HISTOGEN

Joda

Member
http://www.baldingblog.com/2009/02/18/histogens-regenica/
για οποιον δεν βαριεται ας διαβασει αυτα ειναι ενδιαφέροντα.ειναι στην πρωτη φαση κλινικων δοκιμών οπου δοκιμαζεται η τοξικοτητα του προιοντος σε μικρες ποσοτητες και ειχε θετικα ενθαρρυντικα αποτελεσματα.δεν ειναι μια τυχαια εταιρεια εχει επιστημη απο πισω της.το 2015 εχουν προγραμματισει να βγαλουν το προιον τους προς τα εξω και πιο πριν απο αυτο καποιο αλλο νομιζω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

baybars

New Member
Απ: HISTOGEN

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ...ΛΟΓΙΚΑ ΑΝ ΠΑΤΕΝΤΑΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ, ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΠΗΧΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΙΝΟ (ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ...ΕΔΩ ΠΑΙΖΟΥΝ ΡΟΛΟ "ΑΛΛΟΙ" ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ...)
 

Joda

Member
Απ: HISTOGEN

κοιτα εδω στην ελλαδα επειδη δεν το ψαχνουν πολυ για αυτο το λογο υπαρχουν θυματα και για αυτο τον λογο οτι βγει θα ερθει πιο μετα εδω αφου γινει γνωστο και οχι αφου κυκλοφορησει εχει διαφορα.
δυστυχως εδω στην ελλαδα οταν εχουμε κατι κολλαμε εκει και δεν το πολυ ψαχνουμε να δουμε τι παιζει γυρω μας και τι υπαρχει σε δοκιμη.και οταν λεω σε δοκιμη εννοω εταιρειες οπως η HISTOGEN και η FOLLICA που κινουνται στην ιδια φιλοσοφια με επιστημη απο πισω τους.θα μου πεις οτι δεν εχουν κατι ακομα.αλλα εγω πιστευω οτι αυτες οι εταιρειες γινονται γνωστες μεσα απο τα φορουμ και ενθαρρυνται για να φερουν κατι στην αγορα οσο το δυνατον πιο γρηγορα.το θετικο ειναι οτι εχουν τα κοτσια να πηγαινουν απο κλινικες δοκιμες του FDA προκειμενου να βγαλουν κατι καλυτερο απο τα ηδη υπαρχοντα και αν αυτο γινει πραγματικοτητα θα μιλαμε για οτι καλυτερο θα κυκλοφορει σε θεραπεια.
η HISTOGEN εχει ηδη βγαλει ενα προιον για την τριχοπτωση και ειναι αυτο http://bionuesis.com/
το bionuesis μην μπερδευτει κανεις δεν ειναι αυτο που η εταιρεια θελει να χτυπησει την αγορα.αυτο που θελει και δοκιμαζει ειναι το regenica.an ειδες στις φωτος υπηρχε βελτιωση και να φανταστεις οτι οι ποσοτητες ειναι μικρες με σκοπο οπως ειπα να ελενξουν την τοξικοτητα.φαντασου αν συνεχιστει ετσι τι εχει να βγει στην αγορα.
 

baybars

New Member
Απ: HISTOGEN

ΜΑΚΑΡΙ...ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ (ΚΑΛΗ ΩΡΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΜΕΛΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ) ΤΗΝ..."ΨΑΧΝΟΥΝ" ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, ΚΑΙ ΔΕΝ...ΧΑΦΤΟΥΝ ΤΙΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ..."ΕΙΔΗΜΟΝΑ" ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΑΕΡΙΤΖΗΔΙΚΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥΛΩΝΤΑΣ...ΣΙΡΟΠΙΑ ΓΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗΣ.
 

Joda

Member
Απ: HISTOGEN

ναι οντως.ομως μερικοι παραμενουν κολλημενοι σε καποια προιοντα καλου μαρκετινγκ.πχ ρεβιβογκεν για το οποιο εχει γινει τρελη αναλυση στο συγκεκριμενο φορουμ.δεν εχω αναμειχθει να πω την αποψη μου πανω στο ρεβιβογκεν γιατι ειμαι σιγουρος οτι πολλοι θα διαφωνησουν απο δω μεσα.εγω προσωπικα ειμαι σιγουρος οτι το ρεβιβογκεν είναι snake oil.εψαχνα διαφορα παλια saw palmetto,pygeum,crinagen,revivogen και αλλα διαφορα τετοια για πολυ καιρο μεχρι που σιγουρευτηκα για το τι ειναι τα προιοντα αυτα.πιστεψε με το εχω ψαξει παρα πολυ αυτο και δεν αερολογω.
μου την σπαει που πολλοι δημιουργουν ψεδευσθησεις οτι δουλευουν.εγω προσωπικα τετοια προιοντα τα κραζω.ακομα ολοι ψαχνονται για το αν πραγματικα δουλευουν.τεσπα.ο καθενας αποφασιζει για την παρτη του.
αλλα πρεπει ολοι να κοιταζουν τι συμβαινει γυρω τους και να μην ειναι προβατα.σιγα σιγα ο κοσμος αρχιζει και πιανει το νοημα.οι πιο ελπιδοφορες εταιρειες ειναι 3:
follica
histogen
aderans
αντε να δουμε τι θα γινει.διαβασα σημερα οτι η histogen ειναι η πρωτη εταιρεια με την μεγαλυτερη επιτυχια στην 1η φαση.οι φωτος ηταν 12 εβδομαδων.συνηθως κανουν μια εκτιμηση στους 6 μηνες που σημαινει οτι μπορει να υπαρξει και περαιτερω βελτιωση.θα δουμε..ειναι νωρις ακομα
 

giorgos 29

New Member
Απ: HISTOGEN

Joda είπε:
ναι οντως.ομως μερικοι παραμενουν κολλημενοι σε καποια προιοντα καλου μαρκετινγκ.πχ ρεβιβογκεν για το οποιο εχει γινει τρελη αναλυση στο συγκεκριμενο φορουμ.δεν εχω αναμειχθει να πω την αποψη μου πανω στο ρεβιβογκεν γιατι ειμαι σιγουρος οτι πολλοι θα διαφωνησουν απο δω μεσα.εγω προσωπικα ειμαι σιγουρος οτι το ρεβιβογκεν είναι snake oil.εψαχνα διαφορα παλια saw palmetto,pygeum,crinagen,revivogen και αλλα διαφορα τετοια για πολυ καιρο μεχρι που σιγουρευτηκα για το τι ειναι τα προιοντα αυτα.πιστεψε με το εχω ψαξει παρα πολυ αυτο και δεν αερολογω.
μου την σπαει που πολλοι δημιουργουν ψεδευσθησεις οτι δουλευουν.εγω προσωπικα τετοια προιοντα τα κραζω.ακομα ολοι ψαχνονται για το αν πραγματικα δουλευουν.τεσπα.ο καθενας αποφασιζει για την παρτη του.
αλλα πρεπει ολοι να κοιταζουν τι συμβαινει γυρω τους και να μην ειναι προβατα.σιγα σιγα ο κοσμος αρχιζει και πιανει το νοημα.οι πιο ελπιδοφορες εταιρειες ειναι 3:
follica
histogen
aderans
αντε να δουμε τι θα γινει.διαβασα σημερα οτι η histogen ειναι η πρωτη εταιρεια με την μεγαλυτερη επιτυχια στην 1η φαση.οι φωτος ηταν 12 εβδομαδων.συνηθως κανουν μια εκτιμηση στους 6 μηνες που σημαινει οτι μπορει να υπαρξει και περαιτερω βελτιωση.θα δουμε..ειναι νωρις ακομα
εχεις αποδειξεις γι αυτα που λες?,, ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΦΕΡΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ,, πολλοι απο εδω μεσα ειπαν οτι μ αυτα τα προιοντα ειδαν σημαντικη βελτιωση ολοι αυτοι ειχαν ψευδεσθησεις?δε ξερω τι να πω. ο καθενας εδω οτι θελει λεει..
 

