Dim74, fue, παπανικολάου, 3070 grafts, 4-5-6/4/2012

bolt

New Member
dim74 είπε:
Ειδα πως με ζητατε floskara και εβγαζα τωρα φωτο.Δεν χαθηκα καθολου,14/11 ανεβασα τις τελευταιες φωτο.Δεν εχω κλεισει ουτε δυο μηνες δηλαδη.
Στο 9μηνο λοιπον.

εγω βλεπω αυτο αλλα κατω λεει photos και δεν εμφανιζονται ουτε μικρες ουτε οταν τις κλικαρεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bolt

New Member
bolt είπε:
dim74 είπε:
Ειδα πως με ζητατε floskara και εβγαζα τωρα φωτο.Δεν χαθηκα καθολου,14/11 ανεβασα τις τελευταιες φωτο.Δεν εχω κλεισει ουτε δυο μηνες δηλαδη.
Στο 9μηνο λοιπον.

εγω βλεπω αυτο αλλα κατω λεει photos και δεν εμφανιζονται ουτε μικρες ουτε οταν τις κλικαρεις

dim αν σου ειναι ευκολο μπορεις να ξαναδημοσιευσεις τις τελευταιες σου photo..Eυχαριστω
 

dim74

Member
[attachment=4148][attachment=4149][attachment=4150][attachment=4151][attachment=4152]


[attachment=4153][attachment=4154]
 

Συνημμένα

  • ppp 005.JPG
    ppp 005.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 828
  • ppp 007.JPG
    ppp 007.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 761
  • ppp 009.JPG
    ppp 009.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 729
  • ppp 010.JPG
    ppp 010.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 647
  • ppp 011.JPG
    ppp 011.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 613
  • ppp 013.JPG
    ppp 013.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 467
  • ppp 018.JPG
    ppp 018.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 478

Adriano

Well-Known Member
Δημήτρη, δοκίμασε να κάνεις ένα διαφορετικό κούρεμα να φαίνονται τα μαλλάκια πιο πυκνά επάνω.Και καμμιά 15 μινοξιδίλη μπας και το ενισχύσεις το πράγμα λίγο.
Κατά τα άλλα αν εξαιρέσεις 2 σημεία σχετικά καλό το αποτέλεσμα.
 

dim74

Member
Δεν νομιζω adriano η μινοξιδιλη να δωσει κατι διαφορετικο.Αρχες φεβρουαριου στο 10μηνο θα παω στην DHI να δουμε που ακριβως βρισκομαστε.
Προθεση μου ειναι,οταν κλεισω χρονο η και λιγο πριν αν ειναι δυνατον,να προχωρησω σε δευτερη μεταμοσχευση πυκνωσης αλλα και διορθωσης της αριστερης πλευρας.
 

dim74

Member
Ειμαι σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος και δεν το μετανιωσα σε καμια περιπτωση.
Θεωρω πως για τα χρηματα που εδωσα το αποτελεσμα ειναι τουλαχιστον καλο και ειδικα αν η αριστερη πλευρα ηταν σαν την δεξια θα ελεγα πως ολα πηγαν περιφημα.
Στο εξωτερικο θα ηθελα αρκετα πανω απο τα διπλασια χρηματα για τα μοσχευματα που εβαλα.
Προθεση μου το επομενο διαστημα να προχωρησω και σε δευτερη μεταμοσχευση.
 

Συνημμένα

  • aaa.jpg
    aaa.jpg
    57.9 KB · Προβολές: 432

n094

Active Member
μη ξεχνάς ότι έχει ακόμα 1-2 μήνες για να δεις και άλλα τριχάκια να βγαίνουν. Γενικά όσο πιο αργά τα έριξες, τόσο πιο αργά θα βγουν. Ωστόσο, ο γιατρός μπορεί να διακρίνει και στον 11 μήνα που πιθανά βγαίνουν νέες τρίχες και να προχωρήσεις άρα και πιο νωρίς σε 2 μμ για πυκνωση, χωρίς να επηρεάσεις αυτές τις "αργοπορημένες" τρίχες....
 

bolt

New Member
Κοιτα το αποτελεσμα σου κατ εμε ειναι ικανοποιητικο και αφου σου αρεσει και ειναι και vfm ολα οκ.Για καποιο λογο ομως δε ξερω μπορει να ειναι ιδεα μου,οι μεταμοσχευσεις της εν λογω εταιρειας δεν κανουν πολυ καλη πυκνωση,πχ στους κροταφους.Ενω εχει δοθει βαση εκει κατα τη μεταμοσχευση .Η πρεπει να ξαναβαλεις..μετα.Εχει καποιος αλλη γνωμη?
 

