Ντροπη ντροπη ντροπη

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

hairlosscursed

Well-Known Member
Εν τελη φιλοι του φορουμ,θα ηθελα να εκφρασω την αγανακτηση μου σχετικα με την υποθεση ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ.Μου ειναι παρα πολυ δυσκολο να χωνεψω πως εχουμε 2010 και ασχολουμαστε ΑΚΟΜΑ με strip , fue , propecia, minoxidil ,fungoral κλπ...Απιστευτο....πως με αυτα ασχολουμουνα 12 χρονια πριν με την ελπιδα πως 10 χρονια μετα το πολυ ολα αυτα θα ειναι περελθον και οτι θα υπαρχει οριστικη λυση και αν οχι οριστικη σιγουρα κατι καλυτερο...και τελικα ακομα fina κλπ...πολυ παρακμη και για ολους μας και πρωτο εμενα που συντηρω αυτην την βρωμικη βιομηχανια που πουλανε ελπιδα για να σου δωσουν καποια βελτιωση και μονο,χωρις να γνωριζουμε και μακροπροθεσμες παρενεργειες φαρμακων διαλυματων κλπ..περα απ τα ευρω που εχουμε δωσει για χειρουργεια φαρμακα και χαμενα χρονια απ την ζωη μας εχω να πω το εξης και κλεινω οριστικα...ΑΛΗΤΕΣ ΑΛΗΤΕΣ ΑΛΗΤΕΣ ΝΑ ΦΑΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΔΩΣΕΙ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ....ξυπνηστε...λυση υπαρχει εδω και χρονια αλλα δεν την δινουν.οπως και για αλλες πιο σοβαρες ασθενειες...ζητω οι φαρμακοβιομηχανιες...ζητω η merc !!!!σας ευχαριστω...παω να παρω σαν καλο παιδι την φινα μου να λουστω με fungo να ψεκαστω με minox και να ξυπνησω μια καινουργια μερα...δεν μπορει,συντομα κατι καλο θα βγαλουν....οι φιλοι μας
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ντροπη ντροπη ντροπη

Hairlosscursed είπε:
Εν τελη φιλοι του φορουμ,θα ηθελα να εκφρασω την αγανακτηση μου σχετικα με την υποθεση ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ.Μου ειναι παρα πολυ δυσκολο να χωνεψω πως εχουμε 2010 και ασχολουμαστε ΑΚΟΜΑ με strip , fue , propecia, minoxidil ,fungoral κλπ...Απιστευτο....πως με αυτα ασχολουμουνα 12 χρονια πριν με την ελπιδα πως 10 χρονια μετα το πολυ ολα αυτα θα ειναι περελθον και οτι θα υπαρχει οριστικη λυση και αν οχι οριστικη σιγουρα κατι καλυτερο...και τελικα ακομα fina κλπ...πολυ παρακμη και για ολους μας και πρωτο εμενα που συντηρω αυτην την βρωμικη βιομηχανια που πουλανε ελπιδα για να σου δωσουν καποια βελτιωση και μονο,χωρις να γνωριζουμε και μακροπροθεσμες παρενεργειες φαρμακων διαλυματων κλπ..περα απ τα ευρω που εχουμε δωσει για χειρουργεια φαρμακα και χαμενα χρονια απ την ζωη μας εχω να πω το εξης και κλεινω οριστικα...ΑΛΗΤΕΣ ΑΛΗΤΕΣ ΑΛΗΤΕΣ ΝΑ ΦΑΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΔΩΣΕΙ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ....ξυπνηστε...λυση υπαρχει εδω και χρονια αλλα δεν την δινουν.οπως και για αλλες πιο σοβαρες ασθενειες...ζητω οι φαρμακοβιομηχανιες...ζητω η merc !!!!σας ευχαριστω...παω να παρω σαν καλο παιδι την φινα μου να λουστω με fungo να ψεκαστω με minox και να ξυπνησω μια καινουργια μερα...δεν μπορει,συντομα κατι καλο θα βγαλουν....οι φιλοι μας
φιλε το εχω ξαναπει,δεν εχουν σκοπο να βγαλουν κατι οριστικο,προσωπικα πιστευω μως οι ερευνες γινονται μονο για να πουν οτι βρηκανε την λυση,μετα να παρουν τα φακελακια απο της εταιρειες που θα κλεισουν αν βγει η λυση και τελικα να μην βγει τιποτα :-Xδεν περειμενω τιποτα απο αυτους,παω και εγω σαν καλο παιδι να ψεκασω το κεφαλι μου 8)
 

3746741

Member
Απ: Ντροπη ντροπη ντροπη

Ρε παιδια το εχω σκεφτει κ εγω αυτο κ με στενοχωρει ιδιαιτερα ομως αν σκεφτει κανεις οτι κ με strip τα σκας 2 με 3 φορες στο γιατρο μιας κ παραπανω λιγο δυσκολο να κανει καποιος δεν θα ηταν λογικο να βγαλουν προς τα εξω αν ειχαν βρει την λυση κ να την κοστολογουσαν σαν 3 strip π.χ.?Τι να πω ρε παιδια δεν ξερω!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Ντροπη ντροπη ντροπη

ειναι πολυπλοκο το θεμα...το να μην εχουν βρει τη λυση ειναι παντως υποπτο.....εδω πανε να κλωνοποιησουν ολοκληρο ανθρωπο....τεςπα...μακαρι στα επομενα 10 χρονια να γινει κατι για να μην φτασω και εγω να μιλαω σαν τον φιλο που ανοιξε το θεμα..... ;)
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Ντροπη ντροπη ντροπη

η θεραπεία σίγουρα έχει βγεί απλά μπορεί να θέλει ακόμη χρόνο να οριστικοποιηθεί. Έγκειται στην τροποποίηση του DNA στον άντρα ώστε να εξαλείψει το χαρακτηριστικό της γενετικής προδιάθεσης για ανδρογενή αλωπεκία. Το αν αυτό πρέπει να εφαρμοστεί στα πρώτα χρόνια ζωής του άνδρα ή σε οποιαδήποτε στιγμή, ή αν θα την δούμε εμείς ποτέ (βλέπε συμφέρονται άλλων θεραπειών), είναι άγνωστο ακόμη.
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Ντροπη ντροπη ντροπη

Hairlosscursed είπε:
Εν τελη φιλοι του φορουμ,θα ηθελα να εκφρασω την αγανακτηση μου σχετικα με την υποθεση ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ.Μου ειναι παρα πολυ δυσκολο να χωνεψω πως εχουμε 2010 και ασχολουμαστε ΑΚΟΜΑ με strip , fue , propecia, minoxidil ,fungoral κλπ...Απιστευτο....πως με αυτα ασχολουμουνα 12 χρονια πριν με την ελπιδα πως 10 χρονια μετα το πολυ ολα αυτα θα ειναι περελθον και οτι θα υπαρχει οριστικη λυση και αν οχι οριστικη σιγουρα κατι καλυτερο...και τελικα ακομα fina κλπ...πολυ παρακμη και για ολους μας και πρωτο εμενα που συντηρω αυτην την βρωμικη βιομηχανια που πουλανε ελπιδα για να σου δωσουν καποια βελτιωση και μονο,χωρις να γνωριζουμε και μακροπροθεσμες παρενεργειες φαρμακων διαλυματων κλπ..περα απ τα ευρω που εχουμε δωσει για χειρουργεια φαρμακα και χαμενα χρονια απ την ζωη μας εχω να πω το εξης και κλεινω οριστικα...ΑΛΗΤΕΣ ΑΛΗΤΕΣ ΑΛΗΤΕΣ ΝΑ ΦΑΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΔΩΣΕΙ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ....ξυπνηστε...λυση υπαρχει εδω και χρονια αλλα δεν την δινουν.οπως και για αλλες πιο σοβαρες ασθενειες...ζητω οι φαρμακοβιομηχανιες...ζητω η merc !!!!σας ευχαριστω...παω να παρω σαν καλο παιδι την φινα μου να λουστω με fungo να ψεκαστω με minox και να ξυπνησω μια καινουργια μερα...δεν μπορει,συντομα κατι καλο θα βγαλουν....οι φιλοι μας

Μα γιατί τα λες όλα αυτά φίλε Hairlosscursed ... οι φαρμακευτικές για εμάς τα κάνουν όλα...

Απλά τους αρέσει να παίζουν με τουβλάκια ...

stoibes_euro-thumb-large.jpg
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Ντροπη ντροπη ντροπη

Hairlosscursed είπε:
Εν τελη φιλοι του φορουμ,θα ηθελα να εκφρασω την αγανακτηση μου σχετικα με την υποθεση ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ.Μου ειναι παρα πολυ δυσκολο να χωνεψω πως εχουμε 2010 και ασχολουμαστε ΑΚΟΜΑ με strip , fue , propecia, minoxidil ,fungoral κλπ...Απιστευτο....πως με αυτα ασχολουμουνα 12 χρονια πριν με την ελπιδα πως 10 χρονια μετα το πολυ ολα αυτα θα ειναι περελθον και οτι θα υπαρχει οριστικη λυση και αν οχι οριστικη σιγουρα κατι καλυτερο...και τελικα ακομα fina κλπ...πολυ παρακμη και για ολους μας και πρωτο εμενα που συντηρω αυτην την βρωμικη βιομηχανια που πουλανε ελπιδα για να σου δωσουν καποια βελτιωση και μονο,χωρις να γνωριζουμε και μακροπροθεσμες παρενεργειες φαρμακων διαλυματων κλπ..περα απ τα ευρω που εχουμε δωσει για χειρουργεια φαρμακα και χαμενα χρονια απ την ζωη μας εχω να πω το εξης και κλεινω οριστικα...ΑΛΗΤΕΣ ΑΛΗΤΕΣ ΑΛΗΤΕΣ ΝΑ ΦΑΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΔΩΣΕΙ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ....ξυπνηστε...λυση υπαρχει εδω και χρονια αλλα δεν την δινουν.οπως και για αλλες πιο σοβαρες ασθενειες...ζητω οι φαρμακοβιομηχανιες...ζητω η merc !!!!σας ευχαριστω...παω να παρω σαν καλο παιδι την φινα μου να λουστω με fungo να ψεκαστω με minox και να ξυπνησω μια καινουργια μερα...δεν μπορει,συντομα κατι καλο θα βγαλουν....οι φιλοι μας

Δυστυχώς αυτη ειναι η αληθεια :-[
 

NGL

Member
Απ: Ντροπη ντροπη ντροπη

φιλε..hairlosscursed μεσ το μυαλο μου ησουνα ρε... ;D
ερωτηση προς ολα τα μελη του φορουμ:τι λετε φιλοι μου αν αυριο εγω ο μικρος -ερευνητης - φτωχος πλην τιμιος γιατρουδακος σας πω οτι μετα απο πολυετεις κι επιπονες ερευνες ανακαλυψα το ΦΑΡΜΑΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ και το αποδειξω κιολας,υπαρχει περιπτωση να επιβιωσω???
 

Dimitris173475

New Member
Απ: Ντροπη ντροπη ντροπη

Ρε παιδιά οκ, κακές οι φαρμακοβιομηχανίες δε λέω, αλλά μήπως υπερβάλλουμε λίγο; Το να βρεθεί θεραπεία (καταχρηστικός ο όρος θεραπεία γιατί δεν είναι καν ασθένεια) για τη φαλάκρα δεν είναι και το πιο απλό πράγμα. Πολλές ασθένειες ή "ασθένειες" τις παλεύει η ιατρική χρόνια χωρίς να έχει βρει θεραπεία. Για τις ασθένειες που βασίζονται σε εξωγενής παράγοντες τα έχει καταφέρει γενικώς καλά (π.χ. ιοί και μικρόβια), για τις ασθένειες όμως που οφείλονται στο ίδιο μας το σώμα (π.χ. αυτοάνοσα, καρκίνοι κλπ) το να βρεθεί θεραπεία είναι πολύ πιο δύσκολο.
 

dontwannabald

New Member
Απ: Ντροπη ντροπη ντροπη

Παίδες, όταν δείτε τον Μπερλουσκόνι Norwood 1, τότε σίγουρα θα έχει βρεθεί το φάρμακο 8)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Ντροπη ντροπη ντροπη

Ωραια μπιζνα ομως η τριχοπτωση μαγκες..αν ειχα λιγο μυαλο μπορει να ανοιγα καμια κλινικη η κατι τετοιο παρομοιο τυπου προιοντων φουλ στην παπατζα μπας και εβγαινε και κανενα φραγκο,αφου ασχολουμε επι τοσα χρονια τις μισες ωρες της ημερας με το γαμωκεφαλι μου...εεεε τουλαχιστον ας εβγαινε και κατι εκτος απ το να χανω τον χρονο μου και τα λεφτα που δεν εχω...δηλαδη...ΤΡΙΧΕΣ...επι χρονια με θυμαμαι να ξυπναω και πριν ακομα ριξω νερο στα μουτρα να ψαχνω αν εχασα καμια τριχα απο το περασμενο βραδυ...μετα καφε για να ανοιξει το ματι παρεα παλι με τσιγαρο και τριχοπτωση...μετα την απαραιτητη προετοιμασια του κεφαλιου για την δουλεια...στη δουλεια παλι το μυαλο εκει μετα την δουλεια παλι εκει και γενικα φαυλος κυκλος μια τρυπα στο νερο κλπ...και φυσικα τα τελευταια χρονια ΑΠΕΙΡΕΣ ωρες ατελειωτου ψαξιματος και απο την μυγα ξυγκι στον ιντερνετ με απειρες παραφιλολογιες οπου παντα καταληγουν σε fina minox fungo strip hasson armani χασαπηδες αποτελεσματα,μερικα καλα μερικα χαλια μερικα μετρια μερικα τραγικα.κλινικες εξωτερικου εσωτερικου ολες στο ιδιο καζανι βραζουν με λιγο καλυτερες πιθανοτητες εξω αν σε αγαπαει η τυχη σου...κατα τα αλλα εγω εχω να πω οτι μετα απο τοσες προσπαθειες θεραπειων και ht s εχω παρει το BIG 3 ΤΟ ΜΑΚΡΥΤΕΡΟ
 