Joda

Member
Απ: HISTOGEN

αυτο που λες για αποδειξεις διαβαζοντας μεσα απο πολλα φορουμ.ετσι λες να κατεληξα σ αυτο το συμπερασμα?
ψεδευσθησεις ειναι 1ον οταν χρησιμοποιεις μινοξ και φινα νομιζεις οτι το ρεβιβογκεν δουλευει και 2ον εχουν διαφορα μεσα για ογκο κτλ.
ειπα την αποψη μου σε κατι που οι αποψεις διιστανται.οπως εσυ εχεις δικια σου γνωμη ετσι εχω και γω.δεν καταλαβαινω το υφακι σου.
 

giorgos 29

New Member
Απ: HISTOGEN

Joda είπε:
αυτο που λες για αποδειξεις διαβαζοντας μεσα απο πολλα φορουμ.ετσι λες να κατεληξα σ αυτο το συμπερασμα?
ψεδευσθησεις ειναι 1ον οταν χρησιμοποιεις μινοξ και φινα νομιζεις οτι το ρεβιβογκεν δουλευει και 2ον εχουν διαφορα μεσα για ογκο κτλ.
ειπα την αποψη μου σε κατι που οι αποψεις διιστανται.οπως εσυ εχεις δικια σου γνωμη ετσι εχω και γω.δεν καταλαβαινω το υφακι σου.
joda η οπως αλλιως σε λενε εδω μεσα θα μιλας καλυτερα, καταλαβες?
 

Joda

Member
Απ: HISTOGEN

giorgos29 δικο σου ειναι το φορουμ?για να ξερω ποιος ειναι ο αρχηγος εδω μεσα..εγω εκφρασα την αποψη μου νωριτερα και εσυ προφανως παρεξηγηθηκες και μου ειπες οτι λεω οτι θελω με τσαμπουκα και εγω σου απαντησα με το στυλακι που μου μιλησες.
αν δεν σου αρεσουν τα ποστ μου μην τα κοιτας καθολου..
 

dim74

Member
Απ: HISTOGEN

γιωργο ο καθενας λεει την γνωμη του και εσυ κανε οτι θεωρεις σωστο για σενα...δεν χρειαζεται οταν καποιος εχει αλλη γνωμη να αρπαζωμαστε...αλλωστε αν ειχαμε την λυση για την τριχοπτωση θα λεγαμε να την, παρτε την ολοι και θα κοιμομασταν ησυχοι!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: HISTOGEN

ειναι ακομη πολυ νωρις
ωστοσο η ερευνα προχοραει οπως και η επιστημη και το μελλον διαγραφεται λαμπρο

αν ειναι μουφα η οχι θα δειξει υπομονη

μεχρι να βγει κατι αλλο στην αγορα μενουμε οπως εχουμε
και συνεχεια το ψαχνουμε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Joda

Member
Απ: HISTOGEN

παιδια βρηκα αυτο.στις 5/3/09 οι ερευνητες της histogen ειπαν οτι βρηκαν την μεθοδο για να ανανεωνουν τα κυτταρα απο τους μυς της καρδιας μεχρι και τα κυταρρα του εγκεφαλου.
σε αυτο περιελαμβανεται και η τριχοπτωση με τις δοκιμες που κανουν.οπως θα δειτε στο βιντεακι η εταιρεια αυτη δεν παιχνιδι.εχει ερευνα και υποβαθρο.στην σελιδα που θα δειτε αναφερεαται ως <<cell regenaration>> και μολις κανετε κλικ πανω σε αυτο θα δειτε το βιντεακι.
γενικα η ανακοινωση που εκαναν αναμενεται να λυσει λογικα ετσι οπως δειχνει πολλα προβληματα και ενα απο αυτα να ειναι και η τριχοπτωση.
εχω ενα πολυ καλο προαισθημα για αυτη την εταιρεια και μακαρι το προιον που λενε για το 2015 να βγει και να αποτελειωσει τις φιναστεριδες τις μινοξιδιλες και ολες αυτες τις μλκ..
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: HISTOGEN

πράγματι,
ενδιαφέρον και ελπιδοφόρο...

βέβαια,
πολύπλοκο και ακόμη στο στάδιο έρευνας...

υπομονή και βλέπουμε...
 

baybars

New Member
Απ: HISTOGEN

JODA ΕΧΕΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ REVIVOGEN ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ? ΠΟΣΟΝ ΚΑΙΡΟ ΕΚΑΝΕΣ ΧΡΗΣΗ?
 

Joda

Member
Απ: HISTOGEN

δεν εχω δοικιμαει αλλα εχω διαβασει αρκετα ωστε να ειμαι ενημερωμενος.κατι b6 και κατι ψευδαργυρους κ saw palmetto κτλ τα θεωρω γελοια.για να φτασω σ αυτο το σημειο κ να υποστηριζω καθετα αυτο που λεω εχω διαβασει αρκετα ποστς και πιστεψε με εχω λιωσει να διαβαζω για τριχοπτωση.δεν υποστηριζω απατεωνιες τυπου δρ κανταβι και ουτε προκεται.ξερεις τι ειναι για μενα το ρεβιβιβογκεν?τα θυμασαι εκεινα τα στρατιωτακια που παιζαμε οταν ειμαστε μικροι τα <<τζι α τζιο>> αυτο μου θυμιζει.εγω κοιταζω παντα φιλοσοφια follica(genika stem cells) κτλ και απο τα ειδη δοκιμασμενα οπως μινοξιδιλη και για τοπικη χρηση avodart.ισως πει κανενας προσπαθεις να φτιαξεις ενα διαλυμα ρεβιβογκεν καθως ανεφερα οτι σκεφτομαι να φτιαξω ενα διαλλυμα με sorbic acid.ομως για πηγαινε στο τοπικ της follica που εχω αναρτησει και θα δεις οτι στo link της follica υπαρχει ενα πινακακι που εχει ως αντι microbial to sorbic acid.για αυτο ρωτησα και στο φορουμ.
διαβαζω ενα αλλο θεμa ενδιαφερον τελευταια που εχει να κανει με το sebum kαι για μικρες δοσεις accunate προσοχη οχι μεγαλες καθως προκαλλουν στις περισσοτερες περιπτωσεις τριχοπτωση.θα σας ενημερωσω περισσοτερο αργοτερα.μην προσπαθησει να δοκιμασει κανεις ειναι επινδυνο.χρειαζεται περισσοτερη ενημερωση.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: HISTOGEN

οταν δεν εχεις δοκιμασει κατι φιλε μου τοτε μην το θεωρεις γελιο
υπαρχουν πισω καποιεις ερευνες για τον ψευδαργυρο την Β6

επισης υπαρχει και ενα αποτελεσμα σε ανθρωπο που το χρησιμοποιουσε κοντα 2 χρονια (ακης)
οπως επισης υπαρχουν και φωτογραφιες του

δεν αμφισβητει κανεις νομιζω την follica και τις ερευνες τις αντιθετα παρακολουθουμε απο κοντα μηπως και καταφερουν να δωσουν λυση στο προβλημα ολων μας
ως τοτε λοιπον παλευοουμε με μινοξιδιλη και ντουταστεριδη και λοιπα προιοντα

οσο για το sorbic που λες υπαρχουν και αλλες ουσιες που εχουν τις ιδιες ιδιοτητες και χρησιμοποιουνται για τον ιδιο λογο

οσο για sebum και accunate
περιμενουμε να μας πεις τι διαβαζεις
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: HISTOGEN

πολλοί στην Αμέρικα χρησιμοποιούν αυτά http://www.histogenaesthetics.com/order_regenica.htm τα προϊόντα για αναγέννηση της επιδερμίδας του τριχωτού και-με αυτή την λογική-επανέκφυση τριχών...

για το ίδιο Histogen γίνεται λόγος - και αυτό κάνει λόγο για τύπου εμβρυογενετικές ανθρώπινες πρωτεΐνες και παράγοντες ανάπτυξης...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: HISTOGEN

σε πρωιμο σταδιο ειναι αυτα

αλλα φανταζομαι σε λιγα χρονια να μπορουμε να τα δοκιμασουμε χρησιμοποιεισουμε
 

Joda

Member
Απ: HISTOGEN

προσωπικα πιστευω παρα πολυ στα stem cells.χωρις να ειμαι καποιος ειδικος πιστευω οτι το θετικο αποτελεσμα-βελτιωση που ολοι θελουμε δεν θα ερθει απο το τελειο μπλοκαρισμα της dht αλλα απο την τροφοδοτηση των χαμενων προφανως πρωτεινων και οτι αλλο που προκληθηκε απο την χρονια επιθεση της dht στους θυλακες.απ οτι εχω καταλαβει με αυτη την μεθοδο θα επιτυγχανεται αναζωογονηση των θυλακων και θα αρχιζει ενας καινουριος κυκλος.θα κανεις λογικα καποια θεραπεια για ενα χρονικο διαστημα και μετα πχ απο 1,2,3 κτλ χρονια θα χρειαζεται να ξανακανεις την θεραπεια.
 
Μπλουζα