G-tsak, fue, 2011 grafts, 29/8/2011

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

maradona

Member
Νομίζω ότι φταίω εγώ που δεν έκανα το σωστό λούσιμο μετεγχειρητικα και διάβασα κάπου πως αν μείνουν τα πηγματα αρκετό καιρό μπορεί να πέσουν λόγω βάρους τα μοσχευματα κ γενικά να μη γίνει φυτρωση κ ανάπτυξη των νέων τριχών…
 

Δημητρης38

Active Member
Νομίζω ότι φταίω εγώ που δεν έκανα το σωστό λούσιμο μετεγχειρητικα και διάβασα κάπου πως αν μείνουν τα πηγματα αρκετό καιρό μπορεί να πέσουν λόγω βάρους τα μοσχευματα κ γενικά να μη γίνει φυτρωση κ ανάπτυξη των νέων τριχών…

Μαραντονα παιχταρα μου μην αγχωνεσαι πανω απο ολα. Τωρα οτι εγινε εγινε... δεν μπορεις να κανεις τιποτα παρα να περιμενεις.

Αυτο που γραφεις οτι τα πηγματα μπορουνε να προκαλεσουν ζημια στα μοσχευματα γιατι θα τα καταστρεψουν λογο βαρους του εχω ακουσει και εγω... για να το λενε ...

Προσωπικα δεν το πιστευω. Τα πηγματα αυτα πεφτουν σε 5-14 ημερες μετα την επεμβαση, με τα μικροτερα να πεφτουν σε 4-6 ημερες και τα μεγαλυτερα σε περισσοτερες. Αρχικα μετα το χειρουργειο μεγαλο ποσοστο απο τα μεταμοσχευμενα μαλλια θα πεσουν. Οι ριζες ομως παραμενουν και θα βρισκονται σε αδρανεια για 10-14 εβδομαδες, διαστημα μετα το οποιο τα νεα μαλλια θα αρχισουν να μεγαλωνουν. Σε εσενα οι τριχες αυτες μεινανε στην θεση τους γιατι εγκλωβιστηκαν μεσα στα πηγματα, και οταν τα καθαρισες τις πηρανε μαζι τους. Οποτε λογικο ειναι αυτο που ειδες !!!

Στους 6 1/2μηνες θα επρεπε να δεις μια διαφορα στα μαλλια σου
Μεχρι τοτε θα πρεπει να εχει φυτρωσει ενα 60-70% αλλα εσυ θα βλεπεις ενα 40-50% γιατι πολλες απο τις τριχες που φυτρωσανε ειναι αχρωμες, λεπτες και δεν μπορεις να τις διακρινεις. Οσο περναει ο καιρος αυτες θα ωριμαζουν, θα παχαινουν, θα παιρνουν χρωμα και θα μεγαλωνουν δινοντας καλυτερο αποτελεσμα. Υπαρχει και το ενδεχομενο να ξεκινησουν να σου βγαινουν ολες οι τριχες μαζι στις επομενες εβδομαδες, παιζει ρολο ο οργανισμος ου καθενα. Εκτιμηση για το αν ειχες επιτυχια ή οχι στην μεταμοσχευση σου θα κανεις στους 12 μηνες !! Μεχρι τοτε αραξε στην παρεα και γραψε οτι αποριες εχεις !!

Με στριπ ή fue εκανες την επεμβαση σου ?
Μπηκες σε επιφανεια που ειχες και δικα σου μαλλια ?
Ποσο % φυτρωση εχεις στους 61/2 μηνες και δεν εισαι ικανοποιημενος?
 

maradona

Member
Μαραντονα παιχταρα μου μην αγχωνεσαι πανω απο ολα. Τωρα οτι εγινε εγινε... δεν μπορεις να κανεις τιποτα παρα να περιμενεις.

Αυτο που γραφεις οτι τα πηγματα μπορουνε να προκαλεσουν ζημια στα μοσχευματα γιατι θα τα καταστρεψουν λογο βαρους του εχω ακουσει και εγω... για να το λενε ...

Προσωπικα δεν το πιστευω. Τα πηγματα αυτα πεφτουν σε 5-14 ημερες μετα την επεμβαση, με τα μικροτερα να πεφτουν σε 4-6 ημερες και τα μεγαλυτερα σε περισσοτερες. Αρχικα μετα το χειρουργειο μεγαλο ποσοστο απο τα μεταμοσχευμενα μαλλια θα πεσουν. Οι ριζες ομως παραμενουν και θα βρισκονται σε αδρανεια για 10-14 εβδομαδες, διαστημα μετα το οποιο τα νεα μαλλια θα αρχισουν να μεγαλωνουν. Σε εσενα οι τριχες αυτες μεινανε στην θεση τους γιατι εγκλωβιστηκαν μεσα στα πηγματα, και οταν τα καθαρισες τις πηρανε μαζι τους. Οποτε λογικο ειναι αυτο που ειδες !!!

Στους 6 1/2μηνες θα επρεπε να δεις μια διαφορα στα μαλλια σου
Μεχρι τοτε θα πρεπει να εχει φυτρωσει ενα 60-70% αλλα εσυ θα βλεπεις ενα 40-50% γιατι πολλες απο τις τριχες που φυτρωσανε ειναι αχρωμες, λεπτες και δεν μπορεις να τις διακρινεις. Οσο περναει ο καιρος αυτες θα ωριμαζουν, θα παχαινουν, θα παιρνουν χρωμα και θα μεγαλωνουν δινοντας καλυτερο αποτελεσμα. Υπαρχει και το ενδεχομενο να ξεκινησουν να σου βγαινουν ολες οι τριχες μαζι στις επομενες εβδομαδες, παιζει ρολο ο οργανισμος ου καθενα. Εκτιμηση για το αν ειχες επιτυχια ή οχι στην μεταμοσχευση σου θα κανεις στους 12 μηνες !! Μεχρι τοτε αραξε στην παρεα και γραψε οτι αποριες εχεις !!

Με στριπ ή fue εκανες την επεμβαση σου ?
Μπηκες σε επιφανεια που ειχες και δικα σου μαλλια ?
Ποσο % φυτρωση εχεις στους 61/2 μηνες και δεν εισαι ικανοποιημενος?
Δημήτρη σ ευχαριστώ πάρα πολύ ειλικρινά που απαντάς …έχω κάνει fue στην κορυφή (crown), το πρόβλημα δεν ήταν εκτεταμένο αλλά έντονο, στο σημείο εκείνο υπήρχε μόνο σα χνουδι …κοντεύω σχεδόν 7 μηνες κ το αποτέλεσμα δεν είναι καθόλου καλό έχουν βγει λίγες τριχες,και κάποιες είναι λεπτες κ δε μπορώ να καταλάβω αν είναι νέες η ήταν από πριν!ο γιατρός είπε πως στους 6-8 μήνες θα βγουν τα μισά κ τα υπόλοιπα στους 12…πήρα και ένα regaine 5% κ ο θεός βοηθός …
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Φίλε καλή επιτυχία. Το crown δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά χαρακτηρίζεται απο δυστροπία σαν περιοχή και ουκ ολίγοι αυτοί που είχαν φτωχά αποτελέσματα. Επίσης το crown έχει αργή φύτρωση, που σημαίνει πως θες 1 χρόνο τουλάχιστον με 1μιση για να εξάγεις συμπεράσματα. Καλά έκανες και έβαλες και μινόξ. Πάντως την κλινική σου δεν την ξέρω και δεν ξέρω τι δουλειά κάνει, πάντως για crown εγώ εκεί δεν θα έκανα.
 

maradona

Member
Φίλε καλή επιτυχία. Το crown δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά χαρακτηρίζεται απο δυστροπία σαν περιοχή και ουκ ολίγοι αυτοί που είχαν φτωχά αποτελέσματα. Επίσης το crown έχει αργή φύτρωση, που σημαίνει πως θες 1 χρόνο τουλάχιστον με 1μιση για να εξάγεις συμπεράσματα. Καλά έκανες και έβαλες και μινόξ. Πάντως την κλινική σου δεν την ξέρω και δεν ξέρω τι δουλειά κάνει, πάντως για crown εγώ εκεί δεν θα έκανα.
Οκ φίλε σε ευχαριστώ πολύ για τη γνώμη σου…θα δείξει τι να πω…
 

maradona

Member
maradona δωσε στοιχεια..φωτο κλινικη τιμες να εχουμε ολοκληρωμενη αποψη
Ζητώ συγγνώμη δε θέλω να δημοσιοποιησω πριν του τελικού αποτελεσματος, δε θα ήθελα να κάνω κακό στη δουλειά του, γιατί μπορεί να τον αδικήσω!
 

tasos33

Well-Known Member
οταν εισαι στο εξαμηνο κ θες αλλους 7 για το τελικο αποτελεσμα δν βγαζουμε συμπερασμα επι του ολου αρα δν τον αδικουμε...κανονικα πρεπει να κανεις μια παρουσιαση να δωσεις καπιια στοιχεια...το να λες θα τον αδικησουμε χωρις να εχει ολοληρωθει το αποτελεσμα μαλλον υποπτο μου κανει και το συνδυαζω με αλλα περιεργα που διαβαζουμε απο χθες.....
 

