Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2552 grafts, 24-25/8/2015

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
CVIAL εύχομαι κάθε επιτυχία, να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς!

Θα σταθώ μόνο σε κάτι που μου έκανε εντύπωση. Μου φαίνεται παράξενο ότι στην Κύπρο θα σε χρέωναν τόσο πολύ, 3.5 ευρώ/graft, ειδικά σε σένα που θα έβαζες 4,500. Από όσο ξέρω τα τελευταία χρονια χρεώνουν μάξιμουμ 3 και μίνιμουμ 2.5 ευρώ, κάποιοι έχουν κάνει και κάτω από τα 2.5.
Ευχαριστώ για τις ευχές σου. Δεν ξέρω τι είδους διαπραγματεύσεις γίνονται εκεί κάτω, απλά το μόνο που ξέρω και το καταθέτω εδώ είναι το τι είπαν σε μένα σε ταξίδι μου εκεί. Για να είμαι δίκαιος, η αλήθεια είναι ότι δεν έκανα πολλά παζάρια γιατί έτσι και αλλιώς δεν ήθελα να κάνω την επέμβαση εκεί, απλά ρώτησα πολύ ευγενικά αν αυτή είναι η καλύτερη τιμή, μου είπαν "ναι" και έφυγα.
 

Δημητρης38

Active Member
Παντως CVIAL δειχνεις ανθρωπος που το εχει ψαξει αρκετα πριν κανεις την επεμβαση σου.
Σου ευχομαι ολα να πανε καλα.
Ειμαι επισης περιεργος να δω το αποτελεσμα του Λορετζο που με τα βιντεακια που εχουνε σηκωθει στο youtube με εχει εντυπωσιασει περισσοτερο απο καθε αλλον.
Καποιος που δεν εχει οικονομικο θεμα για να λυσει το προβλημα του...εχει υπομονη και το εχει ψαξει πολυ καλα θελοντας η επεμβαση του να γινει στην ευρωπη θα καταληξει στον Λορετζο δεν υπαρχει αλλη περιπτωση.
 

Bouklas

Well-Known Member
Ευχαριστώ για τις ευχές σου. Δεν ξέρω τι είδους διαπραγματεύσεις γίνονται εκεί κάτω, απλά το μόνο που ξέρω και το καταθέτω εδώ είναι το τι είπαν σε μένα σε ταξίδι μου εκεί. Για να είμαι δίκαιος, η αλήθεια είναι ότι δεν έκανα πολλά παζάρια γιατί έτσι και αλλιώς δεν ήθελα να κάνω την επέμβαση εκεί, απλά ρώτησα πολύ ευγενικά αν αυτή είναι η καλύτερη τιμή, μου είπαν "ναι" και έφυγα.
Αφού δεν σου έκαναν τις κανονικές τιμές, που έπρεπε, καλά έκανες και έφυγες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Kapa κανα comment θελουμε και απο σενα στις μεταμοσχευσεις.
Ασε για λιγο τις θεραπειες :p
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σχεδιασμός Hairline.
Στην φώτο 3 με ανάταση των φρυδιών εμφανίζεται η "original" νεανική hairline την οποία βλέπετε σχεδιασμένη και στη φώτο 1. Το κέντρο (μύτη) της hairline απέχει 4 δάχτυλα (~7cm) από το πάνω μέρος των φρυδιών και το σβήσιμο στα άκρα θα μπορούσε να είναι και πιο πάνω (πιο συντηρητικό look) απλά μου άρεσε καλύτερα πιο κάτω (όπως είναι στο σχήμα). Η απόσταση από την μία άκρη στην άλλη είναι 12cm. Φυσικά στην 2η επέμβαση μπορεί να γίνουν και κάποια μικρο ρετουσαρίσματα στις πλάγιες συναρμογές, κλπ.

pic1.jpg

pic3.jpg
pic2.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ωραια δουλεια,απο τις καλυτερες που εχω δει,με λιγο προσοχη τις πρωτες μερες το αποτελεσμα θα ειναι super:)
μου αρεσε και το βιντεακι;)

Από κοσμοπολίτης έχω γίνει ερημίτης (μέχρι την Κυριακή). Αυτό που θέλει τεράστια προσοχή και για αυτό απομονώθηκα είναι μην χτυπήσεις, γραντζουνισεις, ακουμπήσεις κατά λάθος το κεφάλι σου. Ακούγεται εύκολο αλλά πιστέψτε με δεν είναι, ιδιαίτερα αν επιχειρήσεις να βγεις έξω να κάνεις καμιά δουλειά....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
To βιντεάκι άρεσε και στο Lorenzo, μου έστειλε και ευχαριστήριο email και το κοινοποίησε σε όλους τους φίλους του. Φαίνεται από τα geo-statistics του vimeo (Τουρκία, Βέλγιο, UK, Καναδάς). Άντε να μαθαίνουν και λίγο το HAIRLOSSGR...

video2.jpg video1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
forum5.jpg


Αμέσως μετά το τέλος της συνεδρίας την 2η μέρα.

forum1.jpg forum2.jpg forum3.jpg forum4.jpg

Πριν το κούρεμα. Πολύ πράμα πίσω, τίποτα μπροστά. Η "ανακατανομή" είναι επιβεβλημένη και βγάζει μάτι. Στην τελευταία φώτο βλέπουμε σχηματικά με πολύ μαλλί τι περιοχή έχει μείνει κενή. Σπανίως αφήνω το μαλλί τόσο μακρύ, απλά το έκανα για να σχεδιάσει καλύτερα τις περιοχές του extraction και την hairline
 

poseidonas77

Well-Known Member
μου κανει τρομερη εντυπωση που τα μοσχευματα τα βαζει τοσο κοντα λες και προκειται για μαμα πυκνοτητα
 

Δημητρης38

Active Member
Τον εκτιμησε 5500 στην safe zone .. αριθμος που επαρκει για μια ικανοποιητικη εικονα διαφημισης λορετζο
Δεν εχει προβλημα στο crown οποτε του εδωσε τιμιο αριθμο μοσχευματων στα ορια της safe zone (οπως και ο ερντογαν)


Εμενα ποσειδονα δεν με τρελαινει η πυκνοτητα δτην ληπτρια με την εννοια οτι εχω δει και καλυτερες
Βεβαια το τι λεω εγω οταν προκειται περι λορετζο... αστο

Eπισης πιστευω οτι θα εχει ενα πολυ καλο αποτελεσμα ο φιλος
Δεν εχει προβλημα στο crown και τα 5000 μοσχευματα στα χερια ενος πολυ καλου γιατρου θα δωσουν φοβερο αποτελεσμα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα