Ψάχνοντας πόσα τριχοθυλάκια χρειάζομαι για μια πολύ καλή πυκνότητα!!

chrisk100

Member
Ναι αλλά υπάρχουν φήμες για κάτι μικρόβια στην περιοχή που προκαλούν γυροειδής αλωπεκία. Είναι σε έξαρση τώρα τελευταία... Θέλει προσοχή! Μην γίνει επιδημία...
Αυτο θα το κρινει ο φιλος.Ουτε του λεω να την κανει εκει
Εγω για τιμη του ειπα καθως λεει οτι δεν τα εχει.Αυτος θα αποφασισει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
αν θες ΣΙΓΟΥΡΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ,τότε μάζεψε 14000-15000€ μπες στο αεροπλάνο ,πήγαινε ισπανια ,βρες τον dr lorenzo και κάνε την εκει..αυτά που ζητάς είναι πολλά φίλε..σίγουρος δεν είσαι ποτε..επέμβαση είναι μπορεί να πάει πολύ καλά.μπορεί και όχι..αυτό που ζητάς είναι δύσκολο γιατί πας να μπεις ανάμεσα σε μαμισια μαλλιά..δεν θες να το καταλάβεις..οκ,οπότε ισπανια και τελειωσε το θέμα,χωρίς άγχος.;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
έγινε ή αναφορά για bergman και έγινε μπέρδεμα..νομίζαμε ότι θα πηγαινες για μεταμόσχευση εκεί..αν πηγαίνεις εκεί δεν χρειαζόταν να μας πεις για strip,γιατί αυτό ήταν αυτονόητο..και γι αυτό το είπαμε..
τι λέτε ρε παιδια?ξεκολάτε..στον βεκρη ειπα.. κ δ ειπα κατι για strip,μη βγαζετε ακυρα συμπερασματα..αν εχετε κατι να προτεινετε ευχαριστως να ακουσω..κανεις δ οδηγησε με το που γεννηθηκε..εχετε καποια καλη συμβουλη να πιασει τοπο?καποιο γνησιο κ αληθινο ανθρωπο να μιλησω κ να παρω σωστες απαντησεις,εναν καλο χειρουργο να κανει μια σωστη μεταμοσχευση οταν κ αν χρειαστει?αυτο θελω να μαθω κ νομιζω αυτο θελουν ολοι εδω..μπορει να μην θεωρειτε οτι εχω καποιο τρομερο θεμα αλλα για μενα ειναι,κ για τον καθενα ειναι διαφορετικο το πως νιωθει..η θα γινουμε μια καλη ομαδα να βοηθαμε ο ενασ τον αλλο,η θα κοροιδευομαστε κ θα βαδιζουμε στο χειροτερο..μεχρι στιγμης εχω μιλησει με kord,medi jeuness,γεωργιου,dhi,βεκρη..θα παω επισης γκουρα και hdc οταν ερθει αθηνα..μαζευω πληροφοριες κ θα προσπαθησω περα απο μενα να βοηθησω κ αλλους αν μπορεσω..τωρα αν θελετε να βοηθησετε κ σεις,θα χαρω να ακουσω τις γνωμες σασ ..
 

nikolakis

Well-Known Member
@giannis12242 Φιλε Γιάννη απο τριχόπτωση πως πας; Εάν δεν ειναι νορμαλ κ ειναι επιθετική δηλαδή δεν έχεις ακομη σταθεροποιηθεί καλύτερα να περιμένεις και αλλο καιρό.
 

le2der

Active Member
@aeratos28 ρε φιλε μιας και εγω δεν ειμαι και πολύ σχετικός με μεταμόσχευση..... αλλα σας παρακολουθώ γενικα, ειναι ιδεα μου ή φαίνεται οτι η δότρια του παιδιού είναι περιορισμένη? Σαν χαμηλά να κατεβαίνει η αραίωση
 

aeratos28

Just aeratos
είναι και λίγο περίεργη η φωτο,σκάει και το φως εκεί και το κάνει να φαίνεται αραιό αρκετά..όντως όμως δείχνει να κατεβαινει προς τα πίσω,σαν διάχυτη αραίωση σε όλο το κεφάλι πάνω μέχρι πίσω..βέβαια με άλλη φωτό σε εξωτερικές συνθήκες μέρα και με ήλιο θα φαινόταν καλύτερα και θα μπορούσαμε να πούμε με σιγουριά ..αλλά και εγώ προς τη γνώμη σου ειμαι
@aeratos28 ρε φιλε μιας και εγω δεν ειμαι και πολύ σχετικός με μεταμόσχευση..... αλλα σας παρακολουθώ γενικα, ειναι ιδεα μου ή φαίνεται οτι η δότρια του παιδιού είναι περιορισμένη? Σαν χαμηλά να κατεβαίνει η αραίωση
 

andy.k

Active member
Γιαννη θες με δοσεις κ περιορισμενο budget, κ τρελη πυκνοτητα κ σιγουρο αποτελεσμα με εγγυηση επιτυχιας παρολο που πας να μπεις αναμεσα σε μαμα μαλλια. Ε φιλε κ γω θελω μια ferrari ολοκαινουρια κοκκινη κ διαθετω το πολυ 5-6000€.Αν θες να αποκλεισεις τον παραγοντα αποτυχια, τοτε οπως σου ειπαν κ αλλα παιδια, ελαχιστοι γιατροι στον κοσμο υπαρχουν που ακομα κ αυτοι σιγουρα καποιες αποτυχιες θα εχουν. Απλα εκει, αν υπαρξει αποτυχια, ειμαι σιγουρος οτι θα παραδεχτει 100% ο γιατρος οτι ευθυνεται κ θα βρεθει λυση αμεσα. Αλλα φυσικα ολα αυτα που θες, και φτηνα κ με δοσεις...ε δε γινεται...
 

piros75

Well-Known Member
Αγαπητέ με ολικό ξύρισμα σίγουρα θα εμφανιστούν κενά για να μπουν αρκετά μοσχεύματα, οπότε από αυτήν την άποψη εγώ δεν ανησυχώ για ενδεχόμενο σοκ λος αν ο γιατρός κινηθεί συντηρητικά. Αυτό που με ανησυχεί και θα έπρεπε να σε ανησυχεί και εσένα είναι ότι είσαι ακόμα 31 και σίγουρα κάποιες από αυτές τις τρίχες που φαίνονται αδυνατισμένες θα σε αφήσουν σύντομα, οπότε πρέπει να το πάρεις απόφαση ότι προχωράς τώρα και συνεχίζεις με θεραπεία, ή ότι θα ξαναμπείς πολύ σύντομα για μμ. Για το πόσα μοσχεύματα θα χρειαστείς για μια καλή πύκνωση, αυτό καλύτερα να στο πουν στην κλινική.
 
Γιαννη θες με δοσεις κ περιορισμενο budget, κ τρελη πυκνοτητα κ σιγουρο αποτελεσμα με εγγυηση επιτυχιας παρολο που πας να μπεις αναμεσα σε μαμα μαλλια. Ε φιλε κ γω θελω μια ferrari ολοκαινουρια κοκκινη κ διαθετω το πολυ 5-6000€.Αν θες να αποκλεισεις τον παραγοντα αποτυχια, τοτε οπως σου ειπαν κ αλλα παιδια,
ελαχιστοι γιατροι στον κοσμο υπαρχουν που ακομα κ αυτοι σιγουρα καποιες αποτυχιες θα εχουν. Απλα εκει, αν υπαρξει αποτυχια, ειμαι σιγουρος οτι θα παραδεχτει 100% ο γιατρος οτι ευθυνεται κ θα βρεθει λυση αμεσα. Αλλα φυσικα ολα αυτα που θες, και φτηνα κ με δοσεις...ε δε γινεται...

Καλημερα,οταν λεω μικρο μπατζετ δ εννοω 2000 ευρω. Τελος παντον,το απογευμα θα ανεβασω καλυτερες φωτο για να μου δωσετε καλυτερες πληροφοριες.
 
είναι και λίγο περίεργη η φωτο,σκάει και το φως εκεί και το κάνει να φαίνεται αραιό αρκετά..όντως όμως δείχνει να κατεβαινει προς τα πίσω,σαν διάχυτη αραίωση σε όλο το κεφάλι πάνω μέχρι πίσω..βέβαια με άλλη φωτό σε εξωτερικές συνθήκες μέρα και με ήλιο θα φαινόταν καλύτερα και θα μπορούσαμε να πούμε με σιγουριά ..αλλά και εγώ προς τη γνώμη σου ειμαι

Ναι παει λιγο χαμηλα αλλα σε οσους πηγα μ ειπανε οτι εχω σκληρη σγουρη τριχα κ πολλα τριχοθυλακια ωστε να καλυψω κ 2η μμ σε περιπτωση ποο βαλω τωρα 2000-2500 τριχοθυλακια.
 
