Danceworld_2001, fue, 3458 grafts, 27-28/12/2013

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε μου. Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Νομίζω έχω καλούτσικη ποιότητα τρίχας, ούτε κακή ούτε τέλεια. Πχ τέλεια έχει ο elcapitano. Το nw μικρό σε σχέση με τα nw6 όχι όμως αμελητέο. Αν δεις προσεκτικά τις φωτό απο την μέρα της επέμβασης στην πρώτη σελίδα θα δεις ενα nw3v με τάση για 4. Ακριβώς σε τέτοια nw έχουμε τα πλέον επιτυχημένα αποτελέσματα, όπως και στην περίπτωση μου που η υψηλή φυτρωτικότητα συνεπικουρήθηκε και υποστηρίχθηκε ιδανικά απο την ύπαρξη μαμά μαλλιών και την χρήση ισχυρής θεραπείας. Αυτό που λες για το σος λος, γενικά έχω τοποθετηθεί αρκετές φορές, το συγκεκριμένο όμως όπως το γράφεις δεν μου θυμίζει κάτι. Αυτό που θα πω με την εμπειρία μου ειναι πως εσύ και ο μπούκλας και ο κρητικός21 μάλλον την πατήσατε απο λάθη στην τοποθέτηση και συγκεκριμένα στο βάθος των μοσχευμάτων. Η δουλειά σε πρώτη φάση έγινε σωστά, φλεγμονή δεν υπήρξε, φύτρωση σωστή υπήρξε, όμως δεν επιβίωσαν τα μοσχεύματα σε βάθος χρόνου, είτε γιατί δεν τα υποστήριξε το αιματολογικό δίκτυο σας (γενετικός παράγοντας ίσως, άγνωστα αιτια, γενικά μη αποδοχή όλων των μοσχευμάτων) είτε απο λάθος στο βάθος είτε λίγο απο τα 2 + κάτι άλλο άγνωστο. Σίγουρα ένας ασθενής που την πάτησε έτσι την πρώτη φορά τρώει μια μεγάλη κρυάδα και αμφισβητείς αν εισαι υποψήφιος ξανά, νοιώθεις τα περιθώρια να στενεύουν. Εγώ στην περίπτωση σου (που την διάβασα αλλά δεν είχα χρόνο να τοποθετηθώ) θα πήγαινα σε άλλον γιατρό πχ Μπισάνγα για να ελαχιστοποιήσω ακόμη και το στατιστικό λάθος και θα έκανα μικρό session. Δεν θα τα παρατούσα εύκολα. Αρχικά νομίζαμε πως μόνο ο Γε***ου είχε κάνει την πέτσα, τελικά φαίνεται το κάνουν και άλλοι, ποτέ δεν θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ρε γαμώτο, θα μας κάνουν να τρέχουμε στα ξένα τελείως. Όσο για την ανάλυση, μόνος του μου την έδωσε.

Πραγματικά εκπληκτικό αποτέλεσμα..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!! Έχεις όμως και καλή ποιότητα τρίχας όπως φαίνεται και το nw ήταν μικρό. Αυτό που παρατήρησα είναι έχει μπει μεσα στην περιοχή με τις μαμα τρίχες, και μάλιστα όχι συντηρητικά..και στο τέλος όλα πήγαν τέλεια..ενώ στην περίπτωση του Μπούκλα έγινε μια πιο συντηρητική προσέγγιση και στο τέλος δεν κατέληξε στο επιθυμητό αποτέλεσμα. Δεν θυμάμαι αν το είχες αναφέρει εσύ ή κάποιος άλλος στο thread του Μπούκλα αν θυμάμαι καλά, σχετικά με το shock loss ότι δεν είναι κάτι που συμαβίνει πάντα στη ΜΜ και ότι όταν συμβαίνει ευθύνεται στη διαδικασία της ΜΜ...το αναφέρω γιατί στη δική μου περίπτωση και του Μπουκλα υπήρχε έντονο shock loss και προσπαθώ να καταλάβω τι παίζει με το shock loss και γενικά με το δίκτυο αιμάτωσης (νομίζω ο Τροφέας έχει αναφερθεί σε αυτό), αν υπάρχουν δλδ κάποιοι γενετικοί παρ'αγοντες που δεν μπορούν να ληφθούν υπόψη σε μια ΜΜ..με τη σκέψη πάντα αν υπάρχει νόημα για μια 2η ΜΜ (ειδικά στην περίπτωσή μου) και μάλιστα στην ίδια κλινική ή όχι. Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν την ανάλυση των τριχοθυλακίων τη ζήτησες εσύ ή στα είπε ο γιατρός από μόνος του. Συγχαρητήρια και πάλι για το αποτέλεσμα πραγματικά είναι απίστευτο..ή μάλλον πιστευτό!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nisga

New Member
Καλησπέρα φίλε μου. Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Νομίζω έχω καλούτσικη ποιότητα τρίχας, ούτε κακή ούτε τέλεια. Πχ τέλεια έχει ο elcapitano. Το nw μικρό σε σχέση με τα nw6 όχι όμως αμελητέο. Αν δεις προσεκτικά τις φωτό απο την μέρα της επέμβασης στην πρώτη σελίδα θα δεις ενα nw3v με τάση για 4. Ακριβώς σε τέτοια nw έχουμε τα πλέον επιτυχημένα αποτελέσματα, όπως και στην περίπτωση μου που η υψηλή φυτρωτικότητα συνεπικουρήθηκε και υποστηρίχθηκε ιδανικά απο την ύπαρξη μαμά μαλλιών και την χρήση ισχυρής θεραπείας. Αυτό που λες για το σος λος, γενικά έχω τοποθετηθεί αρκετές φορές, το συγκεκριμένο όμως όπως το γράφεις δεν μου θυμίζει κάτι. Αυτό που θα πω με την εμπειρία μου ειναι πως εσύ και ο μπούκλας και ο κρητικός21 μάλλον την πατήσατε απο λάθη στην τοποθέτηση και συγκεκριμένα στο βάθος των μοσχευμάτων. Η δουλειά σε πρώτη φάση έγινε σωστά, φλεγμονή δεν υπήρξε, φύτρωση σωστή υπήρξε, όμως δεν επιβίωσαν τα μοσχεύματα σε βάθος χρόνου, είτε γιατί δεν τα υποστήριξε το αιματολογικό δίκτυο σας (γενετικός παράγοντας ίσως, άγνωστα αιτια, γενικά μη αποδοχή όλων των μοσχευμάτων) είτε απο λάθος στο βάθος είτε λίγο απο τα 2 + κάτι άλλο άγνωστο. Σίγουρα ένας ασθενής που την πάτησε έτσι την πρώτη φορά τρώει μια μεγάλη κρυάδα και αμφισβητείς αν εισαι υποψήφιος ξανά, νοιώθεις τα περιθώρια να στενεύουν. Εγώ στην περίπτωση σου (που την διάβασα αλλά δεν είχα χρόνο να τοποθετηθώ) θα πήγαινα σε άλλον γιατρό πχ Μπισάνγα για να ελαχιστοποιήσω ακόμη και το στατιστικό λάθος και θα έκανα μικρό session. Δεν θα τα παρατούσα εύκολα. Αρχικά νομίζαμε πως μόνο ο Γε***ου είχε κάνει την πέτσα, τελικά φαίνεται το κάνουν και άλλοι, ποτέ δεν θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ρε γαμώτο, θα μας κάνουν να τρέχουμε στα ξένα τελείως. Όσο για την ανάλυση, μόνος του μου την έδωσε.

