HDC Hair Clinic Cyprus - John_John1 - 3338 Grafts Strip 16/7/2012.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιαννη παρακολουθω αρκετο καιρο παρα πολλα ποστ σου σχετικα με τη δικη σου μμ και μετα τις τελευταιες ενημερωσεις εχω να σου εκφρασω την ανησυχια μου σχετικα με το κατα ποσα μοσχευματα ειναι ικανη να δωσει η δοτρια σου για να καλυψεις αξιοπρεπες τα κενα (απευχομαι το γεγονος να ανοιξεις κι αλλο κροουν γιατι τοτε πραγματικα θα υπαρξει προβλημα), καθως και για το οτι η στρατηγικη σου να βαλεις τοσα πολλα μοσχευματα μπροστα ισως να μην μπορει να ''δεσει'' καλα το πισω με το μπροστα μερος ακομα κι αν κανεις 2η-3η μμ....Τωρα σχετικα με την φινα σου δινω ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ που αποφασισες και την εκοψες, η υγεια πανω απο ολα!!!

το crown Μου με 2000 μοσχευματα θα εχει βελτιωθει παρα πολυ καλα και πιστευω να δεσει καλα με το υπολοιπο μαλλι.
Ποσα grafts εχω ακομη δεν ειμαι σιγουρος αλλα θα το μαθω καποια στιγμη.Για την ωρα αναμενω την εξελιξη λογο διακοπης φινας για να κινηθω αναλογα μελλοντικα.
Οπως ειπε και ο gkast παραπανω ισως με κρατησουν σταθερα τα μαλλια για μερικα χρονακια ακομη αλλα αυτο δε το ξερουμε ο χρονος θα δειξει.
Ετσι αν παραμεινω δεν θα εχω παραπονο.Ας ειναι και καλα το τοππικ για το crown προς στιγμην.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σούπερ Τζον. Το μόνο που με ανησυχεί στην περίπτωσή σου είναι η διακοπή της Φίνας. Νομίζω ότι θα πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 6 μήνες για να μπορέσεις και να μπορέσουμε να εκφέρουμε άποψη περί του τι πιθανά θα χρειαστείς το άμεσο μέλλον.

Αναμενουμε εξελιξεις πιστευω να πανε ολα καλα και να μην εχω μεγαλες απωλειες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
@Mizerix θα ειχε τεραστια βαση αυτο που λες αν ο Γιαννης ηταν 25-30.... Δεν προσμετρησες οτι ειναι 37. Οπως επισης οτι επερνε γενοσημο φινα αρα αποψη μου μικρη διαφορα θα δει τωρα που την σταματησε. Μακαρι να του εξελιχθουν ολα καλα

Κατι τετοιο πιστευω και εγω πιστευω να μην απογοητευτω.
 

Flosk

Well-Known Member
Δεν νομιζω ρε Γιαννη να εχεις προβλημα.. Κατσε να δουμε τι θα γινει με τη φινα αλλα αν δεν χασεις πολλα δεν θα εχεις κανενα προβλημα δοτριας λεω εγω. Παιζει και το μουσι αλλωστε. Αλλα και παλι πιστευω δεν θα το χρειαστεις..
 

bullshit

Member
Ρε παιδιά ποιος ο λόγος να κάνεις μεταμόσχευση αν είναι να αρχίσεις φινα? Δηλαδή όσοι το κάνουν δοκίμασαν φινα και δεν τους έδωσε τίποτα ?

Sent from my D5803 using Tapatalk
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Για να κρατησουν τα υπολοιπα μαμα μαλλια υποτιθεται,να χοντρινη η τριχα και απο τα μεταμοσχευμενα και ισως να βγαλεις και μαλλια στο crown.
Αυτα ακουγονται γενικα για την φινα......
 

leas

Well-Known Member
Johny αρκετές φορές μπαίνω και χαζεύω το νήμα σου γιατί μου αρέσει πολύ το αποτέλεσμα σου.. Για αριθμούς(πυκνότητα σε hairline, πάχος τρίχας) δεν γνωρίζεις κάποια πληροφορία;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
οχι τιποτα δεν ξερω αλλα καποια στιγμη θα ρωτησω...να σε καλα!!!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το θέμα κλειδώνει κατόπιν επιθυμίας του χρήστη (john_john1)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γεια χαρα!!!
Εκλεισα περιπου 7 μηνες απο την διακοπη της φινας και δοξα το θεο το μαλλι μου παραμενει σταθερο.
Να υπενθημισω εκανα χρηση 3 χρονια,2012-2015 και δεν ειχα δει νεες τριχες φυσικα.
Επομενη ενημερωση φωτο στις 16 ιουλιου που κλεινω 4 χρονια απο την μεταμοσχευση και απο κει και περα θα ενημερωνω με φωτος καθε χρονο που περναει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

