12 μήνες fina και εξέλιξη με Dr. Freitas

bobby

Well-Known Member
Πόση ώρα έμειναν εκτός?
Σε εμένα περίπου κάνα δυωρο
Δεν έχω ιδέα φίλε αλλά 2 ώρες είναι πολύ λίγο. Σε τόσο μικρό διάστημα δεν υπάρχει κανένα θέμα. Σκέψου ότι τα πρώτα γκραφτ μπορεί να βγήκαν 10:30 το πρωί και να μπήκαν (λόγω κακού προγραμματισμού) 20:00 το βραδυ…..όλα αυτά τα του τα θέσω στο 9μηνο που θα του στείλω Ψ το για το ερευνήσει…επίσης μπορεί και στο loading να έχει γίνει μαλακια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Δεν έχω ιδέα φίλε αλλά 2 ώρες είναι πολύ λίγο. Σε τόσο μικρό διάστημα δεν υπάρχει κανένα θέμα. Σκέψου ότι τα πρώτα γκραφτ μπορεί να βγήκαν 10:30 το πρωί και να μπήκαν (λόγω κακού προγραμματισμού) 20:00 το βραδυ…..όλα αυτά τα του τα θέσω στο 9μηνο που θα του στείλω Ψ το για το ερευνήσει…επίσης μπορεί και στο loading να έχει γίνει μαλακια.
Είναι υπερβολικά πολλές αυτές οι ώρες, αλλά αν ήταν αυτη η αιτία θα είχες μεγαλύτερο πρόβλημα. Πέρυσι πάντως, υπήρχε ένας μέλος που μου διαφεύγει το nick ,που είχε το ίδιο θεματακι στο ίδιο σημείο με εσένα, έκανε 2η μμ κ touch up αλλά νομίζω δεν ενημέρωσε το νήμα. Ο mod μου είχε πει πως αποκαταστάθηκε το σημειο
 

bobby

Well-Known Member
Όπως σου είπα δυο πράγματα με ενοχλούν-απασχολούν:
1. Ότι χάθηκαν αυτά τα γκραφτ γιατί δεν αναπληρώνονται.
2. Να βρεθεί η πραγματική αιτία ώστε να μην επαναληφθεί.

Η ταλαιπωρία 2ης ΜΜ ούτως ή άλλως θα γίνει….
 

nick the Greek

New Member
Εμε
Πόση ώρα έμειναν εκτός?
Σε εμένα περίπου κάνα δυωρο
Έμειναν εκτός από τις 11:15 έως τις 19:30-20:00 ουσιαστικά... μετά ο Λορένθο μέχρι τις 22:10 τα πήγε τα γκραφτ άκοπα αλλά με άγχος... βέβαια και στην εξαγωγή είχα άπειρο αίμα λόγω του σκληρού δέρματος όπου μου έδωσαν ένα έξτρα χάπι και συνέχισε την εξαγωγή η πιο έμπειρη Λορένα.....
 

Marios1982

Well-Known Member
Όπως σου είπα δυο πράγματα με ενοχλούν-απασχολούν:
1. Ότι χάθηκαν αυτά τα γκραφτ γιατί δεν αναπληρώνονται.
2. Να βρεθεί η πραγματική αιτία ώστε να μην επαναληφθεί.

Η ταλαιπωρία 2ης ΜΜ ούτως ή άλλως θα γίνει….
Που θα γίνει όμως; Θα ξαναέρθει; Η θα πρέπει να πάμε εσπάνια;
 

Thanos92

Active Member
Καλησπέρα παιδιά ! Έχω καιρό να μπώ και να γράψω εδώ. Με μεγάλη μου έκπληξη με ενημέρωσαν απο Freitas ότι υπάρχει ακυρωμένο ραντεβού για τις 16 και 17 Μαίου και όπως καταλαβαίνετε με έπιασε μαζί με τον ενθουσιασμό και άγχος γιατί αυτό σημαίνει οτι αν όλα πάνε καλά, σε 1.5 μήνα θα κάνω κάτι που το θέλω σχεδόν 5 χρόνια. Θα έρθει παρέα μαζί μου και η αδελφή μου που ξέρει Ισπανικά αλλα παιδιά με αγχώνει πάρα πολύ η συνεννόηση μαζί τους. Θέλω να τους δώσω να καταλάβουν οτι με ενδιαφέρει φουλ η φυσικότητα στην hairline, χωρίς να φαίνονται σαν ραμμένες κλωστές τα μαλλιά μετά. Αυτό και η πυκνότητα. Αναγνωρίζω ότι είναι μια τοπ κλινική στην Ευρώπη αλλά μην ξεχνάμε ότι είναι μπιζνες για αυτούς. Δεν θέλω να πάω εκεί και να είμαι ψαρωμένος. Επίσης να αναφέρω οτι consultation έχω κάνει μαζί τους μόνο online. Δηλαδή έστειλα αναλυτικές φωτογραφίες και μετά μου έστειλαν την εκτίμηση του γιατρόυ. Ούτε zoom ούτε τίποτα. Θα με δούν πρώτη φορά απ κοντά εκεί. Οπότε, όσοι έχετε εμπειρία απο μεταμοσχεύσεις (η όχι), αν μπορείτε να με κατευθύνετε λίγο στο πώς να το χειριστώ !
 
Τελευταία επεξεργασία:

kollaps

Member
Καλησπέρα παιδιά ! Έχω καιρό να μπώ και να γράψω εδώ. Με μεγάλη μου έκπληξη με ενημέρωσαν απο Freitas ότι υπάρχει ακυρωμένο ραντεβού για τις 16 και 17 Μαίου και όπως καταλαβαίνετε με έπιασε μαζί με τον ενθουσιασμό καΣτηι άγχος γιατί αυτό σημαίνει οτι αν όλα πάνε καλά, σε 1.5 μήνα θα κάνω κάτι που το θέλω σχεδόν 5 χρόνια. Θα έρθει παρέα μαζί μου και η αδελφή μου που ξέρει Ισπανικά αλλα παιδιά με αγχώνει πάρα πολύ η συνεννόηση μαζί τους. Θέλω να τους δώσω να καταλάβουν οτι με ενδιαφέρει φουλ η φυσικότητα στην hairline, χωρίς να φαίνονται σαν ραμμένες κλωστές τα μαλλιά μετά. Αυτό και η πυκνότητα. Αναγνωρίζω ότι είναι μια τοπ κλινική στην Ευρώπη αλλά μην ξεχνάμε ότι είναι μπιζνες για αυτούς. Δεν θέλω να πάω εκεί και να είμαι ψαρωμένος. Επίσης να αναφέρω οτι consultation έχω κάνει μαζί τους μόνο online. Δηλαδή έστειλα αναλυτικές φωτογραφίες και μετά μου έστειλαν την εκτίμηση του γιατρόυ. Ούτε zoom ούτε τίποτα. Θα με δούν πρώτη φορά απ κοντά εκεί. Οπότε, όσοι έχετε εμπειρία απο μεταμοσχεύσεις (η όχι), αν μπορείτε να με κατευθύνετε λίγο στο πώς να το χειριστώ !
Άντε με το καλό! Στη θέση σου θα ξεκινούσα "έρευνα" στο ισπανικό φόρουμ (foro recuperar el pelo) και στο hairrestorationnetwork στα threads με τις ΜΜ του Φρέιτας για να ξέρεις περίπου τι να περιμένεις. Όσον αφορά την ανάλυση και το σχεδιασμό τη μέρα της ΜΜ, σε καμία περίπτωση μη βιαστείς, να πάρεις όσο χρόνο χρειάστείς για παρατηρήσεις, ερωτήσεις και αν δεν καταλαβαίνεις κάτι να επιμένεις να σου εξηγήσει. Για τη συνεννόηση δε νομίζω να υπάρχει θέμα μιας κι έχουν αρκετούς ξένους πελάτες αλλά αφού θα έχεις και την αδερφή σου κομπλέ.
 

Thanos92

Active Member
Μπήκα λίγο στο forum και διάβασα σε ένα thread ότι ο Freitas δεν μιλάει αγγλικά και ότι επειδή κάνει 2 η 3 επεμβάσεις την ημέρα, δεν υπάρχει πάντα ο χρόνος για να συνεννοηθείς σωστά, κάτι που δεν θέλω να το αφήσω να συμβεί. Επίσης είδα μερικές φωτογραφίες απο 2 περιστατικά που είχαν εξαιρετική πύκνωση μεν αλλα η τοποθέτηση των τριχών στην μπροστινή ζώνη ήταν σαν σε σειρά και με πολύ χοντρές τρίχες. Παλιότερα είχα διαβάσει στο forum εδω οτι (διορθώστε με αν κάνω λάθος) τα grafts πρέπει να τοποθετούνται μονότριχα στην πρώτη ζώνη και μετά τα δυτριχα η τριτριχα ( ; ). Όπως και επίσης ότι χρειάζεται και irregulations στην μπροστινή τοποθέτηση ώστε να έχει μια πιο φυσική εικόνα αισθητικά. Σε άτομα που δεν έχουν χάσει τα μαλλιά τους συνήθως βλέπεις στην hairline πιο λεπτές τρίχες που όσο παει πιο πίσω αυτο πυκνώνει. Αυτό επιτυγχάνεται σε μια μμ ; Και αν ναι, πώς ; Επειδή ένα κομμάτι της δουλειάς μου έχει να κάνει και με την εικόνα με ενδιαφέρει φουλ όσο το δυνατόν πιο φυσικό αποτέλεσμα αλλά κάπως έχω αγχωθεί τώρα μην γίνει ξεπέτα ακομα και σε τοπ κλινική.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Μπήκα λίγο στο forum και διάβασα σε ένα thread ότι ο Freitas δεν μιλάει αγγλικά και ότι επειδή κάνει 2 η 3 επεμβάσεις την ημέρα, δεν υπάρχει πάντα ο χρόνος για να συνεννοηθείς σωστά, κάτι που δεν θέλω να το αφήσω να συμβεί. Επίσης είδα μερικές φωτογραφίες απο 2 περιστατικά που είχαν εξαιρετική πύκνωση μεν αλλα η τοποθέτηση των τριχών στην μπροστινή ζώνη ήταν σαν σε σειρά και με πολύ χοντρές τρίχες. Παλιότερα είχα διαβάσει στο forum εδω οτι (διορθώστε με αν κάνω λάθος) τα grafts πρέπει να τοποθετούνται μονότριχα στην πρώτη ζώνη και μετά τα δυτριχα η τριτριχα ( ; ). Όπως και επίσης ότι χρειάζεται και irregulations στην μπροστινή τοποθέτηση ώστε να έχει μια πιο φυσική εικόνα αισθητικά. Σε άτομα που δεν έχουν χάσει τα μαλλιά τους συνήθως βλέπεις στην hairline πιο λεπτές τρίχες που όσο παει πιο πίσω αυτο πυκνώνει. Αυτό επιτυγχάνεται σε μια μμ ; Και αν ναι, πώς ; Επειδή ένα κομμάτι της δουλειάς μου έχει να κάνει και με την εικόνα με ενδιαφέρει φουλ όσο το δυνατόν πιο φυσικό αποτέλεσμα αλλά κάπως έχω αγχωθεί τώρα μην γίνει ξεπέτα ακομα και σε τοπ κλινική.
Φίλε μου καταρχάς με το καλό και μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!Ο γιατρός θα καταλάβει τι χρειάζεται το κεφάλι σου και όσο να ναι λίγα αγγλικά θα τα σκαμπάζει!Μπορείς να βρείς σε φώτο της κλινικής του παρόμοιες περιπτώσεις με την δικιά σου και να του εξηγήσεις ότι αυτό θέλεις και έχεις οραματιστεί για το δικό σου κεφάλι!Σαφώς και μπαίνουν τα μονότριχα μπροστά και όσο πάει 2τριχα,3τριχα...κτλ....Αυτό το γνωρίζουν ακόμα και στις πιο απλές κλινικές!
 

Marios1982

Well-Known Member
Μπράβο !!! Μην ψαρώνεις προχώρα! Αναμένουμε πως κ πως !! Μην αγχώνεσαι καθόλου είσαι σε καλά χέρια για φυσικότητα! Απλα δείξε του από τα βίντεο κάποιου άλλου περιστατικού τι θα σου άρεσε σε σχεδιασμό. Υγ: φωτογραφίες σου βάλε μας
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Μπήκα λίγο στο forum και διάβασα σε ένα thread ότι ο Freitas δεν μιλάει αγγλικά και ότι επειδή κάνει 2 η 3 επεμβάσεις την ημέρα, δεν υπάρχει πάντα ο χρόνος για να συνεννοηθείς σωστά, κάτι που δεν θέλω να το αφήσω να συμβεί. Επίσης είδα μερικές φωτογραφίες απο 2 περιστατικά που είχαν εξαιρετική πύκνωση μεν αλλα η τοποθέτηση των τριχών στην μπροστινή ζώνη ήταν σαν σε σειρά και με πολύ χοντρές τρίχες. Παλιότερα είχα διαβάσει στο forum εδω οτι (διορθώστε με αν κάνω λάθος) τα grafts πρέπει να τοποθετούνται μονότριχα στην πρώτη ζώνη και μετά τα δυτριχα η τριτριχα ( ; ). Όπως και επίσης ότι χρειάζεται και irregulations στην μπροστινή τοποθέτηση ώστε να έχει μια πιο φυσική εικόνα αισθητικά. Σε άτομα που δεν έχουν χάσει τα μαλλιά τους συνήθως βλέπεις στην hairline πιο λεπτές τρίχες που όσο παει πιο πίσω αυτο πυκνώνει. Αυτό επιτυγχάνεται σε μια μμ ; Και αν ναι, πώς ; Επειδή ένα κομμάτι της δουλειάς μου έχει να κάνει και με την εικόνα με ενδιαφέρει φουλ όσο το δυνατόν πιο φυσικό αποτέλεσμα αλλά κάπως έχω αγχωθεί τώρα μην γίνει ξεπέτα ακομα και σε τοπ κλινική.
Θάνο καλησπέρα,σε ποια περιστατικά αναφέρεσαι;Μπορείς να τα ανεβάσεις εδώ ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Μπήκα λίγο στο forum και διάβασα σε ένα thread ότι ο Freitas δεν μιλάει αγγλικά και ότι επειδή κάνει 2 η 3 επεμβάσεις την ημέρα, δεν υπάρχει πάντα ο χρόνος για να συνεννοηθείς σωστά, κάτι που δεν θέλω να το αφήσω να συμβεί. Επίσης είδα μερικές φωτογραφίες απο 2 περιστατικά που είχαν εξαιρετική πύκνωση μεν αλλα η τοποθέτηση των τριχών στην μπροστινή ζώνη ήταν σαν σε σειρά και με πολύ χοντρές τρίχες. Παλιότερα είχα διαβάσει στο forum εδω οτι (διορθώστε με αν κάνω λάθος) τα grafts πρέπει να τοποθετούνται μονότριχα στην πρώτη ζώνη και μετά τα δυτριχα η τριτριχα ( ; ). Όπως και επίσης ότι χρειάζεται και irregulations στην μπροστινή τοποθέτηση ώστε να έχει μια πιο φυσική εικόνα αισθητικά. Σε άτομα που δεν έχουν χάσει τα μαλλιά τους συνήθως βλέπεις στην hairline πιο λεπτές τρίχες που όσο παει πιο πίσω αυτο πυκνώνει. Αυτό επιτυγχάνεται σε μια μμ ; Και αν ναι, πώς ; Επειδή ένα κομμάτι της δουλειάς μου έχει να κάνει και με την εικόνα με ενδιαφέρει φουλ όσο το δυνατόν πιο φυσικό αποτέλεσμα αλλά κάπως έχω αγχωθεί τώρα μην γίνει ξεπέτα ακομα και σε τοπ κλινική.
Αυτα που λες για μονα και διπλα δεν τα προσεχει κανενας εκτος των forums , εκτος ειναι ειναι πολυ κακες δουλειες που σε αυτον τον γιατρο δεν παιζει, καλο ειναι οτι απορια εχεις να την βαλεις κατω γραμμενη και να του την ρωτησεις
 

montecristo

Well-Known Member
Μπήκα λίγο στο forum και διάβασα σε ένα thread ότι ο Freitas δεν μιλάει αγγλικά και ότι επειδή κάνει 2 η 3 επεμβάσεις την ημέρα, δεν υπάρχει πάντα ο χρόνος για να συνεννοηθείς σωστά, κάτι που δεν θέλω να το αφήσω να συμβεί. Επίσης είδα μερικές φωτογραφίες απο 2 περιστατικά που είχαν εξαιρετική πύκνωση μεν αλλα η τοποθέτηση των τριχών στην μπροστινή ζώνη ήταν σαν σε σειρά και με πολύ χοντρές τρίχες. Παλιότερα είχα διαβάσει στο forum εδω οτι (διορθώστε με αν κάνω λάθος) τα grafts πρέπει να τοποθετούνται μονότριχα στην πρώτη ζώνη και μετά τα δυτριχα η τριτριχα ( ; ). Όπως και επίσης ότι χρειάζεται και irregulations στην μπροστινή τοποθέτηση ώστε να έχει μια πιο φυσική εικόνα αισθητικά. Σε άτομα που δεν έχουν χάσει τα μαλλιά τους συνήθως βλέπεις στην hairline πιο λεπτές τρίχες που όσο παει πιο πίσω αυτο πυκνώνει. Αυτό επιτυγχάνεται σε μια μμ ; Και αν ναι, πώς ; Επειδή ένα κομμάτι της δουλειάς μου έχει να κάνει και με την εικόνα με ενδιαφέρει φουλ όσο το δυνατόν πιο φυσικό αποτέλεσμα αλλά κάπως έχω αγχωθεί τώρα μην γίνει ξεπέτα ακομα και σε τοπ κλινική.
Είσαι σε καλά χέρια φίλε με τον Freitas. Δεν νομίζω ότι συντρέχει λόγος ανησυχίας. Επισης έχω δει στα περιστατικά του να τοποθετεί με micro irregulations και έχουν καλη φυσικότητα οι hairlines του γενικά. Αν θες Δειξτου ένα παρόμοιο περιστατικό με σένα για να καταλάβει καλύτερα τι θες αν και αυτός ξέρει γενικά τι χρειάζεσαι για να έχεις πυκνό και φυσικό αποτέλεσμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

m3e36

Well-Known Member
Thanos 92 αυτο που θα πρεπει να έχεις στο μυαλο σου οταν πας εκει ειναι οτι σιγουρα ο γιατρός ή οι βοηθοί που τυχον εχει δεν θα θυμούνται καν πιο περιστατικό είσαι απο τις φωτο που ειχες στείλει παλαιότερα.
Θα πρεπει καταρχην να τους δειξεις τις φωτο και την διαγνωση - σχεδιασμό που σου ειχαν προτείνει για να θυμηθούν την περιπτωση σου.
2ον. Στο μυαλο σου εχεις ενα σχεδιασμό που σου αρεσει και θέλεις να πετύχεις.
Καλο θα ειναι με τη βοηθεια καποιου φιλου - συγγενη σε ενα καθρεφτη μπροστα σπιτι σου να σχεδιασεις ακριβως την hairline που θελεις (υψος- σχημα- ένωση με τα πλαινα) να μετρησεις και να φωτογραφηθεις και να τα εχεις αρχειο εκει να τα δείξεις την ωρα του σχεδιασμού αυτο που επιθυμεις να σου κάνουνε.
3ον.οταν φτασεις στην κλινικη να απαιτήσεις να κάνετε μια μικρη συζητηση να θυμηθούνε το περιστατικο σου να δείξεις το σχεδιασμο που θελεις να κανεις η να σου προτείνουν αυτοι το σχεδιασμο που σου ταιριάζει κατα την αποψη τους.
Μη δεχτείς να ξεκινήσετε πρωτα την εξαγωγη και μετα οταν ερθει η ωρα της τοποθετησης να μιλησετε για πλανο και σχεδιασμό.
Επίσης αν τυχον αυτο που σου προτεινουν αυτοι απέχει πολυ απο τα δικα σου θέλω η σου λενε δεν γίνεται αυτο που ζητάς ή ψαξε να βρεις μια χρυσή τομή ή σηκω και φύγε.
Τελος αυτο που αναφερεις οτι πρόσεξες σε καποια περιστατικά οτι δε σου αρεσε η τοποθετηση και οτι κανει μπαμ για μεταμόσχευση να το δείξεις στον γιατρό (να του πεις οτι δε σου αρεσει και τον λογο που δε σου αρεσει) και να του πεις οτι ζητας πλήρη φυσικότητα λογω της δουλειας σου.
Γενικά να ξεκαθαρισεις καθε λεπτομέρεια πρωτου ξεκινήσετε οποιαδηποτε διαδικασια γιατί αν ξεκινησεις ξυρισμα δοτριας εξαγωγη και φτάσει η ωρα της τοποθετησης χωρις να εχετε κανει το πλανο που σε ευχαριστεί είναι σιγουρα οτι θα προκυψουν προβληματα τα οποια θα σε στεναχωρησουν.
Επισης να τονίσεις πολλες φορες οτι θελεις τη μεγιστη δυνατή πυκνοτητα και φυσικοτητα.
 

Thanos92

Active Member
Μπράβο !!! Μην ψαρώνεις προχώρα! Αναμένουμε πως κ πως !! Μην αγχώνεσαι καθόλου είσαι σε καλά χέρια για φυσικότητα! Απλα δείξε του από τα βίντεο κάποιου άλλου περιστατικού τι θα σου άρεσε σε σχεδιασμό. Υγ: φωτογραφίες σου βάλε μας
Έχω βάλει φωτογραφίες παλιότερα. https://www.hairlossgr.com/forum/th...-freitas-κλπ-Ισπανία.13351/page-9#post-262872

και άλλη μια εδώ https://www.hairlossgr.com/forum/threads/Γνώμη-για-κλινικές-μμ-εξωτερικού-2.14177/page-5#post-314483

Δεν έχει αλλάξει το μαλλί μου απο τότε. Επίσης παίρνω φινα 1mg την ημέρα απο 1 Δεκέμβριου 2022 και το crown που είχε ελαφριά αραίωση έχει κλείσει. Οπότε πάω μόνο για μπροστινή ζώνη.
 

Thanos92

Active Member
Θάνο καλησπέρα,σε ποια περιστατικά αναφέρεσαι; Μπορείς να τα ανεβάσεις εδώ ;
΄Ενα είναι αυτό. https://foro.recuperarelpelo.com/viewtopic.php?f=16&t=70521
Καπου στο thread γίνεται αναφορά και σε αυτό που λέω αλλά δεν μπορώ να βρώ απο που ξεκινάει η συζήτηση για αυτό γιατί έχει 135 σελίδες με σχόλια.

Το δευτερο περιστατικό δεν το βρίσκω. Πάντως έχω δει 1-2. Έχω δει και πολύ φυσικό αποτέλεσμα σε πολλα επίσης. Επίσης το μαλλί μου είναι σγουρό οπότε αυτό ίσως βοηθήσει.
 

Thanos92

Active Member
Thanos 92 αυτο που θα πρεπει να έχεις στο μυαλο σου οταν πας εκει ειναι οτι σιγουρα ο γιατρός ή οι βοηθοί που τυχον εχει δεν θα θυμούνται καν πιο περιστατικό είσαι απο τις φωτο που ειχες στείλει παλαιότερα.
Θα πρεπει καταρχην να τους δειξεις τις φωτο και την διαγνωση - σχεδιασμό που σου ειχαν προτείνει για να θυμηθούν την περιπτωση σου.
2ον. Στο μυαλο σου εχεις ενα σχεδιασμό που σου αρεσει και θέλεις να πετύχεις.
Καλο θα ειναι με τη βοηθεια καποιου φιλου - συγγενη σε ενα καθρεφτη μπροστα σπιτι σου να σχεδιασεις ακριβως την hairline που θελεις (υψος- σχημα- ένωση με τα πλαινα) να μετρησεις και να φωτογραφηθεις και να τα εχεις αρχειο εκει να τα δείξεις την ωρα του σχεδιασμού αυτο που επιθυμεις να σου κάνουνε.
3ον.οταν φτασεις στην κλινικη να απαιτήσεις να κάνετε μια μικρη συζητηση να θυμηθούνε το περιστατικο σου να δείξεις το σχεδιασμο που θελεις να κανεις η να σου προτείνουν αυτοι το σχεδιασμο που σου ταιριάζει κατα την αποψη τους.
Μη δεχτείς να ξεκινήσετε πρωτα την εξαγωγη και μετα οταν ερθει η ωρα της τοποθετησης να μιλησετε για πλανο και σχεδιασμό.
Επίσης αν τυχον αυτο που σου προτεινουν αυτοι απέχει πολυ απο τα δικα σου θέλω η σου λενε δεν γίνεται αυτο που ζητάς ή ψαξε να βρεις μια χρυσή τομή ή σηκω και φύγε.
Τελος αυτο που αναφερεις οτι πρόσεξες σε καποια περιστατικά οτι δε σου αρεσε η τοποθετηση και οτι κανει μπαμ για μεταμόσχευση να το δείξεις στον γιατρό (να του πεις οτι δε σου αρεσει και τον λογο που δε σου αρεσει) και να του πεις οτι ζητας πλήρη φυσικότητα λογω της δουλειας σου.
Γενικά να ξεκαθαρισεις καθε λεπτομέρεια πρωτου ξεκινήσετε οποιαδηποτε διαδικασια γιατί αν ξεκινησεις ξυρισμα δοτριας εξαγωγη και φτάσει η ωρα της τοποθετησης χωρις να εχετε κανει το πλανο που σε ευχαριστεί είναι σιγουρα οτι θα προκυψουν προβληματα τα οποια θα σε στεναχωρησουν.
Επισης να τονίσεις πολλες φορες οτι θελεις τη μεγιστη δυνατή πυκνοτητα και φυσικοτητα.
Καταρχάς ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές !
1) Δεν πιστεύω οτι ολόκληρη κλινική δεν θα έχει φτιάξει κάποιο αρχείο για τους πελάτες τους και άρα και για εμένα...Δεν μου είχαν προτείνει σχεδιασμό. Ανέφεραν πόσα grafts εκτιμά ο γιατρός οτι χρειάζεται η μπροστινή περιοχή και ένα σχεδιάγραμμα κεφαλικού σε τετραγωνάκια.
2) Έχω στο μυαλό μου ένα σχεδιασμό που ουσιαστικά είναι αυτό που είχα πριν χάσω την hairline. Επίσης στο δέρμα μου φαίνεται ακριβώς απο ποιό σημείο είχα πριν μαλλιά. Έχει μια ελαφριά φυσική γραμμη το δέρμα εκεί που ξεκίναγαν μαλλιά (δεν εννοώ τις ρυτίδες του μετώπου), δεν ξέρω πως να το περιγράψω. Έχει επίσης μικρές τριχούλες. Καλή ιδέα να κάνω δοκιμές κάποια σχέδια της hairline. Τι τύπο μαρκαδόρο χρειάζομαι ? :p
3) Θα το ζητήσω σίγουρα. Μάλιστα σκέφτομαι να ζητήσω μια μέρα πριν να κάνω face to face consultation με τον γιατρό. Εννοέιται όλες οι συζητήσεις πριν τη εξαγωγή. Σκέφτομαι να έχω φωτογραφίες δικές μου πριν χάσω την hairline, φωτογραφίες απο περιστατικά μμ που δεν μου αρέσει το αποτέλεσμα και περιστατικά που μου αρέσει το αποτέλεσμα και να το δούμε συνολικά το πράγμα. Στην τελική θα δώσω ένα σκασμό λεφτά για κάτι που θα γίνει πάνω μου και θα κρατήσει πολλά χρόνια αν όχι μια ζωή.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μην το λιβανιζεται πολύ ρε παιδιά ο γιατρός ξέρει. Δεν πας και σε κάνα χασάπη. Θα σε σχεδιάσει 2-3 hairline και επιλέγεις.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Μην το λιβανιζεται πολύ ρε παιδιά ο γιατρός ξέρει. Δεν πας και σε κάνα χασάπη. Θα σε σχεδιάσει 2-3 hairline και επιλέγεις.
Ε όσο να το κάνεις με αυτή την τιμή και εγώ θα το λιβάνιζα μη σου πώ και ευχέλαιο θα έκανα!
 
Μπλουζα