Danceworld_2001, fue, 3458 grafts, 27-28/12/2013

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mizerix

Active Member
Εξαιρετικο αποτελεσμα dance!!!!!!!!Κανε και ενα update με τις θεραπειες που ακολουθεις....Κατι ειχες πει για 1/3 Φινα, δεν ειναι πολυ???Απο παρενεργειες???Σε ρωταω γιατι ειμαι 23 και πριν 5 μηνες αρχισα Φινα 1mg με τις γνωστες παρενεργειες, που σιγα σιγα εχουν φυγει οι πονοι αλλα εχω αλλα θεματα οπως μειωμενη λιμπιντο-στυση και αυπνια αρκετα, δεν μπορω να κοιμηθω το ιδιο ευχαριστα...Για κανε ενα update τι γινεται ;)
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Όταν είσαι αρρωστάκι με τα μαλλιά, πάντα θα ασχολείσαι. Δεν είπα πως θα επέμβω στο crown, προς θεού, απλά λέω πως έχει αρχίσει και αποδυναμώνεται ελάχιστα, σε 4-5 χρόνια θα με απασχολήσει πιστευώ, για την ώρα οχι. Εννοείτε το απολαμβάνω!!

ρε dance πραγματικά είσαι ένα πολύ δυνατό και ωραίο αποτέλεσμα..για ποιο crown μιλάς???? τεζα εισαι!! ξεχνατο τελείως και μη ασχολείσαι πάλι με τα μαλλιά σου!! 15 χρόνων θες να είσαι πάλι σε ότι αφορά το μαλλί?? αυτό που λες για crown μόνο εσύ και κανείς άλλος δεν το βλέπει και ειδικά έξω στο δρόμο ή αν κατσεις κάπου για καφέ ή φαγητό όλοι θα βλέπουν εναν άνθρωπο με πολλά μαλλιά..χαλάρωσε φιλε μου δεν χρειάζεται απολύτως τίποτα..απόλαυσε το απλά!
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Μήτσο ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Άσπρες τρίχες λίγες στην φαβορίτα μόνο, δεν τις έπιασε η φωτο δεν ηταν τοσο χαμηλή. Δεν βάφω ποτέ, 37 σχεδόν ειμαι. Αμα εχεις μην το φοβάσαι, δεν ειναι κακό!!

μια χαρα το μαλλι σου φιλε.. πολυ καλο αποτελεσμα. ασπρες τριχες δεν εχεις καθολου? η βαζεις καποια βαφη.. ρωταω γιατι εχω πολλες ασπρες και σκεφτομαι ισως να δοκιμασω καποια στιγμη
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Θα κάνω και στις θεραπείς εννοείτε. 1/3 παίρνω γιατι σαν χρήστης 10 χρόνια το 1/4 ή 1/5 δεν με έπιανε. Παρενέργειες δεν ξέρω τι ειναι αυτό. Είσαι μικρός ακόμη για φίνα και φοβάμαι το σώμα σου λέει να μειώσεις δόση, δεν ειναι σωστό να έχεις τέτοιες παρενέργειες.

Εξαιρετικο αποτελεσμα dance!!!!!!!!Κανε και ενα update με τις θεραπειες που ακολουθεις....Κατι ειχες πει για 1/3 Φινα, δεν ειναι πολυ???Απο παρενεργειες???Σε ρωταω γιατι ειμαι 23 και πριν 5 μηνες αρχισα Φινα 1mg με τις γνωστες παρενεργειες, που σιγα σιγα εχουν φυγει οι πονοι αλλα εχω αλλα θεματα οπως μειωμενη λιμπιντο-στυση και αυπνια αρκετα, δεν μπορω να κοιμηθω το ιδιο ευχαριστα...Για κανε ενα update τι γινεται ;)
 

Mizerix

Active Member
Θα κάνω και στις θεραπείς εννοείτε. 1/3 παίρνω γιατι σαν χρήστης 10 χρόνια το 1/4 ή 1/5 δεν με έπιανε. Παρενέργειες δεν ξέρω τι ειναι αυτό. Είσαι μικρός ακόμη για φίνα και φοβάμαι το σώμα σου λέει να μειώσεις δόση, δεν ειναι σωστό να έχεις τέτοιες παρενέργειες.
Πιστεψε με θα ηθελα πολυ να μειωσω τη δοση αλλα τα εχω δοκιμασει ολα και τα αποτελεσματα μονο χειροτερα γινονταν...Αρχισα διοτι ακομα εχω αρκετα μαλλια, ισως ενα μικρο προβληματακι κροταφους και crown αλλα ειδικα crown με Φινα νομιζω πλεον δεν εχω κατι και γι αυτο θελω να μεινω σε αυτο το σταδιο που ειμαι οσο το δυνατον περισσοτερο...Ρε συ εισαι σιγουρος οτι δεν εχεις καμια απολυτως παρενεργεια???Αν και η δοση 1/3 καποια στιγμη δεν σε πιανει μετα τί θα κανεις, θα πας 1/2 ή ντουτα?Σε ρωταω γιατι θεωρω οτι εχεις παρει ενα μεγαλο ρισκο με μεγαλες πυκνοτητες για A-B ζωνη...Βεβαια μπορει πισω να εισαι τεζα με απειρη δοτρια οπότε καλα έκανες ;)
 

giannis1991

Well-Known Member
μια χαρα το μαλλι σου φιλε.. πολυ καλο αποτελεσμα. ασπρες τριχες δεν εχεις καθολου? η βαζεις καποια βαφη.. ρωταω γιατι εχω πολλες ασπρες και σκεφτομαι ισως να δοκιμασω καποια στιγμη

Δημητρη παρε το mens perfect schartkopf θα το βρεις σε σουπερ μαρκετ καινκανει καλη δουλεια..7νευρω και τοχρησιμοποιεις αν θελεις σε 2 δοσεις...
 

giannis1991

Well-Known Member
Παντως επειδη ειδα τον danceworld απο κοντα ουτε καν φαινεται οτι εχει προβλημα και οι φωτο ειναι ακριβως η πραγματικοτητα...
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια φίλε Γιάννη. Αν και μικρός και χωρίς θεραπεία, νομίζω θα εξελιχθείς αργά, πας για σχετικά μεγάλο nw αλλά χωρίς μεγάλη επιθετικότητα. Προς το παρόν καμουφλάρεσε καλά και νομίζω δεν θα χρειαστείς σύντομα μμ, και αν άντεχες και θεραπεία πραγματικά θα το τρέναρες πάρα πολύ.
 

Takis25

New Member
Καλησπέρα παιδια μολισ γραφτηκα στο φορουμ ειμαι 25 η ψυχολογια μου ειναι μαυρα χαλια. Το πρόβλημα μου ξεκινησε απο τα 17 εφευγαν τουφεσ τα μαλλιά. Πηγα στα 18 που χειροτερεψε το θεμα σε μια γνωστη δερματολογο τησ περιοχησ που μενω μου έγραψε ενα σπρει κοκτειλ και δυο σαμπουαν τον ενα ηταν για την λιπαροτιτα εχω πολυ λιπαρα μαλλια και λεπτη τριχα. Αφου εβαζα τη λοσιον καθε μερα σε 2 μηνεσ βγηκαν καινουριεσ φυτρεσ γεμισα αρκετα... εκει που χαρηκα..... Ηρθε το σοκ... Αρχισε να φουσκωνει το δερμα κατω απο τισ τριχεσ και εφευγαν τουφεσ τα μαλλιά μαζι με το νεκρο λασπομενο δερμα καλυτερα να μην αρχιζα την θεραπεια ποτε εγινα χειροτερα. Πηγα στη δερματολογο η απαντηση τησ ηταν κοφτα ολα και λουσου με μπειμπι τσονσον και ενα αλλο δε θυμαμαι. . Γιατι εκανε αντιδραση το σπρει απο τοτε δεν ξαναασχοληθηκα εχανα συνεχεια μαλλια. Το τελαιυταιο,5 μηνο πηρα regain κατι εκανε εβαζα 5 ψεκασμουσ το βράδυ αλλα μου τα λαδωνε πολυ ολο το κεφαλι ηταν λεσ και λουστηκα με λαδι και εβγαζα μικρα σπυρια ειχα και πολυ φαγούρα . Το στματησα σε εναα μηνα πεσαν οσα βγηκαν..... Χιλια συγνωμη παιδια αν σασ κουρασα. Παραθετω φωτογραφιεσ να δειτε πωσ ειμααι τωρα. Σκευτομαι σοβαρα την μεταμόσχευση
 

Συνημμένα

  • IMG_20151115_204157.jpg
    IMG_20151115_204157.jpg
    676.5 KB · Προβολές: 333
  • IMG_20151115_210002.jpg
    IMG_20151115_210002.jpg
    64.3 KB · Προβολές: 325
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
Καλησπέρα παιδια μολισ γραφτηκα στο φορουμ ειμαι 25 η ψυχολογια μου ειναι μαυρα χαλια. Το πρόβλημα μου ξεκινησε απο τα 17 εφευγαν τουφεσ τα μαλλιά. Πηγα στα 18 που χειροτερεψε το θεμα σε μια γνωστη δερματολογο τησ περιοχησ που μενω μου έγραψε ενα σπρει κοκτειλ και δυο σαμπουαν τον ενα ηταν για την λιπαροτιτα εχω πολυ λιπαρα μαλλια και λεπτη τριχα. Αφου εβαζα τη λοσιον καθε μερα σε 2 μηνεσ βγηκαν καινουριεσ φυτρεσ γεμισα αρκετα... εκει που χαρηκα..... Ηρθε το σοκ... Αρχισε να φουσκωνει το δερμα κατω απο τισ τριχεσ και εφευγαν τουφεσ τα μαλλιά μαζι με το νεκρο λασπομενο δερμα καλυτερα να μην αρχιζα την θεραπεια ποτε εγινα χειροτερα. Πηγα στη δερματολογο η απαντηση τησ ηταν κοφτα ολα και λουσου με μπειμπι τσονσον και ενα αλλο δε θυμαμαι. . Γιατι εκανε αντιδραση το σπρει απο τοτε δεν ξαναασχοληθηκα εχανα συνεχεια μαλλια. Το τελαιυταιο,5 μηνο πηρα regain κατι εκανε εβαζα 5 ψεκασμουσ το βράδυ αλλα μου τα λαδωνε πολυ ολο το κεφαλι ηταν λεσ και λουστηκα με λαδι και εβγαζα μικρα σπυρια ειχα και πολυ φαγούρα . Το στματησα σε εναα μηνα πεσαν οσα βγηκαν..... Χιλια συγνωμη παιδια αν σασ κουρασα. Παραθετω φωτογραφιεσ να δειτε πωσ ειμααι τωρα. Σκευτομαι σοβαρα την μεταμόσχευση

Λασπωμενη πυτιριδα, φουσκωμα δερματος κατω απο τις τριχες, εντονη τριχοπτωση ειναι ενδειξεις σμηγματορροικης δερματιτιδας. Το regain προκαλει εξαρση της συγκεκριμενης φλεγμονης.

Κοψτα ολα, λουσου συχνα με σαμπουαν που θα σε βοηθησει στην Σ.Δ. (τα παιδια στο Φορουμ προτεινουν Head & Shoulders).
Προσπαθησε να θεραπευσεις το δερμα σου πρωτα και μετα σκεψου επεμβαση μ/μ.
 

Takis25

New Member
Λασπωμενη πυτιριδα, φουσκωμα δερματος κατω απο τις τριχες, εντονη τριχοπτωση ειναι ενδειξεις σμηγματορροικης δερματιτιδας. Το regain προκαλει εξαρση της συγκεκριμενης φλεγμονης.

Κοψτα ολα, λουσου συχνα με σαμπουαν που θα σε βοηθησει στην Σ.Δ. (τα παιδια στο Φορουμ προτεινουν Head & Shoulders).
Προσπαθησε να θεραπευσεις το δερμα σου πρωτα και μετα σκεψου επεμβαση μ/μ.
Ευχαριστώ πολυ για τισ συμβουλεσ.. Το head and shoulder το απλο φαντάζομαι θα κανει δουλεια
 

Δημητρης38

Active Member
Ευχαριστώ πολυ για τισ συμβουλεσ.. Το head and shoulder το απλο φαντάζομαι θα κανει δουλεια

Eιδα προσφατα ενα που αναγραφει οτι ειναι anti-dandruff (για την απολεπιση)
Λογικα αυτο ειναι.
Ενημερωσου για την Σ.Δ. ειναι πολλα πραγματα που πρεπει να προσεξεις.
 

Panos1982

Well-Known Member
Dance πολυ δυνατος φιλε......
μου θυμιζεις εμενα το 2010.....
πολυ δυνατο αποτελεσμα και αντικειμενικα μιλωντας, εχεις βαλει ΜΑΚΡΑΝ τις πιο διαφωτιστηκες φωτογραφιες μμ που υπαρχουν στο φορουμ.
 

giannis1991

Well-Known Member
Dance πολυ δυνατος φιλε......
μου θυμιζεις εμενα το 2010.....
πολυ δυνατο αποτελεσμα και αντικειμενικα μιλωντας, εχεις βαλει ΜΑΚΡΑΝ τις πιο διαφωτιστηκες φωτογραφιες μμ που υπαρχουν στο φορουμ.

Πανο επειδη τον ειδα απο κοντα ουτε καταλαβα οτι εχει κανει μμ....και ειναι ετσι ακριβως ομως!
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Παίδες ευχαριστώ και πάλι για τα θετικά σας σχόλια!! Φίλε pano εσύ πως πάω, χαθήκαμε, σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα, σκέφτεσε να κάνεις κάτι;
 

Panos1982

Well-Known Member
Χαθηκαμε φιλε dance , δε μπαινω κ πολυ συχνα... ειδα το γιαννακη κ μπηκα :)
Ειμαι σε καλη κατασταση, ευτυχως το crown δεν εξελισσεται τοσο γρηγορα οσο η hairline καποτε....
Εχω αργη αλλα σταθερη υποχωρηση του crown το οποιο προσωρινα καλυπτω με dermatch, και αναλογα με τον ρυθμο της εξελιξης στα επομενα 2 χρονια το πολυ 3, μμ πισω στο crown αλλα και ενα ελαφρυ ρετουσαρισμα hairline αλλα οχι πανω απο 1500 μπροστα. Παω γυρο στο 2500 δλδ πανω κατω.
 

louloukos

New Member
Όντως πολύ εντυπωσιακά αποτελέσματα...έχω μια απορία όμως...τα μαλλιά που "φυτεύτηκαν" θα μείνουν έτσι για πάντα, η θα πέσουν κάποια στιγμή και θα ξανααποκτησει αραίωση ό φίλος?
 
Μπλουζα