Bruno1989, fue, 2500 grafts, 7/3/2016

bruno1989

Active Member
Αν ειναι 0% οτι εβαλες πηγε στραφι. Νομιζα οτι παιζουν ψηλα ποσοστα σε ζωη των γραφτς.
οχι ρε τρελε το ποσα θα μεινουν δεν καθοριζει το αποτελεσμα. για παραδειγμα μπορει τον πρωτο μηνα να πεσουν ολα αλλα αν εχχει γινει καλη δουλεια θα φυτρωσουν γερες τριχες.δες το νημα του @CVIAL και θα καταλαβεις. Με λιγα λογια αν πεσουν οτι εχεις φυτεψει στον μηνα μην τρομαξεις η τριχα πεφτει μονο. ο θυλακας ειναι εκει και αν εχει γινει σωστη δουλεια θα βγει η νεα τριχα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bruno1989

Active Member
ρε αρχηγε p70..είσαι με τα καλά σου τώρα??ούτε 3 μήνες δεν έχουν περάσει.αν πήγε στρατό η όχι θα έχεις εικόνα μετά τους 6 μήνες ..μην πέταγε κουβέντες έτσι ρε φίλε.
ειμαι σιγουροσ οτι γραφεις με Τ9 .. και εμενα πεταει κατι ωραιες λεξεις χαχαχαχαχα
 
  • Like
Reactions: P70

P70

Active Member
Αερατε εχεις καταλαβει οτι δεν μιλαω για την περιπτωση του, αλλα ρωταω ΓΕΝΙΚΑ τι παιζει με το ποσοστο ζωης των γκραφτς που μπαινουν; Ολα καλα να του πανε του παιδιου και καλη φυτρωση. Ειμαι και εγω υποψηφιος τον επομενο μηνα να μπω και ενημερωνομαι, ειναι κακο;
 

bruno1989

Active Member
Αερατε εχεις καταλαβει οτι δεν μιλαω για την περιπτωση του, αλλα ρωταω ΓΕΝΙΚΑ τι παιζει με το ποσοστο ζωης των γκραφτς που μπαινουν; Ολα καλα να του πανε του παιδιου και καλη φυτρωση. Ειμαι και εγω υποψηφιος τον επομενο μηνα να μπω και ενημερωνομαι, ειναι κακο;
δεν ειναι κακο να ρωτας , δεν εχω κανενα προβλημα, γενικα σου ειπα μπορει τα μοσχευματα που θα σου βαλουν να πεσουν τον πρωτο μηνα. δεν ειναι ανησυχητικό , το τελικο αποτελεσμα εαχνοφαινεται στο 6μηνο
 

aeratos28

Just aeratos
στραφι πήγα να πω..χαχαχαχα! όχι ρε δεν γράφω με Τ9 δεν ξέρω γιατί μου πετάει λέξεις..όσον αφορά αυτό με το ποσοστό που κρατας από τα grafts που μπαίνουν,παίζουν πολλα ρόλο.με τι τρόπο θα γίνει καταρχήν..με pen θα σου τα βάλουν η με σχισμές.αν γίνει με σχισμές τότε το ποσοστό των grafts που κρατάει είναι πολύ μικρότερο το πρώτο διάστημα από ότι με pen..επίσης αν κάνεις και αγωγή με μινοξιδιλη ..αν βάζεις,σίγουρα κρατας πολύ περισσότερα από ότι αν δεν εβαζες..είναι πολλά!
 

geok

Member
Οντως ετσι ειναι
Επειδή ρώτησα στην κλινική & ειχα διαβάσει περιπτώσεις που είχαν κρατήσει μεγάλο αριθμό grafts χωρίς να πέσουν ίσως παίζει ρόλο η μηνοξιδιλη.
Αντιδρά όμως διαφορετικά στο κάθε κεφάλι.
 

aeratos28

Just aeratos
την full αιμάτωση την κάνει σε όλους οπότε για το συγκεκριμένο λόγο που μιλάμε,λειτουργεί σχεδόν 100% το ίδιο σε όλους..στην κράτηση περισσότερων τριχοθυλακιων και άμεση ανάπτυξη τους..για καλύτερη εικόνα όσο γίνεται από την αρχη είναι.βασικά ένα (οπλακι ) του γιατρού είναι και τίποτα αλλο.;)
 

dimitris50423

Well-Known Member
o p70 νομιζω οτι εννοει το τελικο ποσοστο ζωης των μεταμοσχευμενων τριχοθυλακιων. για να θεωρηθει μια μμ οτι πηγε καλα πρεπει τα μοσχευματα που μεταφερονται να φυτρωνουν σε μεγαλο ποσοστο. αν πχ βαλεις 2500 μοσχευματα και φυτρωσει το 90%-95% θα εχεις παει πολυ καλα.. παιζουν και αλλα ρολο στις μμ οπως ο σχεδιασμος της hairline και αλλα αλλα η φυτρωση ειναι για μενα το αλφα και το ωμεγα.
 

