Bruno1989, fue, 2500 grafts, 7/3/2016

billaros

Active Member
παιδια το example 2 στο λινκ που βαλατε με τις hairline νομιζω τα σπαει.δειχνει φυσικοτατο.αν το ζητησουμε αυτο μπορουν να το πετυχουν αν επαρκουν τα grafts?οταν πας για σχεδιασμο σου δειχνουν μεγαλη ποικιλια απο hairlines?και σου λενε να διαλεξεις?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bruno1989

Active Member
Κοίτα αυτή τη hairline πρέπει να βρεις πολύ πολύ πολύ καλό γιατρο να στη φτιάξει.
Συνήθως φτιάχνεις τη γραμμή που είχες οτον είχες μαλλιά. .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Στην φύση δεν υπαρχει απόλυτη συμμετρία. Τα καλύτερα έργα τέχνης δεν έχουν τέλεια συμμετρια και οι αρχαίοι Έλληνες το έχουν αναδείξει σε όλων των ειδών τα καλλιτεχνήματα (ναοί, γλυπτά, κλπ). Η "μαγκιά" ενός καλλιτέχνη ειναι να παράξει την "φυσική ασσυμετρία" που δένει με το υπόλοιπο πρόσωπο, την ηλικία, το στυλ. Αλλιώς το αποτελεσμα θα ειναι τύπου "κούκλας" και δεν θα είχαμε καλλιτέχνες αλλά computer και CAD. Και τέτοια παραδείγματα - τέρατα βλέπουμε απο πολλούς πλαστικούς σε άλλου είδους αισθητικές επεμβάσεις (κυρίως σε γυναίκες). Άρα μην κοιτάτε μόνο τα τεχνικά να είναι τέλεια, κοιτάξτε την συνολική εικόνα και αν δένουν με αυτή.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
το καλυτερο και πιο φυσικο ειναι να δεις παλια σου φωτο πως ακριβως ηταν η hairline και να τη φτιαξεις ετσι αν στο επιτρεπει η δοτρια σου και δεν εισαι μεγαλο norwood. αυτο θα σου δωσει τα περισσοτερα + στην εικονα σου.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
το καλυτερο και πιο φυσικο ειναι να δεις παλια σου φωτο πως ακριβως ηταν η hairline και να τη φτιαξεις ετσι αν στο επιτρεπει η δοτρια σου και δεν εισαι μεγαλο norwood. αυτο θα σου δωσει τα περισσοτερα + στην εικονα σου.

Προσαρμοσμένη στην ηλικία σου θα συμπλήρωνα γιατί συνήθως τα graft δεν αρκούν για να πας πολύ πίσω..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

bruno1989

Active Member
Παιδιά είμαι στην τέταρτη μέρα.
Λουζομαι μια φορα την ημερα και ενυδατωνομαι με φυσιολογικο ορο.
Η φαγουρα που έχω στη ληπτρια περιοχή είναι φυσιολογική?
Και τα κακαδακια πότε θα αρχίσουν να υποχωρου?
Ευχαριστώ!
 

piros75

Well-Known Member
Η φαγούρα που έχεις στη λήπτρια ή στη δότρια; Γιατί στη δότρια σίγουρα είναι φυσιολογικό (σε εμένα από την 4η μέρα μέχρι και την 7η με είχε τσακίσει), ενώ στη λήπτρια κανονικά θα πρέπει να νοιώθεις κάποια τσιτώματα και λιγότερο κάτι σαν φαγούρα.
 

bruno1989

Active Member
Η φαγούρα που έχεις στη λήπτρια ή στη δότρια; Γιατί στη δότρια σίγουρα είναι φυσιολογικό (σε εμένα από την 4η μέρα μέχρι και την 7η με είχε τσακίσει), ενώ στη λήπτρια κανονικά θα πρέπει να νοιώθεις κάποια τσιτώματα και λιγότερο κάτι σαν φαγούρα.
Είμαι κομπλέ τώρα μέχρι την 6 μέρα με έτρωγε μόλις υποχώρησαν τα κακαλΚια ηρέμησα. .
 

andy.k

Active member
Ωραίος φίλε καθάρισε το κεφάλι...πιθανως θα εχουν πεσει ηδη καποια τριχακια αλλα τώρα οπλισου με υπομονή, όπου να ναι θα τα δεις να αραιώνουν χωρίς να βλέπεις τρίχες να πέφτουν...cool και ανέμενε εν καιρώ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δε νομιζω να πηγαινεις gym τωρα bruno.μετα ποτε λες να αρχισεις?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Οχι δε λεω για τα σκευασματα απλα αν πας gym μονο γιατι θελει διακοπη για καποιες μερες..
Παντως αν επεσαν τα μαλλια απο αυτα που ειπες εμενα με φρικαρει λιγο.
Οκ εγω ποτε δεν ασχοληθηκα με gym αλλα δεν μπορεις να κανεις ενα αξιοπρεπες σωματακι χωρις αυτα?
 

bruno1989

Active Member
Οχι δε λεω για τα σκευασματα απλα αν πας gym μονο γιατι θελει διακοπη για καποιες μερες..
Παντως αν επεσαν τα μαλλια απο αυτα που ειπες εμενα με φρικαρει λιγο.
Οκ εγω ποτε δεν ασχοληθηκα με gym αλλα δεν μπορεις να κανεις ενα αξιοπρεπες σωματακι χωρις αυτα?
Στο
 
Τελευταία επεξεργασία:

bruno1989

Active Member
καλα πας Μπρουνο... υπομονη και θα αλλαξει τελειως η εικονα σου να'σαι σιγουρος !
Μακαρι φιλε σε ευχαριστώ! Και σε σένα καλή τύχη αν και δεν τη χρειάζεσαι έχεις φοβερό αποτελεσμα από πολύ νωρίς. Άρα φαντάσου στο 10 μηνο! !!
 

bruno1989

Active Member
Καλησπέρα στο φόρουμ.
Θέλω να ενημερώσω προς αποφυγή παρεξηγήσεων ότι οι φώτο μου αφαιρέθηκαν διότι ένα άτομο από το στενό μου κύκλο με κάποιο τρόπο σχεδόν με αναγνώρισε. Στο τέλος του κάθε μήνα θα αναρτώνται φωτογραφίες από πριν την μμ και μετά από το μήνα και θα τις αφήνω στο thread 2-3 μέρες και έπειτα θα διαγράφονται μέχρι την επόμενη ανάρτηση του επόμενου μήνα. Θα ανεβάσω σήμερα μια φώτο και στιός 7/4 που κλείνω μήνα θα αναρτήσω όλες μαζί.
 
Μπλουζα