Περί ομοφυλοφιλίας

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Gomi, απλά ήθελα να τονίσω ότι πολλά προσβλητικά σχόλια δεν αφορούσαν απλά την ομοφυλοφιλία. Όταν συζητάς σοβαρά, με επιχειρήματα και χωρίς να προσβάλλεις κανέναν, και οι άλλοι αρχίζουν εξυπνάδες τύπου "καλό γκομενάκι", "ανέραστο γκομενάκι", είναι τουλάχιστον χυδαίο. Ξαναλέω, σκέψου να γινόταν κάτι αντίστοιχο σε κάποια κοπέλα του συγγενικού σου περιβάλλοντος.

Επίσης, προσβλητικά σχόλια για ομοφυλόφιλους έχουν υπάρξει και μέσα σε νήματα που αφορούν καθαρά την τριχόπτωση (έχω βρει κάποια σχετικά αλλά δεν τα έχω κρατήσει). Θέλω να πω, ότι δεν μπορεί να ζητάμε από τα ομοφυλόφιλα άτομα να αναφέρονται στην ομοφυλοφιλία τους ΜΟΝΟ σε συγκεκριμένα και σχετικά νήματα αλλά όλοι οι υπόλοιποι να έχουν το δικαίωμα να αναφερθούν προσβλητικά στους ομοφυλόφιλους σε κάθε σημείο του φόρουμ. Αυτό, και ευχαριστώ για την παρέμβασή σου.

Κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο. Αν κάποιος θέλει να κάνει κάποια τοποθέτηση σε κάποιο νήμα όταν θεωρεί ότι προσβάλλεται μπορεί να το κάνει και φυσικά να το αναφέρει. Το να αρχίζει όμως μια ολόκληρη συζήτηση είτε περί ομοφυλοφιλίας είτε περί ανέμων και υδάτων σε νήματα με άλλο θέμα αντίκειται στους κανόνες του φόρουμ και νομίζω ότι το έχουμε επισημάνει πολλές φορές.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Κρίμα για τον Πίθηκα.
Ειλικρινά, πιστεύω ότι ήθελε να φλερτάρει τη Τζεν, και, όχι, να την προσβάλει.
Στο μυαλό πολλών στρέητ ανδρών, οι λεσβίες είναι γυναίκες φτυσμένες από τους άνδρες (κάτι που φυσικά δεν ισχύει για πολλές: έχω γνωρίσει λεσβίες που οι στρέητ θα λιμπίζονταν για μέρες).
Ο γλυκούλης Πίθηκας σκέφτηκε ότι ίσως είναι η ευκαιρία του για φλερτ.
Α, ρε, Πίθηκα. Να' σαι καλά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
στο μυαλό το δικό σου γίνεται αυτό mikriloulou.ότι έχουμε στο μυαλό μας ότι οι λεσβίες είναι γυναίκες φτυσμενες από άντρες..αυτά δεν μου αρέσουν ,που μιλάτε και με σιγουριά.ξεκολατε ρε!το τρολαρισμα ξέρεις τι είναι..γιατί αρχιζεις και μπαινεις σε τέτοιες κουβέντες?τι έχει στο μυαλό του ένας straight άντρας από τη στιγμή που δεν είσαι??μερικές είστε και ψυχολόγοι μεγάλοι..ξεκολατε γιατί είστε κουραστικοι..και τα θα την έπαιζαν κτλ μιλά πιο ωραία μεγάλε.! με λίγα λόγια είπε ο cvial τι και πώς,αφήστε τα άκυρα σας να τελειωνουμε..είναι ενοχλητικο
 