aeratos28

Just aeratos
στο α και το ω που λες δημητρη συμφωνω.όμως η φυτρωση είναι μόνο το α..σημαντικό πολυ ειναι και η φορα τοποθετησης,πως δηλαδή βγαίνουν αυτές οι τρίχες ..είναι μαζί και τα 2 αυτά,δεμένα μεταξύ τους..έχω δει αρκετούς που έχουν πάει για να τα ξαναπατησουν που λέμε,λόγο ακυρης τοποθέτησης,λάθος φοράς κτλ κτλ..οπότε η φυτρωση χωρίς σωστή τοποθέτηση είναι μισή δουλειά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγω θα έλεγα ότι είναι προτιμότερη η σωστή τοποθέτηση γιατι μια κακή τοποθέτηση δεν την αλλάζεις, μια μέτρια φύτρωση εύκολα την μετατρέπεις σε πυκνότερη


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

aeratos28

Just aeratos
και για μένα η σωστή τοποθέτηση είναι το πρώτο.γι αυτό και λέω σε μικρές συνεδρίες ..ώστε να πετύχεις ποιότητα σε όλα,με πιο αργές και σταθερές κινήσεις,να έχεις ξεκαθαρίσει το πλάνο σου στο γιατρό μετά από αρκετή κουβέντα,να του δώσεις να καταλάβει αυτό που θέλεις ακριβώς..τουλάχιστον εδώ ελλαδα,γιατί σε φάση lorenzo που πηγες αυτά γίνονται και σε ποιο γρήγορο χρόνο με μεγαλύτερες συνεδρίες και χωρίς πολύ κουβέντα από τη μεριά σου..καταλαβαίνεις τι θέλω να πω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
συμφωνω και με τους δυο σας. παρα πολυ σημαντικη και η τοποθετηση εχεις δικιο αερατε. φυτρωση, σωστη τοποθετηση και ωραια hairline ειναι τα πιο βασικα. αλλα η λαθος φορα τριχων μπορει να χαλασει τοσο ενα αποτελεσμα λετε? αν υπαρχει μια ωραια hairline και πολυ καλη φυτρωση?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η σωστή τοποθέτηση δεν ειναι μόνο η φορα/γωνια αλλα που μπαίνουν τα 1τριχα, 2τριχα, κλπ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

LARIOSO

Active Member
Να ρωτησω κατι ρε παιδια ,στην hairline αργει περισσοτερο η φυτρωση απο την υπολοιπη περιοχη?
 

bruno1989

Active Member
Σε 4 μέρες φτάνω στο τετραμηνο.
Οι φώτο με φλας και τα μαλλιά όλα πίσω.
Προς το παρόν ούτε κρύο ούτε ζέστη. Ενημέρωση πάλι στους 4,5 μήνες! Καλό καλοκαίρι με υγεία σε όλους !
20160701_112455-1.jpg
20160703_184500-1.jpg
20160703_184233-1.jpg
20160703_184227-1.jpg
 

P70

Active Member
Φιλε μου ολα καλα και ωραια, ομως απο τις αρχικες φωτο σου, πως ησουν πριν, δεν εχει ζησει ουτε μια. Μπορεις να ανεβασεις σε παρακαλω καμια προ επεμβασης; Ευχαριστω και καλο καλοκαιρι!
 

bruno1989

Active Member
Φιλε μου ολα καλα και ωραια, ομως απο τις αρχικες φωτο σου, πως ησουν πριν, δεν εχει ζησει ουτε μια. Μπορεις να ανεβασεις σε παρακαλω καμια προ επεμβασης; Ευχαριστω και καλο καλοκαιρι!
Έχω βάλει όταν με ξύρισαν στην κλινική. Στο μάκρος που είναι τώρα δεν νομίζω να έχω αλλά θα ψάξω. Γενικά τα είχα μακριά για να καλύπτουν τα κενά. Αν δεις στην φώτο από την κλινική που με έχουν ξυριστική θα δεις τα κενά. Ωστόσο θα ψάξω να βρω αντιπροσωπευτικη φώτο παλιά
 

P70

Active Member
Έχω βάλει όταν με ξύρισαν στην κλινική. Στο μάκρος που είναι τώρα δεν νομίζω να έχω αλλά θα ψάξω. Γενικά τα είχα μακριά για να καλύπτουν τα κενά. Αν δεις στην φώτο από την κλινική που με έχουν ξυριστική θα δεις τα κενά. Ωστόσο θα ψάξω να βρω αντιπροσωπευτικη φώτο παλιά

Κι ομως δεν ανοιγει ΟΥΤΕ μια! Για δες αν μπορεις να ανεβασεις καμια. Ευχαριστω φιλε μου!
 
Μπλουζα