Ψάχνοντας πόσα τριχοθυλάκια χρειάζομαι για μια πολύ καλή πυκνότητα!!

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ρε παληκαρι μου γιατι δεν μας δινεις παραπανω στοιχεια τι και πως και μας εχεις στο δουλεμα τοσες μερες?
Απο την μιας λες δεν εκανες μεταμοσχ απο την αλλη λες οχι και ξαναλες οτι εκανες ,μηπως θελεις αλλου ειδου γιατρο?αντε ολοι οι βαλτοι εδω μεσα με ταραξαν και στα προσωπικα μυνηματα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Ώπα Ώπα,περσοναλε μεσατζε?τι έχουμε.Τζόνυ τι έγινε, Σαββατόβραδο είναι ας πεσει κ λίγο ιντριγκα,για χωσε
 
Περιπου τι ποσοστο σου εμεινε απο τα μεταμοσχευμενα και χαθηκαν πολλα μαζι η σταδιακα?Την ιδια μερα της μεταμοσχευσης ανεβασες πυρετο η αργοτερα?
Το ποσα μ έμειναν δ ξερω γτ μετα ξεκινησα τη μινοξυδιλη κ ειχα καλα αποτελέσματα,πυρετό ειχα την ιδια μερα κ για 4μερες οπως κ ψύξη γτ με χτυπάει το aircondition ..απ οτι μ ειπαν οι γιατροί τωρα πιυ πηγα ,μ εχουν μεινει πολυ λιγα μπροστα κ πισω ακομα ποιο λιγα..δ μπορω να σ απαντησω στο αν χάθηκαν σταδιακά η οχι γτ τωρα μ το ειπαν οτι δ εχω πολλα μεταμοσχευμένα ..παντος δ ειχα shock loss παρόλο που τα να μίσος ηταν πολυ περισσοτερα κ ειχα μικρά κενά..
 
ρε παληκαρι μου γιατι δεν μας δινεις παραπανω στοιχεια τι και πως και μας εχεις στο δουλεμα τοσες μερες?
Απο την μιας λες δεν εκανες μεταμοσχ απο την αλλη λες οχι και ξαναλες οτι εκανες ,μηπως θελεις αλλου ειδου γιατρο?αντε ολοι οι βαλτοι εδω μεσα με ταραξαν και στα προσωπικα μυνηματα.
Αλλος τον θελει τον γιατρό μαλλον,ειχα κανει μια κ δ πηγε καλα κ θελω να κανω τωρα καπου που να υπέχει αποτελεσμα,τι δ καταλαβαινεις;διαβαζε καλυτερα κ μετα μιλα,μπηκα να μεθώ πεντε πραγματα κ κάποιοι μονο απο ειρωνία ξερουν..αν ξενερώνεις μην απαντας,αλλιως συζητά σαν ανθρωπος μηπως βγει κατι κ λυθούν τα προβληματα
 

hijikos

Active Member
τη συζήτηση ρε φίλε με αυτούς που συζητάς ξέρει κανείς πως θα αντιδράσει ο οργανισμός σου σε μια τέτοια επέμβαση, στα λόγια όλοι καλοί και ξερόλες είναι. Εδώ μέσα έγινε και κ..λ..ς της μαϊμούς γιατρός τα ξέρουν όλοι όλα!
 
Τελος παντον,θα τα πω απ την αρχη για να τελειώσουν οι τσακωμοί κ να βγει κατι..περσυ εκανα μια μεταμοσχευση που ειχε διαρκεί 12 ωρες κ έπαθα ψύξη κ ανέβασα πυρετό για καποιες μερες,νεα άρχισα μινοξυδιλη κ τον χειμώνα ημουν σε πολυ καλη κατασταση,δ ειχα μεγαλο προβλημα πριν αλλα εία το κόμπλεξ ..φέτος αντιμετώπισα απο τον μάρτη μεχρι κ προν 10 μερες μεγάλες στεναχώριες λογο θανάτου,αρρωστιων δικών μ ανθρώπων κ ενός χωρισμού με αποτελεσμα να χασω μεσα σε λίγες μερες μεγάλες ποσότητες μαλλιων κ οσο φρικαρα έχανα περισσότερες. Για αυτο αποφάσισα να παρω σβάρνα ολες τις κλινικές απο κοντα για να μαθω περισσοτερα κ να δω συμπεριφορές..δυστυχως η πρωτη που πηγα ηταν η k..d η οποία με πέτυχε σε μια πολυ άσχημη ψυχολογική φαση κ τους άφησα να με πείσουν να αλλαξω εραπεια με αποτελεσμα να χασω πολυ περισσοτερα τα οποία μετα μου ειπαν οτι ετσι κ αλλιως θα τα έχανα,αυτο κράτησε 3βδομαδες κ συνέχισα να χανω πολλα μαλλια..έπειτα σταμάτησα τη θεραπεία τους κ άρχισα παλι η μινοξυδιλη κ πηρα σβάρνα τις υπόλοιπες κλινικές κ γιατρούς κ επισης άρχισα να διαβάζω το forum. Κ αφου εχω παει σε καποιες κλινικές κ εχω ηρεμήσει αρκετά,μπηκα εδω να παρω καποιες απάντησε απαντησεις ποιο συγκεκριμένα κ να κρίνω έπειτα πως να λειτουργήσω..αν θελετε μπορουμε να το παρουμε απ την αρχη,μολις βρω χρονο (γτ στελνω απ τη δουλεια καθε φορα) θα στειλω καθαρές φωτο απ ολες τις περιοχές του κεφαλιού κ ευελπιστώ να παρω καποιες καλες συμβουλές κ να βγει καποια ακρη..δ μπηκα ουτε να γελάσω,ουτε να σας σκάσω τη διαθεση αλλα δ δεχομαι κ ολες αυτες τις παρεξήγησεις χωρις λογο ειδικα οταν πρόκειται για κατι που ειναι σοβαρό κ δημιουργεί προβλημα οπως πολλοί απο εδω μεσα νιώθουμε..τι λετε;
 
τη συζήτηση ρε φίλε με αυτούς που συζητάς ξέρει κανείς πως θα αντιδράσει ο οργανισμός σου σε μια τέτοια επέμβαση, στα λόγια όλοι καλοί και ξερόλες είναι. Εδώ μέσα έγινε και κ..λ..ς της μαϊμούς γιατρός τα ξέρουν όλοι όλα!
Προσωπικά ακουω τα παντα κ μετα ψάχνω κ κρίνω..γιατρος δ ειναι κ ουτε θα γινω ποτε,μαλλια θελω οπως ολοι!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
τωρα τα εξηγησες σωστα.τοππικ οταν βαζεις σαρεσει η εικονα σου?εγω λεω να περιμενεις 2-3 χρονακια ακομη να δεις πως θα παει το πραμα.για να κανεις μεταμοσχευση τωρα στα αναμεσα σαυτα τα μαλλια θες καλο γιατρο αυτην την στιγμη.
 
τωρα τα εξηγησες σωστα.τοππικ οταν βαζεις σαρεσει η εικονα σου?εγω λεω να περιμενεις 2-3 χρονακια ακομη να δεις πως θα παει το πραμα.για να κανεις μεταμοσχευση τωρα στα αναμεσα σαυτα τα μαλλια θες καλο γιατρο αυτην την στιγμη.
Μ αρεσει αλλα οταν βρέχει τρέχω να κρυφτώ..θα βαλω τις φωτο κ το ξανα βλεπουμε..παντος πιστευω αν τα Ξυριςω κ γινει η μεταμοσχευση,θα εχει καλα αποτελέσματα,αλλιως θα παω σε καλυτερο γιατρό!!
 
καλησπέρα παιδια,εβγαλα καποιες φωτο σημερα και σας στέλνω,περιμενω σχολια για τα κενα κ την δοτρια..ευχαριστώ!!
 

