HISTOGEN

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
kos1987 είπε:
Chs είπε:
Κώτσο αγάπη τι κάνεις?? :) Χαθήκαμε!

Η μινοξ κάπου τόσο μπορεί να κάνει ΑΛΛΑ η διαφορά είναι ότι σε καραφλά σημεία η μινοξ δεν κάνει τπτ.. η hisogen αναφέρει σε καραφλά σημεία?? η σε αποδυναμωμένους αλλά ακόμη ζωντανούς θύλακες?

γεια σ χρησταρα!

Τωρα γι'αυτο που ρωτας τι να πω δεν ξερω, αλλα με αυτη τη δηλωση κατι φαινεται
Particularly compelling is the growth seen in more difficult types and stages of hair loss. Without limitations to treatment area, age or stage of balding, HSC has the potential to expand the hair restoration market by offering a successful option to those that currently have none

Βεβαια απο λογια εχουμε χορτασει...


Εγώ Κωστή το μόνο που ελπίζω από όλα αυτά τα λόγια (που όπως είπες έχουμε χορτάσει) είναι, να μην είναι κάποια "νεα έκδοση" μινοξιδίλης, απλά πιο δυνατή για παράδειγμα..και με μεγαλύτερο χρόνο ζωής.. απλά μένει στα ίδια το θέμα δλδ.. Όταν λοιπόν μιλάνε για hair restoration είναι βαριά κουβέντα.. διότι αυτό σημαίνει πλήρη αποκατάσταση - επανέκφυση μαλλιών.. και στην περίπτωση που "πάψει" να βομβαρδίζεται ο θύλακας τα μαλλιά θα αρχίσουν να αναπτύσονται και πάλι φυσιολογικά τουλάχιστον σε 6 - 8 μήνες αργότερα.. βέβαια αυτό είναι απλά η γνώμη μου.. ίσως χρειαστεί boost, αλλά πιο καλό boost από του οργανισμού όταν πάρει μπρος δεν υπάρχει καλύτερο..

Πέρα από αυτά, για εμένα κάτι που έχει να κάνει 100% με τους υποδοχείς θα έχει να κάνει με αν όχι οριστική λύση, σίγουρα την απόλυτη μέχρι τώρα..
 

kos1987

New Member
Εγω τους εχω βαρεθει...οσο και καλα νουμερα να λενε(οκ δεν λεω καλα ειναι αλλα βαρεθηκα)
Εαν τα βρει η Histogen με την Aderans η καραφλα αποτελει παρελθον.Ηδη το απεδειξαν...
2 φορες επισκεψη στο αντιστοιχο κεντρο, μια για εξαγωγη αλλη μια για ενεσεις και καραφλα τελος,μετα στα @@ μας,για το συγκεκριμενο ζητημα που μας απασχολει, αλλα που...

εμενα αυτο μου τη σπαει γενικα, υπαρχουν 3-4 μεθοδοι που επιτελους φυτρωνουν ανθρωπινα μαλλια και αυτοι συνεχιζουν το ιδιο τροπαριο..καντε ρε επιτελους κατι πραγματικα πρωτοποριακο και μοιραστειτε τα δισεκατομμυρια $, μαζι σας θα τα παρετε?
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
kos1987 είπε:
Εγω τους εχω βαρεθει...οσο και καλα νουμερα να λενε(οκ δεν λεω καλα ειναι αλλα βαρεθηκα)
Εαν τα βρει η Histogen με την Aderans η καραφλα αποτελει παρελθον.Ηδη το απεδειξαν...
2 φορες επισκεψη στο αντιστοιχο κεντρο, μια για εξαγωγη αλλη μια για ενεσεις και καραφλα τελος,μετα στα @@ μας,για το συγκεκριμενο ζητημα που μας απασχολει, αλλα που...

εμενα αυτο μου τη σπαει γενικα, υπαρχουν 3-4 μεθοδοι που επιτελους φυτρωνουν ανθρωπινα μαλλια και αυτοι συνεχιζουν το ιδιο τροπαριο..καντε ρε επιτελους κατι πραγματικα πρωτοποριακο και μοιραστειτε τα δισεκατομμυρια $, μαζι σας θα τα παρετε?

Πολύ σωστή η άποψη σου Κώστα.. αλλά να δεις τι καριόλια είναι..και να μη λένε μλκιες.. την λύση την ξέρουν ήδη.. και ξέρουν ότι το ξέρουμε ότι το ξέρουν.. και μπλα μπλά μπλά.. Το πότε θα την εφαρμόσουν και θα την βγάλουν έξω και το πόσο θα κοστίζει είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ άγνωστο.. Βλέπεις.. συμφέρει πολύ ο κόσμος να κουμπώνει χάπια και να βάζει φάρμακα που με νύχια και με δόντια κρατάνε κάποιες τρίχες ζωντανές.. Αλλά που θα πάει.. πλέον τα πράγματα άλλαξαν.. δεν είναι ΄80 - ΄90 που περίμεναν από περιοδικά ο κόσμάκης να μάθει νέα.. και ούτε δοκίμαζε μόνος τίποτα.. Όσο να το κάνεις πιέζει όλο αυτό..

Αν λοιπόν δεν δω με τα ίδια μου τα μάτια από Aderans - Histogen και εγώ ποιά στο διάολο άλλη εταρία χειροπιαστές αποδείξεις (και όχι σε 5 άτομα) αλλά σε 1.000 + ότι έβγαλαν ανθρώπινες τρίχες και όχι γατότριχες, τότε θα κάνω μόκο.. και θα πω οκ.. αυτό ήταν..

Μέχρι τότε θα κουμπώνω φιναστερίδη - equol - μινοξ - ασπιρίνη και ότι σκατά υπάρχει και θα τους καταριέμαι..

Και όπως κατάλαβες έχω νευρα.. :D
 
ρε παιδια, ψιλομπερδευτηκα με τα νουμερα που αναφερετε. δηλαδή Κώστα τα νουμερα που είχαν αναφερθεί παλιότερα(+62% συνολικες τριχες , +79% τερματικες τριχες και αυξηση παχους κατα περιπου 50%) δεν ισχύουν, ή αΥΤΆ ΒΡΉΚΑΝ ΣΤΗ ΦΆΣΗ 1 και στην επομενη βρήκαν αυτά που αναφέρεις σήμερα?
 

kos1987

New Member
mimis giova είπε:
κ που καταληγουμε ρε μαγκες???????

Οτι μας δουλευουν γενικα...
τεσπα η histogen ειναι η μοναδικη που δειχνει φωτογραφιες...
S102F%20-%2019wks.jpg


S102M%20-%2024wk.jpg
 

kos1987

New Member
mimis giova είπε:
αυτο δλδ κανει η histogen???που βλεπω στης φωτο???συκαλακια!!!!μας δουλευουν..δικιο εχεις!!!

Βασικα αυτη η δοκιμη γινεται κυριως για λογους ασφαλειας...δε σημαινει οπωσδηποτε οτι αυτο ειναι ολο και ολο που μπορει να κανει η Χιστοτζεν.
Το μας δουλευουν παει αλλου...λιγα μηνυματα πιο πισω...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
Καλημέρα Κώστα και σε όλη την παρέα, μπορεί να φανώ απογοητευτικός γενικά.. αλλά δεν βλέπω να γίνεται τίποτα από όσα ακούω.. ειδικά όταν ακούω μεγάλα λόγια π.χ. βλέπε --> Aderans τόσο πιο πολύ νευριάζω.. δεν λέω η μέθοδος που λένε δείχνει υποσχόμενη και τα σπάει.. αλλα.... αυτό το αλλά είναι το θέμα..

Histogen τώρα.. τις φωτό τις έχω δει πολύ καιρό και άλλες ακόμα.. So what? Από "σκέτη" μινοξιδίλη έχω δει και καλύτερα αποτελέσματα σε πολλούς.. και χωρις blocker κιόλλας.. βέβαια συμφωνώ με τον Κώστα.. ίσως δεν είναι το μόνο που μπορεί να προσφέρει... will see..

ΟΚ ας το δούμε πιο ρεαλιστικά.. όταν ο άνθρωπος θα μπορέσει να επέμβει στο DNA τότε καράφλα τέλος... Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε μέχρι τώρα είναι απλά να το καθυστερούμε όσο πάει.. και με μαγάλο κόστος κάποιες φορές στην υγεία..
 

Martini

New Member
πολύ καλά τα λέει ο Χρήστος οι παρενέργειες απο τα προιόντα τύπου Regaine , Rogaine και οσα έχουν Minoxidil είναι σοβάρες και ενοχλητικές και ειδικά απο την Φιναστερίδη.
Το rogaine εμένα προσωπικά μου προκαλεί κατακράτηση υγρών στο σώμα (ειδικά πρήξιμο στο πρόσωπο) και χρησιμοποιώ φυτικό διουριτικό η ενα αλλό σκεύασμα ιδιοκατασκευή που είναι επίσης πολύ καλό χωρίς να σε πηγαίνει στην τουαλέτα όλη μέρα.
Η φιναστερίδη και αυτή έχει παρενέργειες και πιο σοβαρές απο το rogaine.
Για το μέλλον ας ελπίζουμε να βγεί ένα προιόν που να έχει καλύτερα αποτελέσματα απο τα γνωστά big 3 ..
 
πωπω ξενεεερεεες....αυτη ηταν η μεγαλεπιβολη ανακοινωση της aderans που ολοι αναμεναμε;οουυυτε φαλακρα τελος...ουτε φινα ουτε μινοξ....


histogen,συγνωμη
 

kos1987

New Member
Chs είπε:
1 τις φωτό τις έχω δει πολύ καιρό και άλλες ακόμα.. So what? Από "σκέτη" μινοξιδίλη έχω δει και καλύτερα αποτελέσματα σε πολλούς.. και χωρις blocker κιόλλας.. βέβαια συμφωνώ με τον Κώστα.. ίσως δεν είναι το μόνο που μπορεί να προσφέρει... will see..

2 ΟΚ ας το δούμε πιο ρεαλιστικά.. όταν ο άνθρωπος θα μπορέσει να επέμβει στο DNA τότε καράφλα τέλος...
1 Ποια μινοξ ποια φινα ποια ντουτα προσφερει αυξανομενο regrowth 5 μηνες μετα την εφαρμογη?
2 Η καραφλα δεν προκειται να εκλειψει απο τον πλανητη γη, ισα ισα αυξανομαστε και συντομα θα ειμαστε η πλειοψηφια(λεμε τωρα)
Η επεμβαση στο dna για την καραφλα απαιτει γνωση των γονιδιων που την προκαλουν, αυτο μεχρι σημερα δεν εχει γινει...
και να γινει δεν προκειται να το δουμε εμεις αυτο.

Martini είπε:
Για το μέλλον ας ελπίζουμε να βγεί ένα προιόν που να έχει καλύτερα αποτελέσματα απο τα γνωστά big 3 ..

Το ρολοι θα αρχισει να μετρα αντιστροφα πραγματικα απο του χρονου τετοια εποχη.Τοτε ληγει και το τελευταιο συμβολαιο τοκογλυφιας...


iraklisbowie είπε:
πωπω ξενεεερεεες....αυτη ηταν η μεγαλεπιβολη ανακοινωση της aderans που ολοι αναμεναμε;οουυυτε φαλακρα τελος...ουτε φινα ουτε μινοξ....


histogen,συγνωμη



Δεν ξερουμε πως θα το συνεχισουν ολο το project.Μπορει για παραδειγμα να φτιαξουν τοπικο οχημα και να βαζει ο καθενας στο σπιτι του μια φορα το μηνα.Εκει θα δουμε τι μπορει να γινει...παντως το γεγονος οτι βγαζει μαλλια σε 50χρονους κατι δειχνει.


ΥΓ τα ποσοστα regrowth που ανακοινωσαν αντιστοιχουν στη πραγματικοτητα σε παρομοιες φωτογραφιες.Φανταζεστε οι αλλες εταιρειες τι μακροσκοπικες φωτογραφιες εχουν να δειξουν σαν επιτευγμα?εεε γι'αυτο δεν δειχνουν τπτα.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
1 Ποια μινοξ ποια φινα ποια ντουτα προσφερει αυξανομενο regrowth 5 μηνες μετα την εφαρμογη?

Εδώ συμφωνώ, 5 μήνες για φινα - μινοξ είναι η αρχή, ειδικά για φίνα 5 μηνες είναι @@ για να δράσει στο μέγιστο.. Πέρα από αυτό όμως.. με τα μέχρι τώρα στοιχεία (φωτό δλδ και λόγια) τι πιστεύεις για το HSC? Γνωρίζω - γνωρίζεις πάνω κάτω τι περιέχει μέσα.. Και εννοείται ότι δεν το σνομπάρω για κανένα λόγο..