aeratos28

Just aeratos
επειδή τώρα είδα και 2 προηγούμενα μηνύματα του mikriloulou νομίζω ότι ο τύπος έχει ξεφύγει εντελώς..τι μας λες ρε μεγάλε ότι είσαι μέλος της mensa κτλ???τι σε κάνει αυτό?ανώτερο από κάποιον άλλο??δε ντρεπεσαι καθόλου?δεν σε ρώτησε κανείς,ότι είσαι κρατά το για σένα,δεν μας ενδιαφέρει καν που θα τον πεις και αμοιβαδα επειδή διαφωνεί με τη gay λογική σου..αυτοί είστε και τίποτα άλλο..ακόμα δεν γραφτηκες στο φόρουμ και αντί να μιλάς μόνο για μαλλιά μας έχεις τρελάνει μόνο στα gay θέματα σου και τίποτα άλλο.ποιος ο λόγος εγγραφής σου?να μας πλασαρηστεις ως τι??ότι χειρότερο υπάρχει στο φόρουμ αυτή τη στιγμή είσαι να ξέρεις ,mods πείτε του καμία κουβεντα
 
επειδή τώρα είδα και 2 προηγούμενα μηνύματα του mikriloulou νομίζω ότι ο τύπος έχει ξεφύγει εντελώς..τι μας λες ρε μεγάλε ότι είσαι μέλος της mensa κτλ???τι σε κάνει αυτό?ανώτερο από κάποιον άλλο??δε ντρεπεσαι καθόλου?δεν σε ρώτησε κανείς,ότι είσαι κρατά το για σένα,δεν μας ενδιαφέρει καν που θα τον πεις και αμοιβαδα επειδή διαφωνεί με τη gay λογική σου..αυτοί είστε και τίποτα άλλο..ακόμα δεν γραφτηκες στο φόρουμ και αντί να μιλάς μόνο για μαλλιά μας έχεις τρελάνει μόνο στα gay θέματα σου και τίποτα άλλο.ποιος ο λόγος εγγραφής σου?να μας πλασαρηστεις ως τι??ότι χειρότερο υπάρχει στο φόρουμ αυτή τη στιγμή είσαι να ξέρεις ,mods πείτε του καμία κουβεντα
Να' τος πάλι αυτός ο αναπόφευκτος(;) φαύλος κύκλος.
Τα σχόλιά μου είναι απαντήσεις σε κατηγορίες και ύβρεις άλλων. Ο κύριος με αποκάλεσε ηλίθιο. Να με συγχωρέσει, αλλά αν εγώ είμαι ηλίθιος, αυτός τι είναι;
Δεν γράφτηκα στον ιστότοπο για να τρολλάρω και να διατυμπανίσω την παρεκκλίνουσα του κανονικού σεξουαλικότητά μου.
Όταν, όμως, διάβασα τα προσβλητικά σχόλια μερικών, απεφάσισα να επέμβω τρολλάροντας. Ζήτησα συγγνώμη, έφαγα μπαν μαζί με έναν άλλο και οι υπόλοιποι συνέχισαν να προσβάλλουν.
Δεν υπάρχει γκέι προπαγάνδα. Υπάρχουν γκέι άνθρωποι.
Ο Tim Cook ή ο Peter Thiel είναι γκέι προπαγανδιστές ή απλά γκέι άνδρες που προσπαθούν να ζήσουν όπως οι υπόλοιποι;
Ναι, έχω κάθε δικαίωμα να απαντήσω σε ύβρεις, κύριε Αεράτε.
 

aeratos28

Just aeratos
εντάξει φιλε.αν εχεις να πεις κάτι άλλο πες το..αφήστε τα άκυρα παραδείγματα που νομίζετε ότι λέτε κάτι ουσιώδες..αυτό είναι το εκνευριστικο και τίποτα άλλο..ούτε έχουμε κάτι μαζί σου επειδή είσαι gay.καλά κανείς ,δικαίωμα σου ...απλά σταματήστε να κάνετε το παν και να μας το παρουσιάζετε σαν ότι πιο φυσιολογικό υπάρχει στη γη και ότι εμείς είμαστε ρατσιστές ..δεν είναι έτσι.και τουλάχιστον εγώ,αλλά και σχεδόν όλα τα παιδιά για να μην πω όλοι και είμαι απολυτος,δεν είμαστε ρατσιστές..δεν είναι ωραίο όλο αυτό,ενοχλεί και όσο επιμενετε να το κάνετε αυτό τόσο θα έχετε και επιθετικές αντιδράσεις..ας λήξει εδώ και ας συζητουμε πλέον ήρεμα και αρμονικά χωρίς αυτές τις μικρότητες που κάνουμε και οι 2 πλευρές.
 
Τζεν και Μικρηλουλου, αλληλεγγύη από έναν ετεροφυλόφιλο !:)
Βαγκ25, μπράβο ρε φίλε για τις αποψεις σου, ρισπεκτ!
Αεράτε, Γκίμπικ, Τάσο 33 και Πίθηκα, υποψιάζομαι πως ούτε το μαλλί του Νίκου Χατζινικολάου δε θα μπορούσε να σας κάνει ευτυχισμένους...:p;)(ένα αυθαίρετο, καλοπροαίρετο συμπέρασμα/σχόλιο-δε σας ξέρω καν)
 

Jen

Active Member
Κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο. Αν κάποιος θέλει να κάνει κάποια τοποθέτηση σε κάποιο νήμα όταν θεωρεί ότι προσβάλλεται μπορεί να το κάνει και φυσικά να το αναφέρει. Το να αρχίζει όμως μια ολόκληρη συζήτηση είτε περί ομοφυλοφιλίας είτε περί ανέμων και υδάτων σε νήματα με άλλο θέμα αντίκειται στους κανόνες του φόρουμ και νομίζω ότι το έχουμε επισημάνει πολλές φορές.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συμφωνώ εντελώς μαζί σου και, όπως έγραψα στα σχόλιά μου, πιστεύω ότι κανείς από τους mods δεν είπε ποτέ κάτι τέτοιο. Το προσβλητικό σχόλιο όμως στο οποίο απάντησα βρισκόταν σε ένα τέτοιο γενικό νήμα που λες. Κι εγώ εξέφρασα ακριβώς αυτή τη ένσταση, το γεγονός δηλαδή ότι μπήκα να διαβάσω για τριχόπτωση και διάβασα από έναν τύπο που δεν με ξέρει καν ότι είμαι ανώμαλη. Το πρόβλημα ήταν ότι χώθηκαν στη μέση 4-5 μέλη που δεν τους απευθύνθηκα καν και απαιτούσαν να το βουλώσω επειδή ΕΓΩ χαλάω το νήμα... Και αυτά τα άτομα που χώθηκαν από μόνα τους και μου απευθύνθηκαν και μου έθεσαν ερωτήματα που έστρεψαν τη συζήτηση αλλού, λένε ότι ΕΓΩ είμαι η εγωκεντρική και ΕΓΩ τους τα έκανα τσουρέκια.... τουλάχιστον υποκριτικό και παντελής έλλειψη αυτογνωσίας.

Όπως είπε κάποιο άλλο μέλος, εφόσον δεν ήθελαν να συνεχιστεί το θέμα, ας λέγανε ένα "δίκιο έχεις, ήταν προσβλητικό" και τέλος. Ή ας μην έλεγαν τίποτα. Αν γινόταν αυτό, τι λόγο θα είχα να συνεχίσω; Όταν όμως όλοι αυτοί πετάγονται και μου απευθύνονται και μάλιστα με επιθετικό και ειρωνικό τρόπο, ε θα απαντήσω. Αυτοί ήταν 4-5 και απαντούσα ένα άτομο σε ό,τι άσχετο έγραφε ο καθένας, ο άλλος έκανε 32 ποστ και είχε κολλήσει με τη mikriloulou, ο άλλος ξεκίνησε συζήτηση για τον βιολογικό σκοπό του ανθρώπου και αν πρέπει να τεκνοποιούν οι ομοφυλόφιλοι... ΕΓΩ έκανα το παραλήρημα; Αστεία πράγματα... και απαντούσα εκεί γιατί εκεί μου στέλνανε τα ποστ. Ο άλλος είπε "να πας σε άλλο φόρουμ", λες κι εγώ μπήκα εδώ μέσα για να βρω σύντροφο... τεσπα, απλά ξεκαθαρίζω τι εννοούσα για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Jen

Active Member
ρε άτομο..λες ασυναρτησίες.το καταλαβαίνεις?μιλάμε για συγκεκριμένο πράγμα και οχι για όλα αυτά τα θεωρητικά και τις γενικολογιες που αραδιαζεις εδώ πέρα!τι καλάσνικοφ και πράσινα άλογα λες?? όπως ειπες πιο πριν είναι ένα φόρουμ το οποίο έχει κανόνες και μία στοιχειώδη λογική..αναφέρουμε προβλήματα,συζητάμε και ψάχνουμε λύσεις σε όλα αυτά..δεν ζητάει κανείς πληροφορίες για την ταυτότητα του..κανόνες που είπαμε πιο πριν??μάθε να μιλάς και να μην λες όλες αυτές τις αερολογιες που ειπες τώρα αν θες να σε πάρει κάποιος στα σοβαρα

εντάξει φιλε.αν εχεις να πεις κάτι άλλο πες το..αφήστε τα άκυρα παραδείγματα που νομίζετε ότι λέτε κάτι ουσιώδες..αυτό είναι το εκνευριστικο και τίποτα άλλο..ούτε έχουμε κάτι μαζί σου επειδή είσαι gay.καλά κανείς ,δικαίωμα σου ...απλά σταματήστε να κάνετε το παν και να μας το παρουσιάζετε σαν ότι πιο φυσιολογικό υπάρχει στη γη και ότι εμείς είμαστε ρατσιστές ..δεν είναι έτσι.και τουλάχιστον εγώ,αλλά και σχεδόν όλα τα παιδιά για να μην πω όλοι και είμαι απολυτος,δεν είμαστε ρατσιστές..δεν είναι ωραίο όλο αυτό,ενοχλεί και όσο επιμενετε να το κάνετε αυτό τόσο θα έχετε και επιθετικές αντιδράσεις..ας λήξει εδώ και ας συζητουμε πλέον ήρεμα και αρμονικά χωρίς αυτές τις μικρότητες που κάνουμε και οι 2 πλευρές.


aeratos28, θα πρότεινα εσύ πρώτος να χαλαρώσεις λίγο... από το πρώτο σου ποστ είσαι αδικαιολόγητα ερειστικός. Έγραψα ένα ποστ για κάτι που είπε κάποιο άλλο μέλος και με ενόχλησε επειδή με αφορούσε και πετάχτηκες εσύ με ένα "τι θέλεις να μας πεις τώρα". Το πρώτο άσχετο ποστ που ξεκίνησε το πρόβλημα ήταν το δικό σου.

Είσαι ένα άτομο που θεωρεί "σεντόνι" και δεν μπορεί να διαβάσει ένα κείμενο 20 σειρών, είσαι ένα άτομο που γράφει ασύντακτα (το ανορθόγραφα το προσπερνώ), χωρίς λογική συγκρότηση και συνοχή στα κείμενά του και χωρίς ίχνος επιχειρηματολογίας. Και ναι, όσο κι αν δεν θέλεις να το παραδεχτείς, τα λεγόμενά σου δείχνουν αν είσαι ή όχι ρατσιστής. Είσαι ένα άτομο που επανέλαβε τουλάχιστον 2 φορές ότι ΟΛΟΙ οι γκέι είναι εγωκεντρικοί και αλαζόνες. Ναι, έχεις δίκιο, ρατσιστής γίνεσαι μόνο αν κάψεις ζωντανό έναν ομοφυλόφιλο...