galan

New Member
bolt είπε:
Κοιτα το αποτελεσμα σου κατ εμε ειναι ικανοποιητικο και αφου σου αρεσει και ειναι και vfm ολα οκ.Για καποιο λογο ομως δε ξερω μπορει να ειναι ιδεα μου,οι μεταμοσχευσεις της εν λογω εταιρειας δεν κανουν πολυ καλη πυκνωση,πχ στους κροταφους.Ενω εχει δοθει βαση εκει κατα τη μεταμοσχευση .Η πρεπει να ξαναβαλεις..μετα.Εχει καποιος αλλη γνωμη?
Ακριβώς το ίδιο πιστεύω και εγώ με το παλικάρι ποιο πάνω. Μια από της βασικες διαφορες της d..είναι αυτή. Ελπίζω όταν θα φύγει το τσουλουφάκι που έχεις (μακάρι να μην φύγει) να μην κάνει ΜΕΓΑΛΗ διάφορα από τώρα, γιατί αυτό έγινε σε έμενα. πάντως εσύ dim ελπιζω να είσαι ευχαριστημένος έχεις καινούργια μαλάκια άλλαξε η εικονα σου. να χαρείς τα καινούργια σου μαλλιά έξω για ποτο!!!!!!……………………
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

crossfire

Well-Known Member
bolt είπε:
Κοιτα το αποτελεσμα σου κατ εμε ειναι ικανοποιητικο και αφου σου αρεσει και ειναι και vfm ολα οκ.Για καποιο λογο ομως δε ξερω μπορει να ειναι ιδεα μου,οι μεταμοσχευσεις της εν λογω εταιρειας δεν κανουν πολυ καλη πυκνωση,πχ στους κροταφους.Ενω εχει δοθει βαση εκει κατα τη μεταμοσχευση .Η πρεπει να ξαναβαλεις..μετα.Εχει καποιος αλλη γνωμη?

Δεν ξερουν να φτιαχνουν hairline....ενα απλο γεμισμα κανουν
 

n094

Active Member
crossfire είπε:
bolt είπε:
Κοιτα το αποτελεσμα σου κατ εμε ειναι ικανοποιητικο και αφου σου αρεσει και ειναι και vfm ολα οκ.Για καποιο λογο ομως δε ξερω μπορει να ειναι ιδεα μου,οι μεταμοσχευσεις της εν λογω εταιρειας δεν κανουν πολυ καλη πυκνωση,πχ στους κροταφους.Ενω εχει δοθει βαση εκει κατα τη μεταμοσχευση .Η πρεπει να ξαναβαλεις..μετα.Εχει καποιος αλλη γνωμη?

Δεν ξερουν να φτιαχνουν hairline....ενα απλο γεμισμα κανουν

Διαφωνώ απόλυτα με αυτό που λες.... τουλάχιστον για μένα, αλλά και για πολλές άλλες περιπτώσεις που έχω δει από κοντά (ειδικά τα τελευταία 2 χρόνια) ξέρουν και παραξέρουν να κάνουν hairline και μάλιστα το έχει παραδεχτεί και ο Shapiro αυτό... (ο οποίος έχει μιλήσει με πολύ καλά λόγια για την DHI γενικά)
 

dk1984

Member
n094 είπε:
crossfire είπε:
bolt είπε:
Κοιτα το αποτελεσμα σου κατ εμε ειναι ικανοποιητικο και αφου σου αρεσει και ειναι και vfm ολα οκ.Για καποιο λογο ομως δε ξερω μπορει να ειναι ιδεα μου,οι μεταμοσχευσεις της εν λογω εταιρειας δεν κανουν πολυ καλη πυκνωση,πχ στους κροταφους.Ενω εχει δοθει βαση εκει κατα τη μεταμοσχευση .Η πρεπει να ξαναβαλεις..μετα.Εχει καποιος αλλη γνωμη?

Δεν ξερουν να φτιαχνουν hairline....ενα απλο γεμισμα κανουν

Διαφωνώ απόλυτα με αυτό που λες.... τουλάχιστον για μένα, αλλά και για πολλές άλλες περιπτώσεις που έχω δει από κοντά (ειδικά τα τελευταία 2 χρόνια) ξέρουν και παραξέρουν να κάνουν hairline και μάλιστα το έχει παραδεχτεί και ο Shapiro αυτό... (ο οποίος έχει μιλήσει με πολύ καλά λόγια για την DHI γενικά)
Ν094 ο Shapiro μιλησε για την dhi στην Ελλαδα ή αλλου ?
 