dontwannabald

New Member
Απ: Ντροπη ντροπη ντροπη

Hairlosscursed είπε:
Ωραια μπιζνα ομως η τριχοπτωση μαγκες..αν ειχα λιγο μυαλο μπορει να ανοιγα καμια κλινικη η κατι τετοιο παρομοιο τυπου προιοντων φουλ στην παπατζα μπας και εβγαινε και κανενα φραγκο,αφου ασχολουμε επι τοσα χρονια τις μισες ωρες της ημερας με το γαμωκεφαλι μου...εεεε τουλαχιστον ας εβγαινε και κατι εκτος απ το να χανω τον χρονο μου και τα λεφτα που δεν εχω...δηλαδη...ΤΡΙΧΕΣ...επι χρονια με θυμαμαι να ξυπναω και πριν ακομα ριξω νερο στα μουτρα να ψαχνω αν εχασα καμια τριχα απο το περασμενο βραδυ...μετα καφε για να ανοιξει το ματι παρεα παλι με τσιγαρο και τριχοπτωση...μετα την απαραιτητη προετοιμασια του κεφαλιου για την δουλεια...στη δουλεια παλι το μυαλο εκει μετα την δουλεια παλι εκει και γενικα φαυλος κυκλος μια τρυπα στο νερο κλπ...και φυσικα τα τελευταια χρονια ΑΠΕΙΡΕΣ ωρες ατελειωτου ψαξιματος και απο την μυγα ξυγκι στον ιντερνετ με απειρες παραφιλολογιες οπου παντα καταληγουν σε fina minox fungo strip hasson armani χασαπηδες αποτελεσματα,μερικα καλα μερικα χαλια μερικα μετρια μερικα τραγικα.κλινικες εξωτερικου εσωτερικου ολες στο ιδιο καζανι βραζουν με λιγο καλυτερες πιθανοτητες εξω αν σε αγαπαει η τυχη σου...κατα τα αλλα εγω εχω να πω οτι μετα απο τοσες προσπαθειες θεραπειων και ht s εχω παρει το BIG 3 ΤΟ ΜΑΚΡΥΤΕΡΟ

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!! Θεός!!

Τώρα σοβαρά, εάν το θέμα τρίχα συνεπάγεται με εύρεση κατάλληλου συντρόφου, γιατί μεταξύ μας αυτό γίνεται τις περισσότερες φορές, έχουμε χάσει όλοι το νόημα. Συνήθως οι περισσότερες έξυπνες γυναίκες δεν διαλέγουν σύντροφο με κριτήριο αν είναι μαλλιάς ή όχι. Έχω συμπεράνει πως αυτό είναι λεπτομέρεια σε όλα αυτά που κοιτάει μία "λογική" η έξυπνη ξανατονίζω, γυναίκα σε έναν άνδρα. Παίδες πάρτε το χαμπάρι. Δεν μετράει η τρίχα, αλλά η καλλιέργεια, η ευγένεια και όλα τα άλλα έπονται.

Να προσθέσω και την βραδινή μου φιλοσοφία, όσον αφορά το ανθρώπινο είδος. Όσο αρκούμαστε και αναλωνόμαστε στην εξωτερική εμφάνιση τόσο η ανθρωπότητα θα φθίνει. Υπάρχουν και άλλες αισθήσεις. Η όραση και το είδωλο μας στον καθρέφτη, μας μετατρέπει σε "περιορισμένα όντα". Και για να είμαι ειλικρινής, κανένας σοβαρός επιστήμων δεν πιστεύω πώς ασχολείται με τρίχες και το φαινόμενο τής αλωπεκίας. ότι έχει βγει μέχρι τώρα είναι ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΟ! Υπάρχουν ένα σωρό σοβαρές ασθένειες. Δεν είναι τυχαίο πως στο παιχνίδι μπαίνουν συνέχεια πλαστικοί χειρούργοι που btw, είναι όλοι full μαλλιά. Προσωπικά, μακάρι να βρεθεί μία λύση, μόνο και μόνο για τον λόγο ότι γουστάρω το μακρύ μαλλί και τίποτα παραπάνω. Drugs πάντως στο συκώτι μου, δεν μπαίνουν. Και άσε το enzyme 5a-reductase να χαίρεται :p
 

geofish

New Member
Απ: Ντροπη ντροπη ντροπη

Hairlosscursed είπε:
..επι χρονια με θυμαμαι να ξυπναω και πριν ακομα ριξω νερο στα μουτρα να ψαχνω αν εχασα καμια τριχα απο το περασμενο βραδυ...μετα καφε για να ανοιξει το ματι παρεα παλι με τσιγαρο και τριχοπτωση...μετα την απαραιτητη προετοιμασια του κεφαλιου για την δουλεια...στη δουλεια παλι το μυαλο εκει μετα την δουλεια παλι εκει και γενικα φαυλος κυκλος μια τρυπα στο νερο κλπ...

Ρε κάποιον μου θυμίζεις πολύ γνωστό μου, κάτσε να κοιτάξω στον καθρέπτη.
 

Darwin

New Member
Απ: Ντροπη ντροπη ντροπη

Hairlosscursed γιατί τόσο απογοήτευση τώρα; Θυμάμαι ειχες παει Χασσον μαζι με τα άλλα παιδια οπότε θα έπρεπε να είσαι στους "καλούς" μηνες αυτή τη στιγμη λογικά..
Τα υπόλοιπα που λες τα καταλαβαίνω απόλυτα. Αν μπείς στο τριπάκι της τριχόπτωσης δυσκολα ξεφεύγεις, ποσο μάλλον ανα ταλαιπωρηθείς κιόλας
 

tsakalos

New Member
Απ: Ντροπη ντροπη ντροπη

τοσο καιρο δεν μιλαω. δεν ειναι ευχαριστημενος ο hairlosscursed και εγω ειμαι ακομα ΠΙΟ δυσαρεστημενος απο το χειρουργειο με hasson, δεν θελω να μπω σε λεπτομερειες ακομα
 

kabamarou

Member
Απ: Ντροπη ντροπη ντροπη

Το τραγικό είναι ότι όλα αυτά τα γράφει ο Hairlosscursed άτομο που είχε την δυνατότητα να σκάσει τρελά χρήματα για επέμβαση που άλλοι δεν έχουν με τίποτα και είναι το όνειρο τους να τα βρουν με κάποιον τρόπο,βλέπω και αρνητικά σχόλια από tsakalo και μου φαίνεται ότι ένας μύθος ακόμα αρχίζει να καταρρέει(Hasson)
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Ντροπη ντροπη ντροπη

tsakalos είπε:
τοσο καιρο δεν μιλαω. δεν ειναι ευχαριστημενος ο hairlosscursed και εγω ειμαι ακομα ΠΙΟ δυσαρεστημενος απο το χειρουργειο με hasson, δεν θελω να μπω σε λεπτομερειες ακομα

ωχ ωχ ωχ....μας γκρεμιζεται ενα ειδωλο σιγα σιγα....παντως παιδια παρακαλω δειξτε το αποτελεσμα και τοποθετηθειτε επι του θεματος....
 

mindtrapper

Member
Απ: Ντροπη ντροπη ντροπη

dontwannabald είπε:
Και για να είμαι ειλικρινής, κανένας σοβαρός επιστήμων δεν πιστεύω πώς ασχολείται με τρίχες και το φαινόμενο τής αλωπεκίας. ότι έχει βγει μέχρι τώρα είναι ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΟ! Υπάρχουν ένα σωρό σοβαρές ασθένειες. Δεν είναι τυχαίο πως στο παιχνίδι μπαίνουν συνέχεια πλαστικοί χειρούργοι που btw, είναι όλοι full μαλλιά.

Για να καταλάβω καλύτερα το νόημα αυτού του αποσπάσματος, θέλεις να πεις ότι οι πλαστικοί είναι κατώτεροι επιστήμονες; Επειδή σκέφτομαι να ασχοληθώ με την ειδικότητα της πλαστικής χειρουργικής (όχι για μαλλιά, αλλά για επιδιόρθωση εγκαυμάτων και αναδόμηση σε περιπτώσεις εκ γενετής ανωμαλιών), θα ήθελα να ακούσω την γνώμη κάποιου εκτός ιατρικής.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα