Κwstakis, fue, λιόσης, 1920 grafts, 4-5/12/2015

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
kwstaki έτσι και ήσουν εσύ στη θέση του Στάθη μιλάμε χαμός θα γινόταν!άστα να πάνε!εγώ αυτό λέω πάντα!δεν υποστηριζω κανέναν.λέω απλά ότι πουθενά δεν είναι τελειοι..στην δική σου περίπτωση δεν είναι σωστή ή προσέγγιση που έχει γίνει..είναι μεγάλο φάουλ της εταιρίας.έτσι όπως το κάνουν πρέπει να πας και να ξαναπας και να ξαναπας, για να φτιάξεις το κεφάλι σου..έπρεπε να σου φτιάξουν σωστή hairline με τα 2500 grafts τα πρώτα όπως το έφτιαξε ο cvial και αφού είχες σκοπό να κανεις στα καπάκια όπως έκανες μετά από 9 μήνες την 2η να τα βάλεις πίσω τα 1700 και να τελειωνες σχεδόν..αυτό που σου κάνουν ειναι κάθε φορά μερεμετι και έτσι θα χρειαστείς σίγουρα 4 εμφυτεύσεις..αυτά ειναι τα καραγκιοζηλικια που κάνουν εδώ καταλαβες φιλε kwstaki?
 

yorkifun

Active Member
Κοιτα yorkifun για να μai ειλικρινης εκανα ερευνα αγορας μονο εδω ελλαδα,,γιατι ηξερα πως στο εξωτερικο θα μου κοστισει παραπανω,, συν αλλες παραμετρους που προανεφερα,,,κατεληξα πως η συγκεκριμενη κλινικη ειναι η καλυτερη κ στο οικονομικο κ στο πως σου συμππεριφερονται αλλα κ ποσο σε προσεχουν μετα την επεμβαση(πολυ σημαντικο για εμενα),εμενα μ εγγυηθηκαν πως αν καποιο λαθος υπαρξει απο τον αρχικο σχεδιασμο θα το διορθωσουν δωρεαν,οσο για την ψυχολογια μου δεν με ενοχλει να γραψει ο καθενας την γνωμη,,δεν κλονιζεται ευκολα,,αλλωστε στην τελικη ολος ο κοινωνικος μου περιγυρος εχει δει την μεγαλη διαφορα σε εμενα μετα την μμ και αυτο μου ανεβαζει την ψυχολογια ηδη αρκετα,,,τελικος κριτης ειναι ο εαυτος μου κ οι γνωστοι κ φιλοι π με βλεπουν απο κοντα κ μου εχουν ει καλα λογια(προς θεου ομως δεν ακυρωνω τις γνωμες πολλων παιδιων εδω μεσα που γνωριζουν καλα το αντικειμενο και αναζητουν παντα το πιο αρτιο αποτελεσμα)

Κωστάκη εγώ είμαι χαρούμενος με την χαρά σου φίλε μου πραγματικά..δεν την ξέρω την κλινική δεν έχω προσωπική εμπειρία ούτε κακή ούτε καλή..με αυτά που "βλέπω" η αλήθεια είναι ότι δεν θα ήθελα να την γνωρίσω κιόλας..αλλά αυτό είναι προσωπική γνώμη και δεν έχει καμία σημασία για εσένα..σου εύχομαι να πας όπως ονειρεύεσαι και στην δεύτερη..καλή συνέχεια.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγω παλι ρε παιδια παρολο που αλαξε η εικονα μου κατα πολυ ειμαι χαρουμενος αλλα και παλι ευχαριστημενος δεν ειμαι απολυτος 100%.Ο καθενας βεβαια εχει τις προσδοκειες του αλλα απο μεσα μας....μας τρωει παντα το λιγο καλυτερο.τουλαχιστον για μενα...και πιστευω οι περισοτεροι μας τρωει...Οι μονοι που τα βλεπουν ολα τελεια και ροδινα ειναι απο την d*i....αυτο παντα με κανε εντυπωση...
 

geeorgee

Active Member
Kwstakis καλησπερα.Μια απορια εχω συζητησατε με τον γιατρο και αποφασισατε την στρατηγικη
που θα ακολουθησετε μαζι?σου το προτεινε εκεινος η του το ζητησες εσυ?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ρε συ τζον τραβας μεγαλο νταλκα με την dhi παντως, αχτι τους εχεις

