Andy.k, fue, 2006 grafts, 9/12/2015

andy.k

Active member
ωραιες οι φωτο ρε andy. ειδα και τις αρχικες σου φωτο. νομιζω οτι και εγω στη θεση σου θα ημουν πολυ ικανοποιημενος με το αποτελεσμα.
αν δεν αλλαξει κατι στο μαλλι σου δε νομιζω οτι αξιζει να μπεις αναμεσα ετσι οπως εισαι για πυκνωση. επειδη το σκεφτοσουν καποια στιγμη. εισαι στο 8μηνο και θα δεις και επιπλεον βελτιωση στην τελικη εικονα του 12μηνου
ελπιζω να σε δω και απο κοντα οταν ερθεις καποια στιγμη θεσσαλονικη να δω πως ειναι.

η δοτρια τι λεει?

Δεν ειναι super φιλε αλλα δεν ειναι και για να σκεφτομαι πυκνωση...σε 5-6 χρονια αν ισως δειχνει οτι εχει τοτε κατασταλαξει το patern
μου ισως να κανω κατι...εκτος αν εχω ραγδαια επιδεινωση νωριτερα. Η δοτρια δε με εχει προβληματισει ακομα, στο μελλον αν αραιωσει δε ξερω...Θα ανεβω αρχες Σεπτεμβρη, μιλαμε αν ειναι...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mpakalos

New Member
Andy k ποια ειναι η ηλικια σου.ισως το εχεις ξαναπει αλλα δεν το βρισκω.επισης χωρις να εχω τις γνωσεις αλλων μελλον δειχνεις να εχεις ενα καλο αποτελεσμα με κατατοπιστικοτατες φωτο.
 

andy.k

Active member
Στα 40 ειμαι mpakalos... Ευχαριστημενος ειμαι απο το ως στιγμης αποτελσμα. Ωστοσο αν εχεις διαβασει το thread υπαρχουν κ καποια θεματα που θεωρω πως τα χειριζεται με λαθος τροπο η κλινικη.
 

koumparos

Well-Known Member
Δε νομιζω οτι χρειαζεσαι αμεσα πυκνωση.Πολυ καλο το αποτελεσμα και η φυσικοτητα για τα grafts που εβαλες.Πισω απο τη hairline γιατι φενεσαι τοσο αραιος??Εκει εαν δεν κανω λαθος δεν ειχες προβλημα.Μηπως τα κουρεψες ??
 

andy.k

Active member
Μπραβο φιλε αντυ .Εισαι σαραντα αλλα δεν φαινεται αυτο. Εγω ειμαι 37 και εχω γκριζαρει ολος.

Μια χαρα ειναι το γκριζαρισμα, αρκει να εχεις μαλλια...χαχα...δε θα με πειραζε καθολου...προφανως ειναι θεμα γονιδιων...

Δε νομιζω οτι χρειαζεσαι αμεσα πυκνωση.Πολυ καλο το αποτελεσμα και η φυσικοτητα για τα grafts που εβαλες.Πισω απο τη hairline γιατι φενεσαι τοσο αραιος??Εκει εαν δεν κανω λαθος δεν ειχες προβλημα.Μηπως τα κουρεψες ??

Ειχα αρκετα μεγαλο προβλημα κ στους κροταφους και στη β,γ ζωνη και στο crown. Σκεψου ειχε ενωθει ολο αυτο σαν ενα αναποδο "Υ"... Δεν ηταν αδειο τελειως αλλα υπηρχε μεγαλη αραιωση. Στους κροταφους μπηκαν αρκετα gts, αλλα στο crown λιγοτερα κ γ ζωνη σχεδον καθολου(200-300 gts). Συνεπως εκει δεν αλλαξαν κ πολλα πραγματα. Επισης ναι κουρευτηκα πριν 10 μερες αλλα ειναι κυριως το χτενισμα(ολα πανω) που στην κατοψη τα δειχνει τα κενα. Αν ηταν ολα κατω δε θα φαινοταν τοσο. Και τελος και κυριοτερο ειναι οτι οντως ΔΕΝ ειναι παρα πολυ πυκνο το αποτελεσμα, το εχω πει πολλακις. Ειναι ισως φυσικο, ομοιομορφο, και με σχετικα αποδεκτη πυκνοτητα.ως εκει...
 

andy.k

Active member
Επειδη δε βρισκω φωτο απο πριν τη μμ στο τηλ τωρα, δες αυτη που ειναι στο 2ο μηνα μετα τη μμ να καταλαβεις για τι αραιωση μιλαμε...Στην ουσια μονο το τσουλουφι ειναι δυνατο... Βεβαια εδω ειναι 1,5 ποντο το μαλλι δε τη παραθετω ως συγκριση με το τωρα, απλα θελω να σου δειξω την αραιωση που υπηρχε...απο τους κροταφους κ πισω μπηκαν μονο 600 gts-περιπου 2000 τριχες εκτιμω(επεσαν πολυτριχα εκει κ εσωσαν λιγο την κατασταση).Η τοποθετηση αντιστοιχα φαινεται
στημ 1η σελιδα του thread.
 

Συνημμένα

  • downloadfile.jpeg
    downloadfile.jpeg
    342.7 KB · Προβολές: 424

mikegad

Well-Known Member
Πιστεύω πως η πυκνότητα στην hairline είναι ένα κλικ παραπάνω και αυτό (μαζί με την πολύ όμορφη σχεδίαση της) βοηθάει στο να μην φαίνεται η αραίωση πιο πίσω σε φυσιολογικές συνθήκες.
Τα μεταμοσχευμένα έχουν δέσει άψογα με τα μαμά μαλλιά.
 

mikegad

Well-Known Member
Επειδη δε βρισκω φωτο απο πριν τη μμ στο τηλ τωρα, δες αυτη που ειναι στο 2ο μηνα μετα τη μμ να καταλαβεις για τι αραιωση μιλαμε...Στην ουσια μονο το τσουλουφι ειναι δυνατο... Βεβαια εδω ειναι 1,5 ποντο το μαλλι δε τη παραθετω ως συγκριση με το τωρα, απλα θελω να σου δειξω την αραιωση που υπηρχε...απο τους κροταφους κ πισω μπηκαν μονο 600 gts-περιπου 2000 τριχες εκτιμω(επεσαν πολυτριχα εκει κ εσωσαν λιγο την κατασταση).Η τοποθετηση αντιστοιχα φαινεται
στημ 1η σελιδα του thread.
Andy αν αυτή η φώτο είναι στον 2ο μήνα σημαίνει πως πίσω είχες shock loss ,τα οποία μετά επανήλθαν βέβαια
 

andy.k

Active member
Andy αν αυτή η φώτο είναι στον 2ο μήνα σημαίνει πως πίσω είχες shock loss ,τα οποία μετά επανήλθαν βέβαια
Δεν αισθανθηκα κατι τετοιο mikegad. Για shock loss εννοω. Πιστευω οτι απλα υπηρχε αραιωση. Θα προσπαθησω να βρω φωτο αποκαλυπτικη φωτο πριν τη μμ να δεις τι εννοω...Οκ ισως υπηρχε κ καποιο μικτο shock loss αλλα οχι μεγαλο, επ ουδενι...
 

P70

Active Member
Ευχαριστημενος ειμαι απο το ως στιγμης αποτελσμα. Ωστοσο αν εχεις διαβασει το thread υπαρχουν κ καποια θεματα που θεωρω πως τα χειριζεται με λαθος τροπο η κλινικη.

Ακριβως αυτο. Βλεπω οτι σε οσoυς εχουν παει για consulting υπαρχει η αντιμετωπιση «εχεις ΣΟΥΠΕΡ δοτρια» «θα πετυχουμε εκπληκτικο αποτελεσμα» κτλ.
Θελει και τυχη το πραγμα τελικα, ασχετως που θα πας.
Στον μηνα επανω που ειμαι και εγω εχω τετραγωνακι φυσικα πισω αλλα περιμενω να κουρεψω το μαλλι να δω. Παραδοξως shock loss δεν ειχα ουτε εγω, αν και το μαλλι κοντο τωρα φαινεται να ειναι πανω κατω σε ιδια φαση με πριν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
Δεν αισθανθηκα κατι τετοιο mikegad. Για shock loss εννοω. Πιστευω οτι απλα υπηρχε αραιωση. Θα προσπαθησω να βρω φωτο αποκαλυπτικη φωτο πριν τη μμ να δεις τι εννοω...Οκ ισως υπηρχε κ καποιο μικτο shock loss αλλα οχι μεγαλο, επ ουδενι...
Συγκρίνοντας την φώτο που έβαλες με τις φώτο που έχεις στην 1η σελίδα το λέω...
Βέβαια μπορεί να με μπερδεύει και το μήκος του μαλλιού που ήταν πιο μακρύ τότε.Μικρό το κακό πάντως αφού και να είχες σίγουρα ξαναβγήκαν και το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό.
 

koumparos

Well-Known Member
Κατατοπιστικοτατος!!!Να πω οτι το δικο σου αποτελεσμα και του δημητρη ειναι τα μοναδικα που εχω δει απο το 2007 με πολυ καλη πυκνοτητα και φυσικοτητα απο ελληνικη κλινικη.Τολμω να πω οτι μπορουν να συγκριθουν ανετα με δουλειες του εξωτερικου(και κυπρου) με μοναδικη γκρινια τον τροπο εξαγωγης.!Ευγε και παλι ευγε φιλε μου.
 

andy.k

Active member
Συγκρίνοντας την φώτο που έβαλες με τις φώτο που έχεις στην 1η σελίδα το λέω...
Βέβαια μπορεί να με μπερδεύει και το μήκος του μαλλιού που ήταν πιο μακρύ τότε.Μικρό το κακό πάντως αφού και να είχες σίγουρα ξαναβγήκαν και το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό.

Ο λογος που ποσταρα αυτη τη φωτο του διμηνου κ οχι τις αλλες της 1ης σελιδας ειναι επειδη πιστευω οτι η εικονα μου πριν τη μμ ειναι πιο κοντα σε αυτη που ποσταρα. Αυτες που εχω στην 1η σελιδα ναι μεν δειχνουν το προβλημα, αλλα λιγο το πιο μακρυ μαλλι, λιγο ο φωτισμος, το σωζουν λιγο. Σκεψου οτι στο διμηνο μαλιστα, στη φωτο που ποσταρα, φιλοι που ηξεραν οτι εχω κανει μμ αλλα δε ξεραν την πορεια μιας μμ(οτι δλδ πεφτπυν πρωτα) μου ελεγαν, "οκ βγηκαν μαλλια μια χαρα η επεμβαση", το οποιο σημαινει οτι στη φωτο που ποσταρα στα ματια τους ημουν ηδη καλυτερα απο πριν. Φυσικα ακομη κ τωρα αν παω στο 1,5 ποντο μαλλι δε ξερω πως θα φαινεται. Σιγουρα καμια σχεση με αυτο που εχω τωρα, θα ειναι σαφως υποδεεστερο. Θα τη ριξω τη μπομπα καποια στιγμη και θα ποσταρω, αλλα οχι ακομα...ασε να το χτενισουμε λιγο...:p
 

bruno1989

Active Member
Εγώ πάντως έχω θέμα με το τετράγωνο πίσω νομίζω φαίνεται και έχω και λευκές βούλες. Από όσο μου λέει η γυναίκα μου
 

andy.k

Active member
Εγώ πάντως έχω θέμα με το τετράγωνο πίσω νομίζω φαίνεται και έχω και λευκές βούλες. Από όσο μου λέει η γυναίκα μου
Κανε μια ενημερωση bruno οποτε μπορεσεις. Εμενα ευτυχως δε φαινεται κατι πισω κ ειναι πολυ κοντο, μη πω κ κατω απο εκατοστο το μαλλι...
 

andy.k

Active member
Πεφτει κ καμια τριχα αλλα δε ξερω αν ειναι μεταμοσχευμενες η προυπαρχοντες στη ληπτρια. Επισης δε ξερω απο που πεφτουν(απο κροταφους, απο τσουλουφι, απο crown...???), δυσκολο να καταλαβω φιλε...δε μιλαμε για καμια τρελη τριχοπτωση, απλα ολο κ καποια τριχα θα φυγει...
 
Μπλουζα