Vayero, fue+fut, 1781 grafts+1820 grafts, 13-14/1/2014

krhtikos21

Member
RE: Ματαιοδοξία;

του Καναδα για στριπ ίδιες τιμές με κύπρο έχουνε ακριβώς.
μη σ πω ο Χασον είναι πιο φθηνός από hdc :p
απλά επειδή είναι τ τελευταίο σ χαρτί πήγαινε στον καλύτερο, γτ δεν υπάρχει περιθώριο για άλλο λάθος.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
RE: Ματαιοδοξία;

Στην περίπτωση του φίλου δύο πράγματα πρέπει να εξετάσει. Κατ' αρχάς αν του είπαν ότι θα του λύσουν το πρόβλημά του με 1700 μοσχεύματα τότε πρόκειται για κοροϊδία. Αν ωστόσο αυτά που του βάλανε φύτρωσαν τότε υπάρχουν ελπίδες και στην Ελλάδα και στο εξωτερικό. Το θέμα λοιπόν είναι να δει πόσα από αυτά που του βάλανε φύτρωσαν και δεύτερον αν όντως το 90% φύτρωσε, τότε να απαιτήσει να του διορθώσουν την κατάσταση με το μίνιμουμ τις τιμής ή και δωρεάν με δεδομένο ότι του καλλιέργησαν λάθος προσδοκίες πριν τις μεταμοσχεύσεις. Ξαναλέω ότι στην περίπτωσή αυτή χρειάζονται σύνολο τουλάχιστον 6.500 μοσχεύματα για να δείξει κάτι. Αν τώρα συνολικά του βάλανε 2.000 κάτι (ή τέλος πάντων τόσα φαίνονται περίπου να υπάρχουν στο κεφάλι του αυτήν την στιγμή) τότε χρειάζεται τουλάχιστον άλλα 4.000 για να αλλάξει η εικόνα.
 

giwrgos athina

Active Member
RE: Ματαιοδοξία;

αυτα τα 4000 γραφτς no94 νομιζω ειναι αδυνατον να βγουν με την μεθοδο direct h fue που κανει η dhi...για μενα πρεπει το παιδι να κανει συνδοιασμο ωστε να πετυχει αυτο το νουμερο και η dhi δεν κανει στριπ
 

giwrgos athina

Active Member
RE: Ματαιοδοξία;

αρα επειδη στην ελλαδα δεν νομιζω να υπαρχει καποιος που να κανει συνδοιασμο η μονη λυση για το παιδι ειναι εξωτερικο.....δυστηχως....
 

kostashair

New Member
RE: Ματαιοδοξία;

Θα συμφωνήσω και γω ότι αν έχεις την οικονομική δυνατότητα αξίζει να απευθυνθείς στο εξωτερικό, ειδικά μετά από τις τρεις προσπάθειές σου στην Ελλάδα.
 

vayero

Member
Ματαιοδοξία;

Καλησπέρα και πάλι, θα συναντηθώ με τον Μ.Γ. από Κύπρο. Θα ήθελα να ρωτήσω την άποψη σας για αυτόν σύμφωνα με εμπειρίες μελών και τι πιστεύετε ότι θα ήταν χρήσιμο να ρωτήσω. Προσπαθώ τόσο καιρό να διαβάσω και αλλα θέματα στο φόρουμ και παράλληλα με μαθήματα σχολής και δουλειά έχω καεί λιγάκι, ασε που με έχει φάει το άγχος, η στεναχώρια και η ανυπομονησία να αλλάξω κάτι στην εικόνα μου και γενικότερα στην ψυχολογία μου. Οπότε όπως καταλαβαίνετε νιώθω αρκετά πνιγμένος.
 