τασο βασικα οχι δεν τραβαω νταλκα με την κλινικη αλλα με τα μελη.
Εμενα η συγκεκριμενη κλινικη δεν με εκανε ποτε καποιο κακο αλλα ουτε και σε φιλο μου.
Απλα καποια μελη εδω μεσα ειναι υπερβολικα και δεν θελουν να δουνε την αληθεια.
Πολυ ειναι αγανακτισμενοι αλλα δεν ασχολουνται απλα.
Και εγω φυσικα σπαω @ρχιδι@ και το ξερω...
 

tasos33

Well-Known Member
Kwstakis καλησπερα.Μια απορια εχω συζητησατε με τον γιατρο και αποφασισατε την στρατηγικη
που θα ακολουθησετε μαζι?σου το προτεινε εκεινος η του το ζητησεςες εσυ?
εαν εκατσαν και χαραξαν τετοια στρατηγικη αππ την κλινικη τοτε θελουν φτυσιμο....η ειδαν ποσο ανυπομονος ειναι ο κωστας και αδαης και σου λειι.....ειναι το θυμα μας ας τους κανουμςε τρεις μτμ να τα τσιμπησουμε στο μπαμ...και τα δυο πρωτα στο μπαμ τα τσιμπησαν και μαλλον και το τριτο ετσι θα παει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Ανυπόμονος συμφωνώ, αλλά για
το αδαης θα διαφωνησω, γτ όσο να ναι κάποιος που συμμετέχει στο φορουμ, μια ιδέα την παίρνει. Το θέμα είναι ότι τα τυπακια έχουν τρόπο να σε κάνουν να υιοθετήσεις τελικά την δική τους(και ξεκάθαρα συμφέρουσα για ΑΥΤΟΥΣ) στρατηγική, αγνοωντας-υποβαθμιζοντας όσα έχεις διαβάσει εδώ...καλα, αν κανείς το λάθος και τους πεις ότι μελέτας και ψαχνεσαι μέσω φόρουμ...εκεί ειναι που το απαξιωνουν τελείως και αν είσαι κ ευκολοπιστος...μπορεί να πας για crown και να σε πείσουν να υιοθετήσεις τη στρατηγική τους, του τυπου" ασε το crown για την επόμενη φορά... Τώρα θα φτιάξουμε τα...φρύδια..."
 

Δημητρης38

Active Member
H στρατηγική που του χαραξαν στην dhi μια χαρα ειναι.
Η δουλεια που του κανανε δεν ειναι καλη.

Ο Κωστακης ειναι μεγαλο NW και οπου και να πηγαινε 2-3 συνεδρειες τις ειχε στο φτερο.
Εκτος και αν πηγαινε στον Ερντογαν ή σε κανα Καναδα να του οργωσουν ολη την δοτρια και αντε γεια !!

Να σε δω εσενα andy που εχεις διαβασει το Φορουμ και εκανες την επεμβαση με Γιατρο που δεν ξαναειδες στην ζωη σου, τι αποτελεσμα θα εχεις.
 

kwsTakis

Active Member
Kwstakis καλησπερα.Μια απορια εχω συζητησατε με τον γιατρο και αποφασισατε την στρατηγικη
που θα ακολουθησετε μαζι?σου το προτεινε εκεινος η του το ζητησες εσυ?
Ηταν κοινη αποφαση. Μ ειχε σχεδιασει μεχρι π θα εφτανε η hairline αν ηθελα να πιασω καλυτερη πυκνοτητα.πιιο ψηλα δλδ. Μ χα πει πως τα τσουλουφια επισης μπροστα θα αραιωνανε. Κ ετσι εγινε. Ξερω χτυπανε ασχημα που προεξεχουν αλλα ρεαλιστικα δε θα μπορουσε να φτασει τοσο χαμηλα.κ εγω αυτο ειχα ζητησει να παει χαμηλααα. Αλλα θα ταν αραιο το συνολικοτερο αποτελεσμα μου
 

kwsTakis

Active Member
H στρατηγική που του χαραξαν στην dhi μια χαρα ειναι.
Η δουλεια που του κανανε δεν ειναι καλη.

