Costis, fut, 3660 grafts, 24/03/2009

lykos_19

New Member
Απ: Φωτογραφιες απο την μεταμοσχεύση μου στην HDC

τα εχουν παιξει τελειος τι τιμες ειναι αυτες... ρε.. αυτη θελουν γκαζακια..!! ακου ποσα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Souzie

Member
Απ: Φωτογραφιες απο την μεταμοσχεύση μου στην HDC

giannis13 είπε:
ειπαμε καλη η hdc....μπραβο δε το περιμενα τοσο καλη.....
βεβαια δεν ξερω αν μπορει να εξαγει πολυ μεγαλο αριθμο μοσχευματων οπως π.χ 5000-6000.....

Χαίρομαι κι’ εγώ με το αποτέλεσμα του Κωστή. Πραγματικά πολύ καλό.

Γιάννη τα περισσότερα μας μεγάλα περιστατικά στριπ είναι γύρω στις 4000 – 4500 μοσχεύματα και κάποια 5000.

Όπως το ξαναείπα η HDC είναι από τις λίγες κλινικές που προσφέρει με επιτυχία συνδυασμό τεχνικών στριπ και φουε με σύνολο 5000 – 6000 μοσχευμάτων.
 

max_os

New Member
Απ: Φωτογραφιες απο την μεταμοσχεύση μου στην HDC

κωστή θυμάσαι τις φάσεις ανάπτυξης των μεταμοσχευμένων θυλακίων ανα μήνα?
 

max_os

New Member
Απ: Φωτογραφιες απο την μεταμοσχεύση μου στην HDC

συνεχίζεις καποια αγωγή ? propecia? minoxidil?
 

costis

New Member
Απ: Φωτογραφιες απο την μεταμοσχεύση μου στην HDC

Μάχος είπε:
κωστή θυμάσαι τις φάσεις ανάπτυξης των μεταμοσχευμένων θυλακίων ανα μήνα?

Φίλε με τέτοιες λεπτομέρειες δεν ασχολήθηκα, απλά έκανα υπομονή μέχρι να βγουν όλες ;).

Μάχος είπε:
συνεχίζεις καποια αγωγή ? propecia? minoxidil?

2 φορές τη μέρα μινοξιδίλη 4% της HDC και 1 φορά την εβδομάδα ilgem σαμπουάν (κετοκοναζόλη 2%).
 

kabamarou

Member
Απ: Φωτογραφιες απο την μεταμοσχεύση μου στην HDC

πόσο στην πουλάνε την μινοξιδίλη αν επιτρέπεται;
 

costis

New Member
Απ: Φωτογραφιες απο την μεταμοσχεύση μου στην HDC

Καλημέρα,
Επειδή παίρνω πακέτο μου στοιχίζει 52 ευρώ το μήνα (package 1).

Αν θες περισσότερες λεπτομέρειες για τα πακέτα δες τον παρακάτω τιμοκατάλογο.



Uploaded with ImageShack.us
 

kabamarou

Member
Απ: Φωτογραφιες απο την μεταμοσχεύση μου στην HDC

Ευχαριστώ για την απάντηση.
52 Ευρώ το μήνα πολλά δεν είναι;
Γνωρίζεις ότι μπορείς να προμηθευτείς από το internet την μινοξιδίλη kirkland με 5 ευρώ περίπου το μπουκαλάκι που κρατάει 1 μήνα (και παραπάνω ίσως);
 

Voulis

New Member
Απ: Φωτογραφιες απο την μεταμοσχεύση μου στην HDC

πολυ καλο αποτελεσμα ...μπραβο ρε φιλε!!!
 

heyya

New Member
Απ: Φωτογραφιες απο την μεταμοσχεύση μου στην HDC

tse είπε:
Ευχαριστώ για την απάντηση.
52 Ευρώ το μήνα πολλά δεν είναι;

Όχι δεν είναι πολλά. Είναι τρομακτικά πανάκριβα, κράζαμε regain των 20ευρώ, τι να πεις εδώ
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Φωτογραφιες απο την μεταμοσχεύση μου στην HDC

heyya είπε:
[quote author=tse link=topic=1181.msg32834#msg32834 date=1272750989]
Ευχαριστώ για την απάντηση.
52 Ευρώ το μήνα πολλά δεν είναι;

Όχι δεν είναι πολλά. Είναι τρομακτικά πανάκριβα, κράζαμε regain των 20ευρώ, τι να πεις εδώ
[/quote]


30E εχει το regaine
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

costis

New Member
Απ: Φωτογραφιες απο την μεταμοσχεύση μου στην HDC

tse είπε:
Ευχαριστώ για την απάντηση.
52 Ευρώ το μήνα πολλά δεν είναι;
Γνωρίζεις ότι μπορείς να προμηθευτείς από το internet την μινοξιδίλη kirkland με 5 ευρώ περίπου το μπουκαλάκι που κρατάει 1 μήνα (και παραπάνω ίσως);

Όχι δεν το γνώριζα, δώσε κάποια διεύθυνση από που να το προμηθευτώ σε παρακαλώ.

