ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΛΩΝ ( Regaine,dht blocker...κ,α )

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΛΩΝ ( Regaine,dht blocker...κ,α )

αυτες οι μικρες τριχες πιθανον να προερχονται απο συρρικνομενο θυλακα
δεν μας νοιαζει και τοσο αυτο
αυτο που μας νοιαζει ειναι να ειναι ενεργος και για να υπαρχουν αυτες οι μικρες τριχες σημαινει οτι ειναι

ο θυλακας σε αυτην την κατασταση δεν μπορει να συντηρηση την τριχα και ετσι πεφτει
αλλα εφοσον δουλευει μπορει να αναπτυχθει και παλι σιγα σιγα

Με η Χωρις Μινοξ ποσο καιρο βαζεις παραγωγα η και κορτιζονουχα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mel1980

New Member
Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΛΩΝ ( Regaine,dht blocker...κ,α )

τον αυγουστο γιατρος του ικα μου εγραψε λοσιον κορτιζονης με μινοξ την εβαζα για ενα μηνα και την σταματησα αρχισε τρελλη πτωση μαλλιων! επειτα απο επισκεψη πλεον σε ιδιωτικο δερματολογο μου εκανε διαγνωση σμηγ δερματιτιδας και μου εγραψε την λοσιον που βαζω εδω και 20 μερες περιπου και θα συνεχισω μεχρι την επισκεψη την αλλη βδομαδα που θα μου πει τι να κανω! εβγαλες κανενα συμπερασμα? γιατι εγω ειμαι σε σημειο τρελλας!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΛΩΝ ( Regaine,dht blocker...κ,α )

πρωτον αφου πας καλα δεν υπαρχει λογος να πανικοβαλεσαι

λοιπον να σε ρωτησω για με το τσιγκελι σου τα βγαζω

την μινοξ με την κορτ. που σου εγραψε ο γιατρος του ικα γιατι την εκοψες
α) επειδη επιβαρυνει την σμηγ. δερμ.
β) σου το ειπε ο δευτερος γιατρος
γ) ??? γιατι

ηδη δηλαδη απο τον ευγουστο μεχρι τωρα εκλεισες 4 γεματους μηνες με αυτην την λοσιον και πας στον πεμπτο μηνα .

ο γιατρος θα πρεπει να δει την κατασταση του δερματος της κεφαλης σου να δει
αν επηρεάστηκε και κατα ποσο
αυτο το διαλυμα που βαζεις επηρεαζει την κατασταση του δερματος στο κεφαλι σου
λογικα απο εκει θα κρινει και θα σου πει αν την συνεχισεις στον ιδιο ρυθμο η θα μειωσεις η θα διακοψεις και λοιπα

σε καθε περιπτωση ακολουθα μια σταδιακη μειωση και οχι αποτομη
καθως το αποτομο κοψιμο επιφερει και αποτομες αλλαγες στα μαλλια μας
 

mel1980

New Member
Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΛΩΝ ( Regaine,dht blocker...κ,α )

κατσε πανο γιατι μπερδεφτηκαμε για τα καλα δεν λεω και παρα πολλα για να μην κουραζω τον αλλον αλλα αν ειναι να καταλαβεις θα σου πω αναλυτικα!
λοιπον τον αυγουστο ο δερματολογος του ικα μου διεγνωσε αλωπεκια και ξηροδερμια
μου εγραψε την λοσιον με την κορτιζονη και μινοξ και παραλληλα να λουζομαι με fungoral την αγωγη την εκανα για ενα μηνα και την σταματησα γιατι ο γιατρος αυτος της πλακας δεν μου ειπε οτι την μινοξ πρεπει να την περνεις συνεχεια γιατι αλλιως χανεις οτι εχεις βγαλει και την σταματησα γιατι ηθελα να κανω παιδι και σταματησα τις χημειες! απο τον σεμπτεμβρη λοιπον μεχρι και σημερα εκτος απο το σοκ που παθε το κεφαλι μου για 2 βδομαδες οταν τα σταματησα ολα και εχανα πολυ μαλλι η κατασταση σταθεροποιηθηκε αλλα οχι και η φαγουρα και τα σπυρακια ειδικα τον τελευταιο μηνα γι αυτο πηγα σε αλλο δερματολογο που διεγνωσε σμηγ δερματιτιδα μου εγραψε τη λοσιον με την κοριζονη χωρις μινοξ μεσα κατι που εκρινε λαθος απο τον προηγουμενο γιατρο!μου ειπε να την παιρνω για ενα μηνα και βλεπουμε πως παω αυτα!
τι λες λοιπον? :chinscratch
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΛΩΝ ( Regaine,dht blocker...κ,α )

Ο Πρωτος αφενος δεν πηρε γραμμη οτι ηδη ειχες σε μικρο βαθμο
αφετερου με αυτο που σου εδωσε σου επιδυνωσε την κατασταση

εφετερου δεν σου ειπε τι αλωπεκια εχεις

εκτος και αν πιστευε οτι με λουσιμο fungoral δεν θα επιβαρυνοταν η κατασταση σου με την σμηγ.δερμ
πραγμα που δυστυχως εγινε

ο δευτερος βρηκε την κατασταση χειροτερα και την διεγνωση κατευθειαν
πολυ καλα εκανε κατα την γνωμη μου και σου σταματησε την μινοξιδιλη
μιας και η μινοξ δειχνει οτι επιβαρυνει την κατασταση

τελος μην νομιζεις οτι μονο με την μινοξιδιλη γινετε αυτο το πραγμα
οταν σταματας να χανεις και τα αποτελεσματα συμβαινει και σχεδον ολα

τελος παρε μια καλη ενυδατική κρεμα λοσιον και να την χρησιμοποιεις
αν εχει μαλιστα και βιταμινη Ε μεσα ακομη καλυτερα

γιατι τα παραγωγα και κορτιζονουχα σου χτυπαν το δερμα ειδικα σε τοπικη χρηση

πιο παλια ειχα δει μια καλη nexxus vita καπως ετσι λεγοταν ( σαν conditiorner ηταν )

σε καθε περιπτωση πλην fungoral για σαμπουαν να χρησιμοποιεις ΚΥΡΙΩΣ tricomin
 

mel1980

New Member
Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΛΩΝ ( Regaine,dht blocker...κ,α )

τελος μην νομιζεις οτι μονο με την μινοξιδιλη γινετε αυτο το πραγμα
οταν σταματας να χανεις και τα αποτελεσματα συμβαινει και σχεδον ολα
αυτο πανο sorry δεν το καταλαβα μπορεις να διευκρινισεις?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΛΩΝ ( Regaine,dht blocker...κ,α )

οταν εχεις τριχωπτωση λογο μια παθησης γιατρευεις την παθηση και παιρναει
και ολα πανε καλα

οτι ειναι κατι οργανικο δηλαδη προκαλειτε εν ολιγης απο τον οργανισμο
τοτε το περιοριζουμε με φαρμακα
αλλα οταν σταματαμε τα φαρμακα
τοτε παλι παμε σε εκεινη την κατασταση
 

mel1980

New Member
Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΛΩΝ ( Regaine,dht blocker...κ,α )

κορτιζονη δεν γινετε να βαζω αιωνια ειναι σιγουρο και το ειπα και στο γιατρο εχοντας διαβασει εδω μερικα πραγματα πηγα διαβασμενη και λιγο επιθετικη θα ελεγα! του ειπα οτι θελω να γινει διαγνωση της τριχοπτωσης και οχι να πηγαινω να μου γραφει συνεχεια συνταγες για να με συντηρει! furious3 του ειπα οτι ξερω πως λειτουργουν τα πραγματα γιατι ο πατερας μου δουλευει σε φαρμακευτικη εταιρεια και ξερω τι γινετε! με κοιταγε...σαν βλακας !υποστηριζει οτι η απωλεια μαλλιων ειναι αποτελεσμα της σμηγ δερματιτιδας να δουμε αν κοψω την κορτιζονη τι θα γινει...... αν και 8 φευρουαριου εχω ραντεβου στο συκγρου το νοσοκομειο για τριτη γνωμη!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΛΩΝ ( Regaine,dht blocker...κ,α )

μακαρι να ειναι λογο στην σμηγ.δερμ.
πραγματικα στο ευχομαι γιατι τα πραγματα ειναι πιο απλα
 

mel1980

New Member
Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΛΩΝ ( Regaine,dht blocker...κ,α )

μακαρι φιλε μου πανο αν και δεν το πιστευω! θελω να το πιστευω λογο ψυχολογιας........
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΛΩΝ ( Regaine,dht blocker...κ,α )

θα φανει φιλε μου
εξαλλου με το αγχος δεν λυνετε το προβλημα
οποτε βλεπουμε και κανουμε στο μελλον
μην μασας
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mel1980

New Member
Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΛΩΝ ( Regaine,dht blocker...κ,α )

καλημερα πανο θελω να βαλω τα συστατικα της λοσιον μιας και τα χω μαζι μου
butesoderm 30ml
stabil hair tonic
αυτα τα δυο περιεχει .η budesoderm ειναΙ κορτιζονη αλλα το αλλο συστατικο δεν το γνωριζω ξερεις εσυ η καποιος αλλος τη χρηση του?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΛΩΝ ( Regaine,dht blocker...κ,α )

index.php


HAIR STABIL TONIC contains:
- Aminocids
Important in a certain fixed proportion, which is essential for building up the Keratine, which is the main constituent of the hair.

- Lecithin
Is a well known natural emulsifier, which removes the excess Cholesterol from the scalp thus preventig loss of hair.

- Panthenol
Repairs broken and brittle hair.

- Piroctone Olamine
A preservative that keeps the scalp free from bacterial infection.

- Bakuchiol
Proven indian herbal oil as a herbal antibiotic which cleans the scalp free from inflammation and bacterial infection thus stopping loss of hair.

- Benzylnicotinate
To increase blood circulation and warm up the scalp, it a;sp helps activate and regenerate the hairfollicles and hairbulb.

- Vitamine-E-acetate
Protects the hair from the negative effects of the environment
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΛΩΝ ( Regaine,dht blocker...κ,α )

εν ολιγης θα σου παρει αυτο το ετοιμο προιον
θα σου ριξει λιγο butesoderm

και ετοιμη εισαι

αληθεια αυτο γιατι στο δινει
για ΑΑ η απλα για να σου τονωσει τα μαλλια λιγο

ΥΓ. αν θες πες στον φαρμακοποιο σου να σου βαλει μεσα σε αυτο και λιγη βιοτινη
 

mel1980

New Member
Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΛΩΝ ( Regaine,dht blocker...κ,α )

η διαγνωση του δεν ηταν ΑΑ οπως εχω αναφερει και σε αλλη συζητηση αλλα αδυναμια μαλλιων με τριχοπτωση λογω κακου δερματος αποτελεσμα της σμηγ δερματιτιδας! λογικα γι αυτο μου το δωσε...οσο για βιοτινη θα του το πω μιας και με τοσα φαρμακα που περνω απο τον φαρμακοποιο εχω γινει η καλυτερη πελατησα! :D το stabil το δινουν για ΑΑ? την αλλη βδομαδα που εχω ραντεβου με το δερματολογο θα εχω και νεα! και θα τον ρωτησω για stabil!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΛΩΝ ( Regaine,dht blocker...κ,α )

οχι το σταμπιλ δεν το δινουν για ΑΑ
οπως φαινετε και απο τα συστατικα του σαν συμπληρωμα - δυναματικο

απλα εγω δεν θυμωμουν τι ειδους αλωπεκιας ειχες
για αυτο σε ρωτησα αν στο εδωσε για ΑΑ
 

mel1980

New Member
Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΛΩΝ ( Regaine,dht blocker...κ,α )

σαν προιον κατι τιποτε η τσαμπα λεφτα? πηγα και του πα για βιοτινη ειπε οκ!
αν και παρ ολο που πεφτουν μικρες τριχες παρατηρησα μικρες τριχες και οχι χνουδι μπροστα να ξεπεταγεται και μου δωσε λιγο κουραγιο και γενικα το μαλλι εχει ογκο κατι που παρατηρησαν και οι γυρω μου αντε να γελασει λιγο το χειλακι μας γιατι πολυ κατω ειμαι τελευταια!
 

mel1980

New Member
Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΛΩΝ ( Regaine,dht blocker...κ,α )

thanks ευχομαι το ιδιο και σε ολα τα παιδια να δουν τα κεφαλακια τους με μαλλια γιατι εμαθα τον τελευταιο χρονο ποσο μπορει να σε ριξει ενα τετοιο θεμα! θα πω τα νεα την αλλη βδομαδα!
 
Απ: ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΛΩΝ ( Regaine,dht blocker...κ,α )

Καλησπέρα! Να ρωτήσω βρε παιδιά πιστεύετε ότι μετά από κάποιο χρονικό διάστημα μπορεί να έχεις το αντίθετο αποτέλεσμα βάζοντας μινοξιδίλη; Μπορεί να είναι ιδέα μου αλλά νομίζω ότι τελευταία όταν βάζω μινοξιδίλη μου πέφτουν περισσότερες τριχούλες. Μπορεί να είναι βλακεία αυτό που λέω, δε ξέρω.. Μινοξιδίλη έβαλα για πρώτη φορά πρίν χρόνια. Για 2 χρόνια έβαζα κάθε μέρα. Στην αρχή σύμφωνα με τον τότε γιατρό έβαζα πρωί βράδυ ( την 5%) αλλά επειδή δεν άντεχα από τους ερεθισμούς έβαζα μόνο βράδυ.

Τώρα βάζω πάλι εδώ περίπου και 10 μήνες μία φορά την ημέρα. Επειδή έχω βάλει πολύ κορτιζόνη και είχα και εκείνα τα βαθουλώματα σκέφτομαι μήπως να πρόσθετα μέσα στη μινοξιδίλη κάτι που να ενυδατώνει γιατί για να πάρω και κάτι άλλο δεν προλαβαίνω να το βάζω και από ένα σημείο και έπειτα κουράζεσαι γιατί δεν είναι ότι θα το κάνω για ένα συγκεκριμένο διάστημα αλλά συνέχεια. Ήδη βάζω revivogen και tricomin.

Έχω μία συνταγή ενός δερματολόγου Palmogen hairlotion “EVDERMIA” FL.1
Movesan 30ml FL.1
Botafex 60ml 2% FL.1

Το Botafex είναι μινοξιδίλη εντάξει. Το Movesan κορτιζόνη και δε ξαναβάζω με τίποτα!

Αλλά για το Palmogen σκεφτόμουνα. Τα συστατικά του είναι αυτά (50ml):
Propylene glycol, alcohol denat, myristyl alcohol, octyldodecanol, serenoa serrulata(saw palmetto)oil, cetrimonium chloride, panthenol, niasinamide, rosmarinus officinalis(rosemary)extract, chamomilla recutita(matricaria)extract, equisetum arvense(horstail)extract, urtica dioca(netlle)extract, tosilagofarfara(coltsfoot)leaf extract, inositol, methionine, cysteine, tryptophan, sodium carboxymethyl betaglucan, sodium hyaluronate, biotin, tocopherol, parfum(fragrance).

Αν πρόσθετα μέσα στη μινοξιδίλη από αυτό αλλά πόσο; Και βάζω και απόσταγμα πράσινου τσαγιού, μπορεί να συνδυαστεί με όλα τα παραπάνω ή θα τα μπερδέψω όλα και αντί για καλό θα κάνω κακό; Κάποια γνώμη;
 
Μπλουζα