HDC Hair Clinic Cyprus - John_John1 - 3338 Grafts Strip 16/7/2012.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
οχι μινοξ δεν εβαζα ποτε.αυτο περιμενω να παω 40 περιπου γιατι τωρα δεν εχω λεφτα και να θελω.
Αν το παλεψω εως τα 40 ετσι ειμαι ευχαριστημενος.απλα δεν θελω να χασω εδαφος τωρα γιατι απο φραγκα δεν παιζει να κανω κατι.
Μαλλι μακρυτερο αφηνω αλλα σημερα τα κοψα τοσο κοντα να δω που βρισκομαι.με μακρυτερο η αραιωση δε φενεται τοσο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tasmania

Active Member
οποτε αρχισε να μαζευεις απο τωρα λεφτα (αν εχεις παρει την αποφαση για τη 2η) και σου συστηνω την 2η να ειναι με FUE ετσι ωστε να καλυψεις και την γραμμη απο το strip μια και εξω να ξεμπερδευεις και με αυτο.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
χαχα δε μπορω να μασω απο τωρα.αλλα δεν ξερω αν κανω fue λογο χρηματων και παλι.αφου μπηκα στο τριπακι με το στριπ μαλλον ετσι θα ξανακανω.αν με εδιναν ιδια τιμη με fue τοτε αλλαζε το πραμα.
 

Tasmania

Active Member
Προς αυτη την κατευθυνση θα ασκησεις τις πιεσεις σου στο θεμα τελικης τιμης, εξαλλου μια αδρη εκτιμηση temples & crown σε κοβω για 2000γραφτ! Επισης το εχω ξαναπει στις μ/μ δεν κανουμε εκπτωσεις δλδ μαζευουμε λεφτα για να μιλαμε απο θεση ισχυος ..αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη με FUE και θα πετυχεις το σκοπο σου της καλυψης και θα πετυχεις το σβησιμο της ουλης!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ενα 2000 θελω να βαλω κροουν και απο κει και περα temple δεν ξερω ποσα χρειαζομαι.
 

Stripar

Established Member
Johny

α) η δεύτερη μτχ θα πρέπει στην περίπτωσή σου να είναι strip!.
Βελτιστοποιείς την δότριά σου ένα 10% για όλους τους λόγους που ξέρεις και στην τρίτη μτχ καταλήγεις στην Fue ή σε συνδιασμό αυτών.
Πέρα το οικονομικό κομμάτι (που δέν είναι αμελητέο) είναι περσισότερο πρακτικός ο λόγος : Donor efficiency

β) Η κίνησή σου για μτχ δέν θα πρέπει να είναι άμμεσα , θα πρέπει να περιμένεις 12-18μήνες να δείς χωρίς την Fina που θα ανοίξεις και πόσο.

γ) τώρα που έκοψες την Fina ελπίζω να είσαι προετοιμασμένος ψυχολογικά & οικονομικά και να έχεις κάνει και τις ανάλογες μαθηματικές πράξεις!.
Το Crown-άκι θα ανοίξει και άλλο περιμετρικά και όπου φαίνεται τώρα αραιό (χαμηλά προς το strip) , ενώ ενδέχεται να αραιώσεις ψηλά στις κορυφές προς τα temples.

Ελπίζω να έχεις κάνει μια αποτίμηση δότριας και να την έχεις επαληθεύση σε 2-3 γιατρούς , όπως και να έχεις εμβαδομετρήση την τρέχων αλλά και την μελλοντική πιθανή περιοχή
που ενδέχεται να αραιώσεις , έτσι ώστε να δείς άν βγαίνουν τα κουκιά....ελπίζω να έχεις και την καβάντζα σου ή να εχεις ξεκινήσει να την κτίζεις , γιατί θα χρειαστείς μαρουλάκι.