Σ' ευχαριστώ για το support, σε παρακαλώ όταν βρεις χρόνο τοποθετήσου και στην περίπτωσή μου. Θα είνια πολύ χρήσιμο για μένα.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Σας ευχαριστώ και πάλι παίδες για τα καλά σας λόγια. Φίλε nisga μέσα στο ΣΚ θα σου απαντήσω στο νήμα μου για τις απόψεις μου.
 

papas007

New Member
Καλησπέρα, κατόπιν δικής μου πρωτοβουλίας ήρθα σε επαφή μέσω του γιατρού με τον danceworld 2001 και πραγματικά με κατατόπισε σχετικά με τα θέματα τριχόπτωσης και μμ. Είδα και live το αποτέλεσμα, το οποίο είναι με μία κουβέντα ΑΨΟΓΟ (χωρίς toppik ή αλλα βοηθητικά).
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Φίλε μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Καλή επιτυχία στην αντιμετώπιση του δικού σου προβλήματος και καλή ανάσταση εύχομαι.
 

filtros

Member
@danceworld_2001 σε ευχαριστώ και από εδώ που μου έδωσες την ευκαιρία να δω από κοντά το αποτέλεσμά σου και να με κάνεις να νιώσω καλύτερα που πήρα την απόφασή μου για μεταμόσχευση στον ίδιο γιατρό. Πολύ καλό αποτέλεσμα πραγματικά, εύχομαι να έχω ανάλογο τον προσεχή Ιούνιο...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Filtros να μας ενημερωσεις ομως οταν κανεις μεταμοσχευση μην εξαφανιστεις.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια φίλε μου, σου εύχομαι και εσένα κάθε καλύτερο και φυσικά να μας ενημερώσεις με νήμα!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ φίλε μου, σε λίγες μέρες θα ενημερώσω με νέες φωτογραφίες, θα δώσω feedback 18μηνου, το αποτέλεσμα παραμένει ακέραιο και κορυφαίο.
 

olaff123

Member
απο τι εχω δει εδω αδερφε εισαι απο τουσ τοπ ;) με το καλυτερο αποτελεσμα η μεταμοσχευσει σ θυμιζει αυτα τα αποτελεσματα που βλεπω στο youtube απο τουσ μεγαλουσ γιατρουσ.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Φίλε μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

απο τι εχω δει εδω αδερφε εισαι απο τουσ τοπ ;) με το καλυτερο αποτελεσμα η μεταμοσχευσει σ θυμιζει αυτα τα αποτελεσματα που βλεπω στο youtube απο τουσ μεγαλουσ γιατρουσ.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Ένα μικρο update μετά από καιρό, 22 μήνες μετά την μεταμόσχευση μου, ζήλεψα απο τους άλλους είπα να ποστάρω, βλέπετε κάτι χειρότερο ή ίδια ή καλύτερο? Το crown σιγα σιγά ζορίζει!!

Ραφλα 11/15 by Evangelos Evangelos, on Flickr

Ραφλα 11/15 by Evangelos Evangelos, on Flickr

Ραφλα 11/15 by Evangelos Evangelos, on Flickr

Ραφλα 11/15 by Evangelos Evangelos, on Flickr

Ραφλα 11/15 by Evangelos Evangelos, on Flickr

Ραφλα 11/15 by Evangelos Evangelos, on Flickr

Ραφλα 11/15 by Evangelos Evangelos, on Flickr
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
ρε dance πραγματικά είσαι ένα πολύ δυνατό και ωραίο αποτέλεσμα..για ποιο crown μιλάς???? τεζα εισαι!! ξεχνατο τελείως και μη ασχολείσαι πάλι με τα μαλλιά σου!! 15 χρόνων θες να είσαι πάλι σε ότι αφορά το μαλλί?? αυτό που λες για crown μόνο εσύ και κανείς άλλος δεν το βλέπει και ειδικά έξω στο δρόμο ή αν κατσεις κάπου για καφέ ή φαγητό όλοι θα βλέπουν εναν άνθρωπο με πολλά μαλλιά..χαλάρωσε φιλε μου δεν χρειάζεται απολύτως τίποτα..απόλαυσε το απλά!
 

dimitris50423

Well-Known Member
μια χαρα το μαλλι σου φιλε.. πολυ καλο αποτελεσμα. ασπρες τριχες δεν εχεις καθολου? η βαζεις καποια βαφη.. ρωταω γιατι εχω πολλες ασπρες και σκεφτομαι ισως να δοκιμασω καποια στιγμη
 
Μπλουζα