Τοπ 3 θεραπείες

ANTONIS

New Member
καλησπερα παιδια..θελω καποιος να μου απαντησει σας παρακαλω πολυ σε κατι ερωτησεις..1) ειμαι σε νοργουντ προχωρημενου ΙΙ και ξεκινησα να βαζω μονο μινοξιδιλη εδω και ενα μηνα ομως δεν ειδα τπτ ακομα να συνεχισω? θα εχει αποτελεσματα καλα σε αυτο το νοργουντ? και κατι ακομα στα παραπισω μαλλια βλεπω πολυ μεγαλη αραιωση οταν καποιος ριχνει μινοξιδιλη στα καλα μαλλια του μηπως εκεινα καταστρεφονται σταδιακα? ειναι καλυτερα να ριχνω μονο μπροστα μπροστα? σασ παρακαλω θα ηθελα να μου απαντουσατε σας ευχαριστω..!ειμαι 30 χρονων
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis106

New Member
Βιάζεσαι, ειναι πολυ νωρίς. Αν ειναι να δεις, θα δεις στο τριμηνο. Και οχι τα καλα μαλλιά δεν επηρεαζονται αρνητικα απο τη μινοξ.
 

Conan

Member
mpekos είπε:
καλησπερα παιδια..θελω καποιος να μου απαντησει σας παρακαλω πολυ σε κατι ερωτησεις..1) ειμαι σε νοργουντ προχωρημενου ΙΙ και ξεκινησα να βαζω μονο μινοξιδιλη εδω και ενα μηνα ομως δεν ειδα τπτ ακομα να συνεχισω? θα εχει αποτελεσματα καλα σε αυτο το νοργουντ? και κατι ακομα στα παραπισω μαλλια βλεπω πολυ μεγαλη αραιωση οταν καποιος ριχνει μινοξιδιλη στα καλα μαλλια του μηπως εκεινα καταστρεφονται σταδιακα? ειναι καλυτερα να ριχνω μονο μπροστα μπροστα? σασ παρακαλω θα ηθελα να μου απαντουσατε σας ευχαριστω..!ειμαι 30 χρονων

πόσο καιρό τη βάζεις; βασικά ρίχνε μόνο εκεί που έχεις το πρόβλημα. πριν τη μινόξ δεν είχες θέμα πίσω; μήπως δημιουργήθηκε με την πάροδο του χρόνου και το είδες τώρα; αν έχεις και πίσω θέμα, ρίχνε και πίσω ! δεν νομίζω να χειροτερέυει τις υγιείς τρίχες. Για πιθανά αποτελέσματα περίμενε να περάσει και ο τρίτος μήνας τουλάχιστον.
 

nikolas24

New Member
καλησπερα παιδια...καταρχας συγχαρητηρια για το site...το προβλημα μου ειναι το εξης...ειμαι 24 χρονων και παρουσιαζω αραιωση στην κορυφη του κεφαλιου...ειχα τρελη τριχοπτωση και αρχισα αγωγες...την πρωτη φορα χρησιμοποιησα το regain με συνδιασμο propecia και την εκανα για 3 μηνες αλλα αποτελεσμα μηδεν...μετα ειδα μια διαφημιση με το capilarine και το πηρα για να δω αποτελεσματα...ειδα κατι ψηλα αλλα ως εκει....σας παρακαλω θα μπορουσατε να μου προτεινεται καποια θεραπεια γιατι γενικα δεν ξερω απο αγωγες και μου φενονται λιγο ακαταλαβιστικα :s...εκ των προτερων σας ευχαριστω πολυ παιδια
 

weznem

Well-Known Member
δεν ειδες τιπτοα απο την φινα και την μινοξιδηλ και ειδες απο το ΚΑΠΙΛΑΡΙΝ???
ελα Χριστε και Παναγια,ολα τα περιμενουμε πλεον..
φιλε μου το καπιλαριν ειναι φιδελαιο........
και η φινα με την μινοξιδηλ απο τα καλυτερα πρταγματα για την καραφλα.. μηπως μας κανεις πλάκα?
 

nikolas24

New Member
ρε ψηλε βλεπεις να κανω πλακα...δεν ηρθα εδω για να παιξω αλλα για να παρω καποιες απαντησεις...δεν γνωριζω πολλα απο φαρμακα και για αυτο ρωτησα..αμα ηξερα δεν θα ρωταγα προφανως..αναφερθηκα στο θεμα οι 3 τοπ θεραπειες που ανεπτυξε το παιδι και ειπα και εγω το προβλημα μου αλλα δεν καταλαβαινω και πολλα...αν καποιος ειχε την ευγενια να μου εξηγησει τι θα μπορουσα να χρησιμοποιησω θα το εκτιμουσα...
 

weznem

Well-Known Member
οταν λες οτι ειδες <αποτελεσματα> απο το καπιλαριν ειναι φυσικο να σκεφτω την περιπτωση πλακας..
δεν εινα τοσο απλοϊκο το θεμα οσο νομιζεις να βαλεις δυο πραγματα και τελος.. υπαρχουν παραπολλα προϊοντα που θα μπορουσες να βαλεις..επισης αν δεν δω μια φωτο να αντιληφθω το μεγεθος του προβληματος δεν μπορω να σου πω και κατι με ασφαλεια.. διαβασε εδω τι απανταω στο παιδι να ενημερωθεις σφαιρικα για καποια πραγματα σημαντικα.. http://www.hairlossgr.com/forum/thread-6098.html
διαβασε αυτα για το ζιρτεκ μπλοκερ τοπικο...
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-3957.html
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4356.html
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5142.html
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4396.html
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5094.html
χαπι μπλοκερ δυτ πολλα υποσχομενο διαβασε εδω: http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5076.html
προσταγλανδινες για επανεκφυση μαλλιων διαβασε εδω να παρεις μια ιδεα.. http://www.hairlossgr.com/forum/thread-429.html
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-6038.html βλεπεις οτι δεν ειναι απλο το θεμα,πρεπει να ριξεις διαβασμα για να γινει σωστη δουλεια.. καλη αρχη.. :)
 

baldy

Member
τι εννοεις? οχι δεν υπαρχει οποιοσδηποτε αν μπορουσες να βγαλεις μαλλι με οποιοδηποτε τροπο τοτε θα ειμασταν ολλοι ευτυχισμενοι εδω μεσα
 

gianniskritikos2

Active Member
αποτελεσμα δεν ειδες με το καπιλαρινε απλα εκανες χρηση μινοχιδιλης και προπεσια τα οποια θα σου δινανε καλο αποτελεσμα μετα το 3μηνο τα εκοψες και μολις ξεκινισες το καπιλαρινε ειδες τα αποτελεσματα που θα ηταν ακομα καλυτερα αν δεν τα εκοβες δεν γινεται αλλιος
 

darius

Member
φιλε μ ακη αν μπορουσες ν μ διαφωτισεις λιγο γ μια σθγλεκριμενη θεραπεια ειμαι αχαριος διαβασα αρκετα απο δω μεσα δεν ξερω περι τ προκιτο ολα αυτα τ φαρμακα απο τ ειδα εισαι ψαγμενος σε διαφορα αν μπορουσες ν μ βοηθησεις θ ατ εκτιμουσα θα ανεβασω κ φωτο αν δω ανταποκρισι απο καποιον π θελει ν μ βοηθισει ευχαριστω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pantel10

New Member
Καλησπερα,
Σχετικα καινουργιος, αλλα το παρακολουθω συστηματικα το μπλογκ.
Θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η γνωμη σας για το Palmogen.
Για να πω συνοπτικα το ιστορικο μου για κανα 2,5 χρονια εκανα μινοξιδιλη ενα 6 μηνο 2 φορες την μερα ενα 6μηνο 1 και εναλλαξ.

Στην αρχη πηγαινα σουπερ..Τα κρατουσα αυτα που ειχα και μην πω και εβγαζα κιολας..
Γενικα το προβλημα μου δεν ειναι ορατο ευκολα αλλα εχω θεμα εννοειται..

Με το σκεπτικο αυτο ειχα παει σε δερματολογο.
Μετα την μινοξιδιλη (για 2,5 χρονια) πριν 3 μηνες μου το αλλαξε ο δερματολογος και μου συνδυασε την μινοξιδιλη (κλασικο διαλυμα με προπ γλυκολ.) με χαπια κυστεινης και zinc..

Και τωρα τους 2,3 τελευταιους μηνες επειδη επιβαρυνομουνα με 2-3 χαπια την μερα μου εδωσα ενα διαλυμα νεο μονο χωρις χαπια πλεον. Το Διαλυμα ειναι των 100ml οπου τα 60 ειναι το Palmogen και το υπολοιπο το κλασικο μιγμα την μινοξιδιλης. Τα αναμιγνυει ο φαρμακοποιος. Μου ειπε αυτα που επερνες σε χαπια τωρα τα εχουμε με το Palmogen που βαζω και οτι ειναι καλυτερα επειδη ειναι τοπικα εφαρμοσιμα τωρα.
Επισης το Palmogen λεει στις οδηγιες οτι δρα σαν antiblocker ισχιει? αν καποιος εχει εμπειρια με το προιον?

Να πω την αληθεια δεν βλεπω τπτ μην πω και χειροτερα παω..Ειδικα στο λουσιμο χανω πολλα..

Σαμπουαν χρησιμοποιω μονο φαρμακευτικα οπως της FROIKA με τσουκνιδα ενα και ενα αλλο παλι της FROIKA και καλα anti hair loss.

Ο δερματολογος για φινα που των ρωτησα μου ειπε για τις παρενεργειες και μου ειπε ειναι στο χερι σου αν θελεις και να πω δεν την τολμω ακομα..


παρακαλω την γνωμη σας για την θεραπεια και τα σαμπουαν.
 

osio

New Member
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ,ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΠΛΕΥΡΑΣ,ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΛΑΔΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΑΨΕ ΣΒΗΣΕ,ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΙΝΤΑ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΤΗΝ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΚΑΙ EΠΑΝΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΤΡΙΧΕΣ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΙΝΤΑ ΠΟΥ ΤΟ ΥΠΟΣΧΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΦΑ.ΑΠΛΑ ΠΕΡΝΩ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΓΤ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ,(ΚΑΘΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΝΑ ΧΡΙΣΗΜΟΠΟΙΗΣΩ ΡΕΓΚΕΝ) ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΝ ΕΙΔΑΝ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΓΑΜΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΟΥΤΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΣΧΟΛΙΟ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΞΕΝΑ ΚΑΙ ΙΔΙΟΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΒLOGS AKOMA KAI YΟUTUBE.ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΡΟΙΟΝ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΤ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.ΔΕΝ ΨΑΧΤΗΚΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ (ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ) ΑΠΛΑ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΗΚΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΠΟΛΛΩΝ(ΙΣΩΣ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΩΝ) ΧΡΗΣΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΠΡΟΙΟΝΤΟΣ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑ ΕΙΠΩΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ Γ...ΝΗ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ.Α ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΙΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΟΦΕΛΟΣ.ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΕΔΩ arganlifeproducts .ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ??
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Φίλε osio, σε παρακαλώ γράφε με πεζά, κεφαλαία μόνο όταν θέλεις να τονίσεις μια λέξη - πρόταση.
 

tommyg

New Member
Γεια σας , αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οταν χρησιμοποιω την μινο ποσες ωρες πρεπει να περασουν για να λουστω? δηλαδη ποση ωρα χρειαζεται το κεφαλι να αποροφησει και δεν υπαρχει προβλημα ?
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
tommyg είπε:
Γεια σας , αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οταν χρησιμοποιω την μινο ποσες ωρες πρεπει να περασουν για να λουστω? δηλαδη ποση ωρα χρειαζεται το κεφαλι να αποροφησει και δεν υπαρχει προβλημα ?

4 ώρες πάνω στο κεφάλι πριν το λούσιμο, ρίξε μια ματιά εδώ:
minoxidil topical application
 

Adrikos

New Member
Καλησπέρα σας!!η δερματολόγος μου,μου συνέστησε Regaine 2% και αναρωτιέμαι μήπως θα ήτανε καλύτερα να αρχίσω το Regaine 5%...τι πιστεύεται ότι πρέπει να κάνω?
 

weznem

Well-Known Member
Adrikos είπε:
Καλησπέρα σας!!η δερματολόγος μου,μου συνέστησε Regaine 2% και αναρωτιέμαι μήπως θα ήτανε καλύτερα να αρχίσω το Regaine 5%...τι πιστεύεται ότι πρέπει να κάνω?

ξεκιαν με το 2, να δεις πως το δεχεται ο οργανισμος σου, τι τυχον παρενεργειες θα κανεις και το βλεπεις τον αλλο μηνα μολις σου τελειωσει το μουκαλι φιλος :)
τσεκαρε τις παρενεργειες που εχει, απλα για να ξερεις τι περιμενεις απο αυτο ειτε καλο ειτε κακο.. :)
 

apolyman

New Member
καλημερα, πρωτη μερα εγγραφης στο φορουμ , θα ζητησω τηνκατανοηση σας γιατι χαθηκα.
Να καταθεσω και εγω την δικη μου εμπειρια σε σχεση με την τριχοπτωση. Ειμαι 45 χρονων και απο τα 40 περιπου καταλαβα οτι εχω προβλημα τριχοπτωσης στους κροταφους και μετα στο λεγομενο πιατακι στην κορυφη.. Στην αρχη οπως ειναι φυσικο με επιασε ενας πανικος , ξεκινησα να βαζω προιοντα κοσμετολογιας , χωρις κανενα ουσιαστικο αποτελεσμα.... Η περιπλανηση μου στο ιντερνετ με εριξε στυο αυτο φορουμ και χρησιμοποιησα καποιες πολυ καλκες και χρησιμες συνβουλες που διαβασα εδω μεσα...
Ξεκινησα με την χρηση μινοξιδιλης 5% πρωι και βραδι πριν απο 3 χρονια... Ειδα αποτελεσματα απο την χρηση της μετα την παροδο 6 μηνων , τριχοφυεια μεν με λεπτες ομως τριχες που δεν ειχαν ουσιαστικο αποτελεσμα.. Για να αντιμετωπισω την αυξημενη τιμη των εν λογω σκευασματων επικοινωνισα με φιλο φαρμακοποιο ο οποιος μου φερνει την δραστικη ουσια σε κουτακι των 10 γραμμαριων δραστικηςειναι σκευασματα που χορηγουνται αποκλειστικα σε φαρμακοπιους για παρασκευη σκευασματων (14 ευρο το παιρνω) Χρησιμοποιησα καλυντικο οινοπλευμα 93% προπυνελογλυκολη απο το φαρμακιο και ελαχιστο απεσταγμενο νερο... Συγκεκριμενα βαζω 125 καλυντικο οινοπνευμα σε γυαλινο δοχειο (ενα μπιμπερο χρησιμιοποιο) το ζεσταινω μεχρι βρασμο με γκαζακι και ριχνω σιγα σιγα τη μιξοξιδιλη ανακατευοντα με την ακρη απο πλαστικο κουταλι μιας χρησης... στη συνεχεια βαζω 40 μλ προπυνελογλυκολη συνεχιζοντας την αναδευση (το εχω κατεβαση απο τι φωτια ) οινοπνευμα +μινοξυδιλη +προπυνελογλυκολη ειναι τωρα συνολικα 170-175 μλ...συνεχιζω με ριψη απεσταγμενου νερου μεχρι τα 200 ml ... Προσοχη οποιος θελει να το φτιαξει να το κανει με την σωστη σειρα... Ετσι εχω 200 μλ μινοξιδιλης με 20 ευρο κοστος.

Αφου ελυσα οικονομικα το ζητημα παντα με ψαξιμο αλλα και συνβουλες απο το φορουμ ... ξεκινησα να παιρνω φιναδρεστινη , μεσω εμπορικου σκευασματος για τον προστατη το οποιο εκοβα σε 6 κοματια με πολυ δυσκολια και μεγαλη φυρα, διοτι πρεπει να εισαι χειρουργος για να το καταφερεις.... αυτο ξεκινησε το καλοκαιρι του 2013... Κατα τον πρωτο καιρο και κυριως μετα απο 1 μηνα ειχα εντονη τριχοπτωση ...τον δευτερο μηνα η τριχοπτωση υποχωρησε και μετα τον τριτο μηνα και μετα πραγματικα στο μασαζ που εκανα με την μινοξιδιλη εβρισξκα δεν εβρισκα μια τριχα να εχει φυγει... Επισεις η τριχοφυεια εγινε ενφανως πιο δυνατη, η τριχα πιο υγειης.... Ειχα ομως και καποιες παρενερφιες απο την φινα... βαρια ματια, αραιωμενο σπερμα, προβληματιστικα το τι μπορει να συνβει σε μακροχρονια δραση, ετσι αποφασισα να φτιαξω λοσιον... Με τι βοηθεια του φιλου φαρμακοποιου πειραμε σκευασμα φιναδρεστινης σε 1 γραμμαριο... με την βοηθεια ειδικης ζυγαριας σπασαμε το σε 5 δοσεις των 200 mg... me thnidia analogia dhladh 125 grammaria alkoolh se brasmo meta 200 μγρ φιναδρεστινη, 40 γραμμαρια προπυνελογλυκολη και συμπηρωμα απεσταγμενο νερο μεχρι τα διακοσια μλ , φτιαξαμε λοσιον με περιεκτηκοτητα 0,1%... Ειναι ο δευτερος μηνας που την βαζω καθε μεσημερι με καλα αποτελεσματα και με πολυ μικροτερες παρενεργεις (βλεπω παλι καποια αραιωση σπερματος -αλλα απειρα λιγοτερη)...
 

Schrei-boom

New Member
Καλησπερα. Αυτες οι 3 θεραπειες για τι ηλικιες συνιστωνται? Ειμαι 18 ,υπαρχει καποια που ειναι προτιμοτερη για την ηλικια μου? Υπαρχει πιθανοτητα καποια απο αυτες να εχεις sides, λογω ηλικιας??
 
Μπλουζα