2 Η καραφλα δεν προκειται να εκλειψει απο τον πλανητη γη, ισα ισα αυξανομαστε και συντομα θα ειμαστε η πλειοψηφια(λεμε τωρα)

Η καράφλα θα εκλείψει, και το λέμε εμέις.. η Trihogen..

Η επεμβαση στο dna για την καραφλα απαιτει γνωση των γονιδιων που την προκαλουν, αυτο μεχρι σημερα δεν εχει γινει...
και να γινει δεν προκειται να το δουμε εμεις αυτο.


Και να γίνει τώρα ρε συ Κωστή σιγά μη μας δώσουν απλόχερα την επιλογή να το κάνουμε... θα μας βασανίζουν αιώνια με ενέσεις και φάρμακα για να έχουμε μαλλιά.. ( βρε μακάρι να βγει κάτι καλό και ας μας βασανίζουν, δεν γ@μιέται.. συνηθισμένο το βουνό από τα χιόνια ;) )
 

MANKAR

Active Member
διαφωνω μαζι σας στο θεμα οτι το θεμα θα λυθει μονο με γονιδιακο τροπο!!!και αλλες ασθενειες οπως π.χ. καρκινο(καποιες μορφες και στο αρχικο σταδιο) τις κληρωνομουν πολλοι ανθρωποι γονιδιακα και οταν τις εκδηλωνουν καποιοι απο αυτους θεραπευονται με διαφορες θεραπειες αποδεδηγμενα , αυτο δεν σημαινει οτι γονιδιακα καποιος εκανε κατι και θεραπευτικε!!και η μυωπια ειναι κληρονομικη πολλες φορες αλλα με μια επισκεψη σε επεμβαση λε'ι'ζερ εισαι καινουριος ,δεν πειραξες τιποτα στο dna !!!και αλλα πολλα παραδειγματα που τωρα βαριεμαι να τα γραψω!!
 

kos1987

New Member
Δεν υπαρχει κατι αλλο (αυτη τη στγμη) που μετα απο 1 εφαρμογη να δινει αυξανομενη επανεκφυση για 5 μηνες.Συμφωνα με τα προηγουμενα δοκιμαστικα η επανεκφυση διατηρουνταν για 1 χρονο.Δηλαδη μετα απο 1 χρονο οι τριχες ηταν πιο πολλες απο το 5μηνο.

Τωρα για το τι περιεχει ξερουμε...χεχεχε...vegf, kgf, follistatin...
Τον ρολο του vegf τον εχουμε αναλυσει...ο kgf προκαλει 10 φορες αυξηση του vegf στα κερατινοκυτταρα...αρα συνδεονται αμεσα...η τεχνικη dermabrasion προκαλει την εκκριση αυτων των ουσιων επισης...
Η follistatin παραγεται απο τους ινοβλαστες μετα απο χορηγηση μικρης, μικρης δοσης δεξαμεθαζονης 0,01nM.


Ξεχασα να πω οτι υπαρχει συνδεση μεταξυ υποξιας hif1a και follistatin οπως επισης και hif1a-vegf...Οποιος θελει μπορει να ενωσει το παζλ:legal
 
οπως και ναχ ει δεν ξερω αν αυτη η λιτη ανακοινωση ηταν αυτο που πολλοι αναμεναμε...εχει τα θετικα της δεν λεω...αλλα δεν μιλαμε ομως για τη θεραπεια που θα εκανε τον κοσμο του φορουμ να κοιμηθει ευτυχισμενος αποψε...
 
γνωμη μου ξαναλεω ....μην περιμενετε πολλα !μονο αν γινει παρεμβαση στο DNA και ας λενε μερικοι για μυωπιες κτλ ...!!!!η φαλακρα δυστυχως δεν θα εκλειψει απο την ανθρωποτητα στο αμεσο μελλον !δεν ειναι τυχαιο οτι απο '97 εως '12 δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ καινουργιο!δεν υπαρχει τιποτα που να περναει την δευτερη φαση του FDA ....ουτε απ εξω!
 
Μπλουζα