Κατα τα άλλα φυσικότατο το μαλλάκι σου
:)
 

piros75

Well-Known Member
John κατά τη γνώμη μου φαίνεται ότι όλο αυτό το σημείο πίσω που φαίνεται αραιό θα χαθεί το επόμενο διάστημα, εφόσον δεν παίρνεις πια φίνα. Άρα το μέγεθος που θα πρέπει να καλύψεις ίσως είναι αρκετά μεγαλύτερο από αυτό που βλέπεις τώρα και άρα η κατανομή των μοσχευμάτων θα πρέπει να είναι πολύ προσεχτική. Συνεπώς, συμφωνώ με τον στριπαρ στο ότι θα πρέπει να περιμένεις και να δεις τι και πως. Δεν ξέρω αναφορικά με το στριπ που προτείνει, είναι κάτι που πρέπει να σκεφτείς αρκετά σοβαρά. Τους ενδοιασμούς μου για το στριπ τους ξέρεις. Στο τέλος, τέλος πάντως, εσύ θα αποφασίσεις.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Johny

α) η δεύτερη μτχ θα πρέπει στην περίπτωσή σου να είναι strip!.
Βελτιστοποιείς την δότριά σου ένα 10% για όλους τους λόγους που ξέρεις και στην τρίτη μτχ καταλήγεις στην Fue ή σε συνδιασμό αυτών.
Πέρα το οικονομικό κομμάτι (που δέν είναι αμελητέο) είναι περσισότερο πρακτικός ο λόγος : Donor efficiency

β) Η κίνησή σου για μτχ δέν θα πρέπει να είναι άμμεσα , θα πρέπει να περιμένεις 12-18μήνες να δείς χωρίς την Fina που θα ανοίξεις και πόσο.

γ) τώρα που έκοψες την Fina ελπίζω να είσαι προετοιμασμένος ψυχολογικά & οικονομικά και να έχεις κάνει και τις ανάλογες μαθηματικές πράξεις!.
Το Crown-άκι θα ανοίξει και άλλο περιμετρικά και όπου φαίνεται τώρα αραιό (χαμηλά προς το strip) , ενώ ενδέχεται να αραιώσεις ψηλά στις κορυφές προς τα temples.

Ελπίζω να έχεις κάνει μια αποτίμηση δότριας και να την έχεις επαληθεύση σε 2-3 γιατρούς , όπως και να έχεις εμβαδομετρήση την τρέχων αλλά και την μελλοντική πιθανή περιοχή
που ενδέχεται να αραιώσεις , έτσι ώστε να δείς άν βγαίνουν τα κουκιά....ελπίζω να έχεις και την καβάντζα σου ή να εχεις ξεκινήσει να την κτίζεις , γιατί θα χρειαστείς μαρουλάκι.

Κατα τα άλλα φυσικότατο το μαλλάκι σου
:)

Ωχχχ ειπες το χειροτερο τραγικο σεναριο,πιστευω να μην εχω αυτην την καταληξη τουλαχιστον τα επομενα 3 χρονια και να παραμεινω σταθερος.

Η δευτερη μεταμοσχευση μου σιγουρα και εγω το ειπα θα πρεπει να ειναι παλι strip και εαν ποτε εκανα και τριτη μελλοντικα θα ηταν συνδιασμος.Αυτο θα ακολουθουσα και εγω οπως το ειπες.
Η Κινηση μου για μεταμοσχευση σιγουρα δεν θα ειναι αμμεσα γιατι δεν υπαρχει και το μαρουλι οποτε περιμενω να δω την εξελιξη και οποια και να ειναι θα ειμαι εδω να την ποσταρω.

Δεν ξερω τι θα γινει τωρα που εκοψα την φινα ισως και παραμεινω παλι ετσι γιατι δεν ειδα να με κανει και τπτ ιδιαιτερο αυτα τα χρονια απλα να ειμαι σε ενα σταθερο σημειο.Και να φανταστεις τα τελευταια 2 χρονια επερνα και γεννοσημη φινα και οχι προσκαρ που ειναι πιο δυνατο.Ο χρονος θα δειξει σε αυτο.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
John κατά τη γνώμη μου φαίνεται ότι όλο αυτό το σημείο πίσω που φαίνεται αραιό θα χαθεί το επόμενο διάστημα, εφόσον δεν παίρνεις πια φίνα. Άρα το μέγεθος που θα πρέπει να καλύψεις ίσως είναι αρκετά μεγαλύτερο από αυτό που βλέπεις τώρα και άρα η κατανομή των μοσχευμάτων θα πρέπει να είναι πολύ προσεχτική. Συνεπώς, συμφωνώ με τον στριπαρ στο ότι θα πρέπει να περιμένεις και να δεις τι και πως. Δεν ξέρω αναφορικά με το στριπ που προτείνει, είναι κάτι που πρέπει να σκεφτείς αρκετά σοβαρά. Τους ενδοιασμούς μου για το στριπ τους ξέρεις. Στο τέλος, τέλος πάντως, εσύ θα αποφασίσεις.

Εχω κανει strip οποτε το δεχομαι ξανα δεν εχω θεμα με αυτο.
Σιγουρα θα ειναι προσεκτικες οι επομενες κινησεις μου που θα κανω γιαυτο θα ειμαι σε αναμονη εξελιξεων των πραγματων.
Σκοπος ειναι να φτιαξω το κροουν αν αραιωσω πιο κατω απο κροουν εκει που εβαλα σε κυκλο δε πηραζει τι να κανουμε ας εχω και λιγη φαλακρα μελλοντικα.εαν το υπολοιπο μαλλι ειναι ετσι πως ειναι στα επομενα χρονια μια χαρα θα ειμαι και με φτιαγμενο κροουν.
 

Tasmania

Active Member
εισαι ηδη μια χαρα αδερφε !!! απλα αν θες να το ξεμπερδεψεις τελειως οπως ειπες θα κανεις προσεκτικες κινησεις :) μακαρι να υπαρχει στασιμοτητα στην τριχοπτωση...τωρα που σταματησες φινα, προσεξε και διατροφη,γυμναστικη και καλη ψυχολογια χωρις υπερβολικο αγχος και σε 2-3 χρονια θα κανεις την εκτιμηση σου πού βρισκεσαι και πώς θα το αντιμετωπίσεις. Επαναλαμβάνω εισαι ήδη για την ηλικια σου (37) σε πολυ καλη κατασταση με ενα πολυ φυσικο αποτελεσμα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Η Φωτο που βαζω ειναι πριν 9 χρονια.
Το καλο με το crown μου ειναι οτι παει πολυ αργα και σταθερα.Αν και ανηξε οπως βλεπεται στην φωτο στα 26-27 ετων.
Απο αυτην την φωτο πριν 9 χρονια με σχεση με τωρα πως ειμαι αν συγκρινουμε ειμαι καλα.
 

Συνημμένα

  • PLANET 26 187.jpg
    PLANET 26 187.jpg
    93.4 KB · Προβολές: 332

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
εισαι ηδη μια χαρα αδερφε !!! απλα αν θες να το ξεμπερδεψεις τελειως οπως ειπες θα κανεις προσεκτικες κινησεις :) μακαρι να υπαρχει στασιμοτητα στην τριχοπτωση...τωρα που σταματησες φινα, προσεξε και διατροφη,γυμναστικη και καλη ψυχολογια χωρις υπερβολικο αγχος και σε 2-3 χρονια θα κανεις την εκτιμηση σου πού βρισκεσαι και πώς θα το αντιμετωπίσεις. Επαναλαμβάνω εισαι ήδη για την ηλικια σου (37) σε πολυ καλη κατασταση με ενα πολυ φυσικο αποτελεσμα

Αρχισα Ω3 λες να παρω και καμια βιταμινη σιδηρου?
 

Tasmania

Active Member
Φιλε με τις βιταμινες οσα και η βιβλιογραφια λεει : προσφερουν οταν υπαρχει ανεπαρκεια μιας συγκεκριμενης βιταμινης ή ομαδας βιταμινων. Οι βιταμινες χωριζονται σε υδατοδιαλυτες και λιποδιαλυτες. Σε περισσεια των υδατοδιαλυτων απλα φευγουν με τα ουρα, ομως σε περισσεια λιποδιαλυτων βιτ. μενουν στο σωμα οπου αντι να κανουν καλο κανουν κακο δρωντας στην αυξηση των ελευθερων ριζων οξυγονου και αρα αυξηση του οξειδωτικου & κυτταρικου stress. Οποτε, γενικα περνουμε βιτ. οταν υπαρχει ελλειψη. Οταν κανεις ισορροπημενη διατροφη απ'ολη την διατροφικη αλυσιδα και δεν εχεις καποιο γενικο νοσημα (πχ δυσαπορροφηση εντερου-οποτε εκει επηρεαζονται οι τιμες καποιων βιτ.) τοτε δεν χρειαζεται συμπληρωματα διατροφης.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ενδιαφερον δεν ηξερα τπτ απο αυτα.
Κοιτα απο φαγητα τα τρωω ολα και οσπρια.
Απο λαχανικα εδω και 37 χρονια δεν εχω φαει τιποτα.
 

Tasmania

Active Member
Σημαντικα και τα λαχανικα φιλε για την υγεια. Ψαξε στο google για τη χρησιμοτητα τους εχει αρκετα αρθρα σε πολλα sites...κυριως η δραση τους ειναι αντικαρκινικη,αντιοξειδωτικη και περιεχουν και βιτ. ή/και προβιταμινες. Αν δεν κανεις ισορροπημενη διατροφη τοτε να αντιμετωπισεις τις ελλειψεις που δεν παιρνεις με την τροφη με συμπληρωματα διατροφης. Γενικα οι βιταμινες και τα ιχνοστοιχεια που βοηθουν στην τριχοπτωση ειναι : ψευδαργυρος, βιτ. του συμπλεγματος Β, σιδηρος, ασβεστιο και βιτ.D. και οι αντιοξειδωτικες βιτ Α,C,E.
 

geeorgee

Active Member
john πιστευω λιγα πραγματα σου εκαναν τα γενοσημα σε σχεση με proscar γιαυτο και θα εχεις μικρη υποχωρηση..θα δειξει βεβαια.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σημαντικα και τα λαχανικα φιλε για την υγεια. Ψαξε στο google για τη χρησιμοτητα τους εχει αρκετα αρθρα σε πολλα sites...κυριως η δραση τους ειναι αντικαρκινικη,αντιοξειδωτικη και περιεχουν και βιτ. ή/και προβιταμινες. Αν δεν κανεις ισορροπημενη διατροφη τοτε να αντιμετωπισεις τις ελλειψεις που δεν παιρνεις με την τροφη με συμπληρωματα διατροφης. Γενικα οι βιταμινες και τα ιχνοστοιχεια που βοηθουν στην τριχοπτωση ειναι : ψευδαργυρος, βιτ. του συμπλεγματος Β, σιδηρος, ασβεστιο και βιτ.D. και οι αντιοξειδωτικες βιτ Α,C,E.

Ειναι σημαντικα ναι αλλα δεν προκειτε να τα βαλω στο στομα μου ποτε.
Ευχαριστω για της πληροφοριες,ασβεστιο περνω ενα χαπακι καθε βραδυ πλεον και πινω και κανα γαλα που και που.
Μπορω να περνω συνδιασμο βιταμινων? πχ πρωι σιδηρο βραδυ ασβεστιο και Ω3?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
john πιστευω λιγα πραγματα σου εκαναν τα γενοσημα σε σχεση με proscar γιαυτο και θα εχεις μικρη υποχωρηση..θα δειξει βεβαια.

κατι τετοιο πιστευω και εγω.Αλλα ας περιμενουμε.
Ακομη και να συνεχιζα την φινα μεγαλωνοντας σιγα σιγα παλι θα εχανα καποιο εδαφος που μπορει να ειναι και το ιδιο που θα χασω και απο δω και περα.
 

Tasmania

Active Member
Ειναι σημαντικα ναι αλλα δεν προκειτε να τα βαλω στο στομα μου ποτε.
Ευχαριστω για της πληροφοριες,ασβεστιο περνω ενα χαπακι καθε βραδυ πλεον και πινω και κανα γαλα που και που.
Μπορω να περνω συνδιασμο βιταμινων? πχ πρωι σιδηρο βραδυ ασβεστιο και Ω3?

Αν και δεν ειμαι κλινικος διατροφολογος-διαιτολογος νομιζω μπορεις να παιρνεις το συνδυασμο που ανεφερες.
 

tasos33

Well-Known Member
Tzony κοντεύεις τα 40 κ εγω μαζί σου δηλαδή, μπροστά με την μτμ εισαι καλα πίσω θα χρειαστείς κάποια στιγμη..την παλευεις με τοπικ όπως κ εγω αλλωστε ...σε βλέπω κ στις φωτο κ βλέπω εισαι καλό κ αξιόμαχο γκομενακι σαν κ εμένα οποτε τα μωρακια πρεπει να τα έχεις ψιλοχαλαρα.εγω τα άλλαζω κάθε τρίμηνο περιπου γιατι βαριεμαι κ εγω γουσταρω ταυλανδες κτλ..αρα μοιαζουμε φιλαρακι ..χαχαχαχα.δε κάνουμε καμια τσάρκα μαζί να χτυπήσουμε κανα τουμπανακι κ να κάνουμε και αποχή απο το φόρουμ κανα μήνα για αποτοξίνωση....τι λες
 
Μπλουζα