Voulis είπε:
πολυ καλο αποτελεσμα ...μπραβο ρε φιλε!!!
Ευχαριστώ :).
 

costis

New Member
Απ: Φωτογραφιες απο την μεταμοσχεύση μου στην HDC

GK είπε:
[quote author=costis link=topic=1181.msg32844#msg32844 date=1272777981]
δώσε κάποια διεύθυνση από που να το προμηθευτώ σε παρακαλώ.

http://www.biovea.net/%28S%28jf422tuxj5cme0jxsufgwke4%29%29/product_detail.aspx?PID=2024&CID=0
[/quote]

Thanks τζαμπέ είναι ;D το site είναι αξιόπιστο ή μήπως υπάρχει η περίπτωση να μου στείλουν μούφα προϊόντα?
 

aleksandros

New Member
Απ: Φωτογραφιες απο την μεταμοσχεύση μου στην HDC

2 φορες πειρα και ηταν μια χαρα μεσα σε 7 μερες τα ειχα σπιτι.
Εχει πολυ καλες τιμες
 

kabamarou

Member
Απ: Φωτογραφιες απο την μεταμοσχεύση μου στην HDC

Από το ebay τα βρήκα με 25 ευρώ τα 12 μπουκαλάκια από εδώ
http://viewitem.eim.ebay.gr/12_MONTHS_KIRKLAND_MINOXIDIL_5_MENS_HAIR_LOSS_REGROWTH/200467025758/item
αλλά επηδεί είναι από Αμερική η παραγγελία αργεί λίγο να έρθει και υπάρχει η πιθανότητα να χρεώσουν και κάποια χρήματα στο τελωνείο.

Πάντως το γεγονός είναι ένα.Ότι κάποιες κλινικές δεν τους φτάνουν τα χιλιάδες ευρώ που παίρνουν από τις μεταμοσχεύσεις αλλά πάνε να αισχροκερδήσουν και από τα προϊόντα που πουλάνε βασιζόμενες στην ελλιπή ενημέρωση του κόσμου.Αν τους πεις βέβαια τίποτα θα σου πούνε -όχι η δικιά μας η μινοξιδίλη έχει και κάποια πρόσθετα μέσα γιαυτό φτάνει σε αυτή την τιμή και τέτοια σχετικά που είναι τρίχες βέβαια γιατί σε καμία περίπτωση τα πρόσθετα που βάζουν δεν είναι δυνατόν να ανεβάζουν την τιμή σε ένα προϊόν από 5 ευρώ σε 50!!!Μιλάμε ότι πουλάνε ένα προϊόν 1000% ακριβότερα.Αυτό δεν είναι απλά αισχροκέρδεια και το ξέρουν και οι ίδιοι και έτσι εξηγήται και το γεγονός ότι υπάλληλος της εταιρίας απέφυγε να απαντήσει στην ερώτηση του Παναγιώτη σχετικά με το πόσο πουλάνε την μινοξιδίλη...

Ντροπή τους!!!
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Φωτογραφιες απο την μεταμοσχεύση μου στην HDC

tse είπε:
Από το ebay τα βρήκα με 25 ευρώ τα 12 μπουκαλάκια από εδώ
http://viewitem.eim.ebay.gr/12_MONTHS_KIRKLAND_MINOXIDIL_5_MENS_HAIR_LOSS_REGROWTH/200467025758/item
αλλά επηδεί είναι από Αμερική η παραγγελία αργεί λίγο να έρθει και υπάρχει η πιθανότητα να χρεώσουν και κάποια χρήματα στο τελωνείο.