maradona

Member
οταν εισαι στο εξαμηνο κ θες αλλους 7 για το τελικο αποτελεσμα δν βγαζουμε συμπερασμα επι του ολου αρα δν τον αδικουμε...κανονικα πρεπει να κανεις μια παρουσιαση να δωσεις καπιια στοιχεια...το να λες θα τον αδικησουμε χωρις να εχει ολοληρωθει το αποτελεσμα μαλλον υποπτο μου κανει και το συνδυαζω με αλλα περιεργα που διαβαζουμε απο χθες.....
Δε καταλαβαίνω για ποια ύποπτα πράγματα μιλάς,και είπα μην τον αδικήσω,όχι μην τον αδικήσετε …έχω βάλει 550 grafts με 800 ευρώ,απλά έχω δει άτομο από dhi που κάναμε περίπου χρονικά μαζί κ είναι πολύ καλύτερα σε σχέση με το δικό μου…εγώ έκανα στην ps medical αλαμανας 3
 

maradona

Member
Εγώ μπήκα εδώ να ρωτήσω για το ότι δεν τήρησα σωστά το να λουσω έντονα τη ληπτρια περιοχη όπως έπρεπε και να πάρω κάποια γνώμη,γιατί δε μπορώ να βρω απάντηση σε αυτό, μίλησα με το γιατρό και μου είπε σε.6-8 μήνες θα βγουν τα μισά κ τα υπόλοιπα στο 12μηνο. Απλά το συζητώ γιατί ίσως δεν έχει πετύχει για το λόγο που ανέφερα,τώρα τι περίεργο βρίσκεις τασο 33 δε καταλαβαίνω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

maradona

Member
Μετά από σχεδόν 7 μηνες…βέβαια από πιο μακρυά και με φως φαίνεται τελείως καραφλο το τοπίο
DSC_0191.JPG
 

tasos33

Well-Known Member
εδω ειμαι maradona...απλα συνεδεσα την κρυψινοκατασταση με διαφορα πραματα που γραφτηκαν σε αλλο thread εδω μεσα κ μου φανηκε υποπτο...μη ρωτας τι..αναιρω λοιπον..οπως θα διαπιστωσες δν ηταν δυσκολο να δωσεις δυο στοιχεια για την περιπτωση.,οσα περισσοτερα στοιχεια συλλεγουμε εδω τοσο πιο σωστες ειναι οι επιλογες μας
απορω παντως πως βρηκες αυτην την κλινικη κ εκανες μτμ εκει,τα περιστατικα και μονο στο σαιτ δειχνουν μετριοτητα
 

maradona

Member
εδω ειμαι maradona...απλα συνεδεσα την κρυψινοκατασταση με διαφορα πραματα που γραφτηκαν σε αλλο thread εδω μεσα κ μου φανηκε υποπτο...μη ρωτας τι..αναιρω λοιπον..οπως θα διαπιστωσες δν ηταν δυσκολο να δωσεις δυο στοιχεια για την περιπτωση.,οσα περισσοτερα στοιχεια συλλεγουμε εδω τοσο πιο σωστες ειναι οι επιλογες μας
απορω παντως πως βρηκες αυτην την κλινικη κ εκανες μτμ εκει,τα περιστατικα και μονο στο σαιτ δειχνουν μετριοτητα
Καλησπέρα φίλε μου…Κ εμένα λάθος μου προς στιγμή που δεν έδωσα στοιχεία συγγνώμη δεν υπήρχε δολος …πήγα στην κλινική αυτή λόγω χαμηλού κόστους και πίστευα πως πάνω κάτω όλοι την ίδια δουλειά κάνουν …ο γιατρός αυτός έχει 20ετη πείρα, θα δείξει δε ξέρω
 

Δημητρης38

Active Member
Καλησπέρα φίλε μου…Κ εμένα λάθος μου προς στιγμή που δεν έδωσα στοιχεία συγγνώμη δεν υπήρχε δολος …πήγα στην κλινική αυτή λόγω χαμηλού κόστους και πίστευα πως πάνω κάτω όλοι την ίδια δουλειά κάνουν …ο γιατρός αυτός έχει 20ετη πείρα, θα δείξει δε ξέρω

maradona παιχταρα μου χρονια πολλα, καλη σαρακοστη να εχουμε !!

Επειδη η περιπτωση σου ειναι σε θρεντ καποιου αλλου χρηστη και απο την στιγμη που αποφασισες να ποσταρεις φωτογραφιες απο την επεμβαση σου με τα στοιχεια της κλινικης που συνεργαστηκες....

Εαν θελεις μπες στο θρεντ των μεταμοσχευσεων και ανοιξε δικο σου νημα, με φωτογραφιες (πριν και μετα) απο το χειρουργειο σου και γραψε εναν προλογο με πληροφοριες απο την επεμβαση σου (πχ αριθμος μοσχευματων, τιμη, ποσοστο φυτρωσης), τυχον αποριες σου και οτι απαντησεις ζητας για να σε βοηθουν οσοι γνωριζουν και να ενημερωνονται οσοι το θελουν!!!

Καθε μηνα να βγαζεις φωτογραφιες για να κρινεις το αποτελεσμα της επεμβασης που εκανες και να μπορεσεις στο τελος του 18μηνου να βγαλεις τα συμπερασματα σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

maradona

Member
Καλώς το φίλο και πάντα ευχαριστο Δημήτρη 38!σε ευχαριστώ για τις συμβουλές, δε τα πάω καλά με την τεχνολογία κάπως και για αυτό συμβαίνουν αυτά …θα μπω να το κάνω σ ευχαριστώ και πάλι καλή σαρακοστη
 
Μπλουζα