο ebay και παρηγγειλα nu hair χωρις να το καταλαβω,μου το εβγαλε πρωτη επιλογη.
μετα κοιταξα τα συστατικα και ειναι τα ιδια.
το ebay ειναι μια εξυπνη μηχανη αναζητησης και σου βγαζει πρωτα τα πιο φθηνα,μαζι με τα μεταφορικα....
το roller εχει αρχισει να με κουραζει και εκανα μεταγραφη σε 0,75mm
 

themis3

New Member
Μετα απο ενα μηνα περίπου καθημερινης χρήσης του nuhair foam μπορώ να αναφερω τα πρωτα αποτέλεσμα.

Εχει μειωθεί η τριχόπτωση τόσο πολυ που δν βλεπω ουτε στο μαξιλάρι ούτε πουθενα τρίχες.
Μια φορα την βδομάδα βαζω κ δαφνελαιο.

Τωρα στο θεμα επανεκφυσης δν μπορω να πω οτι ειδα κατι αν κ ειναι νωρις ακομα.

Αν ξερει καποιος με τι μπορω να το συνδυάσω για επανεκφυση;
Να σημειωσω ότι ρολερ μινοξιδιλη (την εκοψα κ ηρεμησα) κτλ δν εχω σκοπο να χρησιμοποιησω
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Μετα απο ενα μηνα περίπου καθημερινης χρήσης του nuhair foam μπορώ να αναφερω τα πρωτα αποτέλεσμα.

Εχει μειωθεί η τριχόπτωση τόσο πολυ που δν βλεπω ουτε στο μαξιλάρι ούτε πουθενα τρίχες.
Μια φορα την βδομάδα βαζω κ δαφνελαιο.

Τωρα στο θεμα επανεκφυσης δν μπορω να πω οτι ειδα κατι αν κ ειναι νωρις ακομα.

Αν ξερει καποιος με τι μπορω να το συνδυάσω για επανεκφυση;
Να σημειωσω ότι ρολερ μινοξιδιλη (την εκοψα κ ηρεμησα) κτλ δν εχω σκοπο να χρησιμοποιησω
με folligen http://www.hairlossgr.com/threads/folligen.7634/
η thermascalp http://www.hairlossgr.com/threads/greensations-thermascalp-natural-scalp-repair.9159/
αλλα ειναι νωρις ακομα,σε κανενα 2μηνο
 

tasos33

Well-Known Member
εκανα την πρωτη δοκιμη, εινι αρκετα παχυρεστο δεν λαδωνει δεν μουσκευει το δερμα και το τριχωτο αλλα ταυτοχρονα δεν καταλαβαινεις και που εχεις βαλει...σκεφτομαι να ριχνω 15 σταγονς σε dropper και να κανω εφαρμογη με αυτον τον τροπο
 

lmg 7

Active Member
ενα μηνα να ερθει η παραγγελια μου και συνολικα 3 μερες που δεν βαζω shen min και ενω ειχα ηρεμησει για αρκετο καιρο η τριχοπτωση επανηλθε στα παλια επιπεδα....επιβεβαιωνεται δηλαδη οτι ειναι η αιτια που σταματησε η τριχοπτωση μου και σκεφτομαι αν διαφορετικη του χρηση,ισως δυο φορες τη μερα η καποιο συστατικο του σε μεγαλυτερες δοσεις θα μας ελαττωνε κιαλλο την τριχοπτωση?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ενα μηνα να ερθει η παραγγελια μου και συνολικα 3 μερες που δεν βαζω shen min και ενω ειχα ηρεμησει για αρκετο καιρο η τριχοπτωση επανηλθε στα παλια επιπεδα....επιβεβαιωνεται δηλαδη οτι ειναι η αιτια που σταματησε η τριχοπτωση μου και σκεφτομαι αν διαφορετικη του χρηση,ισως δυο φορες τη μερα η καποιο συστατικο του σε μεγαλυτερες δοσεις θα μας ελαττωνε κιαλλο την τριχοπτωση?
τα μεγιστα που μπορεις να παρεις με το shen min ειναι μια φορα την μερα σκετο και μια φορα την εβδομαδα ταυτοχρονα με roller 1,5mm,και χωρις να ματωσεις.
φαντασου οτι μια φορα την εβδομαδα μονο shen min,roller 1,5mm ειναι το ιδιο αποτελεσματικο με καθημερινη χρηση shen min
αυτην την θεραπεια χρησιμοποιω τωρα,το μονο που αλαζω ειναι τα mm
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
παιδια να ρωτησω κατι..εαν αποδειχτει οτι εχει σταθεροτητα στο χρονο ειδικα στον τομεα
της τριχοπτωσης δεν θα ηταν μια καλη επιλογη αλαγης της μινο για μεγαλο χρονικο διαστημα
(τουλαχιστον 1 χρονο) ωστε οταν αρχισει και αυτο να χανει δυναμεις να επιστρεφουμε στη μινοξ
και μετα απο καιρο παλι στο σενμιν....???
 

lmg 7

Active Member
τα μεγιστα που μπορεις να παρεις με το shen min ειναι μια φορα την μερα σκετο και μια φορα την εβδομαδα ταυτοχρονα με roller 1,5mm,και χωρις να ματωσεις.
φαντασου οτι μια φορα την εβδομαδα μονο shen min,roller 1,5mm ειναι το ιδιο αποτελεσματικο με καθημερινη χρηση shen min
αυτην την θεραπεια χρησιμοποιω τωρα,το μονο που αλαζω ειναι τα mm

δηλαδη παραμενει στον οργανισμο 24 ωρες ? εμενα μ εχει κανει τρομερη εντυπωση που δεν το διαβαζω πουθενα αλλου,θεωρω οτι αμα παιζαμε λιγο με τα συστατικα του κατι παραπανω θα περναμε.....μακαρι να μην χασει μακροχρονια αν και το θεωρω απιθανο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
δηλαδη παραμενει στον οργανισμο 24 ωρες ? εμενα μ εχει κανει τρομερη εντυπωση που δεν το διαβαζω πουθενα αλλου,θεωρω οτι αμα παιζαμε λιγο με τα συστατικα του κατι παραπανω θα περναμε.....μακαρι να μην χασει μακροχρονια αν και το θεωρω απιθανο
υπαρχουν καποια ετοιμα σκευασματα fo ti,δυστυχως ειναι ποσιμα,τιγκα στην ζαχαρη δηλαδη,τα εχω στo συρταρι και καθονται,δεν υπαρχει περιπτωση να βαλω στο μαλλι σιροπι,τα εβαλα απο μια φορα και τελος.
δυστυχως και τα 4 growth χανουν σε αποδοση,δεν αποτελουν λυση αλλα οπλα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Reve

Active Member
Καλησπέρα παιδιά, καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία.. Είδα τις κριτικές στο amazon για το shen min οι οποίες δεν είναι και ιδιαίτερα ενθαρρυντικές... Γνωρίζει κανείς με ποιο μηχανισμό δουλεύει? Πχ χτυπάει την DHt τοπικά ή δουλεύει κάπως αλλιώς? Το παρήγγειλα και εγώ και ελπίζω να δουλέψει..
 

gkast

Active Member
Καλησπέρα παιδιά, καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία.. Είδα τις κριτικές στο amazon για το shen min οι οποίες δεν είναι και ιδιαίτερα ενθαρρυντικές... Γνωρίζει κανείς με ποιο μηχανισμό δουλεύει? Πχ χτυπάει την DHt τοπικά ή δουλεύει κάπως αλλιώς? Το παρήγγειλα και εγώ και ελπίζω να δουλέψει..
Τοπικά την χτυπάει με saw palmeto σε κάποιους μπορει να έχει θετική επίδραση και σε κάποιους άλλους όχι ...
Εγώ προσωπικά δεν εμπιστεύομαι το saw palmeto το είχα πάρει παλιά σε χαπάκι και τρόμαξα να επανέλθω ... Ίσως να μην το σήκωνε ο οργανισμός μου..
Τώρα έχω παραγγείλει ένα καινούργιο σκεύασμα minoxidil max (15%minoxidil + 1%finisteridi χωρις PG )λόγω σμηγματόριας ..ήδωμεν..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
απο οτι φαινεται τα γραφομενα στο amazon ειναι εντελως ακυρα,καλα κανω και δεν τα διαβαζω ποτέ.
εδω οσοι το χρησιμοποιουμε λεμε καλα λογια για αυτην την λοσιον και φαινεται τα αποτελεσματα του να κρατουν περισσοτερο απο την μινοξιδιλη.
και εγω με την σειρα μου εχω να πω τα καλυτερα γι αυτην την λοσιον
 

mimis giova

Active Member
καππα κατα βαση εσυ εχεις πει τα καλητερα...πιος αλλος ειδε τριχες κανονοκες απο το shen min??εγω παντως μονο με μινοξ εχω δει ξεκαθαρες κ κανονικες τριχες..αλλα κλασικα οι χαρα ηταν κανα 8μηνο μεταβη κατηφορα...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καππα κατα βαση εσυ εχεις πει τα καλητερα...πιος αλλος ειδε τριχες κανονοκες απο το shen min??εγω παντως μονο με μινοξ εχω δει ξεκαθαρες κ κανονικες τριχες..αλλα κλασικα οι χαρα ηταν κανα 8μηνο μεταβη κατηφορα...
ειναι η καλυτερη λοσιον στο αισθητικο κομματι.
βαλε και μια εφαρμογη shen min,δεν κοστιζει πολυ και εχεις πολλες πιθανοτητες να ξανα φτασεις σε εκεινα τα επιπεδα επανεκφυσης.
εγω με την μινοξιδιλη 6 μηνες κρατησε η χαρά,πολυ καλα αποτελεσματα ειχα αλλα στον εβδομο μηνα η πτωση ηταν εμφανεστατη.
με shen min θα ελεγα οτι ειμαι σε εκεινο το σημειο...εβδομος μηνας μινοξιδιλης airol αλλα καμια σχεση με εκεινη την λαδιλα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Reve

Active Member
Kapa και gkast ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά. Κάπα συμφωνείς ότι το palmetto είναι που κάνει την δουλειά? Αν διαβάζει ο GOMI και ξέρει ας μας πει αν μπορεί. Επίσης, πόσο κρατάει περίπου ένα μπουκαλάκι με 10-15 σταγόνες καθημερινά? Παρήγγειλα 4 μπουκαλάκια, πόσο λέτε να με βγάλουν? Το σημαντικό είναι να κρατήσουν τα αποτελέσματα γιατί στην αρχή υπάρχει πάντα ένας ενθουσιασμός με τις λοσιόν (βλέπε cg210 κτλπ) και μετά το 8μηνο επιστρέφουμε στην αγκαλιά της μίνοξ με κλαμένα μάτια...
 
Μπλουζα