RE: Ματαιοδοξία;

Φιλε "vayero79" καλησπερα κι απο μένα! Δεν θεωρώ τον εαυτο μου τοσο εμπειρο ωστε να σου πω τι θα κανεις στην κατασταση που βρίσκεσαι, σου απαντησαν τα παιδια πιο πανω και ίσως σε καλυψαν. Κι εγω αν δεις δεν ειμαι σε καλύτερη μοιρα απο τη δική σου, μπορει να ειμαι και χειροτερα, γιατι εχω και λεπτη τριχα, αλλα τελος παντων.
Αυτο που με στεναχωρεί ειναι το γεγονός οτι το εχεις παρει πολύ βαρια με αποτελεσμα να κάνεις παρα πολύ μεγαλο κακό στον εαυτό σου και οχι μόνο!! Η καλή-κακή ψυχολογια παιζει το βασικότερο ρόλο στη ζωή και στην εξέλιξη ενος ανθρώπου. Κι εγω φίλε το ξέρω οτι καποια μερα μπορει να μην εχω καθόλου μαλλια, (δεν θα ειμαι ο μόνος) και δεν θα κατσω να "πεθάνω" κιολας να παει να γα*****ει!! Θα αποδεχθω την εικόνα μου οπως και να χει. Το ξέρω, η καραφλα ειναι σκληρή (οπως ειχε πει και καποιος φίλος απο το φορουμ) αλλα εγω θα γινω ακομη πιο σκληρός και θα το παλεψω, ετσι ειναι η ζωη, μια διαρκης παλη!! Η ζωή ειναι πολύ μικρή κι εχω τοσα πραγματα να κανω ακόμη!!! Υπαρχουν αλλα εκει εξω πολύ χειροτερα απο αυτα που συζηταμε εμεις εδω, τα βλέπεις καθε μέρα (ειμαστε πολύ τυχεροι που συζηταμε μόνο για τριχες) να κανουμε και το σταυρό μας.Αυτα τα λίγα και να θυμασαι δεν εισαι ο μόνος.

Καλη επιτυχία σε οτι κι αν επιλέξεις.
 

vayero

Member
Ματαιοδοξία;

Συναντήθηκα με τον Μ.Γ. και μου πρότεινε συνδυασμό FUE&STRIP ή μόνο FUE και πηγαίνοντας για το μέγιστο που δεν θα ξεπεράσει τα 3500 στην πρώτη περίπτωση. Γενικά τι πιστεύετε, υπάρχει αξιοπιστία και αποτέλεσμα με τον συγκεκριμένο ή να μην ασχοληθώ; Όλοι στο παρελθόν μου έταζαν τα ίδια αλλα τελικά το αποτέλεσμα είναι αυτό που είδατε και δεδομένου ότι και οικονομικά θα ζοριστώ με δανεικά και κοινωνικά θα νιώσω λίγο κάπως αφού μιλάμε για ξύρισμα όλου του κεφαλιού με εμφανή το σημάδι και ερεθισμό της περιοχής και το κυριότερο το κεφάλι έχει ήδη επιβεβαρημενο ιστορικό και δεν προσφέρεται για παραπάνω μεταμοσχεύσεις, ίσως για μια μόνο ακόμη στο crown αργότερα όπως είπε, τουλάχιστον να ξέρω ότι αξίζει για το αποτέλεσμα και να το κάνω.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Ματαιοδοξία;

vayero79 είπε:
Συναντήθηκα με τον Μ.Γ. και μου πρότεινε συνδυασμό FUE&STRIP ή μόνο FUE και πηγαίνοντας για το μέγιστο που δεν θα ξεπεράσει τα 3500 στην πρώτη περίπτωση. Γενικά τι πιστεύετε, υπάρχει αξιοπιστία και αποτέλεσμα με τον συγκεκριμένο ή να μην ασχοληθώ; Όλοι στο παρελθόν μου έταζαν τα ίδια αλλα τελικά το αποτέλεσμα είναι αυτό που είδατε και δεδομένου ότι και οικονομικά θα ζοριστώ με δανεικά και κοινωνικά θα νιώσω λίγο κάπως αφού μιλάμε για ξύρισμα όλου του κεφαλιού με εμφανή το σημάδι και ερεθισμό της περιοχής και το κυριότερο το κεφάλι έχει ήδη επιβεβαρημενο ιστορικό και δεν προσφέρεται για παραπάνω μεταμοσχεύσεις, ίσως για μια μόνο ακόμη στο crown αργότερα όπως είπε, τουλάχιστον να ξέρω ότι αξίζει για το αποτέλεσμα και να το κάνω.