Αγαπητέ με ολικό ξύρισμα σίγουρα θα εμφανιστούν κενά για να μπουν αρκετά μοσχεύματα, οπότε από αυτήν την άποψη εγώ δεν ανησυχώ για ενδεχόμενο σοκ λος αν ο γιατρός κινηθεί συντηρητικά. Αυτό που με ανησυχεί και θα έπρεπε να σε ανησυχεί και εσένα είναι ότι είσαι ακόμα 31 και σίγουρα κάποιες από αυτές τις τρίχες που φαίνονται αδυνατισμένες θα σε αφήσουν σύντομα, οπότε πρέπει να το πάρεις απόφαση ότι προχωράς τώρα και συνεχίζεις με θεραπεία, ή ότι θα ξαναμπείς πολύ σύντομα για μμ. Για το πόσα μοσχεύματα θα χρειαστείς για μια καλή πύκνωση, αυτό καλύτερα να στο πουν στην κλινική.

Μου ειπανε απο 2000-2500 για πολυ καλο αποτελεσμα κ μ ειπανε πως αν τα ξυρισω θα φανουν ολα τα κενα κ θα γινει καλυτερη δουλεια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Γιαννη σε καθε περιπτωση, για την οποια αποφαση παρεις πρεπει να εχεις καθαρο το μυαλο σου, βλεπω ομως οτι δεν ειναι, εχεις εμμονη με το θεμα και η εμμονη η οπως θελεις πες το ειναι κακος συμβουλος, το 2008 ετσι ημουν κ εγω ηθελα μαλλια και δεν ηταν καταλληλο ουτε το timing ουτε η κλινικη(η b.k), γι αυτο σου λεω θελει ψυχραιμια νηφαλιοτητα γιατι ο τελικος στοχος ειναι να παρεις μαλλια και οχι τα α@x!d!@ σου
 
Γιαννη σε καθε περιπτωση, για την οποια αποφαση παρεις πρεπει να εχεις καθαρο το μυαλο σου, βλεπω ομως οτι δεν ειναι, εχεις εμμονη με το θεμα και η εμμονη η οπως θελεις πες το ειναι κακος συμβουλος, το 2008 ετσι ημουν κ εγω ηθελα μαλλια και δεν ηταν καταλληλο ουτε το timing ουτε η κλινικη(η b.k), γι αυτο σου λεω θελει ψυχραιμια νηφαλιοτητα γιατι ο τελικος στοχος ειναι να παρεις μαλλια και οχι τα α@x!d!@ σου

Το απογευμα που θα ανεβασω κ αλλες φωτο θα ηθελα ξανα τη γνωμη σ,ναι μ εχει γινει εμμονη,κ εχω κανει αλλη 1 μμ με στριπ αλλα δ μ εμειναν πολλα γτ ταλαιπωρηθηκα 12ωρες στη κλινικη κ ανεβασα πυρετο..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Το απογευμα που θα ανεβασω κ αλλες φωτο θα ηθελα ξανα τη γνωμη σ,ναι μ εχει γινει εμμονη,κ εχω κανει αλλη 1 μμ με στριπ αλλα δ μ εμειναν πολλα γτ ταλαιπωρηθηκα 12ωρες στη κλινικη κ ανεβασα πυρετο..

καλα εχεις κανει μεταμοσχευση και δεν μας το λες τοση ωρα?
 

andy.k

Active member
Καλα με 2000€ δε βαζεις πουθενα 2500 μοσχευματα. Μονο στην Ινδια κ την Τουρκια σε κλινικες που δεν εχουν δοκιμαστει. Αν εχεις σκοπο να διαθεσεις εως 3-3500€ max, αναγκαστικα Ελλαδα. Αν μπορεις να μαζεψεις αλλα 2-3000€ μπορεις να πας κ Κυπρο εφοσον μειωνονται οι τιμες σιγα σιγα. Αν θες να πας στο lorenzo για 2500gts θες περιπου 11000€. Αναλογα με το τι ποσο μπορεις κ θελεις να διαθεσεις επελεξε. Παντως θα ηταν πιο συνετο νομιζω να περιμενεις ακομα 1-2 χρονια, να αδειασεις λιγο ακομα, να μαζεψεις κ κανενα φραγκο επιπλεον κ να κανεις επιλογη κλινικης με βαση τα αποτελεσματα που δινει κ οχι με το κοστος, η τις δοσεις στην αποπληρωμη...φυσικα οπως σχεδον ολοι οσοι τους μπαινει το μικροβιο για μμ ΤΩΡΑ, ετσι κ εσυ εκτιμω οτι ΔΕ θα περιμενεις και θα την κανεις οτι κ αν σου πουμε εμεις...
 