leas

Well-Known Member
Φίλε johny μακάρι να συνεχίσει έτσι και να μην χάσεις καθόλου έδαφος..Θα ήθελα να σου κάνω 2 ερωτήσεις. Κάπου διάβασα στο νήμα σου πως ο πατέρας σου στα 60 του έχει φουλ μαλλί απο την πλευρά της μητέρας σου υπαρχεί το ιστορικό αα.; Και αν χρησιμοποιείς δαφνέλαιο ακόμη πιστεύεις ότι κάνει έστω και κάτι;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φίλε johny μακάρι να συνεχίσει έτσι και να μην χάσεις καθόλου έδαφος..Θα ήθελα να σου κάνω 2 ερωτήσεις. Κάπου διάβασα στο νήμα σου πως ο πατέρας σου στα 60 του έχει φουλ μαλλί απο την πλευρά της μητέρας σου υπαρχεί το ιστορικό αα.; Και αν χρησιμοποιείς δαφνέλαιο ακόμη πιστεύεις ότι κάνει έστω και κάτι;

Και οι δυο παππουδες ου ειχα φαλακρα αλλα οχι 6αριδες.πηρα και απο τους 2.
Ο μπαμπας μου εμοιασε την γιαγια μου την αθανατη σιγουρα ειναι στα 96 και το μαλλι ειναι σα καινουργιο και ανχος μηδεν.
Το δαφνελαιο απλα μετα δινει λαμψη καλουτσικο στρωσιμο το μαλλι οτι και να κανει παντως δεν βγαζεις και τριχες ισως ειναι λιγο συντηρηση της τριχας ισως ειναι και ψυχολογικο το θεμα οτι σε κανει κατι ξερω γω τα ιδια με βλεπω απο τοτε που το βαζω.
 

akishellas3

Well-Known Member
Γιαννη καλησπερα δεν γινεται να μην ειχες δει νεες τριχες με την φινα ειδικα στην κορυφη κ πιο πυκνο μαλλι,εδω ακομα κ στους κροταφους βγαινανε χνουδια ,η φινα ανεβαζει την ποιοτητα της τριχας κ ειδικα στο crown βοηθα πολυ ,βεβαια ειβαι αναλογος τον οργανισμο .
Το καλο παντως ειναι πως ξεμπερδεψες με αυτη .
 

mikegad

Well-Known Member
Γιαννη καλησπερα δεν γινεται να μην ειχες δει νεες τριχες με την φινα ειδικα στην κορυφη κ πιο πυκνο μαλλι,εδω ακομα κ στους κροταφους βγαινανε χνουδια ,η φινα ανεβαζει την ποιοτητα της τριχας κ ειδικα στο crown βοηθα πολυ ,βεβαια ειβαι αναλογος τον οργανισμο .
Το καλο παντως ειναι πως ξεμπερδεψες με αυτη .
Σωστό ,αλλά τόσους μήνες την έχει κόψει.
Αν του είχε δώσει επάνέκφυση δεν θα έπρεπε να είχαν πέσει ως τώρα;
 

akishellas3

Well-Known Member
ναι γιαυτο μου κανει εντυπωση διοτι κ εγω το 2009 κ για ενα χρονο περιπου επερνα φινα ανα μερα κ η κορυφη ειχε γεμισει οταν την εκοψα εφυγαν σιγα σιγα κ ρεγκαιν δεν εβαζα κορυφη αλλα τοπικα μονο στους κροταφους ,το γραφω για να καραλλαβεις οτι δεν.εβαλα στην κορυφη τιποτα. Φυσικα σε πολλους που περνουν φινα εχουν ιδι αποτελεσματα κορυφη .
Μπορει να παιζει κ.ρολο ο οργανισμος η στο ποσο διαστηνα την βαζουμε μεσα μας π.χ. οσο περισσοτερο χρονο την ειχαμε τοσο περισσοτερο αργει να φυγει οταν την σταματησουμε .
Επισης μπορει ο Γιαννης να ειναι οντως τυχερος . Τελοσπαντων αφου δεν εχει θεμα παλι καλα,το κυριοτερο ειναι οτι σταματησε αυτο το παλιοπραγμα που πουθενα δεν κανει καλο εκτος των μαλλιων.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Το πρωτο χρονο επερνα προσκαρ,τα αλλα 2 χρονια επερνα finar που ηταν και πιο ηπιο σε σχεση με παρενεργειες,δεν ξερω επηδει πρεπει να ειναι γεννοσημο ισως να μην εκανε τοσο δουλεια.
Κροταφους δεν ειδα ουτε ενα τριχακι,κροουν ειμαι στα ιδια 3 χρονια που επερνα δεν ειδα να κλεινει αλλα πιστευω αλλα 3 χρονακια ισως να εχω προδιαθεση να πεσουν καποιες μαμα τριχες περνω δε περνω φινα.
Μακαρι να μεινω ετσι σταθερος ο χρονος θα δειξει.
 

mikegad

Well-Known Member
Αφού την έβγαλες έτσι καθαρή από την διακοπή της φίνας ούτε του παπά μην το πεις.
Περίεργο βέβαια όπως λέει κι ο Ακης αλλά μην το ψάχνεις καν...
 
Μπλουζα