n094

Active Member
δες στο 1:22 και επίσης από το 1:42 τι λέει ο Shapiro για τις hairline της DHI και γενικά για την DHI http://www.youtube.com/watch?v=hdpBUbwcSXc και βέβαια υπάρχουν και πολλοί άλλοι γιατροί που λένε τα ίδια για την DHI, όπως επίσης υπάρχουν και κάποιοι που παρουσιάζονται σκεπτικοί. Όσο για κακά αποτελέσματα από την DHI έχω δει και εγώ 2-3 μέτρια, κυρίως από ανθρώπους που κάνανε εκεί πριν το 2008 (ένας από αυτούς εργάζεται και εκεί). Όταν ξαναπήγα το 2010 για να δω αν θα προχωρήσω σε νέα μμ τους το ανέφερα αυτό και τους είπα ότι ανησυχώ, η απάντηση τους ήταν ότι έχουν κάνει περίπου 42.000 μμ και ότι τα τελευταία χρόνια κάνουν περίπου 500 μμ τον χρόνο και ότι μόλις το 0,κάτι % των αποτελεσμάτων είναι μη "αναμενόμενα" (κατά λέξη). Τους πίστεψα, προχώρησα και τελικά το αποτέλεσμα μου με δικαιώνει.
 

crossfire

Well-Known Member
n094 είπε:
crossfire είπε:
bolt είπε:
Κοιτα το αποτελεσμα σου κατ εμε ειναι ικανοποιητικο και αφου σου αρεσει και ειναι και vfm ολα οκ.Για καποιο λογο ομως δε ξερω μπορει να ειναι ιδεα μου,οι μεταμοσχευσεις της εν λογω εταιρειας δεν κανουν πολυ καλη πυκνωση,πχ στους κροταφους.Ενω εχει δοθει βαση εκει κατα τη μεταμοσχευση .Η πρεπει να ξαναβαλεις..μετα.Εχει καποιος αλλη γνωμη?

Δεν ξερουν να φτιαχνουν hairline....ενα απλο γεμισμα κανουν

Διαφωνώ απόλυτα με αυτό που λες.... τουλάχιστον για μένα, αλλά και για πολλές άλλες περιπτώσεις που έχω δει από κοντά (ειδικά τα τελευταία 2 χρόνια) ξέρουν και παραξέρουν να κάνουν hairline και μάλιστα το έχει παραδεχτεί και ο Shapiro αυτό... (ο οποίος έχει μιλήσει με πολύ καλά λόγια για την DHI γενικά)

τον αρχικο σχεδιασμο με τον μαρκαδορο τον μωβ,τον κανω και εγω.
εννοω για το τελικο αποτελεσμα.....τριχες σε κανονικη κατευθυνση με 95% φυτρωση,πλουσια,να σηκωνονται,να χτενιζονται κτλ.....σαν τον rahal και τον armani
 

n094

Active Member
Ναι αμέ, συμφωνώ και εγώ στο ανοίξουμε θέμα για να ανεβάσουμε φωτογραφίες όσοι έχουν θέμα με τη συγκεκριμένη κλινική γιατί με λόγια μπορεί να λέει ο καθένας ότι θέλει. Εννοείται ότι είμαι ένθερμος υποστηρικτής της DHI, αν είχες και εσύ το αποτέλεσμά μου το ίδιο θα ήσουν. Παρα ταύτα δεν γράφω μόνο γι’ αυτούς καλά, αλλά για οποιουσδήποτε θεωρώ ότι κάνουν καλή δουλειά (ψάξε λίγο τις αναρτήσεις μου και θα το καταλάβεις και που να έβλεπες τι γράφω στα ξένα φόρουμ για άλλους επίσης καλούς γιατρούς και κλινικές). Τέλος, Παντού μπορείς να βρεις κακά και καλά αποτελέσματα, σε όλους τους γιατρούς και κλινικές, πόσο μάλλον σε μια κλινική που πραγματοποιεί περί τις 500 μμ τον χρόνο. Και για να τεκμηριώσω αυτό που λέω και μιας και αναφέρθηκαν οι Rahal και Armani…. για δείτε εδώ αποτέλεσμα του Rahal και τον σάλο που προκάλεσε: http://www.hairsite.com/hair-loss/board_entry-id-113787-page-1-category-2-order-last_answer-descasc-DESC.html καθώς και εδώ: http://sandrag99.blogspot.gr/ όπως επίσης και σχόλια για τον Armani: http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=5&threadid=75368&messid=627165&parentid=627162&FTVAR_FORUMVIEWTMP=Branch και υπάρχουν πολλά ακόμα αν ψάξετε. Επίσης, όταν ο Shapiro λέει στο βίντεο για τον σχεδιασμό των hairlines δεν εννοεί τον μαρκαδόρο, αλλά την τοποθέτηση των μοσχευμάτων..
Επίσης να σου διευκρινίσω τα σχετικά με τις ημερομηνίες... έχω κάνει και το 2006 και μετά το 2010, η διαφορά των τεχνικών ήταν εμφανής.. αυτό εννοώ "βελτίωση" όπως βελτιώνεται οτιδήποτε (από ένα μοντέλο αυτοκινήτου έως ένα ξυραφάκι) έτσι βελτιώνονται και οι τεχνικές, τα εργαλεία κλπ στις μμ.
 
Μπλουζα