"Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορια!!

Η φιναστεριδη σου δημιουργησε ανεπιθυμητες ενεργειες.......??

  • Ναι.....ηταν αρκετα εντονες....και αναγκαστηκα να σταματησω την χρηση της.....

    Ψηφοφορίες: 15 25.9%
  • Ναι.....ειναι αρκετα εντονες.....αλλα επιμενω θελοντας να σωσω τα μαλλια μου......

    Ψηφοφορίες: 6 10.3%
  • Ναι.....ηταν ελαφρες....αλλα φοβηθηκα και σταματησα την χρηση της.....

    Ψηφοφορίες: 9 15.5%
  • Ναι.....ειναι ελαφρες....αλλα συνεχιζω γιατι συντηρει τα μαλλια μου.......

    Ψηφοφορίες: 13 22.4%
  • Οχι....δε μου δημουργησε καμμια ανεπιθυμητη παρενεργεια......

    Ψηφοφορίες: 15 25.9%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    58

@ggelos

New Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Γεία σας παίδες,

καιρό είχα να εμφανιστώ!παρακολού8ω το φορουμ απλά λιγότερο προσπαθόντας να μην σκέφτομαι το πρόβλημα μου τόσο πολύ. εγώ παίρνω φινα γύρω στα δύο χρόνια με κάποιες διακόπες κ εναλλάγες στην ποσότητα. Έχω παρατηρήσει κατα καιρούς τα κλασσικά νερουλο σπερμα κ μειωμένη όρεξη κτλπ αλλά τίποτα μόνιμο κ απόλυτα (πιστεύω) ελεγχόμενο ανάλογα με τη δοσολογία. Αυτό που με έχει τρομάξει τις τελευταίες μέρες είναι πως συνέχεια ανακαλύπτω κάποιους σε ξένα φορουμ,οι οποιοι έχουν το ίδιο πρόβλημα με εμένα αλλά ποτέ δεν είχα φανταστεί πως έχει σχέση με τη φίνα(λόγω του οτι δεν γράφεται στα side effectss). Το πρόβλημα αυτό έχει να κάνει με την όραση, εδώ κ 2 χρόνια παρατηρώ διαφορές στο πώς βλέπω κ ιδιαίτερα το βράδυ. φωτοευαισθησία, θολή όραση κάποιες φόρες, αθξημένος χρόνος προσαρμογής σε σκοτεινά μέρος(δλδ το μάτι μου θέλει παραπάνω απο το φυσιολογίκο να συνηθήσει μπαίνοντας σε ένα σκοτεινοτερο,από αυτό που ήμουν μέρος π.χ απο το δρόμο σε ένα μπαρ με χαμηλότερο φωτισμό.δεν λέω οτι είναι απαραίτητα απο την φίνα απλάυπάρχουν κάποιες αναφορές από χρήστες.

κάποιος άλλος?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Agahnim

Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

kapamarou είπε:
προτιμο να μαθω καμια τεχνικη σαμουραι ωστε να καταφερω να το κοψο στα 8 το προσκαρ :tease:

αυτο που με ανυσιχει περισσοτερο ομως ειναι αν τα 625g θα κανουν δουλεια..

παρε μια λεπιδα ξυραφακι απο τα παλια που ξυριζονταν οι παπουδες μας.
οσο ποιο κοφτερο εργαλειο χρησιμοποιεις για τον τεμαχισμο του proscar τοσο λιγοτερο θα θρυματιζετε το χαπι.
σφαξτο μια κατα μηκος και το καθε κομματι ξανα στην μεση,και υστερα ακομα μια φορα στην μεση το καθε κομματι.
μετα απο προπονηση καταφερνα να το κοψω και σε 1 /16
κανει δουλεια και η ποσοτητα που θες
μωρε το προβλημα δεν ειναι οτι δεν μπορω να το κοψο με το μαχερι.. το θεμα ειναι οτι δεν ξερω που να το κοψο ωστε να βγουν οσο το δυνατον ισα τα κομματια
 

loukas

Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

@ggelos είπε:
Γεία σας παίδες,

καιρό είχα να εμφανιστώ!παρακολού8ω το φορουμ απλά λιγότερο προσπαθόντας να μην σκέφτομαι το πρόβλημα μου τόσο πολύ. εγώ παίρνω φινα γύρω στα δύο χρόνια με κάποιες διακόπες κ εναλλάγες στην ποσότητα. Έχω παρατηρήσει κατα καιρούς τα κλασσικά νερουλο σπερμα κ μειωμένη όρεξη κτλπ αλλά τίποτα μόνιμο κ απόλυτα (πιστεύω) ελεγχόμενο ανάλογα με τη δοσολογία. Αυτό που με έχει τρομάξει τις τελευταίες μέρες είναι πως συνέχεια ανακαλύπτω κάποιους σε ξένα φορουμ,οι οποιοι έχουν το ίδιο πρόβλημα με εμένα αλλά ποτέ δεν είχα φανταστεί πως έχει σχέση με τη φίνα(λόγω του οτι δεν γράφεται στα side effectss). Το πρόβλημα αυτό έχει να κάνει με την όραση, εδώ κ 2 χρόνια παρατηρώ διαφορές στο πώς βλέπω κ ιδιαίτερα το βράδυ. φωτοευαισθησία, θολή όραση κάποιες φόρες, αθξημένος χρόνος προσαρμογής σε σκοτεινά μέρος(δλδ το μάτι μου θέλει παραπάνω απο το φυσιολογίκο να συνηθήσει μπαίνοντας σε ένα σκοτεινοτερο,από αυτό που ήμουν μέρος π.χ απο το δρόμο σε ένα μπαρ με χαμηλότερο φωτισμό.δεν λέω οτι είναι απαραίτητα απο την φίνα απλάυπάρχουν κάποιες αναφορές από χρήστες.

κάποιος άλλος?
μην καθεσαι πολλες ωρεσ στο pc και στην τv :grandpa: :grandpa: :grandpa: 7SFGSFG 7SFGSFG 7SFGSFG
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

@ggelos είπε:
Γεία σας παίδες,

καιρό είχα να εμφανιστώ!παρακολού8ω το φορουμ απλά λιγότερο προσπαθόντας να μην σκέφτομαι το πρόβλημα μου τόσο πολύ. εγώ παίρνω φινα γύρω στα δύο χρόνια με κάποιες διακόπες κ εναλλάγες στην ποσότητα. Έχω παρατηρήσει κατα καιρούς τα κλασσικά νερουλο σπερμα κ μειωμένη όρεξη κτλπ αλλά τίποτα μόνιμο κ απόλυτα (πιστεύω) ελεγχόμενο ανάλογα με τη δοσολογία. Αυτό που με έχει τρομάξει τις τελευταίες μέρες είναι πως συνέχεια ανακαλύπτω κάποιους σε ξένα φορουμ,οι οποιοι έχουν το ίδιο πρόβλημα με εμένα αλλά ποτέ δεν είχα φανταστεί πως έχει σχέση με τη φίνα(λόγω του οτι δεν γράφεται στα side effectss). Το πρόβλημα αυτό έχει να κάνει με την όραση, εδώ κ 2 χρόνια παρατηρώ διαφορές στο πώς βλέπω κ ιδιαίτερα το βράδυ. φωτοευαισθησία, θολή όραση κάποιες φόρες, αθξημένος χρόνος προσαρμογής σε σκοτεινά μέρος(δλδ το μάτι μου θέλει παραπάνω απο το φυσιολογίκο να συνηθήσει μπαίνοντας σε ένα σκοτεινοτερο,από αυτό που ήμουν μέρος π.χ απο το δρόμο σε ένα μπαρ με χαμηλότερο φωτισμό.δεν λέω οτι είναι απαραίτητα απο την φίνα απλάυπάρχουν κάποιες αναφορές από χρήστες.

κάποιος άλλος?

ειχα παρατηρησει κι εγω μια φωτοευαισθησια σε καποια φαση.......
 

xDante

Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Skeptikistis
επειδή γνωρίζω οτι παλαιότερα την έχεις κόψει την φίνα λόγω παρενεργειών τουλάχιστον ένα διάστημα και το έχεις αναφέρει και εδώ και αλλού ....
και γνωρίζεις τον εαυτό σου καλύτερα απο άλλους

δλδ εντάξει το δείγμα είναι μικρό...

πως θα μπορούσες δλδ να απαντήσεις σε όλους αυτούς που έχουν παρενέγειες (έστω και τον παραμικρό πονοκέφαλο ) οτί είναι η ιδέα τους.....

να το πούμε στον Panos1982 να το βάλει σαν πρόταση .Νομίζω οτι έχω παρενέργειες (έστω και μικρές) ....

να είμαστε και εκεί μέσα

δλδ εννοείς οτι το 70% απαντάει απο το οτι έχει παρενέργειες οτι είναι η ιδέα του ?

τσάμπα γίνεται το Poll μετά αν μέσα σ αυτούς που έχουν τις παρενέργειες είναι και άλλοι που έχουν τις παρενέργειες μέσα στο κεφάλι τους μόνο...
 

Hairboost

Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

@ggelos είπε:
Γεία σας παίδες,

καιρό είχα να εμφανιστώ!παρακολού8ω το φορουμ απλά λιγότερο προσπαθόντας να μην σκέφτομαι το πρόβλημα μου τόσο πολύ. εγώ παίρνω φινα γύρω στα δύο χρόνια με κάποιες διακόπες κ εναλλάγες στην ποσότητα. Έχω παρατηρήσει κατα καιρούς τα κλασσικά νερουλο σπερμα κ μειωμένη όρεξη κτλπ αλλά τίποτα μόνιμο κ απόλυτα (πιστεύω) ελεγχόμενο ανάλογα με τη δοσολογία. Αυτό που με έχει τρομάξει τις τελευταίες μέρες είναι πως συνέχεια ανακαλύπτω κάποιους σε ξένα φορουμ,οι οποιοι έχουν το ίδιο πρόβλημα με εμένα αλλά ποτέ δεν είχα φανταστεί πως έχει σχέση με τη φίνα(λόγω του οτι δεν γράφεται στα side effectss). Το πρόβλημα αυτό έχει να κάνει με την όραση, εδώ κ 2 χρόνια παρατηρώ διαφορές στο πώς βλέπω κ ιδιαίτερα το βράδυ. φωτοευαισθησία, θολή όραση κάποιες φόρες, αθξημένος χρόνος προσαρμογής σε σκοτεινά μέρος(δλδ το μάτι μου θέλει παραπάνω απο το φυσιολογίκο να συνηθήσει μπαίνοντας σε ένα σκοτεινοτερο,από αυτό που ήμουν μέρος π.χ απο το δρόμο σε ένα μπαρ με χαμηλότερο φωτισμό.δεν λέω οτι είναι απαραίτητα απο την φίνα απλάυπάρχουν κάποιες αναφορές από χρήστες.

κάποιος άλλος?

παιζεις video games ή ασχολεισαι πολυ με υπολογιστες ?
 

xDante

Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

δεν παίζει ρόλο η χρήση υπολογιστή στην φωτοευαισθησία ρε παιδιά έλεος.....
να πάει σε ένα γιατό ο φίλος....
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

ναι ρε παιδιά, δεν έχει σχέση αυτό, κι εγώ από πολύ παλιά έχω ευαισθησία στα μάτια πολύ πριν πάρω pc και γενικά ποτέ δεν έβλεπα πολύ τηλεόραση.
 

xk

Active Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

skeptikistis είπε:
Τον Β τον ξερω καλα, επαιρνε 6-8 μηνες χωρις παρενεργεις, τον εβαλα (βλακεια εκανα) διαβασε τι γραφεται για την φινα, ο τυπος φρικαρε κανονικα δεν υπηρχε αυτο το φρικαρισμα απλα, γιατι ειμαστε φιλοι κ τον εβλεπα :D και αρχισε να ρωταει γνωστους του φαρμακοποιους και γιατρους, τρομαξε, ελεγε οτι εχει λιμπιντο ουτε το ενα τριτο πια (προσεξε, ολα αυτα μετα που τον φοβισα) και κατι γιατροι φιλοι του ειπαν οτι ο προστατης του θα γινει σα φυστικι αραπικο (αυτο το κανω quote τα λογια του γιατρου ;D ) , ο τυπος την εκοψε μαχαιρι γιατι δεν κοιμοταν τα βραδια απο το αγχος (ετων 25, NW4V ειχε τρελο shedding τον καιρο που την επαιρνε, γιατι τον εβλεπα στη δουλεια)

το εκανες σα πειραμα να δεις πως θ αντιδρασει ή κατα βαθος τρομαξες απο την αγνοια του?
 

alexXXX

Active Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

ειμαι 32 και εχω κανει πολλες μαλακιες στην ζωη μου αλλα το να παρω αυτο το φαρμακο μπορει να ειναι και η χειροτερη.το εχω σταματησει 19 μερες και ακομα το σπερμα ειναι αραιο και το τελειωμα μειωμενο αλλο πραγμα εντελως .ελπιζω να μην συνεχισει για πολυ ακομα γιατι θα μου γυρισει το μυαλο αν εχω παθει τιποτα μονιμο.αν συνεχιζα παντως λιγο ακομα το εργαλειο θα το ειχα μονο για κατουριμα.δεν θελω να επειρεασω καποιον που το περνει χωρις προβλημα αλλα εμενα με μαμησε.
 
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

XxxxX είπε:
ειμαι 32 και εχω κανει πολλες μακακιες στην ζωη μου αλλα το να παρω αυτο το φαρμακο μπορει να ειναι και η χειροτερη.το εχω σταματησει 19 μερες και ακομα το σπερμα ειναι αραιο και το τελειωμα μειωμενο αλλο πραγμα εντελως .ελπιζω να μην συνεχισει για πολυ ακομα γιατι θα μου γυρισει το μυαλο αν εχω παθει τιποτα μονιμο.αν συνεχιζα παντως λιγο ακομα το εργαλειο θα το ειχα μονο για κατουριμα.δεν θελω να επειρεασω καποιον που το περνει χωρις προβλημα αλλα εμενα με μαμησε.

επειδη εχεις αραιωμενο σπερμα σε μαμησε? η πιο απλη παρενεργεια ειναι και εγω την ειχα οπως και οι περισοτεροι χρηστες της φινας ασε που η κοπελα μου το προτημουσε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Fenimore είπε:
[quote author=Hairboost link=topic=2808.msg50101#msg50101 date=1301149980]
[quote author=dimitris1991 link=topic=2808.msg50095#msg50095 date=1301125648]
ασε που η κοπελα μου το προτημουσε
:-\
[/quote]

@hairboost αμέσως εσύ! :p
[/quote]

χα0χα0χα0χα0χα0.........οταν λες το προτιμουσε??? ειχε πιο ωραια γευση ας πουμε?? :p
 

mindtrapper

Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Δε λέκιαζε τόσο πολύ μάλλον :) Ή έφευγε πιο γρήγορα στο ντους.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

επειδη εχεις αραιωμενο σπερμα σε μαμησε? η πιο απλη παρενεργεια ειναι και εγω την ειχα οπως και οι περισοτεροι χρηστες της φινας ασε που η κοπελα μου το προτημουσε
8) 8) 8)
Amerikana Omorfi - Tasos Bougas
:-\ :-\ :-\
 
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

:D

τωρα πως να το πεις αυτο.........

οταν κανεις oral sex και τελιωνεις υπαρχει μια διαφορα, θυμαμε οτι πριν αρχησω φινα , δηλαδη πριν αραιωσει το σπερμα προτημουσε να εξπερματωνω καπου αλλου αν δεν βαριεμε αλλα με το αραιωμενο δν ειχε τοσο μεγαλο προβλημα.
ισως επειδη το πιο πιχτο ειναι και πιο αδιαστικο.. δεν ξερω τι να πω

να την φωναξω να μας πει? (kidding)
 

crossfire

Well-Known Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Αυτη η ψηφοφορια θα επρεπε να γινει,αν ειναι δυνατον,σε ατομα που παιρνουν φινα και δεν ειναι αναγνωστες αυτου του forum
100% μηδεν παρενεργειες
 

Hairboost

Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

δεκτη η γνωμη σου αλλα μην εισαι και απολυτος
 

xDante

Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

και που θα τους βρίσκαμε ?

η άγνοια μιας παρενέργειας δεν σημαίνει μη υπαρξή της και το αντίθετο....
 
Μπλουζα