Απάντησα με επιχειρήματα σε κάθε ένα από τα εξυπναδίστικα σχόλιά σου, δεν κατάφερες να απαντήσεις με λογική ούτε σε ένα από τα δικά μου. Το μόνο που έκανες ήταν να χαχανίζεις με τον φίλο σου τον Πίθηκα, να προσβάλλεις, και να έχεις κολλήσει στα δικά σου σχετικά με το τι είπε η mikriloulou (μέχρι κι ο Πίθηκας στην είπε), που ούτε καν αυτό δεν ίσχυε, όπως αποδείχτηκε. Η γνώμη σου αλλάζει ανάλογα με το τι θα πει ο Πίθηκας, στην αρχή κράζεις ασταμάτητα τον mikriloulou, με το που λέει ο Πίθηκας ότι είναι μια χαρά παιδί ο mikroloulou, "ναι ναι, συμπαθέστατος" λες κι εσύ, τώρα τα αλλάζεις πάλι. Ό,τι να'ναι... το πιο αστείο από όλα είναι ότι επαναλαμβάνεις συνέχεια ότι ΕΓΩ (και όλοι οι γκέι κατά την άποψή σου) είμαι αυτή που δεν ξέρει να μιλάει... και ξέρεις εσύ.... :cool: Παντελής έλλειψη αυτογνωσίας. Διευκρινίζω ότι εκτός από ομοφυλόφιλη είμαι φιλόλογος-γλωσσολόγος, έχω ασχοληθεί με Ανάλυση Συνομιλίας ΚΑΙ με Σπουδές Φύλου. Δεν το λέω για να το παίξω έξυπνη ούτε, προφανώς, εννοώ ότι δεν έχεις δικαίωμα να εκφράζεις τη γνώμη σου... αλλά το να λες ΕΣΥ σε μένα -και μάλιστα με βάση τον δικό σου τρόπο γραφής- ότι εγώ δεν ξέρω να μιλάω είναι σαν να πάει ένα 5χρονο σε έναν γιατρό και να του λέει ότι δεν κάνει καλά την εγχείριση...
 
Τελευταία επεξεργασία:
εντάξει φιλε.αν εχεις να πεις κάτι άλλο πες το..αφήστε τα άκυρα παραδείγματα που νομίζετε ότι λέτε κάτι ουσιώδες..αυτό είναι το εκνευριστικο και τίποτα άλλο..ούτε έχουμε κάτι μαζί σου επειδή είσαι gay.καλά κανείς ,δικαίωμα σου ...απλά σταματήστε να κάνετε το παν και να μας το παρουσιάζετε σαν ότι πιο φυσιολογικό υπάρχει στη γη και ότι εμείς είμαστε ρατσιστές ..δεν είναι έτσι.και τουλάχιστον εγώ,αλλά και σχεδόν όλα τα παιδιά για να μην πω όλοι και είμαι απολυτος,δεν είμαστε ρατσιστές..δεν είναι ωραίο όλο αυτό,ενοχλεί και όσο επιμενετε να το κάνετε αυτό τόσο θα έχετε και επιθετικές αντιδράσεις..ας λήξει εδώ και ας συζητουμε πλέον ήρεμα και αρμονικά χωρίς αυτές τις μικρότητες που κάνουμε και οι 2 πλευρές.
Όλα κι όλα, οι μικρότητες είναι εκ μέρους κάποιων που επιμένουν να προσβάλλουν. Δικαίωμα σας, κύριοι, να με βλέπετε με τον σύντροφό μου και να σκέφτεσθε ότι θέλετε να κάνετε εμετό. Το να με απειλείτε με σφαίρες ή να με χαρακτηρίζετε ως μη φυσιολογικό δεν μπορούν να περάσουν στο ντούκου.
Εκτός των άλλων, κύριε Αεράτε, μιας και σας έχω παρακολουθήσει σε αρκετά νήματα, είναι δυσλειτουργικό αυτό που κάνετε: σε όλους σχεδόν επιτίθεστε αρχικά και μετά τα μαζεύετε σαν τη χεσμένη αλεπού που μαζεύει την ουρά της. Μετά από λίγο το συνηθίζεις, αλλά δεν είναι και πολύ ωραίο.

Τζεν, συγχαρητήρια από εμένα και πάλι!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Θεωρώ ότι παντού υπάρχουν ακραίοι εκπρόσωποι. Θεωρώ όμως επίσης ότι αυτό που φαίνεται στους περισσότερους ετεροφυλόφιλους ως υπερβολή είναι κάτι που απλά δεν έχουν συνηθίσει να βλέπουν και που έχουν μάθει από τα μικράτα τους να θεωρούν μη φυσιολογικό. Λανθασμένα προφανώς. Αυτό ακριβώς εξηγούσα και πριν, ότι εκδηλώσεις και πρακτικές που είναι αυτονόητες για τους ετεροφυλόφιλους, όταν τις δεις σε ομοφυλόφιλους αμέσως λες "πω, δες τι κάνει τώρα μες στον κόσμο, μα είμαι υποχρεωμένος εγώ να το βλέπω αυτό;" Για το lifestyle ισχύει το ίδιο. "Χτυπάει" ακριβώς επειδή διαφέρει. Και χτυπάει ακριβώς επειδή οι ομοφυλόφιλοι θέλουν πλέον να το προβάλλουν όσο και οι στρέιτ, ώστε κάποια στιγμή να σταματήσει να διαφέρει. Αλλά αυτό θέλει πααααρα πολύ χρόνο.
Διαφωνώ, Τζεν.
Αρκετοί γκέι άνδρες είναι υπέρ το δέον προκλητικοί. Οι γκέι γυναίκες σε καμία περίπτωση.
Δυστυχώς, μόνο γκέι έχω δει να γ@μιούνται φάτσα φόρα σε πεζοδρόμιο στο Γκάζι. Κι αυτό γιατί, ευτυχώς, στις ετεροφυλόφιλες και λεσβιακές σχέσεις υπάρχει η γυναίκα που τρενάρει τις ορμές.
Εγώ υπερασπιστής των "πούστηδων¨ δεν γίνομαι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Utopia

Active Member
Είσαι ένα άτομο που θεωρεί "σεντόνι" και δεν μπορεί να διαβάσει ένα κείμενο 20 σειρών, είσαι ένα άτομο που γράφει ασύντακτα (το ανορθόγραφα το προσπερνώ), χωρίς λογική συγκρότηση και συνοχή στα κείμενά του και χωρίς ίχνος επιχειρηματολογίας.
Πεςςςςςςςςςςςςςς ταααααα!!! Και νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος που δεν καταλαβαίνει Χρηστό έτσι όπως εκφράζεται...........:D Εμένα μου αρέσει που λέει κιόλας ότι εσύ γράφεις αερολογίες...( και λέγεται και Αερατος, δεν είναι τραγική ειρωνεία;:p). Φαντάζομαι οι εκθέσεις του στο σχολείο θα είχαν τέλεια δομή... όπως κι από άντληση ιδεών δεν πάει πίσω...
 
  • Like
Reactions: Jen

tasos33

Well-Known Member
Jen με τα σεντόνια που γραφείς εχεις ξεπεράσει και τον αέρατο...αερατε τα τειχη έπεσαν..η πόλις εάλω...η κυριαρχία σου στα σεντόνια τελείωσε,εχεις ξεπέσει σε τρίτο τέταρτη θέση πλεον,αυτό που δεν καταλαβαίνετε κ οι μεν κ οι δε είναι πως δε θα καταλήξετε πουθενα όσο χρόνια και να το συζητάτε,ακόμα και αν τα ποστς ξεπεράσουν τα 100000000 παλι θα κάνουμε κυκλο και παλι απο την αρχή,το να ξεφύγουμε για κάποιο θέμα μια δυο μέρες είναι κατανοητο ,το να το συζητάμε ενα μήνα καταντάει αηδία...
Βαγκ25, μπράβο ρε φίλε για τις αποψεις σου, ρισπεκτ!
Αεράτε, Γκίμπικ, Τάσο 33 και Πίθηκα, υποψιάζομαι πως ούτε το μαλλί του Νίκου Χατζινικολάου δε θα μπορούσε να σας κάνει ευτυχισμένους...:p;)(ένα αυθαίρετο, καλοπροαίρετο συμπέρασμα/σχόλιο-δε σας ξέρω καν)
Lightwork αν είχα το μαλλί του Νικολάκης το φόρουμ θα ηταν άγνωστο σε εμε και ναι θα ήμουν περισσότερο ευτυχισμένος με περισσότερα χρήματα και σαφως πολύ πολύ πιο ωραία πιπινακια .....jen ελπίζω να μην αρχίζεις και με εμένα τώρα...φιλικά παντα....
Υσ...εδώ μέσα όλοι κρύβονται πίσω από ενα ψευδώνυμο και απόρων γιατί προσβάλλονται και παρεξηγουνται,πραγματικα απόρω
 

Jen

Active Member
Διαφωνώ, Τζεν.
Αρκετοί γκέι άνδρες είναι υπέρ το δέον προκλητικοί. Οι γκέι γυναίκες σε καμία περίπτωση.
Δυστυχώς, μόνο γκέι έχω δει να γ@μιούνται φάτσα φόρα σε πεζοδρόμιο στο Γκάζι. Κι αυτό γιατί ευτυχώς στις ετεροφυλόφιλες και λεσβιακές σχέσεις υπάρχει η γυναίκα που τρενάρει τις ορμές των ανδρών.
Εγώ υπερασπιστής των "πούστηδων¨δεν γίνομαι.

Μπα, πίστεψέ με, και ετεροφυλόφιλα ζευγάρια το ίδιο κάνουν... Τώρα, αν είναι τύφλα και δεν ξέρουν τι κάνουν δεν μπορώ να το ξέρω... αλλά το ίδιο ισχύει και για τους ομοφυλόφιλους που λες. Σημασία πάντως έχει ότι οι περισσότεροι ετεροφυλόφιλοι δεν εννοούν κάτι τέτοιο. Και να δουν ένα ομοφυλόφιλο ζευγάρι να περπατάει χέρι-χέρι, πάλι προκλητικό το θεωρούν...
 

hijikos

Active Member
Να πω και γω τη μ.λ.....α μου!
Εδω είναι φόρουμ που αφορά την τριχόπτωση!
Σεβόμαστε όλους ανεξαρτήτους φύλου, άνδρες και γυναίκες !
Να υπενθυμίσω ότι υπάρχουν και τα πριβε μηνύματα.
 
  • Like
Reactions: Jen

Jen

Active Member
Jen με τα σεντόνια που γραφείς εχεις ξεπεράσει και τον αέρατο...αερατε τα τειχη έπεσαν..η πόλις εάλω...η κυριαρχία σου στα σεντόνια τελείωσε,εχεις ξεπέσει σε τρίτο τέταρτη θέση πλεον,αυτό που δεν καταλαβαίνετε κ οι μεν κ οι δε είναι πως δε θα καταλήξετε πουθενα όσο χρόνια και να το συζητάτε,ακόμα και αν τα ποστς ξεπεράσουν τα 100000000 παλι θα κάνουμε κυκλο και παλι απο την αρχή,το να ξεφύγουμε για κάποιο θέμα μια δυο μέρες είναι κατανοητο ,το να το συζητάμε ενα μήνα καταντάει αηδία...

Lightwork αν είχα το μαλλί του Νικολάκης το φόρουμ θα ηταν άγνωστο σε εμε και ναι θα ήμουν περισσότερο ευτυχισμένος με περισσότερα χρήματα και σαφως πολύ πολύ πιο ωραία πιπινακια .....jen ελπίζω να μην αρχίζεις και με εμένα τώρα...φιλικά παντα....
Υσ...εδώ μέσα όλοι κρύβονται πίσω από ενα ψευδώνυμο και απόρων γιατί προσβάλλονται και παρεξηγουνται,πραγματικα απόρω

Τάσο, δεν το κάνουμε για να καταλήξουμε κάπου... αλίμονο αν τα μυαλά ανθρώπων άλλαζαν επειδή διάβασαν κάποια ποστς σε ένα φόρουμ. Με αυτή τη λογική, όμως, ούτε το θέμα της φαλάκρας θα λυθεί. Άρα, να σταματήσει να υπάρχει το φόρουμ; Γίνεται μια συζήτηση στην οποία εκφράζονται όχι μόνο διαφορετικές αλλά και προσβλητικές απόψεις. Όχι, δεν θέλω να σιωπήσω. Όποιος δεν θέλει, δεν διαβάζει τα "σεντόνια" μου/μας. Πολύ απλά.
 

Jen

Active Member
Να πω και γω τη μ.λ.....α μου!
Εδω είναι φόρουμ που αφορά την τριχόπτωση!
Σεβόμαστε όλους ανεξαρτήτους φύλου, άνδρες και γυναίκες !
Να υπενθυμίσω ότι υπάρχουν και τα πριβε μηνύματα.

Όχι, είναι φόρουμ που ασχολείται κατά βάση με την τριχόπτωση. Έχει ενότητα με τίτλο "μπλα μπλα", με νήματα που δεν αφορούν την τριχόπτωση αλλά θέματα όπως ανέκδοτα, βιβλία, αυτοκίνητα, τραγούδια, video games. Ένα από αυτά είναι και η ομοφυλοφιλία, που συζητιέται πλέον στο δικό του αυτόνομο νήμα.
 

hijikos

Active Member
Όχι, είναι φόρουμ που ασχολείται κατά βάση με την τριχόπτωση. Έχει ενότητα με τίτλο "μπλα μπλα", με νήματα που δεν αφορούν την τριχόπτωση αλλά θέματα όπως ανέκδοτα, βιβλία, αυτοκίνητα, video games. Ένα από αυτά είναι και η ομοφυλοφιλία, που συζητιέται πλέον στο δικό του αυτόνομο νήμα.
Δεν διαφωνώ αλλά ο άλλος μπαίνει να διαβάσει θέματα που αφορούν την τριχόπτωση και βλέπει πρώτο thread ένα άσχετο θέμα με το φόρουμ!
Αλλά μάλλον αυτοί που άνοιξαν το θέμα αυτό ψάχνουν για κάτι άλλο.
 

tasos33

Well-Known Member
Jen εμείς εδώ στο φόρουμ κάνουμε συζητήσεις και καταλήγουμε κάπου...μέσω ατελςιωτων ποστσ καταλήγουμε σε μια πετυχημένη μμ,σε εναν πετυχημένο γιατρό, σε μια πετυχημένη θεραπεία,ανταλλάσουμε και απόψεις οι οποίες καταλήγουν κάπου ,έστω και σε εμπλουτισμό γνώσεων για την καραφλααααα....
Ο βασικότατο σκοπός του φόρουμ είναι η καραφλαααααααα...
Απο κει και πέρα ανταλλάχθηκαν καποιες απόψεις που όπως και εσυ εγραψες είναι απλα για ανταλλαγή κ δε καταλήγουμε πουθενά, αν υπάρχει κάποιο άλλο γκέι φόρουμ να μας το πείτε και οποίος θέλει να μπει να παραθέσει τις απόψεις του.
Τα δε αλλά άσχετα νήματα στο καραφλοφορουμ αν τα δεις έχουν μέσα τους πολύ λιγα ποσταρισματα και έσβησαν τα περισσότερα την μέρα που δημιουργήθηκαν και είναι νήματα που δεν ασχολουνται με καίρια θέματα της κοινωνιας,videogames κτλ..
Η γνώμη μου είναι πως το εν λόγω νήμα δεν έχει θέση σε αυτό το φόρουμ
 
Μπλουζα