ο γιατρος ειναι καλος,προχωρα και μην ψαχνεις για αλλου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giwrgos athina

Active Member
RE: Ματαιοδοξία;

και καλος γιατρος και εχει τις καλυτερες τιμες σε συγκριση με τους υπολοιπους αναλογου επιπεδου...προχωρα αφοβα...
 

elmajiko

Member
RE: Ματαιοδοξία;

Εγω εκει εκανα και στον προτεινω ανεπιφυλακτα!!!

Γενικα ειμαι υπερ fue αλλα στη δικη σου περιπτωση μπορεις να κανεις συνδυασμο.

Προχωρα χωρις ενδοιασμο και μη ψαχνεις αλλου χανεις το καιρο σου...
 

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: Ματαιοδοξία;

Η κάνε εκεί και είσαι εγγυημένος ή μην κάνεις τίποτα άλλο ποτέ και πουθενά. Ειναι η απόλυτη best value επιλογή τιμής ποιότητας.
 
RE: Ματαιοδοξία;

Φιλε ''vayero79'' καλησπέρα!! Στειλε μου αν μπορεις ολα τα στοιχεια του γιατρού Μ.Γ. που πήγες, σε προσωπικο μηνυμα. Κι εγω στο ψαξιμο ειμαι ακομη.
 

vayero

Member
Ματαιοδοξία;

Μπήκα στο site που είπαν παιδιά από εδώ, έστειλα email και επικοινώνησαν αυτοί μαζί μου. Είχε έρθει 8-9/11/13 Αθηνα. Αν θες να σου στείλω το site που μπήκα, απλά για να μην το αναφέρω εδώ και φανεί ως διαφήμιση.
 

vayero

Member
Ματαιοδοξία;

Αν φορώ σκούφο μετά την επέμβαση θα δημιουργήσω πρόβλημα στα μεταμοσχευμένα τριχοθυλακια; Βασικά θα πάρω άδεια από 13-14/1 που θα γίνει η μεταμόσχευση ως και την επόμενη εβδομάδα, δηλαδή 10-12 μέρες περίπου. Απλά θυμάμαι από το 2007 που είχα κάνει fue στη d... φαινόταν η ουλή πίσω από την παλαιότερη strip το 2004 στη l... c... οπότε όλο αυτό μου δημιουργεί ένα άγχος καθώς και τα μαλλιά μου για να μεγαλώσουν σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο που να καλύπτουν ουλή αλλα και να έχουν φύγει ερεθισμοι επάνω θυμάμαι ότι χρειάστηκε πάνω από μήνα. Απλά δεν γουστάρω όλους τους ειρωνικούς και νταήδες τύπους που κοροϊδεύουν οποιονδήποτε θεωρώντας ότι είναι τέλειοι! Τέλος πάντων προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι όλα θα πανε καλά γιατί από ότι φαίνεται δεν έχω περιθώρια για λάθη κι άλλες επεμβάσεις. Από σαμπουάν τι να βάλω; Από ότι μου είπε ο γιατρός στην συνάντηση μας μου δίνουν ένα τσαντάκι με κάποια είδη και μου πρότεινε χρήση μινοξιδίλης για δυο μήνες στην αρχή. Τώρα αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό αφού νομίζω κάπου εδώ είχα διαβάσει απόψεις ότι πρέπει να αποφεύγεται για λόγους ερεθισμού και σμηγματος για να μην καταστραφούν οι θύλακες. Από την άλλη τον ρώτησα αν υπάρχει νόημα να συνεχίσω να χρησιμοποιώ μινοξιδιλη αφού όσα έχω πάνω στο κεφάλι πιστεύω ότι είναι μεταμοσχευμένα και δεν ωφελεί σε κάτι η χρήση της. Το ίδιο συμφώνησε κι αυτός ενώ από d... και τον Γκ... μου είχαν πει ότι έχω και μη μεταμοσχευμένα δηλαδή φυσικά και ότι θα έπρεπε να χρησιμοποιώ. Τι λέτε; Εγώ πάντως θα ήθελα να μην ξανασχοληθω με ματζουνια και μινοξιδίλες κλπ αν δεν υπάρχει σημαντικό όφελος.
 
Μπλουζα