Συνημμένα

  • 14600748_10208973169183659_314882532_o.jpg
    14600748_10208973169183659_314882532_o.jpg
    231.5 KB · Προβολές: 76
  • 14618762_10208973169423665_1186750414_o.jpg
    14618762_10208973169423665_1186750414_o.jpg
    157.7 KB · Προβολές: 76
  • 14672749_10208973169943678_1366436707_o.jpg
    14672749_10208973169943678_1366436707_o.jpg
    206 KB · Προβολές: 90
  • 14689795_10208973169383664_1633084070_o.jpg
    14689795_10208973169383664_1633084070_o.jpg
    209.3 KB · Προβολές: 76

naruto

Well-Known Member
Eγω δε βλεπω κενα,διαχυτη αραιωση βλεπω σε ολο το κεφαλι που ειναι πιο εντονη στο crown.
Οπως σου ειπαν τα παιδια εισαι δυσκολη περιπτωση γιατι θα επεμβουν αναμεσα σε μαλλια που ειναι σε διαδικασια αραιωσης.Το schockloss σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι πολυ επικυνδηνο κ στο καλυτερο γιατρο να πας.Ο κατα πολλους καλυτερος του κοσμου dr Lorenzo δεν αναλαμβανει ασθενεις σαν εσενα,εκτος κ αν κανουν χρηση φιναστεριδης.
Δε σου λεω μην μπεις για μεταμοσχευση,αλλα πριν το αποφασισεις πρεπει να σκευτεις τους κινδυνους κ να εισαι συνηδητοποιημενος για το τι πας να κανεις
 

aeratos28

Just aeratos
αραίωση όπως το είπε ο naruto υπάρχει φίλε μου..κενό δεν υπάρχει ..μπες σε άλλα νήματα να δεις τι σημαινει κενό..όντως είναι οι δυσκολότερες επεμβάσεις αυτές όπως σου έχουμε πει εδώ και πόσες σελίδες..
 
αραίωση όπως το είπε ο naruto υπάρχει φίλε μου..κενό δεν υπάρχει ..μπες σε άλλα νήματα να δεις τι σημαινει κενό..όντως είναι οι δυσκολότερες επεμβάσεις αυτές όπως σου έχουμε πει εδώ και πόσες σελίδες..
τα μπροστα ειναι μεταμοσχευμενα τα περισσοτερα...τη hairline θελω να σουλουπωσω κ το κενο πισω..
 

aeratos28

Just aeratos
μπροστά φαίνεται ότι είναι μεταμοσχευμενα..είναι και ένα άκυρο 2τριχο εκεί που κάνει μπαμ..κοίτα μπροστά οκ φτιαχτα ,πισω όμως είναι το πρόβλημα περισσότερο για το shockloss που σου λεμε
 
Τελευταία επεξεργασία:
μπροστά φαίνεται ότι είναι μεταμοσχευμενα..είναι και ένα άκυρο 2τριχο εκεί που κάνει μπαμ..κοίτα μπροστά οκ φτιαχτούν,πισω όμως είναι το πρόβλημα περισσότερο για το shockloss που σου λεμε
Οποτε θα μπορουσα να κανω τα μπροστα μονο κ να αφησω για αργοτερα τα πισω..κατι ειναι κ αυτο..ευχαριστω!!
 

leas

Well-Known Member
Για εμενά είσαι σε μια καλή ηλικία για μμ, σίγουρα όμως είσαι μια δύσκολη περίπτωση γιατι δεν έχεις καραφλές περιοχές αλλά αραίωση πράγμα που κανει την επέμβαση πιο δύσκολη και ριψοκίνδυνη.,Αφου λοιπόν σε χαλάει αρκετά όπως και καταλαβαίνω ειδικά για το μπροστινό τμήμα, μπορείς να κάνεις μμ μόνο σε αυτό το κομμάτι που είναι πιο αραια τα μαλλία σου έτσι θα αλλάξει η εικόνα σου πραγματικά, δεν θα ύπαρχει τόσο μεγάλος κίνδυνος για shock loss, τα χαρακτηριστικά του τριχωτού σου θα σου δώσουν ένα δυνατο αποτελέσμα και σε συνδυασμό με μια θεραπεία θα προσπαθείς να κρατήσεις το κραουν όπως είναι.,.Αν έχεις διαβάσει και ξέρεις τι παίζει με κλινικές καλές-κακες, γιατρους κλπ έχεις και το μπάτζετ προχώρα.,
 
Μπλουζα