Καλα με 2000€ δε βαζεις πουθενα 2500 μοσχευματα. Μονο στην Ινδια κ την Τουρκια σε κλινικες που δεν εχουν δοκιμαστει. Αν εχεις σκοπο να διαθεσεις εως 3-3500€ max, αναγκαστικα Ελλαδα. Αν μπορεις να μαζεψεις αλλα 2-3000€ μπορεις να πας κ Κυπρο εφοσον μειωνονται οι τιμες σιγα σιγα. Αν θες να πας στο lorenzo για 2500gts θες περιπου 11000€. Αναλογα με το τι ποσο μπορεις κ θελεις να διαθεσεις επελεξε. Παντως θα ηταν πιο συνετο νομιζω να περιμενεις ακομα 1-2 χρονια, να αδειασεις λιγο ακομα, να μαζεψεις κ κανενα φραγκο επιπλεον κ να κανεις επιλογη κλινικης με βαση τα αποτελεσματα που δινει κ οχι με το κοστος, η τις δοσεις στην αποπληρωμη...φυσικα οπως σχεδον ολοι οσοι τους μπαινει το μικροβιο για μμ ΤΩΡΑ, ετσι κ εσυ εκτιμω οτι ΔΕ θα περιμενεις και θα την κανεις οτι κ αν σου πουμε εμεις...
Αν ειναι να περιμενω να μ πέσουν κ αλλα μετα τι να το κανω,το θεμα ειναι να μ ανεβεί η διαθεση κ η ψυχολογία που άνω καθε φορα που γινονται ποιο λιγα..εχω να διαθέσω καποιο συγκεκριμενο μπάτζετ ικανοποιητικό για μια καλη δουλεια ακομα κ στην Κύπρο αλλα φοβάμαι την αποτυχία..
 
καλα εχεις κανει μεταμοσχευση και δεν μας το λες τοση ωρα?
Χαχαχχα,οχι ρε,
@giannis12242 Φιλε Γιάννη απο τριχόπτωση πως πας; Εάν δεν ειναι νορμαλ κ ειναι επιθετική δηλαδή δεν έχεις ακομη σταθεροποιηθεί καλύτερα να περιμένεις και αλλο καιρό.
εχει ισορροπήσει η τριχόπτωση αλλα εχω καποιες τελογενεις οι οποίες ελπιζω με τη μινοξιτιλη να επανέλθουν !!αν οχι παμε για ποιο πολλα τριχοθυλακια
 
Καλα με 2000€ δε βαζεις πουθενα 2500 μοσχευματα. Μονο στην Ινδια κ την Τουρκια σε κλινικες που δεν εχουν δοκιμαστει. Αν εχεις σκοπο να διαθεσεις εως 3-3500€ max, αναγκαστικα Ελλαδα. Αν μπορεις να μαζεψεις αλλα 2-3000€ μπορεις να πας κ Κυπρο εφοσον μειωνονται οι τιμες σιγα σιγα. Αν θες να πας στο lorenzo για 2500gts θες περιπου 11000€. Αναλογα με το τι ποσο μπορεις κ θελεις να διαθεσεις επελεξε. Παντως θα ηταν πιο συνετο νομιζω να περιμενεις ακομα 1-2 χρονια, να αδειασεις λιγο ακομα, να μαζεψεις κ κανενα φραγκο επιπλεον κ να κανεις επιλογη κλινικης με βαση τα αποτελεσματα που δινει κ οχι με το κοστος, η τις δοσεις στην αποπληρωμη...φυσικα οπως σχεδον ολοι οσοι τους μπαινει το μικροβιο για μμ ΤΩΡΑ, ετσι κ εσυ εκτιμω οτι ΔΕ θα περιμενεις και θα την κανεις οτι κ αν σου πουμε εμεις...
Ρε συ αντι,αν υπαρχει λυση να γεμίσω χωρις να χασω τις υπόλοιπες ισως κ να το κανω..απο κει κ πέρα,ζηταω γνώμες κ σε καποια φαση που θα ειμαι ήρεμος θα προσπαθησω να παρω μια καλη αποφαση για το τι θα κανω..ειναι εξω κ εχω βαλει τοπικ για αυτο κ δ στελνω ακομα φωτο..το βραδάκι ελπιζω να προλαβω να στειλω..
 
Μπλουζα