Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθεια

corto

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

damn γιατι το λες αυτο?εχεις δει καποια δουλεια του? //edit// ....κ γιατι λεσ 2-3 χρονια???οποιος αλλος φιλος εχει ακουσει κατι ας στειλει μπας κ δουμε προκοπη...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Typhoon

Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Την κάνουν που την κάνουν τη δουλειά, πάντα όμως με τον ίδιο λάθος τρόπο. Μπές λίγο καιρό, μίλα σε διάφορα άλλα θέματα να δώσεις ένα στίγμα ουδετερότητας και μετά κάνε τη δουλειά σου...Και εκεί ερασιτέχνες... :down
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

@corto εφόσον έχεις δει μεταμόσχευση του συγκεκριμένου και σ'αρεσε όπως λες για πιο λόγο ρωτάς να σου πούμε και γιατί δεν πηγένεις σε αυτόν να κάνεις μεταμόσχευση?

ΥΓ. Δεν έχει νόημα να συνεχίσεις να γράφεις θετικά σχόλια γι αυτόν, θα διαγράφονται αμέσως.
 

kizcos

Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Κανένα νέο από Κύπρο? Ο Γεωργίου ξεκίνησε?
 

kit

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Γεια χαρα σε ολα τα παιδια στο φορουμ, θα ηθελα να μου απαντηση καποιος στην ερωτηση ποιοσ γιατρος αναμεσα στο Γεωργιου κ στο Μπισανγκα θα ηταν ποιο εμπειρος κ ποιον θα διαλεγε κ για ποιο λογο? διοτι ειμαι σε φαση αμεσης μεταμοσχευσης διοτι δεν σκεφτομαι καθολου για Ελλαδα μετα απο αποτυχημενες επεμβασεις..Παρακαλω απαντηστε μου αμεσα....ειτε απο εμπειριες σας , ειτε απο πληροφοριεσ σε ξενα κ ελληνικα φορουμ. διοτι εχω εξαντληση ολα τα ορια για αποτυχημενη προσπαθεια.σας ευχαριστω!!! ;) ;) ;)
 

n094

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

kit είπε:
Γεια χαρα σε ολα τα παιδια στο φορουμ, θα ηθελα να μου απαντηση καποιος στην ερωτηση ποιοσ γιατρος αναμεσα στο Γε***ίου κ στο Μπισανγκα θα ηταν ποιο εμπειρος κ ποιον θα διαλεγε κ για ποιο λογο? διοτι ειμαι σε φαση αμεσης μεταμοσχευσης διοτι δεν σκεφτομαι καθολου για Ελλαδα μετα απο αποτυχημενες επεμβασεις..Παρακαλω απαντηστε μου αμεσα....ειτε απο εμπειριες σας , ειτε απο πληροφοριεσ σε ξενα κ ελληνικα φορουμ. διοτι εχω εξαντληση ολα τα ορια για αποτυχημενη προσπαθεια.σας ευχαριστω!!! ;) ;) ;)

Βάλε μας και καμιά φωτογραφία να δούμε τις αποτυχημένες σου προσπάθειες από Ελλάδα… Όλο για αποτυχίες ακούω αλλά φωτογραφίες δεν βλέπουμε…. εμ σαμπιου εμ κοντισιονερ….
 

kit

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

δεν ξερω να ανεβασω φοτο αλλα αυτο τι σημασια εχει εγω ρωτησα αν μπορει καποιοσ να μου απαντησει.δεν ζητησα αν κανω μεταμοσχευση η αν χρειαζομαι την αποφαση την εχω πάρει
σε ποιον δεν ξερω.αλλα αν θεσ σασ λεω που ειχα κανει ελλαδα δεν εχω προβλημα
 

n094

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

kit είπε:
δεν ξερω να ανεβασω φοτο αλλα αυτο τι σημασια εχει εγω ρωτησα αν μπορει καποιοσ να μου απαντησει.δεν ζητησα αν κανω μεταμοσχευση η αν χρειαζομαι την αποφαση την εχω πάρει
σε ποιον δεν ξερω.αλλα αν θεσ σασ λεω που ειχα κανει ελλαδα δεν εχω προβλημα
Αγαπητέ kit, Συγνώμη αν το σχόλιό μου σε έφερε σε δύσκολη θέση ή σε νευρίασε. Πρέπει απλά να ξέρεις, ότι κανείς μας δεν μπορεί να λέει κάτι χωρίς να το τεκμηριώνει. Παίζονται πολλά συμφέροντα γύρω από τη μεταμόσχευση και αν κάνεις μια καλή «βόλτα» στο φόρουμ θα καταλάβεις τι εννοώ. Δεν μπορείς λοιπόν να βγαίνεις και να ζητάς απόψεις για δύο (συγκεκριμένους) γιατρούς και να μιλάς για αποτυχημένες επεμβάσεις στην Ελλάδα αλλά και για ονόματα που μπορείς να πεις, χωρίς να ανεβάσεις ένα πλήρες ιστορικό, με φωτογραφίες, που να αποδεικνύουν τα λεγόμενά σου. Αν κοιτάξεις το συγκεκριμένο νήμα είναι φουλ με ανθρώπους που «δηλώνουν δυσαρεστημένοι» με επεμβάσεις που κάνανε στην Ελλάδα. Δες και πες μου, πόσοι από αυτούς έχουν ανεβάσει φωτογραφίες και έχουν δώσει πλήρες ιστορικό των «αποτυχιών», πως μπορεί κάποιος να βγάλει ασφαλή συμπεράσματα από τέτοιες δηλώσεις που δε συνοδεύονται από τα κατάλληλα πειστήρια; Το λέω εγώ που έχω κάνει μεταμόσχευση στην Ελλάδα στην DHI και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος. και το λέω προς όλους τους ενδιαφερόμενους στο φόρουμ: ΠΑΙΔΙΑ πριν πάρετε το αεροπλάνο και πάτε κάπου που θα σας πάρουν τα διπλά λεφτά συνολικά, μπείτε στο μετρό, στο λεωφορείο κλπ και πηγαίνετε καμιά βόλτα και από τις ελληνικές κλινικές…. Δείτε πραγματικά περιστατικά και μεθόδους. Απαιτείστε να τα δείτε…. και μετά μπείτε και σε διαστημόπλοιο, αν δεν σας κάνει η Ελλάδα, και πηγαίνετε για μεταμόσχευση και σε κλινική στον Άρη.
 

icesensei

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

n094 εσένα δε θα σε ενοχλούσε? ο άνθρωπος έχει την επιθυμία να πάει εξωτερικό, εσύ θέλεις να δώσεις το μήνυμα σου...Ελλάδα = αξιοπιστία, εμ σιαμπου εμ κοντισιονερ τι του λες? Είδα τα μηνύματα του και είναι σαφές ότι το νεο μέλος kit έχει αγαθές προθέσεις,δεν έιναι?
@καλή επιτυχία kit
 

meandros

Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

μα ειναι δυνατον να μην μας σκιαζει η εμεμβαση στην ελλαδα?
ακομα και τωρα παιζουν διαφημισεις στην τηλεοραση που
μιλανε για λυση με 490ευρω ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ Ε......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

icesensei είπε:
n094 εσένα δε θα σε ενοχλούσε? ο άνθρωπος έχει την επιθυμία να πάει εξωτερικό, εσύ θέλεις να δώσεις το μήνυμα σου...Ελλάδα = αξιοπιστία, εμ σιαμπου εμ κοντισιονερ τι του λες? Είδα τα μηνύματα του και είναι σαφές ότι το νεο μέλος kit έχει αγαθές προθέσεις,δεν έιναι?
@καλή επιτυχία kit

meandros είπε:
μα ειναι δυνατον να μην μας σκιαζει η εμεμβαση στην ελλαδα?
ακομα και τωρα παιζουν διαφημισεις στην τηλεοραση που
μιλανε για λυση με 490ευρω ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ Ε......

Παιδιά μην τρελαθούμε!!! εγώ δεν αμφισβητώ τις προθέσεις κανενός. Απλά λέω ότι δεν μπορεί ο καθένας που αναφέρει ότι είχε αποτυχημένες επεμβάσεις (οπουδήποτε, όχι μόνο στην Ελλάδα) να μην αναφέρει που έγιναν αυτές με στοιχεία (φωτογραφίες κλπ) και επίσης λέω ότι οι κλινικές στην Ελλάδα είναι στα «πόδια μας» και μπορούμε να βγάλουμε πολύ πιο ασφαλή συμπεράσματα αν τις επισκεφτούμε και δούμε από κοντά πραγματικά περιστατικά… από το να διαβάζουμε ποστς και να βλέπουμε κάτι σε ένα φόρουμ…ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΛΟΓΟ;;;;;
 

icesensei

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

φιλε n094, δεν αμφισβητώ τις προθέσεις σου (και δεν γράφω πλεον σε αυτότο νήμα γιατι ειμαι :eek:fft:), αλλά σου λεω εάν ζητάμε από μέλη που δεν θιγουν μια κλινική να στείλουν φώτο για να τους θεωρούμε αξιόπιστους αυτό δεν δείχνει μια προκατάληψη μια καχυποψία; Αν ζητάς κάτι παραπάνω μπορείς να το θέσεις στους admins.
Για να φυγω από το μολυσμένο θέμα της μεταμόσχευσης σε καλώ να δεις στις θεραπείες πόσοι χρήστες ζητάνε βοήθεια και δεν στέλνουν φώτο να τους αρνηθούμε να απαντήσουμε μέχρινα στείλουν ; Το ότι διαφωνώ σε αυτόπου έγραψες δεν σημαίνει ότι διαφωνώ σε όλα μαζί σου,εξάλλου όπως το βλέπω είχες ένα πολύ καλο αποτελεσμα... και ελπίζω και άλλοι που θα ακολουθήσουν τις κλινικές ελλάδας,να βρουν την υγειά τους. Αλλά δεν θα αμφισβητήσω και τα πολλά μέλη που λένε αρνητικά για την εμπειρία τους , αρκετοί από τους οποίους δεν επιθυμούν νέα μεταμόσχευση και δεν έχουν με κανένα τρόπο όφελος. Ας αποδείξουν οι ντόπιες κλινικές ότι είναι καλές μεσα από την δουλεία τους δεν είναι το πρόβλημα στους χρήστες. Όλοι κρίνονται από το αποτέλεσμα.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,49.msg28542.html#msg28542

http://www.hairlossexperiences.com/view_topic.php?id=666&forum_id=3

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2345.0.html

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3102.0.html
 

n094

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Fenimore είπε:
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,49.msg28542.html#msg28542

http://www.hairlossexperiences.com/view_topic.php?id=666&forum_id=3

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2345.0.html

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3102.0.html
οκ Fenimore, δεν αντιλέγω… σίγουρα υπάρχουν και σφάχτες και σίγουρα έχουν γίνει και πολλές κακές μεταμοσχεύσεις, ειδικά τις δεκαετίες των 80’, 90’ και αρχές 00΄όπου η μεταμόσχευση ήταν μόνο με κακής ποιότητας στριπ και τα εργαλεία δημιουργούσαν μεγάλες οπές, μεγάλες ουλές και δεν επέτρεπαν πυκνότητα μεγαλύτερη από 15-20grafts/cm2, (παρεμπιπτόντως αυτά δεν έχουν καμία σχέση με το σήμερα όπου τα εργαλεία είναι άλλα οι πυκνότητες πολύ μεγαλύτερες και τα αποτελέσματα πολύ καλύτερα) να θυμίσω σε όλους ότι γιατροί που θεωρούνται τώρα κορυφαίοι και έχουν κλινικές που τις προτείνουν πολλοί από εδώ μέσα (ονόματα δε λέω) δούλευαν κάποτε στην Ελλάδα… ναι, ναι ψάξτε το φόρουμ και θα δείτε πως γιατροί όπως ο Cole, Bisanga κλπ δούλευαν κάποτε για την DHI… Τι έγινε; τότε κάνανε κακές επεμβάσεις και τώρα καλές;;; Όχι απλά παιδιά πρέπει να το καταλάβουμε όλοι, άλλα εργαλεία και μέθοδοι τότε (πριν 7 χρόνια, πριν 13 χρόνια , πριν 20 χρόνια) και άλλα τώρα. Συνεπώς, άλλα αποτελέσματα τότε και άλλα τώρα. αυτό που λέω εγώ είναι ότι πριν αποφασίσει κάποιος να φύγει από την Ελλάδα και να πάει στο εξωτερικό… πρέπει να εξαντλήσει την έρευνά του στην εγχώρια αγορά, να διαπιστώσει ιδίοις όμμασι τα αποτελέσματα και τις δυνατότητες μιας κλινικής. Αυτό, και το λέω γιατί το ταξίδι έξω… κοστίζει.. αλλά και είναι και άβολο να ταξιδεύεις μπανταρισμένος κλπ.
 

dim74

Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

εγω παντως σε επισκεψη προχθες στην d... μου ειπαν πως μεταμοσχευση fue η strip οπως αυτα που ακουγονται 3000 και 4000 χιλιαδων μοσχευματων σε μια η και παρπανω συνεχομενες μερες ειναι αδυνατον!μα τους ρωτησα,ολα αυτα τα αποτελεσματα που εχω δει εδω(στο hairlossgr) τι ειναι?ψευτικα?μας δουλευουν?η απαντηση τους,πως ειναι αδυνατον!
 

Adriano

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

dim74 είπε:
εγω παντως σε επισκεψη προχθες στην d... μου ειπαν πως μεταμοσχευση fue η strip οπως αυτα που ακουγονται 3000 και 4000 χιλιαδων μοσχευματων σε μια η και παρπανω συνεχομενες μερες ειναι αδυνατον!μα τους ρωτησα,ολα αυτα τα αποτελεσματα που εχω δει εδω(στο hairlossgr) τι ειναι?ψευτικα?μας δουλευουν?η απαντηση τους,πως ειναι αδυνατον!

Ελπίζω να κατάλαβες που έχεις μπλέξει.
 

Adriano

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

MANKAR είπε:
τι εννοεις με το σχόλιο αυτό?????

Τι μπορεί να εννοώ?Με το να απαξιώνουν τόσα αποτελέσματα εδώ μέσα και αποτελέσματα κορυφαίων γιατρών οι άνθρωποι είναι τουλάχιστον επικίνδυνοι. Τι πάει να πει έιναι αδύνατον.
Αδύνατο για αυτούς όχι όμως και για τους κορυφαίους.
 

MANKAR

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Adriano είπε:
Τι μπορεί να εννοώ?Με το να απαξιώνουν τόσα αποτελέσματα εδώ μέσα και αποτελέσματα κορυφαίων γιατρών οι άνθρωποι είναι τουλάχιστον επικίνδυνοι. Τι πάει να πει έιναι αδύνατον.
Αδύνατο για αυτούς όχι όμως και για τους κορυφαίους.

το κανουν για λογους κα8αρα στρατηγηκης , και καλα εμεις ειμαστε ειληκρινεις και δεν κορο'ι'δευουμαι , και καλα για να προσεγγισουν νεους πελατες !!!!!θελουν να διξουν οτι ειναι αξιοπιστοι οι //edit!!!!!!!!!!!!!!!εγω εχω μια αλλη απορια:απο που βγαζουν πορους οι τρεις μεγαλες ετερειες στην ελλαδα και δεν εχουν κλησει ακομα???οικονομικα προβληματα δεν εχουν????????
 
Μπλουζα