Δεν κανετε τιποτα με τα τοπικα !!!

vag25

Well-Known Member
Αυτο ακριβως που λεει ο orestis.

Επιτελους ενδιαφερουσα συζητηση στο φορουμ μετα απο καιρο.Μην την χαλασουμε και μιλαμε παλι 2-3 ατομα για φινα και μινοξ.
Εγραψε πχ ο panos για ιωδιο ,παρακατω ομως ειδαμε αλλες ενδιαφερουσες αποψεις για αυτο οι οποιες διαφωνουν(κοσμια) και ετσι γινεται κουβεντα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

orestis

Member
Antinoos είπε:
φιλε panoslydios εγω ειμαι καινουργιο "σχετικα" μελος εδω, οποτε δεν μπορω να παρω αμεσα μερος στην τοποθετηση σου. Αν και μου αρεσει πολυ που βλεπω διαφορα ατομα να το ψαχνουμε απο διαφορετικες μεριες. Πιστευω αυτο ειναι κατι πολυ θετικο. Απλα θα ηθελα να σου επιστήσω σε κατι την προσοχη. Το ιωδιο παει κατευθειαν στα ματια και στον θυρεοειδή αδενα. Το κακο ειναι πως τον θυρεοειδη τον καταστρεφει. Καποια στιγμη που ειχα προβλημα ο γιατρος μου ειχε απαγορεψει να ακουμπησω εστω και μια σταγονα ιωδιου. ακομα κι αν χτυπουσα μου ειχε ξεκαθαρισει οτι ιωδιο δεν θα ακουμπησω. Εχει τρελη αποροφητικοτητα και παει κατευθειαν εκει. Φαντασου οτι μου ειχε απαγορεψει να μπω ακομα και στην θαλασσα. Πηρα το θαρος να σου γραψω ολο αυτο για να εχεις το νου σου μην κανεις καμια ζημια. Για καλο και για κακο ψαξτο λιγο.
φιλικα παντα

Αυτο που θιγει εδω ο φιλος, θελει πολυ προσοχη σε οσους εχουν θεμα με το θυρεοειδη. Δεν ξερω τι καλο μπορει να κανει γενικα το ιωδιο, οποτε δεν μπορω να παρω θεση, αλλα οσοι εχουν προβλημα με το θυρεοειδη δεν πρεπει αν το ακουμπανε καν.
Οποτε καλο ειναι να συμβουλευτουν καποιο γιατρο.
Εγω εχω χρονια να ερθω σε επαφη με το ιωδιο λογο θυρεοειδους. Ακομα και τωρα που τον εχω αφαιρεσει το αποφευγω μιας και δεν ξερω αν κανει να ερθω σε επαφη. Σε αυτο βεβαια φταιω εγω που δεν εχω ρωτησει καποιο γιατρο, αν υπαρχει ακομα κυνδινος μιας και δεν εχω τον θυρεοειδη αδενα.
 

weznem

Well-Known Member
RE: Πρωτοκολλο 1000 ΜΜS

Komis είπε:
Γεια χαρα και απο εμενα!
Με αφορμη οσων διαβασα οτι δλδ ενα μεγαλο κομματι της φαλακρας οφειλεται στην επιθεση της κεφαλης απο παθογονους μικροοργανισμους σκευτηκα οτι η λυση μπορει να ερθει απο το σκευασμα το οποιο ονομαζεται ΜΜs.Το ειχα αγορασει πριν κατι μηνες,καθαρα για αποτοξινοση του οργανισμου.
Διαβαζοντας ομως χθες για το Galea και το πως οι παθογονοι μικροοργανισμοι δημιουργώντας φλεγμονες,εμποδιζουν την ελευθερη ροη του αιματος με αποτελεσμα να καθιστουν στασιμη τη κυκλοφορια της Dht στη κεφαλι μας,σκευτηκα το MMs.
Το MMs ειναι πολυ γνωστο οτι καταπολεμα ολα τα μικροβια,μυκητες,παθ.μικροοργανισμους και πληθωρα αρρωστιών.
τι ειναι το MMS ρε φιλε δεν εχω ακουσει κατι?και απο που το αγορασες?
 

Komis

Active Member
Φιλε weznem περιμενω να μεταφερθει το θεμα μου σε ενα καινουργιο απο καποιον διαχειριστη και θα σου απαντησω εκει.
Δεν ειναι σωστο να συνεχισω εδω μιας και εχει αλλο θεμα.
Αν ξερεις πως μπορω να δημιουργησω καινουργιο thread μου λες και μιλαμε εκει.
 

weznem

Well-Known Member
Komis είπε:
Φιλε weznem περιμενω να μεταφερθει το θεμα μου σε ενα καινουργιο απο καποιον διαχειριστη και θα σου απαντησω εκει.
Δεν ειναι σωστο να συνεχισω εδω μιας και εχει αλλο θεμα.
Αν ξερεις πως μπορω να δημιουργησω καινουργιο thread μου λες και μιλαμε εκει.
μπαινεις στο φορουμ http://www.hairlossgr.com/forum/index.php
ειναι ολες οι ενοτητες κοιτας ποια ενοτητα εχει την θεματολογια που θελεις να δημιουργησεις μπαινεις μεσα σε αυτην επανω δεξια εχει ενα τεττραγωνο NEW THREAD το πατας και φτιαχνεις το θεμα σου. :blush:
 

gianniskritikos2

Active Member
εχε γουστο να εχει δικιο...ολα μαλλια ειναι .. εχε γουστο να πεζει κατι με αυτον τον μυ που λενε και δεν εματονετε σωστα το κεφαλι ........


φοβερη σκεψη παντως σκεψου οτι ακομα και που το ακουμε λεμε τι λεει τωρα σκεψου μονος σου να το πιστεψεις κιολας χωρις να σου πει κανεις τιποτα αμα εχεις δικιο φιλε ...
 

$$$

New Member
somari είπε:
37075941.jpg



SOMARI τι έγινε ?? έβγαλες μαλλιά με το VPA που σου χορήγησε ο κτηνίατρος ? ? ? :muahaha: somari ποιο χρήσιμος θα ήσουνα άμα προσπαθούσες και εσύ σαν τον panoslydios παρα να ειρωνεύεσαι ... :rifle
 

panoslydios

New Member
orestis είπε:
Antinoos είπε:
φιλε panoslydios εγω ειμαι καινουργιο "σχετικα" μελος εδω, οποτε δεν μπορω να παρω αμεσα μερος στην τοποθετηση σου. Αν και μου αρεσει πολυ που βλεπω διαφορα ατομα να το ψαχνουμε απο διαφορετικες μεριες. Πιστευω αυτο ειναι κατι πολυ θετικο. Απλα θα ηθελα να σου επιστήσω σε κατι την προσοχη. Το ιωδιο παει κατευθειαν στα ματια και στον θυρεοειδή αδενα. Το κακο ειναι πως τον θυρεοειδη τον καταστρεφει. Καποια στιγμη που ειχα προβλημα ο γιατρος μου ειχε απαγορεψει να ακουμπησω εστω και μια σταγονα ιωδιου. ακομα κι αν χτυπουσα μου ειχε ξεκαθαρισει οτι ιωδιο δεν θα ακουμπησω. Εχει τρελη αποροφητικοτητα και παει κατευθειαν εκει. Φαντασου οτι μου ειχε απαγορεψει να μπω ακομα και στην θαλασσα. Πηρα το θαρος να σου γραψω ολο αυτο για να εχεις το νου σου μην κανεις καμια ζημια. Για καλο και για κακο ψαξτο λιγο.
φιλικα παντα

Αυτο που θιγει εδω ο φιλος, θελει πολυ προσοχη σε οσους εχουν θεμα με το θυρεοειδη. Δεν ξερω τι καλο μπορει να κανει γενικα το ιωδιο, οποτε δεν μπορω να παρω θεση, αλλα οσοι εχουν προβλημα με το θυρεοειδη δεν πρεπει αν το ακουμπανε καν.
Οποτε καλο ειναι να συμβουλευτουν καποιο γιατρο.
Εγω εχω χρονια να ερθω σε επαφη με το ιωδιο λογο θυρεοειδους. Ακομα και τωρα που τον εχω αφαιρεσει το αποφευγω μιας και δεν ξερω αν κανει να ερθω σε επαφη. Σε αυτο βεβαια φταιω εγω που δεν εχω ρωτησει καποιο γιατρο, αν υπαρχει ακομα κυνδινος μιας και δεν εχω τον θυρεοειδη αδενα.

ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ του 1948.Ανακυρηχτηκε τοξικο.
Απο μια πλημμελως διεξαχθεισα ερευνα (wolff-chaikoff efffect)που αποδειχτηκε στα νεοτερα χρονια λανθασμενη .

Το ιωδιο το χρειαζεται ο οργανισμος.Πρεπει να το παιρνουμε
μαζι με co factors(σεληνιο,ψευδαργυρο,βιταμνη c-) και βοηθαει
τον υποθυρεοδεισμο και τον υπερθυρεοδεισμο.
Οι γιατροι σου ηταν συμβατικοι ως τα μπουνια.
Υπαρχουν ολοκληρες κοινοτητες οπως το curezone iodine group που μπορειτε να βρειτε τα παντα.
Οποιος απο τους γνωστους σας εχει ζητηματα με κυστες η καρκινο στο μαστο ,κατευθειαν να τις πειτε να μελετησουν αυτο τo group και να αρχισουν ιωδιο.
Εγω μονο καλα λογια εχω να πω για το ιωδιο.
H λυση στο θυροειδη σου ορεστη μπορει να ειναι αυτο.


Komi-MMS εννοεις Μiracle mineral solution?To curezone εχει ολοκληρη ενοτητα και subforum για αυτο.
 

somari

Active Member
Η μανα μου που έχει πρόβλημα με την θυροειδή (ολική αφαίρεση πλέον) πήρε ιώδιο (αναγκαστικά λόγω εγχείρησης) και έπαθε σοκ. ΠΡΟΣΕΧΕ τι ποστάρεις.
 

panoslydios

New Member
somari είπε:
Η μανα μου που έχει πρόβλημα με την θυροειδή (ολική αφαίρεση πλέον) πήρε ιώδιο (αναγκαστικά λόγω εγχείρησης) και έπαθε σοκ. ΠΡΟΣΕΧΕ τι ποστάρεις.

Τι σοκ?

Θα σου εξηγησω αν μου εξηγησεις τι εγινε.

Και οι πρωτες παρενεργειες δεν ειναι απο το ιωδιο.Αλλα απο το βρωμιο
που το αποτοξινωνει ο οργανισμος.Τι νομιζεις ,θα βγαζεις τοξινες χωρις παρενεργειες αποτοξινωσης?

Παντως καλα τα καταφερες να τρομαξεις τα παιδια που βλεπουν αυτο το thread.

Ψαχτο λιγο και μην πεταγεσαι ετσι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panoslydios

New Member

somari

Active Member
Αποτοξίνωση επειδή έβαζε betadine στις κύστες της εγχείρησης;;;

Ορμονικό σοκ έπαθε, mood swings, ζαλάδες / ναυτία, τάση για εμετό, εφίδρωση και αποστάθμιση του μεταβολισμού

Φτανουν;

Μην παιζετε, το ιώδιο όπως ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΟΓΟΝΑ (βλέπε βρώμιο) είναι τοξικό.
 

Komis

Active Member
somari είπε:
Αποτοξίνωση επειδή έβαζε betadine στις κύστες της εγχείρησης;;;

Ορμονικό σοκ έπαθε, mood swings, ζαλάδες / ναυτία, τάση για εμετό, εφίδρωση και αποστάθμιση του μεταβολισμού

Φτανουν;

Μην παιζετε, το ιώδιο όπως ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΟΓΟΝΑ (βλέπε βρώμιο) είναι τοξικό.
Πολυ πιθανο οι ορμονες να ξεκινησαν να επανερχονται στο κανονικο γιατι ειχαν βγει εκτος ελεγχου,ειναι μια φυσιολογικη κινηση αυτη.Οσο για τις ναυτιες,ζαλαδες και ταση για εμετο μια απο τα ιδια...δυνατη αποτοξινωση του οργανισμου,πολυ αποτομα.
 

weznem

Well-Known Member
καλα επικρατει ενα χαος δεν ξερουμε τι ισχυει τελικα,γι ανα διελευκανθει το θεμα θελουμε ερευνες προφανως κατι που να διαβασουμε για να βγαλουμε ακρη..
 

panoslydios

New Member
weznem είπε:
καλα επικρατει ενα χαος δεν ξερουμε τι ισχυει τελικα,γι ανα διελευκανθει το θεμα θελουμε ερευνες προφανως κατι που να διαβασουμε για να βγαλουμε ακρη..

http://immortalhair.forumandco.com/t8788-the-iodine-crisis

Υπαρχει ενα τεραστιο ποστ.

Το ιωδιο ειναι μαγκια.Κανεις δεν μπορει να το πατενταρει και να το πουλησει
γι αυτο δεν προκειται να ακουσεις κατι .

Αλλο betadine και αλλο ιωδιο(απο το στομα iodoral,και τοπικα σε λυση lugol's).
 

weznem

Well-Known Member
panoslydios είπε:
weznem είπε:
καλα επικρατει ενα χαος δεν ξερουμε τι ισχυει τελικα,γι ανα διελευκανθει το θεμα θελουμε ερευνες προφανως κατι που να διαβασουμε για να βγαλουμε ακρη..

http://immortalhair.forumandco.com/t8788-the-iodine-crisis

Υπαρχει ενα τεραστιο ποστ.

Το ιωδιο ειναι μαγκια.Κανεις δεν μπορει να το πατενταρει και να το πουλησει
γι αυτο δεν προκειται να ακουσεις κατι .

Αλλο betadine και αλλο ιωδιο(απο το στομα iodoral,και τοπικα σε λυση lugol's).
που τα βρισκουμε αυτα αδερφε?
δηλαδη ντερμα ρολλερ και με το ιωδιο θεωρητικα θα βοηθησει σε επανεκφυση εν ολιγοις αυτο δεν λεμε??
 

baldy

Member
Πανο βαζεις ιωδιο στα μαλλια σου? πολυ σιγουρος μου φαινεσαι το δοκιμασες? γιατι απο θεωριες εχω δει ενα σωρο!
 

panoslydios

New Member
Δεν το βαζω στα μαλλια.Το βαζω για τους παθογονους ου προσελκυονται απο τα βαρια μεταλλα.
Ειναι ο λογος που δεν θα χρειαστει να βαλετε fungoral συνεχεια.
To fungoral σκοτωνει τους μυκητες και οχι την αιτια που βγαινουν.
Το ιωδιο φαινεται να κανει και τα δυο.
 

dk1984

Member
το ιωδιο η lugol που λες το βαζεις sto κεφαλι σε συνδιασμο με το derma roller? Αν ναι τι ποσοτητα ? δεν δημιουργει προβλημα στο θυροειδη αν το παρακανεις ?
 
Μπλουζα