Toppik

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

bz

New Member
Απ: Toppik

Horfolk θα ήθελα και εγώ τη διεύθυνση . Ευχαριστώ . Αυτό που βρήκες με 6 dollars είναι ίδια συσκευασία με αυτό που κοστίζει 35 ευρώ ;

Από όσο έχω ψάξει , η εταιρεία που παρασκευάζει το τοπίκ , επιβάλλει στάνταρ τιμές λιανικής στους μεταπωλητές της Αμερικής . Οπότε προσοχή όπου βρίσκετε πολύ χαμηλότερες τιμές .Δεν λέω απαραίτητα οτι παίζει απάτη , μπορεί να παίζει ξεστοκάρισμα ή κατι τέτοιο , προσοχή όμως .

Όσο για τις Ελληνικές τιμές , είναι σαφώς τσουχτερές , ειδικά αν σκεφτεί κανείς την ισοτιμία . Δεν ξέρω όμως τι πληρώνουν σε δασμούς και μεταφορικά . Οπότε την επόμενη φορά που θα σας ρωτήσουν , θυμηθείτε : free trade is fair trade
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Toppik

Έχει δίκιο σε αυτό που λέει ο bz. @holfork καλύτερα να αναφέρεις το συγκεκριμένο site στο φορουμ για να δούμε αν έχει παραγγείλει κανένας απο εκεί να ξέρουμε αν είναι αξιόπιστο ή όχι.
 

holfork

New Member
Απ: Toppik

στο αγγλικο amazon αμα παραγγειλεις 5 τοπικ βγαινει στα 98 ευρω μαζι με ταχυδρομικα
δηλαδη ερχεται 20 ευρω το 1
 

best1210

Member
Απ: Toppik

να κανω μερικες ερωτησεις κ αν σας φανουν ανοητες ζητω συγνωμη :eek:

ισως χιλιοαπαντηθει η συγκεκριμενη αλλα θα την κανω την ερωτηση...στον ηλιο φαινεται κατι?

2) πες οτι το φορας σε ειδικη περισταση κ μετα την πεφτεις..
πρεπει να ξεβγαλεις απευθειας τα μαλλια σου(λουσιμο) η μπορεις να το κανεις κ την επομενη?

3)οταν χτενιζεσαι φαινεται κατι στην χτενα?η οι ινες απλα "κολλανε" στο δερμα?


4)εχω ακουσει οτι το αποτελεσμα δενει ακομα καλυτερα οταν βαζεις λακ..

αν δεν βαλεις ειναι ΚΑΛΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΣΜΑ???

γινεται να βαλεις κατι αλλο εκτος απο λακ?ας που τζελ σε μορφη σπρευ?



ευχαριστω προκαταβολικα κ συγνωμη αν μπειτε στην διαδικασια να απαντησετε ερωτησεις που εχουν απαντηθει!
 

John83

Member
Απ: Toppik

best1210 είπε:
να κανω μερικες ερωτησεις κ αν σας φανουν ανοητες ζητω συγνωμη :eek:

ισως χιλιοαπαντηθει η συγκεκριμενη αλλα θα την κανω την ερωτηση...στον ηλιο φαινεται κατι?

2) πες οτι το φορας σε ειδικη περισταση κ μετα την πεφτεις..
πρεπει να ξεβγαλεις απευθειας τα μαλλια σου(λουσιμο) η μπορεις να το κανεις κ την επομενη?

3)οταν χτενιζεσαι φαινεται κατι στην χτενα?η οι ινες απλα "κολλανε" στο δερμα?


4)εχω ακουσει οτι το αποτελεσμα δενει ακομα καλυτερα οταν βαζεις λακ..

αν δεν βαλεις ειναι ΚΑΛΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΣΜΑ???

γινεται να βαλεις κατι αλλο εκτος απο λακ?ας που τζελ σε μορφη σπρευ?



ευχαριστω προκαταβολικα κ συγνωμη αν μπειτε στην διαδικασια να απαντησετε ερωτησεις που εχουν απαντηθει!

Καταρχήν ξεκινάω με δεδομένο πως θα το χρησιμοποιήσεις διακριτικά - χωρίς υπερβολές - ώστε το αποτέλεσμα να είναι φυσικό...

1. Όχι δε φαίνεται στον ήλιο
2. Μπορείς να κοιμηθείς κανονικά και την επόμενη μέρα να μη χρειαστείς να ξαναβάλεις... Απλώς καταλαβαίνεις ότι μπορεί να υστερεί λίγο το αποτέλεσμα. Προσωπικά θεωρώ πως για 2 μέρες είσαι κομπλέ.
3. Όταν χτενιζεσαι "φαίνεται" στην χτένα μιας κ υπάρχουν κάποια "υπολείμματα".. Είναι βασικο μόλις το τοποθετείς να πέφτει πάνω στα μαλλιά και όχι στο δέρμα... όπως επίσης όταν χτενίζεσαι να μην ακουμπάει η χτένα στο δέρμα διότι είναι πιθανό να αφήσει υπολείμματα
4. Με τη λακ το αποτέλεμα δίχνει πιο "ζωντανό" , κρατάει τις ίνες καλύτερα και δίνει γενικά πιο σταθερό αποτέλεσμα. Πάντως και χωρίς λακ η κάλυψη είναι καλή...

Φίλε ελπίζω να σε κάλυψα.. Σου υπενθυμίζω πάλι πως το μυστικό είναι η διακριτική τοποθέτηση και ΟΧΙ υπερβολές... Όσο πιο πολύ καιρό το χρησιμοποιείς τόσο καλύτερα μαθαίνεις να το φιξάρεις...
 

best1210

Member
Απ: Toppik

σ ευχαριστω παρα πολυ ΤΖΟΝ!!

με καλυψες απολυτως!!!

κ κατι αλλο..

αν κανεις μπανιο πχ στην θαλασσα το τοπικ "ΚΡΑΤΑΕΙ"?


ΥΠΟΘΕΤΩ φευγει με ενα απλο λουσιμο με σαμπουαν...
 

best1210

Member
Απ: Toppik

υποθετω οτι η απαντηση σου ειναι στο ερωτημα για την θαλασσα ,ετσι?

με ενα λουσιμο κανονικο υποθετω εισαι κομπλε!
 
Απ: Toppik

2 χρονια TOPPIK και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος , τολμω να πω ως ενθουσιασμενος. οσο αντεχουν τα μαλλακια μου ακομα και δεν πεφτουν εντελως, το TOPPIK με κανει να νιωθω οτι εχω γυρισει το ρολοι του χρονου 12-15 χρονια πισω. τωρα ειμαι ακριβως 40 χρ.
τα παραπανω τα λεω χωρις ιχνος υπερβολης.
 

John83

Member
Απ: Toppik

best1210 είπε:
σ ευχαριστω παρα πολυ ΤΖΟΝ!!

με καλυψες απολυτως!!!

κ κατι αλλο..

αν κανεις μπανιο πχ στην θαλασσα το τοπικ "ΚΡΑΤΑΕΙ"?


ΥΠΟΘΕΤΩ φευγει με ενα απλο λουσιμο με σαμπουαν...

Όπως είπε και ο hairboost μένει λίγο στη θάλλασα... Μέ ένα απλό λουσιματάκι φεύγει εντελώς...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xDante

Member
Απ: Toppik

http://kerdiseto.blogspot.com/2011/07/ppik-10-set-lifestyle-toppik-10-set.html#more

βρήκα ένα διαγωνισμό στο ίντερνετ που κληρώνει

10 σετ Toppik™ Hair Building Fibers και FiberHold™ Spray (για γυναίκες & άνδρες) και
10 σετ Toppik™ Hair Fattener και SF-680 Thick Hair Brush (για γυναίκες & άνδρες)

όσοι το χρησιμοποιείτε μπουκάρετε μπας και βγάλετε κανα μηνάκι τσάμπα ;)

:hdanc:
 

mikipitri

Member
Απ: Toppik

παιδιά τώρα με τη ζέστη είναι γ@μησέτα με το τοππικ...
ότι και να κάνω επειδή έχω διάχυτη αραίωση κολλάει και στο δέρμα του κεφαλιού και δείχνει σαν μαυρίλα...
πώς το βάζετε εσείς?
 

best1210

Member
Απ: Toppik

μαυριλα?τι εννοεις?

υστ.χρησιμοποιειται λακ η οχι με την χρηση του?κ αν ναι ποια λακ βαζετε?αυτη που προτεινουν στο σαιτ του toppik?
 

mikipitri

Member
Απ: Toppik

δεν βάζω λακ
το ρίχνω πάνω στα μαλλιά μου, αλλά αυτό κάθεται πάνω στο δέρμα τελικά (επειδή έχω αυτη την διάχυτη αραίωση)
 

Hairboost

Member
Απ: Toppik

βαζε μικρες ποσοτητες πανω σε ενα δαχτυλο και κανε απαλες κινησεις πανω στην τριχα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα