12 μήνες fina και εξέλιξη με Dr. Freitas

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nick the Greek

New Member
Εγώ πάντως που έκανα με Λορένθο αν και overall δεν είμαι 100%ευχαριστημενος, ΓΙΑ ΕΠΊΠΕΔΟ ΛΟΡΕΝΘΟ ΠΆΝΤΑ, για hairline ειδικά φυσικότητα ο τύπος έκανε το τέλειο
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ούτε εγώ είμαι overall ευχαριστημένος αλλά δεν αλλάζει η καλή μου άποψη για Λορεντζο.
Είσαι από τους λίγους που λες τα πράγματα με το όνομα τους, και μπράβο για την ειλικρίνεια σου φίλε @bobby
 

nick the Greek

New Member
Και ο Μέσι μπορεί σε κάποια ματς να μην παίξει σαν Μέσι αλλά σαν Ανρί οκ..το θέμα είναι η παραδοχή..εγώ αναμένω την εκτίμηση του τελικού αποτελέσματος από τον ίδιο
 

bobby

Well-Known Member
Είσαι από τους λίγους που λες τα πράγματα με το όνομα τους, και μπράβο για την ειλικρίνεια σου φίλε @bobby
Το ταμείο θα το κάνω στους 12 μήνες αλλά αν δεις το νήμα μου υπέχει θέμα φυτρωσης στον δεξί κρόταφο για αυτό και δεν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Βέβαια θα περιμένω το 12μηνο για τελική άποψη αλλά δεν το βλέπω να συνέρχεται… είμαι στον 8ο παρά 4 μέρες και δεν βλέπω καμμία ουσιαστική βελτίωση. Κατά τα άλλα βέβαια (πλην δεξιού κροτάφου) είμαι ευχαριστημενος.

Ως μηχανικός βέβαια θεωρώ απαραίτητη τη διερεύνηση του τι συνεβει εκεί προκειμένου να μην ξανασυμβεί.

Η αλήθεια είναι ότι 100% επιτυχία δεν σου εγγυάται κανείς και ούτως ή άλλως στο πλάνο έχω και 2η ΜΜ για πίσω αλλά από ότι φαίνεται θα χρειαστώ και touch up στον κρόταφο.

Το μόνο που με στεναχωρεί είναι η απώλεια των γκραφτ…. Καμμία 200αριά υπολογίζω….γιατί δυστυχώς δεν υπάρχουν γκραφτόδεντρα…..
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Το ταμείο θα το κάνω στους 12 μήνες αλλά αν δεις το νήμα μου υπέχει θέμα φυτρωσης στον δεξί κρόταφο για αυτό και δεν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Βέβαια θα περιμένω το 12μηνο για τελική άποψη αλλά δεν το βλέπω να συνέρχεται… είμαι στον 8ο παρά 4 μέρες και δεν βλέπω καμμία ουσιαστική βελτίωση. Κατά τα άλλα βέβαια (πλην δεξιού κροτάφου) είμαι ευχαριστημενος.

Ως μηχανικός βέβαια θεωρώ απαραίτητη τη διερεύνηση του τι συνεβει εκεί προκειμένου να μην ξανασυμβεί.

Η αλήθεια είναι ότι 100% επιτυχία δεν σου εγγυάται κανείς και ούτως ή άλλως στο πλάνο έχω και 2η ΜΜ για πίσω αλλά από ότι φαίνεται θα χρειαστώ και touch up στον κρόταφο.

Το μόνο που με στεναχωρεί είναι η απώλεια των γκραφτ…. Καμμία 200αριά υπολογίζω….γιατί δυστυχώς δεν υπάρχουν γκραφτόδεντρα…..
Μια χαρά θα πάει, είσαι ήδη σε πολύ καλό επίπεδο.
Εγώ δεν έχω δει σχεδόν ΚΑΜΙΑ ΜΜ να μην έχει έστω κάποιες μικρές απώλειες ακόμη και στους θεωρητικά "τοπ" γιατρούς.
Είναι πολλές οι παράμετροι που κρίνουν μια ΜΜ: γιατρός, ανταπόκριση οργανισμού, θεραπεία, και οι εκ φύσεως δυνατότητες των ΜΜ.
Είμαστε ακόμη αρκετά χρόνια μακρυά από το σημείο στο οποίο οι ΜΜ θα φτάνουν 100% τις προσδοκίες και τους στόχους μας.
Άμα θα μπεις και για 2η ΜΜ, το κλείνεις πανεύκολα αυτό το μικρό κενό που λες.
 

bobby

Well-Known Member
Το θέμα είναι ότι αφορά συγκεκριμένη περιοχή περιπου 5-6 cm2 με πολύ χαμηλή φυτρωση (πιστεύω ούτε 15%) δηλαδή ολική απώλεια, γεγονός που με αγχώνει στο τι στον π@@τσο έγινε εκεί…. Και αυτό γιατί δεν πιστεύω ότι θα γίνει κανένα θαύμα να επανέλθει….

Ουσιαστικά μιλάμε για ένα τρίγωνο από το windows peak που πιάνει όλο τον δεξί κρόταφο. Δεν φαίνεται βέβαια γιατί τα μαλλιά μου (με κάποιο μάκρος που πλέον τα διατηρώ) τα χτενίζω comb over οπότε το καλύπτει, εγώ όμως το βλέπω και το ξέρω….

Πιθανοί λόγοι:

Πρόβλημα στο extraction των συγκεκριμένων;
Transection?
Πρόβλημα της extractor των συγκεκριμένων;
Πολύ ώρα εκτός body;
Πολύ αναισθησία στο σημείο;
Πρόβλημα στο σημείο; (Χειρότερο σενάριο..)

Επειδή λόγω επαγγέλματος έχω εμπειρία σε διερεύνηση ατυχημάτων θεωρώ δεδομένο ότι πριν προχωρήσω στην 2η ΜΜ πρέπει να βρεθεί η αιτία και να ληφθούν μέτρα για να μην επαναληφθεί…..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Το θέμα είναι ότι αφορά συγκεκριμένη περιοχή περιπου 5-6 cm2 με πολύ χαμηλή φυτρωση (πιστεύω ούτε 15%) δηλαδή ολική απώλεια, γεγονός που με αγχώνει στο τι στον π@@τσο έγινε εκεί…. Και αυτό γιατί δεν πιστεύω ότι θα γίνει κανένα θαύμα να επανέλθει….

Ουσιαστικά μιλάμε για ένα τρίγωνο από το windows peak που πιάνει όλο τον δεξί κρόταφο. Δεν φαίνεται βέβαια γιατί τα μαλλιά μου (με κάποιο μάκρος που πλέον τα διατηρώ) τα χτενίζω comb over οπότε το καλύπτει, εγώ όμως το βλέπω και το ξέρω….

Πιθανοί λόγοι:

Πρόβλημα στο extraction των συγκεκριμένων;
Transection?
Πρόβλημα της extractor των συγκεκριμένων;
Πολύ ώρα εκτός body;
Πολύ αναισθησία στο σημείο;
Πρόβλημα στο σημείο; (Χειρότερο σενάριο..)

Επειδή λόγω επαγγέλματος έχω εμπειρία σε διερεύνηση ατυχημάτων θεωρώ δεδομένο ότι πριν προχωρήσω στην 2η ΜΜ πρέπει να βρεθεί η αιτία και να ληφθούν μέτρα για να μην επαναληφθεί…..
απτη στιγμη που ειναι ολο το προβλημα σε ενα σημειο δεν ειναι ουτε extraction , ουτε transection, ουτε πολλη ωρα εκτος σωματος, λογικα η μπηκαν με λαθος γωνια η δημιουργηθηκε καποιο αιματωμα
 

tasos33

Well-Known Member
Το θέμα είναι ότι αφορά συγκεκριμένη περιοχή περιπου 5-6 cm2 με πολύ χαμηλή φυτρωση (πιστεύω ούτε 15%) δηλαδή ολική απώλεια, γεγονός που με αγχώνει στο τι στον π@@τσο έγινε εκεί…. Και αυτό γιατί δεν πιστεύω ότι θα γίνει κανένα θαύμα να επανέλθει….

Ουσιαστικά μιλάμε για ένα τρίγωνο από το windows peak που πιάνει όλο τον δεξί κρόταφο. Δεν φαίνεται βέβαια γιατί τα μαλλιά μου (με κάποιο μάκρος που πλέον τα διατηρώ) τα χτενίζω comb over οπότε το καλύπτει, εγώ όμως το βλέπω και το ξέρω….

Πιθανοί λόγοι:

Πρόβλημα στο extraction των συγκεκριμένων;
Transection?
Πρόβλημα της extractor των συγκεκριμένων;
Πολύ ώρα εκτός body;
Πολύ αναισθησία στο σημείο;
Πρόβλημα στο σημείο; (Χειρότερο σενάριο..)

Επειδή λόγω επαγγέλματος έχω εμπειρία σε διερεύνηση ατυχημάτων θεωρώ δεδομένο ότι πριν προχωρήσω στην 2η ΜΜ πρέπει να βρεθεί η αιτία και να ληφθούν μέτρα για να μην επαναληφθεί…..
Υπάρχουν και χειρότερα, η δική μου περιοχή είναι μεγαλύτερη. Πρέπει να το δουμε αυτό πριν πάμε για touch up αλλά για να το δούμε πρέπει να δουμε και να μας δει ο Χοσέ.

Στις πιθανές αιτίες πάντως θα πρόσθετα και μια ακόμα επιλογή.
Κακή εισαγωγή ... το σημείο που έχω θέμα φυτεύτηκε στον δεύτερο γύρο της δεύτερης μέρας.
7,30 -10 το βραδύ, και ο θεός κουράζεται τέτοια ωρά.
 

bobby

Well-Known Member
απτη στιγμη που ειναι ολο το προβλημα σε ενα σημειο δεν ειναι ουτε extraction , ουτε transection, ουτε πολλη ωρα εκτος σωματος, λογικα η μπηκαν με λαθος γωνια η δημιουργηθηκε καποιο αιματωμα
Δεν υπήρχε κανένα ορατό αιμάτωμα. Απόλυτα καθαρή η δουλειά. Δες φωτο στο νήμα.
 

bobby

Well-Known Member
Για να δεις δυνατή hairline από τον χοσε πρέπει να σε περάσει τρεις φορες.
Εγώ πάντως στην επόμενη τα μισά από τα 2400 που υπολογίζω θα τα ρίξω κρόταφο (200) και σε όλη την περιοχή που μπήκα και στην πρώτη (1000 σε 70cm2) για επιπλέον πύκνωση. Τα υπόλοιπα 1200 σε mid & crown μια περιοχή που την υπολογίζω στα 75cm2 περίπου. Πάντως τα 600 στο crown νομίζω έπιασαν τόπο όλα!
 

bobby

Well-Known Member
Υπάρχουν και χειρότερα, η δική μου περιοχή είναι μεγαλύτερη. Πρέπει να το δουμε αυτό πριν πάμε για touch up αλλά για να το δούμε πρέπει να δουμε και να μας δει ο Χοσέ.

Στις πιθανές αιτίες πάντως θα πρόσθετα και μια ακόμα επιλογή.
Κακή εισαγωγή ... το σημείο που έχω θέμα φυτεύτηκε στον δεύτερο γύρο της δεύτερης μέρας.
7,30 -10 το βραδύ, και ο θεός κουράζεται τέτοια ωρά.
Πιθανώς… δεν θυμάμαι τώρα αν ήταν 1η ή 2η μετά το δεξί, πάντως 2η μέρα τελειώσαμε σχετικά νωρίς. Την 1η αργήσαμε…..θα δω τις φωτο που έχω για να θυμηθώ και θα επανέλθω Τάσο…..
 

nick the Greek

New Member
Bob οι ίδιοι λόγοι απασχολούν και εμένα για μια γενικότερα όχι βέλτιστη φυτρωση...εγώ έχω κατασταλάξει στο πολύ ώρα εκτός body χωρίς όμως απόλυτη βεβαιότητα
 

tasos33

Well-Known Member
Bob οι ίδιοι λόγοι απασχολούν και εμένα για μια γενικότερα όχι βέλτιστη φυτρωση...εγώ έχω κατασταλάξει στο πολύ ώρα εκτός body χωρίς όμως απόλυτη βεβαιότητα
Πόση ώρα έμειναν εκτός?
Σε εμένα περίπου κάνα δυωρο
 
Μπλουζα