Πάντως το γεγονός είναι ένα.Ότι κάποιες κλινικές δεν τους φτάνουν τα χιλιάδες ευρώ που παίρνουν από τις μεταμοσχεύσεις αλλά πάνε να αισχροκερδήσουν και από τα προϊόντα που πουλάνε βασιζόμενες στην ελλιπή ενημέρωση του κόσμου.Αν τους πεις βέβαια τίποτα θα σου πούνε -όχι η δικιά μας η μινοξιδίλη έχει και κάποια πρόσθετα μέσα γιαυτό φτάνει σε αυτή την τιμή και τέτοια σχετικά που είναι τρίχες βέβαια γιατί σε καμία περίπτωση τα πρόσθετα που βάζουν δεν είναι δυνατόν να ανεβάζουν την τιμή σε ένα προϊόν από 5 ευρώ σε 50!!!Μιλάμε ότι πουλάνε ένα προϊόν 1000% ακριβότερα.Αυτό δεν είναι απλά αισχροκέρδεια και το ξέρουν και οι ίδιοι και έτσι εξηγήται και το γεγονός ότι υπάλληλος της εταιρίας απέφυγε να απαντήσει στην ερώτηση του Παναγιώτη σχετικά με το πόσο πουλάνε την μινοξιδίλη...

Ντροπή τους!!!

Πολυ φτηνά κατι παίζει δεν μπορει να πουλανε 2Ε το μπουκαλακι ??? ???
 

Souzie

Member
Απ: Φωτογραφιες απο την μεταμοσχεύση μου στην HDC

tse είπε:
Ευχαριστώ για την απάντηση.
52 Ευρώ το μήνα πολλά δεν είναι;
Γνωρίζεις ότι μπορείς να προμηθευτείς από το internet την μινοξιδίλη kirkland με 5 ευρώ περίπου το μπουκαλάκι που κρατάει 1 μήνα (και παραπάνω ίσως);

Αυτό που στοιχίζει €52 είναι ένα διαφορετικό παρασκεύασμα με βάση τη μινοξιδίλη. Επαναλαμβάνω το τι έχω πει σε ένα άλλο ποστ για να διευκρινιστεί ότι δεν είναι απλή μινοξ.


Οι επιπρόσθετες ουσίες που προσφέρονται στις σταγόνες αυτές που προσφέρει το κέντρο μας είναι:

α) Η tretinoin η οποία βοηθάει τη μινοξιδίλη να δράσει πιο αποτελεσματικά.

β) Αντιανδρογενή ουσίες όπως η medroxyprogesterone acetate και η oestradiol ralerate οι οποίες μειώνουν τη διυδροτεστερόνη (DHT) που δρα γενετικά εναντίον του τριχοθυλακίου.

γ) η Methyl Nicotinate η οποία βοηθά στη διέγερση του δέρματος για καλύτερη απορρόφηση όλων των πιο πάνω ουσιών.

Συμπεριλαμβανομένων των πιο πάνω, υπάρχει επιλογή περιεκτικότητας της μινοξιδίλης από 2%, 3%, 4% και 5%.

Διατίθεται επίσης και η επιλογή του 5% με όλα τα συστατικά που έχω αναφέρει πιο πάνω και των ουσιών Azelaic Acid και Zinc που είναι επιπρόσθετες αντιανδρογενή ουσίες, σε ελαφρώς υψηλότερη τιμή.

Έρευνες του κέντρου μας σε πελάτες που χρησιμοποιούσαν κοινή μινοξιδίλη από τα φαρμακεία ή εργοστασιακά παρασκευάσματα έχουν δείξει ότι με τη χρήση των συγκεκριμένων σταγόνων το αποτέλεσμα ήταν σαφώς καλύτερο.
 

kabamarou

Member
Απ: Φωτογραφιες απο την μεταμοσχεύση μου στην HDC

Καλά και είναι λογικό να χρεώνετε 47 ευρώ ακριβότερα (σε σχέση με άλλη μινοξιδίλη πολύ καλής αποτελεσματικότητας αποδεδειγμένη) για αυτές τις σταγόνες που βάζετε;

Πέρα από την εμπειρία που έχετε σαν κλινική και λέτε ότι μέσω της έρευνας σας είναι πιο αποτελεσματική αυτή η μινοξιδίλη που κατασκευάζεται υπάρχει κάποια επίσημη έρευνα που να πιστοπιεί κάτι τέτοιο η απλά το λέτε μόνο εσείς;


Ο ψευδάργυρος επίσης σύμφωνα με έρευνες μπλοκάρει την μινοξιδίλη.Τι έχετε να πείτε για αυτό;
 

sovagg

New Member
Απ: Φωτογραφιες απο την μεταμοσχεύση μου στην HDC

tse είπε:
Ο ψευδάργυρος επίσης σύμφωνα με έρευνες μπλοκάρει την μινοξιδίλη.Τι έχετε να πείτε για αυτό;

+1 φιλε τσε.Την ιδια ακριβως απορια εχω εκφρασει κ σε αλλο θεμα(εργαζομαι στην HDC) και απαντηση δεν εχω παρει...
 
Μπλουζα