Andy.k, fue, 2006 grafts, 9/12/2015

tasos33

Well-Known Member
Όσο και αν το αναλύσουμε η μέθοδος αυτή είναι λάθος,δεν φτιάχνει με τίποτα,όσο και αν γράφουμε πλεον είναι μονο για να περνάμε την ώρα μας
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
για μένα και για εσένα και για όποιον άλλο το ξέρει ναι είναι λάθος..αλλά εγώ θεωρώ πως δεν την κάνουμε απλά για να περνάει η ώρα μας..ένας καινούριος που θα μπει και θα αρχίσει να ψάχνει,πρέπει να δει και τι σημαίνει διαχείρηση δοτριας και πόσο μεγάλο ρόλο παιζει.. βασικά όχι μόνο σε καινούριους αλλά και σε άλλους συμφορουμιτες παλαιότερους.
 

tasos33

Well-Known Member
Το έγραψα αυτό διότι έχουμε ηδη γράψει παρα πολλά και πλεον ανά παράγουμε τα ίδια ,πιστεύω οτι πως ενα νεο μέλος μπαινοντας ναδιαβασει για μμ στο φόρουμ παιδευεται πολύ να τα βάλει σε σειρα γιατί τα έχουμε κανει αχταρμα,μπορεί να γράφουμε ωραία αλλα τα γράφουμε.όλα μαζί και ξεφευγουμε απο την ουσία του αρχικού νηματος
 

dimitris50423

Well-Known Member
Cvial πριν αρκετους μηνες αν θυμασαι για το θεμα της δοτριας μου ειχες ζητησει εσυ η καποιος αλλος δεν θυμαμαι αν μπορω να ρωτησω για τη δοτρια το βεκρη και το εκανα. Μου ειχε πει οτι παιρνει απο ολη τη safe zone και σε επομενη επεμβαση δεν παιρνει παλι απο εκει και παει πιο διπλα. Το θυμασαι; επισης εχω δει οτι σε διπλες συνεδριες ανω των 2500 μοσχευματων παιρνει κανονικα και απο τα πλαινα. Εγω σεβομαι την αποψη σας για τη δοτρια. σε μονες συνεδριες σαν τη δικη μου εγω δεν θα θελα να αραιωσουν τα πλαινα μου παιρνοντας απο εκει. Παντα με απαραιτητη προυποθεση και πισω να μεινει σε καλη κατασταση. Επισης καποιος που μπαινει για μμ μπορει να ειναι η μοναδικη φορα που θα κανει δεν το ψυριζουν ολοι οπως εμεις. Γιατι να μην παρει οτι καλυτερο μπορει; αν δω δοτριες κατεστραμενες μαζι σας και εγω να πω το λαθος. Μεχρι τωρα δεν ειδα. Θελω να δω του laroiso που παρθηκαν 4000 μοσχευματα
 

andy.k

Active member
O cvial εχει 100% δικιο πως αν εγω πχ χρειαστω πολλα για crown, θα παρω τ αρ...δια μου γτ η πισω περιοχη με τον πολυ καλο λογω τριχων/gt δε μπορει να ξαναδουλευτει. Η μονη μου ενσταση ειναι ΜΟΝΟ επειδη καποιος ειπε πως θα δειχνει χαλια η δοτρια μετα απο πιθανη 2η μμ(τασο νομιζω εσυ το ειπες) και οτι θα χρειαστουν grafts απο αλλου για να μπαλωθει το τετραγωνο κλπ. Και ειπα οτι ΑΥΤΟ μπορει να αποφευχθει. Τπτ αλλο δεν υποστηριξα. Κατα τ αλλα συμφωνω με cvial, aerato, taso κλπ
 

tasos33

Well-Known Member
.andy ,απλα απάντησα σε μια χιουμοριστική παρατήρηση του Δημήτρη πως αν υπάρχει πρόβλημα με.ενα τετράγωνο απο την δοτρια δεν είναι λογικο να παρθούν grft απο την υπόλοιπη δοτρια και να φτιαχτεί το προβληματικο τετράγωνο αυτης,αυτο δεν ειναι λογικό να γίνει εφόσον συμβεί η πολύ περισσότερο να υπάρχει σαν σκέψη στο κεφάλι κάποιου γιατρου,
Αυτό που είπα σχετικα με αυτό που έγραψες ειναι το εξης....οτι ακόμα και αν αφαιρεθούν πχ 2500 grft απο ενα τετράγωνο σε μια πρωτη μμ και υπάρχει κάποια αραίωση, είναι αδύνατον σε μια δεύτερη που θα παρθούν απο την υπόλοιπη δοτρια να επιτευχθει πληρης ομοιομορφία,και αν δεν χρειαζεται να κανεις δεύτερη μμ τι κανεις? Τα αφαιρεις και τα πετάς?
Andy αν εχεις πολύτρίχα στα @rx!$* σου τοτε να τα πάρεις χαχαχα,θα έχουν καλη καλυψη..

Η μονη μου ενσταση ειναι ΜΟΝΟ επειδη καποιος ειπε πως θα δειχνει χαλια η δοτρια μετα απο πιθανη 2η μμ(τασο νομιζω εσυ το ειπες) και οτι θα χρειαστουν grafts απο αλλου για να μπαλωθει το τετραγωνο κλπ.
 

andy.k

Active member
Ειπα οτι "θα παρω τ αρ@@δια μου", οχι οτι θα παρω πολυτριχα ΑΠΟ τ αρ@@δια μου, χαχα...ναι με την αραιωση λογω ηλικιας που αναφερεις απο το να πεταξεις απο τοτην υπολοιπη απειραχτη περιοχη, ε κανεις κ μια δευτερη μμ ρε αδερφε...επισης να πω κ κατι που ισως δεν εχω αναφερει...οταν κανονιζα τη μμ κ ειχα συναντησει κ τον ιδιο το Β του ειχα πει ΞΕΚΑΘΑΡΑ οτι θελω να μην εχει θεμα η δοτρια και σε μαλλι σχεδον γουλι(εχοντας δει το τετραγωνο στο Δημητρη και παρολο που ο Δημητρης δεν ειχε προβλημα με 2-3 cm μηκος δοτριας στον 5ο μηνα μετα τη μμ του τοτε) και του ειπα ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΟΜΟΙΟΜΟΡΦΑ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ. Αλλα παπαλα...Παρολο που εκεινη την ημερα μου ειπε " ΝΑΙ ΟΚ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΑΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΒΕΙ ΓΟΥΛΙ".
Τελικα πηρα κ εγω το τετραγωνακι μου και ησυχασα. Παλι καλα που δε φαινεται κατι ασχημο...Αλλα απο συνεννοηση για μια ακομα φορα..."μπουζουκι"...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αφού το μαγαζί έχει μενού, γιατί πήγες και εσύ να παραγγείλεις α λα κάρτ?
 

andy.k

Active member
Ε αν ηξερα πως εχει μενου, δε θα ζητουσα να συναντηθω με το γιατρο πριν τη μμ. Πιθανοτατα θα ειχα παει dhi και πιθανοτατα θα ειχα(πιθανοτατα ειπα ε?) μετριοτερο αποτελεσμα(ισως παλι κ οχι)...Αρα μεσα στη μαλ@κια μου που το εχαψα το παραμυθι και τη δικη τους που μου το πουλησαν, αφου ημουν κ 100% για ελλαδα, μαλλον σε καλο μου βγηκε...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καμμιά φορά δεν χρειάζεται να κάνεις ή να σκέφτεσαι τίποτα, απλά να είσαι τυχερός...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tasmania

Active Member
πολυ ωραιο και φυσικο αποτελεσμα. συμφωνω οτι ειναι το καλυτερο του Β. στο φορουμ. να το χαιρεσαι Αντη :)
 

andy.k

Active member
Λοιπον παιδες επειδη δε θελω να γινουν παρανοησεις ως προς το αποτελεσμα μου αποφασισα να βαλω αλλες τρεις φωτο. Ειναι προ 10λεπτου και οι 3...Νομιζω οτι αυτη που αντιπροσωπευει το αποτελεσμα κ ειναι 100% αντιπροσωπευτικη ειναι η νο3...ο κοσμος ολος βλεπει την 1η σαν εικονα, ειμαι 1,82, ο Φασουλας ισως βλεπει τη νο2, τη νο3 μονο απο τον πανω οροφο...ωστοσο νομιζω η νο3 δειχνει καθαρα την πυκνωση κ θα προετρεπα γενικα οι πανοραμικες να ειναι απο πανω...ειναι πιο κατατοπιστικες εκτιμω...ειχα πει θα εβαζα πιο αποκαλυπτικες φωτο στον αερατο γι αυτο τις ανεβασα...εκτιμω οτι η τελευταια ειναι 100% αποκαλυπτικη.το μαλλι ειναι 5cm.
 

Συνημμένα

  • IMG_20160811_174205_230.JPG
    IMG_20160811_174205_230.JPG
    40.7 KB · Προβολές: 574
  • IMG_20160811_174243_825.JPG
    IMG_20160811_174243_825.JPG
    57.4 KB · Προβολές: 581
  • IMG_20160811_174129_351.JPG
    IMG_20160811_174129_351.JPG
    69.3 KB · Προβολές: 600

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η καλύτερη Andy ειναι έξω χωρίς φλας στην ίδια απόσταση με την τελευταία ακροπαριστη


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

tasos33

Well-Known Member
Andy μπορεί να φαίνεται τόσο αποκαλυπτική και αναμενόμενο είναι γιατί χτυπάει ανελέητα κ τι φλας απο πανω,σε φυσιολογικές συνθήκες θα δείχνει πολύ καλυτερα πιστεύω αλλά εσύ θα μας πεις τι συμβαίνει.

Αν μακρυνουν λίγο ακόμα μς το ανάλογο χτένισμα ακόμα κ με φλας θα δείχνουν πιο πυκνά,άλλωστε η μμ είναι ενα illusion..

Πάντως όπως κ μα χει το αποτέλεσμα σου είναι απόλυτα φυσικο σε όλη του την έκταση,ενώ θα υπάρξουν κ καποιες βελτιώσεις στη τρίχα ακομα που θα το αναδείξουν περισσότερο, αν είχες βάλλει 1000grft παραπανω σε όλη αυτή την επιφάνεια τώρα θα μιλούσαμε για ενα εξαιρετικό αποτελεσμα.

Θα τονίσω παλι οτι η φυσικότητα του αποτελέσματος είναι αυτό που δίνει πολλά συν
 

andy.k

Active member
Θα ποσταρω cvial, να υποθεσω πρεπει να ειναι σε απευθειας εκθεση στον νταλα ηλιο η σε σχετικη σκια?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ποτέ στον ήλιο απευθείας, οι καλύτερες είναι σε σχετική σκιά με φως διάχυσης


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

andy.k

Active member
Τασο εγω εχω πει ειμαι σχετικα ευχαριστημενος. Τα gtafts σχετικα λιγα(οι τριχες βεβαια αρκετες). Ωστοσο κ εγω με βαση τα οσα λενε οι αλλοι νιωθω χαρουμενος. Αυτο που βλεπω ειναι οκ. Απλα δε με βλεπω απο πολλες γωνιες ουτε εχω καθρεπτη στον κηπο μου...φουλ εκτεθειμενος ειμαι στους αλλους...εγω βλεπω μονο "προσοψη" και λιγο πλαγιες οψεις, που ειναι πολυ καλες. Αλλα κατοψη τη μερα με ηλιο βλεπουν οι αλλοι απο τα μπαλκονια...
 

dimitris50423

Well-Known Member
ωραιες οι φωτο ρε andy. ειδα και τις αρχικες σου φωτο. νομιζω οτι και εγω στη θεση σου θα ημουν πολυ ικανοποιημενος με το αποτελεσμα.
αν δεν αλλαξει κατι στο μαλλι σου δε νομιζω οτι αξιζει να μπεις αναμεσα ετσι οπως εισαι για πυκνωση. επειδη το σκεφτοσουν καποια στιγμη. εισαι στο 8μηνο και θα δεις και επιπλεον βελτιωση στην τελικη εικονα του 12μηνου
ελπιζω να σε δω και απο κοντα οταν ερθεις καποια στιγμη θεσσαλονικη να δω πως ειναι.

η δοτρια τι λεει?
 
Μπλουζα