Ο Κωστακης ειναι μεγαλο NW και οπου και να πηγαινε 2-3 συνεδρειες τις ειχε στο φτερο.
Εκτος και αν πηγαινε στον Ερντογαν ή σε κανα Καναδα να του οργωσουν ολη την δοτρια και αντε γεια !!

Να σε δω εσενα andy που εχεις διαβασει το Φορουμ και εκανες την επεμβαση με Γιατρο που δεν ξαναειδες στην ζωη σου, τι αποτελεσμα θα εχεις.
Επειδη αναφερεστε για ερντογαν. Οντως ειναι καλος. Αλλα εμαθα εχει δυο διμετρες κουκλες στην υποδοχη που κ να μην θες,,, κανεις μμ με το ζορι. Χαχα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Δημητρης38

Active Member
Επειδη αναφερεστε για ερντογαν. Οντως ειναι καλος. Αλλα εμαθα εχει δυο τουμπανα στην υποδοχη που κ να μην θες,,, κανεις μμ με το ζορι. Χαχα

Bγαλε καμια φωτο βρε Κωστακη να δουμε χανουμακια γιατι πηξαμε στις καραφλες εδω μεσα.
 

tasos33

Well-Known Member
Ανυπόμονος συμφωνώ, αλλά για
το αδαης θα διαφωνησω, γτ όσο να ναι κάποιος που συμμετέχει στο φορουμ, μια ιδέα την παίρνει. Το θέμα είναι ότι τα τυπακια έχουν τρόπο να σε κάνουν να υιοθετήσεις τελικά την δική τους(και ξεκάθαρα συμφέρουσα για ΑΥΤΟΥΣ) στρατηγική, αγνοωντας-υποβαθμιζοντας όσα έχεις διαβάσει εδώ...καλα, αν κανείς το λάθος και τους πεις ότι μελέτας και ψαχνεσαι μέσω φόρουμ...εκεί ειναι που το απαξιωνουν τελείως και αν είσαι κ ευκολοπιστος...μπορεί να πας για crown και να σε πείσουν να υιοθετήσεις τη στρατηγική τους, του τυπου" ασε το crown για την επόμενη φορά... Τώρα θα φτιάξουμε τα...φρύδια..."[
καταρχας το να ειναι καποιος αδαης σε κατι δεν ειναι κακο, εδω μεσα υπαρχουν μέλη που ειναι χρονια πολλα που το ψαχνουν χρονια και εχουν περασει απο πολλες κλινικες και ακομα δεν εχουν καταληξει καπου και υπολογιζουν ξανα και ξανα ολες τις παραμετρους, οτι δεν εκανε ο κωστας δηλαδη τωρα,οτι δεν ειχα κανει και εγω το 2008 που πηγα σαν προβατο επι σφαγη στην bk, απο τοτε περασαν πολλα χρονια για να ειμαι σε θεση να λεω οχι οτι ειμαι ειδικος, αλλα να μη λεω οτι ειμαι αδαης, και αυτο χαρη στο φορουμ φυσικα..
εν ετη 2016 θεωρω πως με τοση πληροφορηση που παρεχεται σε αυτο εδω το φορουμ, το να ξυπναει καποιος, οπως εγψ το 2008, ενα πρωι και να λεει παω να φυτευτω σε μια κλινικη τυπου medi jeneuse,bk κτλ , εντελως αυτοκτονικο, και στην δικη μου την περιπτωση δολοφονηθηκαν 1000grafts
περιπου γιατι δεν ηξεραν τι να τα κανουν
 

andy.k

Active member
Να σε δω εσενα andy που εχεις διαβασει το Φορουμ και εκανες την επεμβαση με Γιατρο που δεν ξαναειδες στην ζωη σου, τι αποτελεσμα θα εχεις.

Δημητρη, δε ξέρω τι αποτέλεσμα θα έχω εγώ αλλά και καλό να έχω, εγώ πρώτος
κατηγόρησα την κλινική γι αυτό που
συνέβη...ΟΜΩΣ εγώ δε πηγα
χύμα εξαρχης για να μου
κάνει την μμ ο οποιοσδηποτε,
αλλά
νόμιζα (βασικα ημουν και
ειμαι σιγουρος)
ότι συμφώνησα με την
υπευθυνη ότι θα μου την
κάνει ο Βεκρης σε συνδιασμό
με κάποιον/α βοηθο του, γι αυτό και συναντήθηκα κ με τον ίδιο το γιατρό αλλωστε...Το
ότι ο Βεκρης έκανε ένα 20%
το πολύ της δουλειάς, ενω περιμενα να κανει τουλαχιστον το 60%,είναι
κάτι το οποίο το αντελήφθην
επιτόπου και κατά τη
διάρκεια της μμ και χωρίς να μέτραω τσιμπιες του Βεκρή κ της βοηθού φυσικα, και ενω
είχα
πάρει άδεια 10μερες από τη δουλειά
για να κάνω τη μμ, είχα
πληρώσει(κακώς), είχα φάει
τις αναισθησίες τα prp...όλα...
κ γενικά όλα ήταν
"κλεισμένα". Συμφωνώ μαζί
σου λοιπόν ότι δεν ήταν
ωραία εξέλιξη αυτή...αλλά σε
είχα ρωτήσει στο νήμα μου, δε
μου απαντησες τοτε κ σε
ξαναρωτω εδώ, αν θες μου απαντας...εσύ αν ειχες
συνεννοηθεί ξεκάθαρα(μόνο ενυπόγραφα δεν είχε γίνει) ότι θα
σου κάνει ο γιατρός με
κάποιον βοηθό επικουρικα μαζί τη
δουλειά, και μετά από 20'
εξαγωγής ο γιατρός έδινε τη σκυτάλη
στην κοπέλα με προοπτική να ξαναερθει...τι θα έκανες?
Θα σηκωνοσουν να κυνηγησεις το γιατρο να ερθει πισω? Και μετα απο
ποση ωρα αφου θα ειχε
παρει το μοτερακι η βοηθος?
Δε διαφωνω μαζί σου σε
καμία περιπτωση και την
κλινική την " εκραξα" και την
"κραζω" γι αυτή
την αμελεια-
αντιμετωπιση...Εγώ κατόπιν
αυτής της εξελίξεως, next day,
επικοινώνησα, ανεφερα το παράπονο μου και είπα πως ΑΝ κάτι δε πάει καλά δε θα το χειριστω πολύ κόσμια, γιατί αλλά συμφωνησαμε κ αλλά
γίνανε...Πηρα
διαβεβαίωση(ξερω...παπαρια)
ότι το άτομο που με ανέλαβε
έχει ξεπεράσει το Βεκρή σε
ταχύτητα κ ακρίβεια και ότι
όλα θα πάνε τέλεια και δε το
συνέχισα για να μη τσαντιστω μετεγχειρητικά δε κάνει κιολας...Εγώ προσωπικά δεν
ενιωσα ανασφάλεια βέβαια, με το
άτομο που με ανέλαβε, αλλά
δε ξέρω κιόλας σε μια μμ ποτέ
πρέπει να νιώσει καποιος ανασφαλής...πρώτη μου μμ
ήταν. Τεσπα δε πηγα με τη
βαριά να τα σπασω όλα next
day γιατί απαγορεύονται κ τα
βάρη...αλλά 6-7 μήνες μετά
ΟΛΑ επιτρέπονται;)...Απλά πες μου εσύ αν θες τι θα έκανες και πως θα το χειριζοσουν. Με ενδιαφέρει γιατι παρολο που διαισθανομαι οτι μου εχει
κανει καλη κ καθαρη δουλεια η κοπελα, δε μου αρεσε αυτος ο χειρισμος καθολου κ καλο θα ηταν αν καποιος αλλος αντιμετωπισει κκάτι αντιστοιχο να ξερει πως να αντιδρασει...Παντως Δημητρη κ εγω ασχετος ειμαι, δεν ειπα ποτε πως ειμαι κ κανενας διαβασμενος.Πηγα εκει που
πηγα γτ εκει ηταν το μπατζετ μου, και σε σχεση με την dhi μου κερδισαν την εμπιστοσυνη
περισσοτερο...τουλαχιστον σε εμενα μετα τη μμ φαινεται που μπηκαν τα
grafts...οχι σαν κατι αλλες μμ που βλέπουμε φωτος και
που απορουμε που μπηκαν...
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αλλοι στην θεση σου θα μιλουσαν επιτοπου αλλοι οπως και εγω που ειμαι λιγο μ@λακ@ς σε αυτα τα θεματα ισως να μην μιλουσα και εγω οποτε εγω σε καταλαβενω απο τις μιας.
Τωρα αναμενουμε τι θα γινει και πρατεις αναλογα στους επομενους μηνες.
 

andy.k

Active member
Jhon, εγώ σε αυτά τα θέματα δε κάνω καθόλου μόκο...Ηξερα ότι δεν υπήρχε περίπτωση να κανει το 100% της μμ ο γιατρός κ όταν παρέδωσε στη βοηθο του δεν είπα κάτι γτ θεώρησα(όπως κ έγινε) ότι θα ξαναέρθει(όπως κ ξαναήρθε)...Είχα μιλήσει με Δημήτρη κ Πιλότο και μου είχαν πει για συμμετοχή του Βεκρή στο 60% περίπου κ αυτό περίμενα...Δε ξέρω αν είχε μιλήσει κ ο Δημήτρης με την κλινική επικουρικά, να με "προσέξουν", για τον πιλότο νομίζω είχε μιλήσει... Έχοντας λοιπόν αυτά τα 2 περιστατικά ως σημείο αναφοράς θεώρησα πως ο γιατρός ασχολήθηκε τελικά λιγότερο μαζί μου απ όσο περίμενα. Ωστόσο, ειλικρινά δεν ήξερα σε ποιο σημείο να μιλήσω, τι να πω για να μη φανώ κ αγενής και ρίξω κ την αυτοπεποίθηση της κοπέλας,να μγ χαλάσει το κλιμα κ να αναγκασω κ το γιατρό να με αναλαβει ο ίδιος...Άλλωστε οπως είπα ΔΕΝ ενιωσα ανασφαλής,χωρίς βέβαια να ξέρω τι θα έπρεπε να με κάνει να νιωσω ανασφαλής στα χερια της βοηθού...πάντως σαν αίσθηση δεν άλλαξε κάτι...Ο γιατρός επανήλθε σύντομα χωρίς να διορθωσει, έμεινε και έβλεπε προφανώς, τσεκαρε και
σχολιασε την ποιοτητα κ το πολυτριχο των grafts
και μετά από λίγο
ξαναέφυγε.Και πάλι μετά από
κανένα μισαωρο ηρθε, έβγαλε κ
κάποια grafts απο τα ορια της
δοτριας πιο αραιά για να σβήνει
όπως του είχα ζητήσει κ
ξαναπαρεδωσε...ένα τέτοιο
σκηνικό...Και πες μου...Σε ΠΟΙΑ
στιγμή έπρεπε να κάνω την
κομπλα? Την ώρα της επέμβασης
προτιμησα να αναφερθω σε
θετικα ενδεχόμενα για να μη χαλασω κανενός την ψυχολογία ενώ εκτελείται ή μμ λεγοντας μεταξύ σοβαρού κ αστείου..."Αν
ολα πανε καλα κ βγω "Μπέζος"
θα διαφημησω την κοπέλα, όχι
εσενα"... Με την υπεύθυνη
βέβαια την επομενη που ολα
ειχαν ολοκληρωθεί κ παρόλο που είχα κ έχω ακόμα την αίσθηση ότι έγιναν όλα οk, δεν αναφερθηκα σε θετικα ενδεχομενα, μιλησα ανοιχτα γία να μη νομίζουν ότι είμαστε και λαλακες και θα το κάνουμε αβαβα αν κάτι δε πάει καλά...Εγώ προσωπικά παιδιά, ακόμα κ τέλεια να πάει, θα τους θαβω ξανά κ ξανά γι αυτό...δε παίζεις με τη
ψυχολογία του άλλου έτσι. Ωστόσο Μήτσο 38 περιμένω να μου πεις πως νομίζεις ότι θα έπρεπε να το χειριστεί καποιος, απλά ως lesson
learned- τώρα ότι έγινε εγινε...Να ξέρουμε για το
μέλλον...
 
Μπλουζα