Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθεια

Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

LOK είπε:
Marmaromene έκανες μεταμόσχευση...?? Καλη επιτυχία! Έχεις ανοίξει κάποιο θέμα για την μεταμόσχευση που έκανες? Δεν βλέπω κάτι...

Λοκ ακόμα δεν έχω ανοίξει θέμα.Και η αλήθεια είναι ότι θα περιμένω λίγους μήνες ακόμα μέχρι να αρχίσουν να βγαίνουν τα μαλλιά για να ανοίξω.Εν ολίγοις πάντως έβαλα γύρω στα 3200 grafts.στριπ και fue.1000 από αυτά είναι γέννια.Στις 15 μέρες δεν έχω κανένα σημάδι στο πρόσωπο και έχω ενθουσιαστεί.Κανείς όσο και να παρατηρήσει τα γέννια μου δεν μπορεί να καταλάβει κάτι.Αντιθέτως, το κεφάλι μου θέλει ακόμα 2 εβδομάδες για να καλύψω την ουλή.Επίσης δοκίμασα και την νέα μέθοδο prp.Περίπου 30 ενέσεις σε δότρια και λήπτρια για να ενισχύσει τα υπάρχοντα μαλλιά.Ο γιατρός μου είπε ότι δεν έχει σε όλους αποτελέσματα αλλά ελπίζω να έχει σε μενα.Ήταν πάντως το πιο επίπονο σε όλη την διαδικασία.Το στριπ ούτε που το κατάλαβα.
Έμεινα πολύ ευχαριστημένος από όλο το προσωπικό και πραγματικά δεν είναι τυχαίο ότι η bhr (κλινική) είναι full για τους επόμενους 6 μήνες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

barman

Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

κ ομως μαγκες υπαρχει ενας ελληνας γιατρος που τα επιπεδα του φτανουν του hasson και ολων των αλλων κορυφαιων του κοσμου...Ειχα ακουσει πολλα και καλα λογια αλλα κρατουσα την αποπση μου μεχρι να δω εγω ο ιδιος δικα του αποτελεσματα...Εφοσον λοιπον ειδα...εχω να πω οτι ο ανθρωπος ειναι ΚΟΡΥΦΗ......Επειδη συχνα αναφερουμε τον Bisanga χωρις να ειμαι 100%σιγουρος νομιζω οτι ο Bisanga ηταν μαθητης του!
Εμα8α καποια πραγματα γιαυτον τον γιατρο αλλα δεν 8ελω να αναφερω το ονομα του για ευνοητους λογους...Θα το κανω μονο οταν μου το επιτρεψουν τα παιδια...
Ο τυπος λοιπον αυτος ζει πλεον στην κοπεγχαγη και ειναι διευ8υντης σε καποιον ομιλο κλινικων εκει..ερχεται συχνα ελλαδα παντως..ετσι εφτια3ε και τους ασ8ενεις που εχω δει ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ και εχω πα8ει πλακα...Ενα αρνητικο εχει μονο....πιστευω πως ειναι αρκετα ακριβος..αν και δεν εχω κανει ερευνα τιμων πανω στην μεταμοσχευση..
 

kit

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

το ονομα του μπαρμαν ποιο ειναι?κ τι μεθοδους χρησιμοποιει?
 

barman

Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Ονομα 8α περιμενω να μου το επιτρεψουν οι moderators να το γραψω για να μην θεωρηθει διαφημιση οπως εχει γινει πολλες φορες..χρησιμοποιει και strip και fue απ'οσο ξερω.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

@kit παρακαλώ γράφε μόνο με μικρά γράμματα.
 

bz

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

barman γειά σου σου έστειλα πμ . Αν θές δέστο ευχαριστώ
 
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

barman είπε:
κ ομως μαγκες υπαρχει ενας ελληνας γιατρος που τα επιπεδα του φτανουν του hasson και ολων των αλλων κορυφαιων του κοσμου...Ειχα ακουσει πολλα και καλα λογια αλλα κρατουσα την αποπση μου μεχρι να δω εγω ο ιδιος δικα του αποτελεσματα...Εφοσον λοιπον ειδα...εχω να πω οτι ο ανθρωπος ειναι ΚΟΡΥΦΗ......Επειδη συχνα αναφερουμε τον Bisanga χωρις να ειμαι 100%σιγουρος νομιζω οτι ο Bisanga ηταν μαθητης του!
Εμα8α καποια πραγματα γιαυτον τον γιατρο αλλα δεν 8ελω να αναφερω το ονομα του για ευνοητους λογους...Θα το κανω μονο οταν μου το επιτρεψουν τα παιδια...
Ο τυπος λοιπον αυτος ζει πλεον στην κοπεγχαγη και ειναι διευ8υντης σε καποιον ομιλο κλινικων εκει..ερχεται συχνα ελλαδα παντως..ετσι εφτια3ε και τους ασ8ενεις που εχω δει ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ και εχω πα8ει πλακα...Ενα αρνητικο εχει μονο....πιστευω πως ειναι αρκετα ακριβος..αν και δεν εχω κανει ερευνα τιμων πανω στην μεταμοσχευση..

o bisanga ήταν μαθητής του cole.Επίσης καλό είναι να το αναφέρεις.Δεν έχει να κάνει με διαφήμιση.Εκτός αν πιστεύεις ότι όλοι εμείς που μεταφέρουμε τις εμπειρίες μας από τις μεταμοσχευσεις μας το κάνουμε για διαφήμιση και όχι για να δώσουμε μια διέξοδο στα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ
 

vinnie1978

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Μαλλον εννοει τον Dr Γεωργιο Ζοντο που ηταν μαζι με τον Dr Bisanga πριν 7 με 8 περιπου χρονια στην DHI. Εαν οντως εννοει αυτον με ενα γρηγορο γκουγκλαρισμα ευκολα προκυπτει οτι η αποψη οτι προκειται για γιατρο επιπεδου Dr Hasson ειναι υπερβολικη.
 

barman

Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

vinnie1978 είπε:
Μαλλον εννοει τον Dr Γεωργιο Ζοντο που ηταν μαζι με τον Dr Bisanga πριν 7 με 8 περιπου χρονια στην D^I. Εαν οντως εννοει αυτον με ενα γρηγορο γκουγκλαρισμα ευκολα προκυπτει οτι η αποψη οτι προκειται για γιατρο επιπεδου Dr Hasson ειναι υπερβολικη.
αυτον λοιπον λεω...προσε3ε ομως...οπως ειπες και συ vinnie1978 πριν 7-8 χρονια.....
Οι δουλεις του που ειδα ηταν φετινες....ειμαι απο τους πιο παλιους σε αυτο το site..εχω δειμ πολλες δουλειες....για να κατσω να αναφερ8ω σε Ελληνα γιατρο παει να πει οτι α3ιζει ο τυπος....
 

bz

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Πάντως εκείνη την εποχή στην Dhi άλλος ήταν το "όνομα"....
 

LOK

Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

marmaromenos είπε:
Λοκ ακόμα δεν έχω ανοίξει θέμα.Και η αλήθεια είναι ότι θα περιμένω λίγους μήνες ακόμα μέχρι να αρχίσουν να βγαίνουν τα μαλλιά για να ανοίξω.Εν ολίγοις πάντως έβαλα γύρω στα 3200 grafts.στριπ και fue.1000 από αυτά είναι γέννια.Στις 15 μέρες δεν έχω κανένα σημάδι στο πρόσωπο και έχω ενθουσιαστεί.Κανείς όσο και να παρατηρήσει τα γέννια μου δεν μπορεί να καταλάβει κάτι.Αντιθέτως, το κεφάλι μου θέλει ακόμα 2 εβδομάδες για να καλύψω την ουλή.Επίσης δοκίμασα και την νέα μέθοδο prp.Περίπου 30 ενέσεις σε δότρια και λήπτρια για να ενισχύσει τα υπάρχοντα μαλλιά.Ο γιατρός μου είπε ότι δεν έχει σε όλους αποτελέσματα αλλά ελπίζω να έχει σε μενα.Ήταν πάντως το πιο επίπονο σε όλη την διαδικασία.Το στριπ ούτε που το κατάλαβα.
Έμεινα πολύ ευχαριστημένος από όλο το προσωπικό και πραγματικά δεν είναι τυχαίο ότι η bhr (κλινική) είναι full για τους επόμενους 6 μήνες.

Ευχαριστώ για την απάντηση και πραγματικά σου εύχομαι καλή επιτυχία! Ο Bisagna είναι απο τους κορυφαίους γιατι απ΄ότι βλέπω έχει μεγάλη εμπειρία...,έχει περάσει απο πολλές κλινικές-γιατρούς... Αν θες πες μας και το κόστος, γιατί στο site του δεν βρήσκω τιμές...
Πάντος καλό θα ήταν να άνοιγες απο τώρα ένα θέμα σχετικά με την μεταμόσχευσή σου, όπως κάνουν οι περισσότεροι εδώ, αλλα όπως νομίζεις... Εσύ ξέρεις καλύτερα... ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

LOK είπε:
Ευχαριστώ για την απάντηση και πραγματικά σου εύχομαι καλή επιτυχία! Ο Bisagna είναι απο τους κορυφαίους γιατι απ΄ότι βλέπω έχει μεγάλη εμπειρία...,έχει περάσει απο πολλές κλινικές-γιατρούς... Αν θες πες μας και το κόστος, γιατί στο site του δεν βρήσκω τιμές...
Πάντος καλό θα ήταν να άνοιγες απο τώρα ένα θέμα σχετικά με την μεταμόσχευσή σου, όπως κάνουν οι περισσότεροι εδώ, αλλα όπως νομίζεις... Εσύ ξέρεις καλύτερα... ;)

Εντάξει με έπεισες.Θα ανεβάσω μερικες φωτογραφίες το Σκ.
Οι τιμές είναι εδώ. http://www.bhrclinic.com/FAQ/cost-and-conditions/
 

stpanos

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

vinnie1978 είπε:
Μαλλον εννοει τον Dr Γεωργιο Ζοντο που ηταν μαζι με τον Dr Bisanga πριν 7 με 8 περιπου χρονια στην D^I. Εαν οντως εννοει αυτον με ενα γρηγορο γκουγκλαρισμα ευκολα προκυπτει οτι η αποψη οτι προκειται για γιατρο επιπεδου Dr Hasson ειναι υπερβολικη.

Την πρώτη μου δοκιμαστική μεταμόσχευση 500 fue στην *** ο Γιώργος μου την έκανε….. πάντως δεν είχα αποτέλεσμα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ευθύνεται μόνο ο γιατρός.

Σχετικά με αυτή την επέμβαση υπάρχουν στο νήμα μου πληροφορίες.

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3081.0.html
 

kit

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

τελικα βρε παιδια εχω μπερδευτει αρκετα. για ευρωπη τι προτεινετε,ντεβορε,η μπισανγκα??δεν εχω καλη δοτρια για στριπ, μαλλον θα χρειαστουν μοσχευματα κ απο αλλου,σε ποιον παω,δεν αντεχω αλλη αποτυχια την ελλαδα την απορριπτω
 

trixakias

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

παιδια θα ηθελα την αποψη σας για αυτην εδω την κλινικη?
http://www.D**global.com/index.cfm/id/home/lang/greek
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

trixakias είπε:
παιδια θα ηθελα την αποψη σας για αυτην εδω την κλινικη?
http://www.D**global.com/index.cfm/id/home/lang/greek

Το thread σου το διέγραψα, δεν χρειάζετε να ρωτάς το ίδιο πράγμα πολλές φορές. Δεν πρόκειτε να πάρεις διαφορετική απάντηση, και επίσης γράφε κανονικά το όνομα, μην το γράφεις με κενά για να ξεγελάς το σύστημα και να εμφανίζετε κανονικά.
Με το επόμενο thread που θα ανοίξεις για το ίδιο θέμα πάλι, αυτομάτος θα φας και ban.
 

corto

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

γεια σε ολους κ καλη χρονια...εχω κ εγω προβλημα με τα μαλλια μου αλλα προς το παρον αραιωση...διαβασα ολα σχεδον τα σχολια των φιλων που μιλανε για μεταμοσχευσεις στην ελλαδα. ///edit/// .αν ξερει κατι καποιος η εχει ακουσει ας γραψει τη γνωμη του...ευχαριστω κ καλη χρονια
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

corto είπε:
γεια σε ολους κ καλη χρονια...εχω κ εγω προβλημα με τα μαλλια μου αλλα προς το παρον αραιωση...διαβασα ολα σχεδον τα σχολια των φιλων που μιλανε για μεταμοσχευσεις στην ελλαδα. ///edit/// .αν ξερει κατι καποιος η εχει ακουσει ας γραψει τη γνωμη του...ευχαριστω κ καλη χρονια

Διάβασε εδώ http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2848.0.html τους κανόνες για την κατηγορία "Μεταμόσχευση" του φόρουμ.
 

corto

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

σωστα εχεις δικιο απλα ηθελα να ξερω αν καποιος απο εδω μεσα εχει ακουσει κατι για εναν πλαστικο χειρουργο απο αθηνα ο οποιος προσφατα εχει κανει μεταμοσχευση σε γνωστο τραγουδιστη...αν εχει ακουσει κανεις θα ηθελα τη γνωμη του...ευχαριστω και παλι
 

hater_of_baldness

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθ

Έχω ακούσει εγώ. Μέτρια πράγματα. Λύση που θα διαρκέσει 2-3 χρόνια, με την προϋπόθεση ότι θα βάζεις και toppik. :down
 
Μπλουζα