Περί ομοφυλοφιλίας

Jen

Active Member
Δεν διαφωνώ αλλά ο άλλος μπαίνει να διαβάσει θέματα που αφορούν την τριχόπτωση και βλέπει πρώτο thread ένα άσχετο θέμα με το φόρουμ!
Αλλά μάλλον αυτοί που άνοιξαν το θέμα αυτό ψάχνουν για κάτι άλλο.

Κι εγώ για τριχόπτωση μπήκα να διαβάσω όμως, και διάβασα ένα τύπο που έγραφε ότι οι ομοφυλόφιλοι δεν είναι φυσιολογικοί. Το θέμα της ομοφυλοφιλίας προέκυψε εδώ μέσα και παλιότερα όχι από ομοφυλόφιλα άτομα αλλά άτομα που χρησιμοποίησαν προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για ομοφυλόφιλα άτομα. Από τη στιγμή όμως που είναι πρώτο thread σημαίνει ότι ο κόσμος, ακόμα και αυτοί που ενδιαφέρονται ΚΑΙ για την τριχόπτωση, ενδιαφέρεται και συμμετέχει. Δεν έχει καμία σχέση με αυτό που υπονοείς, και είναι λίγο άσχημο να το σκέφτεσαι αυτό για ανθρώπους που δεν γνωρίζεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Jen

Active Member
Jen εμείς εδώ στο φόρουμ κάνουμε συζητήσεις και καταλήγουμε κάπου...μέσω ατελςιωτων ποστσ καταλήγουμε σε μια πετυχημένη μμ,σε εναν πετυχημένο γιατρό, σε μια πετυχημένη θεραπεία,ανταλλάσουμε και απόψεις οι οποίες καταλήγουν κάπου ,έστω και σε εμπλουτισμό γνώσεων για την καραφλααααα....
Ο βασικότατο σκοπός του φόρουμ είναι η καραφλαααααααα...
Απο κει και πέρα ανταλλάχθηκαν καποιες απόψεις που όπως και εσυ εγραψες είναι απλα για ανταλλαγή κ δε καταλήγουμε πουθενά, αν υπάρχει κάποιο άλλο γκέι φόρουμ να μας το πείτε και οποίος θέλει να μπει να παραθέσει τις απόψεις του.
Τα δε αλλά άσχετα νήματα στο καραφλοφορουμ αν τα δεις έχουν μέσα τους πολύ λιγα ποσταρισματα και έσβησαν τα περισσότερα την μέρα που δημιουργήθηκαν και είναι νήματα που δεν ασχολουνται με καίρια θέματα της κοινωνιας,videogames κτλ..
Η γνώμη μου είναι πως το εν λόγω νήμα δεν έχει θέση σε αυτό το φόρουμ

Ωραία, δηλαδή αν ένας γκέι άντρας ξεκινήσει αντίστοιχο νήμα "τριχόπτωση, άντρες, και σχέσεις" όπως υπάρχει αντίστοιχα για τους ετεροφυλόφιλους "τριχόπτωση, γυναίκες, και σχέσεις" θα το δεχτείς; Θα είναι σχετικό με την τριχόπτωση, απλά θα εκφράζει την οπτική των ομοφυλόφιλων και πώς η τριχόπτωση επηρεάζει τις δικές τους σχέσεις. Δεν είναι απόλυτα λογικό; Επίσης, καλώς ή κακώς το τι και ποιος έχει θέση στο φόρουμ δεν το καθορίζεις εσύ ούτε κανένα άλλο μέλος, αλλά ο admin και φυσικά η ελληνική νομοθεσία.
 

tasos33

Well-Known Member
Έχω την αίσθηση παντως χωρίς εμένα να με ενοχλεί βέβαια,πως οι ομοφυλόφιλοι έχετε μέσα σας για κάποιους λόγους μια επιθετικότητα ,οι λόγοι μπορεί να είναι πολλοί να είναι σωστοί η ακόμα και λάθος,δεν τους εξετάζω, επίσης βλέπω κειμενα επι κειμένων ,εκπομπες επι εκπομπων,να πειστουμε οο υπόλοιποι οτι η ομοφυλοφυλία είναι φυσιολογική η δεν ειναι η οτιδήποτε άλλο,μια προσπαθεια μέσω οργανώσεων και ΜΜΕ ,καλώς η κακώς συμβαινςει.
Επίσης για κάποιους αλλους λόγους και σωστούς και λάθος η ελληνική κοινωνία στη παρουσα εποχη δεν είναι σε θέση να σας αποδεχτεί στο βαθμο που θέλετε και σαν ατομα αλλά και αλλες ενέργειες ,πχ υιοθεσίες κτλ.
Καλώς η κακώς οι στρέιτ όταν βλέπουν γκέι άντρες ειδικα τις κραγμενες σχολιάζουν και επικρίνουν κοροιδευτικα.
Καλώς η κακώς και κυρίως κακώς βέβαια όλα αυτά συμβαίνουν σε αυτή την ελληνική κοινωνία και αυτο δε θα αλλάξει γαι τα επομενα 20χρονια.
Αν θες λοιπον να κανεις το νήμα σου επ ουσιώδες και όχι πεδίο αντιπαραθέσεων,γιατί αυτό συμβαίνει και θα συνεχισει να συμβαίνει,άλλαξε το σε ..ΓΚΕΙ,ΚΑΡΑΦΛΑ,ΚΑΙ ΔΙΑΠΡΟΣΩΠΙΚΕς ΣΧΕΣΕΙΣ.....έτσι λοιπόν οι οποίος είναι γκέι θα μπαίνει στο νήμα και θα συζητάει αυτό που θέλει,κατα αυτον τον τροπο εγώ πχ δε θα εχω λόγο να μπω να σχολιασω στο εν λόγω νήμα όπως και εσύ δεν μπαίνει στο νήμα ..ΑΝΤΡΕς ΚΑΡΑΦΛΑ ΚΑΙ ΓΚΟΜΕΝΑΚΙΑ...
Ετσι λοιπόν ο καθεις θα έχει τα δικά του λημέρια να πνίξει τον πόνο του,χωρίς να αναστατωνει το φορουμ με αντιπαραθέσεις και θέματα που δεν καταλήγουν ποτε ώστε το κύριο βαρος να πέφτει στην πραγματική ουσία του φόρουμ.....ΤΗΝ ΚΑΡΑΦΛΑ...
Υσ..ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ
 

Jen

Active Member
εγω γιατι πιστευα ρε παιδια οτι οι ομοφυλοφιλοι αν οχι ολοι σε πολυ μεγαλο ποσοστο γεννιουνται ετσι λογω ορμονων? δεν ισχυει αυτο? δηλαδη καποιος ξεκιναει ετεροφυλοφυλος και καταστασεις που ζει τον κανουν gay? χωρις να το ειχε στο μυαλο του απο πιο νωρις?

επισης πιστευω οτι δεν ειναι φυσιολογικο κατι λαθος επαιξε στις ορμονες καποιου για να του αρεσουν ατομα του ιδιου φυλου. σεβομαι την προσωπικη σας ζωη αυτων που δεν κανουν ακροτητες και δεν προκαλουν. θα μπορουσα να κανω παρεα με τετοια ατομα και εχω γνωστους που ειναι μια χαρα παιδια.
μην προκαλειτε για να σας σεβαστουμε. οσο για το αν ειναι σωστο να κανουν παιδια ομοφυλοφιλα ζευγαρια ειμαι αντιθετος.

Δημήτρη, αν και διαφωνώ με κάποιες από τις απόψεις σου περί ομοφυλοφιλίας, καταλαβαίνω ότι δεν έχεις σκοπό να προσβάλεις και ότι η ερώτησή σου είναι ειλικρινής, γι' αυτό και σου απαντώ.

Η απάντηση στο ερώτημα του αν η αιτία της ομοφυλοφιλίας είναι κάποιο ορμονικό πρόβλημα είναι "όχι". Οι ορμόνες εμπλέκονται μεν κατά τη γέννηση και έχει διαπιστωθεί ότι σχετίζονται σε κάποιο βαθμό με την ομοφυλοφιλία, αλλά ως όχι όπως το εννοούν οι περισσότεροι. Δηλαδή όχι σαν μια "μη κανονική" διαδικασία, σαν κάτι που έγινε αλλά δεν θα έπρεπε να γίνει. Να στο πω αλλιώς: οι ορμόνες των ομοφυλόφιλων αντρών είναι κατά μέσο όρο στα ίδια επίπεδα με τον μέσο όρο των ετεροφυλόφιλων. Αυτό έχουν δείξει οι έρευνες. Δεν τίθεται λοιπόν κανένα θέμα ορμονικού προβλήματος, ή τουλάχιστον δεν είναι αυτή η αιτία της ομοφυλοφιλίας (οποιοδήποτε ορμονικό πρόβλημα μπορεί να έχει προφανώς και ένας ομοφυλόφιλος όπως και ένας ετεροφυλόφιλος).

Αυτό που μπορεί να μπερδεύετε και να ερμηνεύετε ως "ορμονικό" πρόβλημα είναι η "θηλυπρέπεια" όπως έχουμε μάθει να λέμε, που χαρακτηρίζει ΚΑΠΟΙΟΥΣ ομοφυλόφιλους. Ακόμα και αυτό όμως δεν έχει καμία σχέση με ορμόνες. Η κίνηση και ο τρόπος ομιλίας είναι συμπεριφορά, είναι κάτι επίκτητο και όχι εκ γενετής δοσμένο. Επίσης, δεν έχει να κάνει απόλυτα με την ομοφυλοφιλία αλλά με μία μη ετεροκανονική εκδήλωση του φύλου. Το πώς σχετίζεται ακριβώς αυτό με την ομοφυλοφιλία δεν έχει διαπιστωθεί ακριβώς, αλλά ξαναλέω, δεν έχει να κάνει με ορμόνες έτσι όπως το νομίζετε.

Τέλος, αυτό που θα ήθελα να γίνει κατανοητό είναι ότι δεν είναι όλα τα ζητήματα θέμα γνώμης και άποψης. Όπως δεν μπορώ να πω εγώ "γνώμη μου είναι ότι η τριχόπτωση οφείλεται στο χ και ψ αίτιο" χωρίς να έχω γνώσεις ή κάποια επιστημονικά δεδομένα που να υποστηρίζουν αυτό που λέω, έτσι δεν μπορεί να μιλήσει κάποιος και για την ομοφυλοφιλία, λες και μιλάμε για το αν μας αρέσει ή όχι ο μουσακάς. Υπάρχει η επιστήμη, υπάρχουν έρευνες, υπάρχουν δεδομένα.

Edit: επειδή κατάλαβα ότι η απάντηση παρερμηνεύτικε από κάποιους, διευκρινίζω: Δεν λέω πουθενά ότι η ομοφυλοφιλία είναι μια επίκτητη συμπεριφορά. Οι έρευνες έχουν δείξει ότι η ομοφυλοφιλία είναι κατά βάση βιολογικά καθορισμένη, δηλαδή εκ γενετής. Δεν έχει βρεθεί ακόμα γονίδιο, και το πιο πιθανό είναι ότι δεν θα βρεθεί, αλλά αυτό που δείχνουν οι έρευνες είναι ότι μιλάμε για μια βιολογική διαδικασία που απλά διαφέρει από αυτή που συμβαίνει στους ετεροφυλόφιλους. Δεν μιλάμε για κάτι "λάθος", "ανώμαλο", "στραβό" κτλ. Μιλάμε για μια διαφορετική διαδικασία που έχει ως αποτέλεσμα κάποιοι άνθρωποι να νιώθουν έλξη για άτομα του ίδιου φύλου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Jen

Active Member
Έχω την αίσθηση παντως χωρίς εμένα να με ενοχλεί βέβαια,πως οι ομοφυλόφιλοι έχετε μέσα σας για κάποιους λόγους μια επιθετικότητα ,οι λόγοι μπορεί να είναι πολλοί να είναι σωστοί η ακόμα και λάθος,δεν τους εξετάζω, επίσης βλέπω κειμενα επι κειμένων ,εκπομπες επι εκπομπων,να πειστουμε οο υπόλοιποι οτι η ομοφυλοφυλία είναι φυσιολογική η δεν ειναι η οτιδήποτε άλλο,μια προσπαθεια μέσω οργανώσεων και ΜΜΕ ,καλώς η κακώς συμβαινςει.
Επίσης για κάποιους αλλους λόγους και σωστούς και λάθος η ελληνική κοινωνία στη παρουσα εποχη δεν είναι σε θέση να σας αποδεχτεί στο βαθμο που θέλετε και σαν ατομα αλλά και αλλες ενέργειες ,πχ υιοθεσίες κτλ.
Καλώς η κακώς οι στρέιτ όταν βλέπουν γκέι άντρες ειδικα τις κραγμενες σχολιάζουν και επικρίνουν κοροιδευτικα.
Καλώς η κακώς και κυρίως κακώς βέβαια όλα αυτά συμβαίνουν σε αυτή την ελληνική κοινωνία και αυτο δε θα αλλάξει γαι τα επομενα 20χρονια.
Αν θες λοιπον να κανεις το νήμα σου επ ουσιώδες και όχι πεδίο αντιπαραθέσεων,γιατί αυτό συμβαίνει και θα συνεχισει να συμβαίνει,άλλαξε το σε ..ΓΚΕΙ,ΚΑΡΑΦΛΑ,ΚΑΙ ΔΙΑΠΡΟΣΩΠΙΚΕς ΣΧΕΣΕΙΣ.....έτσι λοιπόν οι οποίος είναι γκέι θα μπαίνει στο νήμα και θα συζητάει αυτό που θέλει,κατα αυτον τον τροπο εγώ πχ δε θα εχω λόγο να μπω να σχολιασω στο εν λόγω νήμα όπως και εσύ δεν μπαίνει στο νήμα ..ΑΝΤΡΕς ΚΑΡΑΦΛΑ ΚΑΙ ΓΚΟΜΕΝΑΚΙΑ...
Ετσι λοιπόν ο καθεις θα έχει τα δικά του λημέρια να πνίξει τον πόνο του,χωρίς να αναστατωνει το φορουμ με αντιπαραθέσεις και θέματα που δεν καταλήγουν ποτε ώστε το κύριο βαρος να πέφτει στην πραγματική ουσία του φόρουμ.....ΤΗΝ ΚΑΡΑΦΛΑ...
Υσ..ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ

Τα ΜΜΕ και οι εκπομπές, όπως ευτυχώς πλέον και πολλές σχολές πανεπιστημίου, προσπαθούν να σου μάθουν τι λέει η επιστήμη αλλά και η δικαιοσύνη, τα ανθρώπινα δικαιώματα κτλ. Εσύ μπορείς να πιστεύεις και ότι η γη είναι επίπεδη ή ότι οι αριστερόχειρες είναι ανώμαλοι, όπως πίστευαν πριν κάποια χρόνια...

Το νήμα αυτό δεν είναι δικό μου νήμα. Δημιουργήθηκε ύστερα από πρόταση των ίδιων των mods και άνοιξε από τον mikriloulou. Το νήμα αυτό έχει πλέον τίτλο "Περί ομοφυλοφιλίας". Απλά και ξεκάθαρα. Εφόσον δεν σε ενδιαφέρει γιατί εξακολουθείς να μπαίνεις και να γράφεις;
 
Ωραία, δηλαδή αν ένας γκέι άντρας ξεκινήσει αντίστοιχο νήμα "τριχόπτωση, άντρες, και σχέσεις" όπως υπάρχει αντίστοιχα για τους ετεροφυλόφιλους "τριχόπτωση, γυναίκες, και σχέσεις" θα το δεχτείς; Θα είναι σχετικό με την τριχόπτωση, απλά θα εκφράζει την οπτική των ομοφυλόφιλων και πώς η τριχόπτωση επηρεάζει τις δικές τους σχέσεις. Δεν είναι απόλυτα λογικό; Επίσης, καλώς ή κακώς το τι και ποιος έχει θέση στο φόρουμ δεν το καθορίζεις εσύ ούτε κανένα άλλο μέλος, αλλά ο admin και φυσικά η ελληνική νομοθεσία.
Τζεν, νομίζω, το θέμα έχει εξαντληθεί.
Έχω την αίσθηση παντως χωρίς εμένα να με ενοχλεί βέβαια,πως οι ομοφυλόφιλοι έχετε μέσα σας για κάποιους λόγους μια επιθετικότητα ,οι λόγοι μπορεί να είναι πολλοί να είναι σωστοί η ακόμα και λάθος,δεν τους εξετάζω, επίσης βλέπω κειμενα επι κειμένων ,εκπομπες επι εκπομπων,να πειστουμε οο υπόλοιποι οτι η ομοφυλοφυλία είναι φυσιολογική η δεν ειναι η οτιδήποτε άλλο,μια προσπαθεια μέσω οργανώσεων και ΜΜΕ ,καλώς η κακώς συμβαινςει.
Επίσης για κάποιους αλλους λόγους και σωστούς και λάθος η ελληνική κοινωνία στη παρουσα εποχη δεν είναι σε θέση να σας αποδεχτεί στο βαθμο που θέλετε και σαν ατομα αλλά και αλλες ενέργειες ,πχ υιοθεσίες κτλ.
Καλώς η κακώς οι στρέιτ όταν βλέπουν γκέι άντρες ειδικα τις κραγμενες σχολιάζουν και επικρίνουν κοροιδευτικα.
Καλώς η κακώς και κυρίως κακώς βέβαια όλα αυτά συμβαίνουν σε αυτή την ελληνική κοινωνία και αυτο δε θα αλλάξει γαι τα επομενα 20χρονια.
Αν θες λοιπον να κανεις το νήμα σου επ ουσιώδες και όχι πεδίο αντιπαραθέσεων,γιατί αυτό συμβαίνει και θα συνεχισει να συμβαίνει,άλλαξε το σε ..ΓΚΕΙ,ΚΑΡΑΦΛΑ,ΚΑΙ ΔΙΑΠΡΟΣΩΠΙΚΕς ΣΧΕΣΕΙΣ.....έτσι λοιπόν οι οποίος είναι γκέι θα μπαίνει στο νήμα και θα συζητάει αυτό που θέλει,κατα αυτον τον τροπο εγώ πχ δε θα εχω λόγο να μπω να σχολιασω στο εν λόγω νήμα όπως και εσύ δεν μπαίνει στο νήμα ..ΑΝΤΡΕς ΚΑΡΑΦΛΑ ΚΑΙ ΓΚΟΜΕΝΑΚΙΑ...
Ετσι λοιπόν ο καθεις θα έχει τα δικά του λημέρια να πνίξει τον πόνο του,χωρίς να αναστατωνει το φορουμ με αντιπαραθέσεις και θέματα που δεν καταλήγουν ποτε ώστε το κύριο βαρος να πέφτει στην πραγματική ουσία του φόρουμ.....ΤΗΝ ΚΑΡΑΦΛΑ...
Υσ..ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ
Το νήμα έχει τίτλο "Περί ομοφυλοφιλίας". Τι μ@λ#κίες τσαμπουνάς;
Δεν σε πίεσε κανείς να μπεις, να το διαβάσεις και δη να σχολιάσεις.
Είσθε για κλάματα μερικοί.
 

Jen

Active Member
Τζεν, νομίζω, το θέμα έχει εξαντληθεί.

Το νήμα έχει τίτλο "Περί ομοφυλοφιλίας". Τι μ@λ#κίες τσαμπουνάς;
Δεν σε πίεσε κανείς να μπεις, να το διαβάσεις και δη να σχολιάσεις.
Είσθε για κλάματα μερικοί.

Από τη μεριά μας προφανώς έχει εξαντληθεί :) αυτό που δεν καταλαβαίνουν μερικοί είναι ότι δεν είναι δυνατόν να μπαίνεις σε ένα νήμα, να ποστάρεις απευθυνόμενος σε άλλο μέλος και να απαιτείς να μην σου απαντήσει το άλλο μέλος. Συνεχίζω να γράφω επειδή απαντάω σε όσους ποστάρουν. Όταν σταματήσουν θα σταματήσω :rolleyes:
 

tasos33

Well-Known Member
Ζεν είπα πως η ελλ κοινωνία έχει κάποια πιστευω και κολλήματα,τα οποία δε με βρίσκουν συμφωνω τις περισσότερες φορες.
Επίσης είπα πως το εν λόγω νήμα δεν καταλήγει πουθενά και μάλιστα συμφωνησες και εσύ και οτι θα αποτελεί ενα μονιμο νήμα αντιπαραθεσεων και για να το κανεις λίγο πιο ουσιώδες να αλλαξεις τον τιτλο και να γίνει ενα νήμα το οποίο θα εμπεριεψει υα θέματα των ομοφυλλων αλλά και τις διαπροσωπικες του σχέσεις προφανώς σε συνδυασμό με τον κεντρικό χαρακτήρα του φόρουμ ο οποίος είναι η ΚΑΡΑΦΛΑ..
Μικρή Λουλού αν και αντιλαμβάνομαι πως το πρόβλημα σου είναι αυτό αυτό που λέει το nickname σου..μικρή Λουλού...αν και με το καλημέρα το τρολλαρισμα σου ηταν απαράδεκτο και παρα το μπαναρισμα σου επανηρθες, για λόγους διαλόγου και μονο τα...τι μαλακιες τσαμπουνας...καλό θα ηταν να τα συγκρατήσεις λιγάκι γιατί θυμιζεις τις πρωτες καλες σου μέρες...
Όπως και να έχει όμως Συμφωνώ μαζί σου πως το θέμα εξαντλήθηκε και δεν έχει. Να προσφέρει κάτι περισσότερο στο συγκεκριμένο φόρουμ παντα...σε κάποιο άλλο θα μπορουσε
Υσ.το νήμα ...περί ομοφυλοφυλία ς....είναι γενικό
Υσ1.το υποτιθέμενο νήμα ....γκέι καραφλα και σχέσεις...είναι πιο προσωπικό θα έλεγα και δε θα είχα λογο να μπω
 
Ζεν είπα πως η ελλ κοινωνία έχει κάποια πιστευω και κολλήματα,τα οποία δε με βρίσκουν συμφωνω τις περισσότερες φορες.
Επίσης είπα πως το εν λόγω νήμα δεν καταλήγει πουθενά και μάλιστα συμφωνησες και εσύ και οτι θα αποτελεί ενα μονιμο νήμα αντιπαραθεσεων και για να το κανεις λίγο πιο ουσιώδες να αλλαξεις τον τιτλο και να γίνει ενα νήμα το οποίο θα εμπεριεψει υα θέματα των ομοφυλλων αλλά και τις διαπροσωπικες του σχέσεις προφανώς σε συνδυασμό με τον κεντρικό χαρακτήρα του φόρουμ ο οποίος είναι η ΚΑΡΑΦΛΑ..
Μικρή Λουλού αν και αντιλαμβάνομαι πως το πρόβλημα σου είναι αυτό αυτό που λέει το nickname σου..μικρή Λουλού...αν και με το καλημέρα το τρολλαρισμα σου ηταν απαράδεκτο και παρα το μπαναρισμα σου επανηρθες, για λόγους διαλόγου και μονο τα...τι μαλακιες τσαμπουνας...καλό θα ηταν να τα συγκρατήσεις λιγάκι γιατί θυμιζεις τις πρωτες καλες σου μέρες...
Όπως και να έχει όμως Συμφωνώ μαζί σου πως το θέμα εξαντλήθηκε και δεν έχει. Να προσφέρει κάτι περισσότερο στο συγκεκριμένο φόρουμ παντα...σε κάποιο άλλο θα μπορουσε
Υσ.το νήμα ...περί ομοφυλοφυλία ς....είναι γενικό
Υσ1.το υποτιθέμενο νήμα ....γκέι καραφλα και σχέσεις...είναι πιο προσωπικό θα έλεγα και δε θα είχα λογο να μπω
Η μικρή Λουλού είναι τίτλος κινουμένων σχεδίων και, εφόσον είμαι γκέι, θεώρησα ότι σαν ψευδώνυμο θα είχε πλάκα.
Φυσικά, ένας profiler σαν εσένα μπορεί να κάνει πλήρες ψυχογράφημα ενός άλλου ατόμου μόνο από το ψευδώνυμο.
Peace out.
 

aeratos28

Just aeratos
είπατε πολλα,συνεχίζετε και λέτε πολλά,είπα να δώσω τόπο στην οργή να πω εντάξει ας τελειώσει εδώ..αλλά εκεί κακές πεθερές όλες σας.!και jen και μικρηλουλου..δεν θα σας απαντήσω σε ότι είπατε,είστε γραμμένοι σε καραφλορουμ για να φτιάξετε νήμα gay..φαντασου πόσο ακυροι είστε..που θα με ειρωνευτειται κιόλας..που να σας πιασω εσάς σε συντακτικό?δεν γίνεται.!ο ένας είναι μέλος από τα 15 του στη mensa.!ακου τι είπε ο τύπος.!χαχαχα!:confused: και η άλλη μιλάει για ότι προλάβει να της έρθει στο μυαλό και νομιζει ότι έχει επιχειρήματα..καταφέρνουν αυτό που θέλουν..να έχει μηνύματα το νήμα τους..αδιαφορώ το τι λέτε για μένα,εδώ που μπηκατε δεν μας ενδιαφέρουν οι gayκαταστασεις..
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εγω καλυφθηκα απο την απαντηση . Ο καθενας εχει τις αποψεις του και ειναι σεβαστες αρκει να μην ειναι ακραιες. Επειδη δε μ απασχολει και πολυ το συγκεκριμενο θεμα σας χαιρετω απο εδω. Για οτι εχει να κανει με το μαλλι ευχαριστως θα τα ξαναπουμε. Οι δυο πλευρες δεν μπορουν να πεισουν η μια την αλλη για τις αποψεις που εχει. Καλη συνεχεια. ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Η μικρή Λουλού είναι τίτλος κινουμένων σχεδίων και, εφόσον είμαι γκέι, θεώρησα ότι σαν ψευδώνυμο θα είχε πλάκα.
Φυσικά, ένας profiler σαν εσένα μπορεί να κάνει πλήρες ψυχογράφημα ενός άλλου ατόμου μόνο από το ψευδώνυμο.
Peace out.
Η απάντηση σου για την μικρή σου Λουλού με κάλυψε και ζήτω ταπεινά συγνώμη αν άθελά μου σε εκανα να νοιωσεις άσχημα, θα ήμουν απόλυτα ικανοποημενος βεβαια αν μου απαντουσες και για το ...τι μαλακιες τσαμπούνα ς....έστω για τους τύπους τουλαχιστον,να μας αποδειξεις πως η αρχική σου συμπεριφορα ηταν κατι τυχαιο και όχι η μονιμη συμπεριφορα σου.....άναψε μια λαμπάδα στον cvial που σε ξανά δέχτηκε αν και έκανε μέγα λάθος υπερβολικά δημοκράτης μαλλον...
Δημητρη ακολουθώ τα βήματα σου,απο αυτό το νήμα αποχωρώ και αποχαιρετώ όλα τα αγόρια τα κορίτσια και τα αγοροκοριτσα....
Φιλουδιααααα
 

Jen

Active Member
είπατε πολλα,συνεχίζετε και λέτε πολλά,είπα να δώσω τόπο στην οργή να πω εντάξει ας τελειώσει εδώ..αλλά εκεί κακές πεθερές όλες σας.!και jen και μικρηλουλου..δεν θα σας απαντήσω σε ότι είπατε,είστε γραμμένοι σε καραφλορουμ για να φτιάξετε νήμα gay..φαντασου πόσο ακυροι είστε..που θα με ειρωνευτειται κιόλας..που να σας πιασω εσάς σε συντακτικό?δεν γίνεται.!ο ένας είναι μέλος από τα 15 του στη mensa.!ακου τι είπε ο τύπος.!χαχαχα!:confused: και η άλλη μιλάει για ότι προλάβει να της έρθει στο μυαλό και νομιζει ότι έχει επιχειρήματα..καταφέρνουν αυτό που θέλουν..να έχει μηνύματα το νήμα τους..αδιαφορώ το τι λέτε για μένα,εδώ που μπηκατε δεν μας ενδιαφέρουν οι gayκαταστασεις..

Το για ποιο λόγο μπήκα στο φόρουμ θα μπορούσες πολύ απλά να το καταλάβεις από τα ποστς μου του πρώτου χρόνου (2014) όταν και πρωτογράφτηκα. Έχουν καμία σχέση με ομοφυλοφιλία; Το αντίθετο από αυτό που λες έγινε, λοιπόν. Πριν από ένα χρόνο κάποιοι εδώ μέσα κατάφεραν να 'διώξουν' από το φόρουμ ένα άτομο (εμένα) που ενώ έψαχνε και έγραφε για τριχόπτωση, διάβαζε προσβλητικά πράγματα για γυναίκες και για ομοφυλόφιλους, και έκανε παράπονα γι' αυτό. Επίσης, πρέπει να καταλάβεις πως ό,τι σπέρνεις θερίζεις. Ήσουν από την αρχή επιθετικός και ειρωνικός. Εγώ αντίθετα δεν σε ειρωνεύτικα ποτέ, ακόμα και στο προηγούμενο σχόλιό μου εγώ δεν ήμουν ειρωνική. Απλά σου εξήγησα πόσο άκυρο είναι το να λες εσύ σε μένα ότι δεν ξέρω να μιλάω. Και όπως φαίνεται συμφωνεί κι άλλος κόσμος εδώ μέσα.


Εγω καλυφθηκα απο την απαντηση . Ο καθενας εχει τις αποψεις του και ειναι σεβαστες αρκει να μην ειναι ακραιες. Επειδη δε μ απασχολει και πολυ το συγκεκριμενο θεμα σας χαιρετω απο εδω. Για οτι εχει να κανει με το μαλλι ευχαριστως θα τα ξαναπουμε. Οι δυο πλευρες δεν μπορουν να πεισουν η μια την αλλη για τις αποψεις που εχει. Καλη συνεχεια. ;)

Δημήτρη, να είσαι καλά που διάβασες την απάντησή μου (στη δική μου δεν αναφερόσουν; :p). Καλή συνέχεια και σε σένα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
καθόλου ειρωνική λέει..!βασικά δεν αξίζει να κάτσω να πιάσω κουβέντα μαζί σου.σου απαντώ ρίχνοντας μία ματιά στις αναλύσεις του κ@λου που κανείς έτσι βιαστικά,γιατί είναι τόσο ανούσιες που δεν αξίζουν παραπάνω προσοχή..γι αυτο και το συντακτικο δεν ειναι σωστο,επιστημονα εσυ και το φρουτακι το new o Utopia..ο λογος ειναι οτι εχω δυσλεξια και δισκολευομαι παρα πολυ να γραψω..φυσικα δεν σε ενδιαφερει,αλλα κραζεις πολυ ευκολα και με πολυ ειρωνια..αυτο δεν ειναι ρατσισμος??τι ειναι δηλαδη?
aeratos28, θα πρότεινα εσύ πρώτος να χαλαρώσεις λίγο... από το πρώτο σου ποστ είσαι αδικαιολόγητα ερειστικός. Έγραψα ένα ποστ για κάτι που είπε κάποιο άλλο μέλος και με ενόχλησε επειδή με αφορούσε και πετάχτηκες εσύ με ένα "τι θέλεις να μας πεις τώρα". Το πρώτο άσχετο ποστ που ξεκίνησε το πρόβλημα ήταν το δικό σου.

Είσαι ένα άτομο που θεωρεί "σεντόνι" και δεν μπορεί να διαβάσει ένα κείμενο 20 σειρών, είσαι ένα άτομο που γράφει ασύντακτα (το ανορθόγραφα το προσπερνώ), χωρίς λογική συγκρότηση και συνοχή στα κείμενά του και χωρίς ίχνος επιχειρηματολογίας. Και ναι, όσο κι αν δεν θέλεις να το παραδεχτείς, τα λεγόμενά σου δείχνουν αν είσαι ή όχι ρατσιστής. Είσαι ένα άτομο που επανέλαβε τουλάχιστον 2 φορές ότι ΟΛΟΙ οι γκέι είναι εγωκεντρικοί και αλαζόνες. Ναι, έχεις δίκιο, ρατσιστής γίνεσαι μόνο αν κάψεις ζωντανό έναν ομοφυλόφιλο...


Απάντησα με επιχειρήματα σε κάθε ένα από τα εξυπναδίστικα σχόλιά σου, δεν κατάφερες να απαντήσεις με λογική ούτε σε ένα από τα δικά μου. Το μόνο που έκανες ήταν να χαχανίζεις με τον φίλο σου τον Πίθηκα, να προσβάλλεις, και να έχεις κολλήσει στα δικά σου σχετικά με το τι είπε η mikriloulou (μέχρι κι ο Πίθηκας στην είπε), που ούτε καν αυτό δεν ίσχυε, όπως αποδείχτηκε. Η γνώμη σου αλλάζει ανάλογα με το τι θα πει ο Πίθηκας, στην αρχή κράζεις ασταμάτητα τον mikriloulou, με το που λέει ο Πίθηκας ότι είναι μια χαρά παιδί ο mikroloulou, "ναι ναι, συμπαθέστατος" λες κι εσύ, τώρα τα αλλάζεις πάλι. Ό,τι να'ναι... το πιο αστείο από όλα είναι ότι επαναλαμβάνεις συνέχεια ότι ΕΓΩ (και όλοι οι γκέι κατά την άποψή σου) είμαι αυτή που δεν ξέρει να μιλάει... και ξέρεις εσύ.... :cool: Παντελής έλλειψη αυτογνωσίας. Διευκρινίζω ότι εκτός από ομοφυλόφιλη είμαι φιλόλογος-γλωσσολόγος, έχω ασχοληθεί με Ανάλυση Συνομιλίας ΚΑΙ με Σπουδές Φύλου. Δεν το λέω για να το παίξω έξυπνη ούτε, προφανώς, εννοώ ότι δεν έχεις δικαίωμα να εκφράζεις τη γνώμη σου... αλλά το να λες ΕΣΥ σε μένα -και μάλιστα με βάση τον δικό σου τρόπο γραφής- ότι εγώ δεν ξέρω να μιλάω είναι σαν να πάει ένα 5χρονο σε έναν γιατρό και να του λέει ότι δεν κάνει καλά την εγχείριση...
τώρα τι καινούργιο είναι αυτό με το τι είστε ο καθένας??φιλόλογος εσύ,μέλος της mensa από 15 χρόνων ο άλλος.!δεν καταλαβαίνω τον λόγο αναφοράς της ιδιότητας σας..ρώτησε κανείς μας τι έχετε σπουδάσει?αυτό δείχνει πόσο κόμπλεξ έχετε και προσπαθείτε και εσύ και ο mikriloulou να βρείτε κάθε μέσο να φανείτε ανώτεροι..αναφορές σε μόρφωση κτλ αν προσέξετε απαγορεύονται στο φόρουμ..δηλαδή οι γιατροί που είναι εδώ τι έπρεπε να κάνουν?να μην μας μιλάνε καν?
 

zaxosdogkanos

Active Member
ρε συ φιλε τωρα τι καθεσε και αναφερεις το οτι εισαι μελος της mensa απο τα 15?σε κανει να νιωθεις καλυτερα για τον εαυτο σου?τοτε εσυ ο ιδιος που προβαλλεις την διαφορετικοτητα βλεπεις υποτιμητικα ανθρωπους με λιγοτερο iq σε σχεση με σενα.

φορουμ για τριχοπτωση ειναι,ανεξαρτητα τι εχει σπουδασει ο καθενας,τι δουλεια κανει,τι κανει στην προσωπικη του ζωη μπορει να υποφερει απο την απωλεια μαλλιων και να ψαχνει καποιο τροπο να βελτιωσει την εικονα του.για ποιο λογο να καθεστε και να δινετε προσωπικες σας πληροφοριες σε αγνωστους?πριν κανα χρονο στο φορουμ οταν γραφτηκα γινονταν συζητησεις για θεραπειες και ο ενας βοηθουσε τον αλλον να βελτιωθει λιγο η εικονα του και η ψυχολογια του.τετοια θεματα τι προσφερουνε εκτος απο να γινεται ενας πολεμος μεταξυ των μελων?

πρεπει να διαγραφει γενικα η κατηγορια θεματα εκτος τριχοπτωσης και οποιος θελει να πιασει την κουβεντα για ακυρα θεματα να πηγαινε σε καποιο αλλο φορουμ.
 

Jen

Active Member
καθόλου ειρωνική λέει..!βασικά δεν αξίζει να κάτσω να πιάσω κουβέντα μαζί σου.σου απαντώ ρίχνοντας μία ματιά στις αναλύσεις του κ@λου που κανείς έτσι βιαστικά,γιατί είναι τόσο ανούσιες που δεν αξίζουν παραπάνω προσοχή..γι αυτο και το συντακτικο δεν ειναι σωστο,επιστημονα εσυ και το φρουτακι το new o Utopia..ο λογος ειναι οτι εχω δυσλεξια και δισκολευομαι παρα πολυ να γραψω..φυσικα δεν σε ενδιαφερει,αλλα κραζεις πολυ ευκολα και με πολυ ειρωνια..αυτο δεν ειναι ρατσισμος??τι ειναι δηλαδη?

τώρα τι καινούργιο είναι αυτό με το τι είστε ο καθένας??φιλόλογος εσύ,μέλος της mensa από 15 χρόνων ο άλλος.!δεν καταλαβαίνω τον λόγο αναφοράς της ιδιότητας σας..ρώτησε κανείς μας τι έχετε σπουδάσει?αυτό δείχνει πόσο κόμπλεξ έχετε και προσπαθείτε και εσύ και ο mikriloulou να βρείτε κάθε μέσο να φανείτε ανώτεροι..αναφορές σε μόρφωση κτλ αν προσέξετε απαγορεύονται στο φόρουμ..δηλαδή οι γιατροί που είναι εδώ τι έπρεπε να κάνουν?να μην μας μιλάνε καν?

Επειδή ήμουν ΣΙΓΟΥΡΗ ότι θα αναφέρεις το θέμα της δυσλεξίας (είπαμε, φιλόλογος-γλωσσολόγος είμαι) γι' αυτό ακριβώς έγραψα ότι προσπερνώ τα ορθογραφικά, που είναι το βασικό χαρακτηριστικό της δυσλεξίας. Αλλά δεν το ανέφερα δημόσια, ακριβώς επειδή δεν ήθελα να σε φέρω σε δύσκολη θέση και ακριβώς επειδή δεν είμαι ρατσίστρια. Εγώ στάθηκα στην έλλειψη λογικής συνοχής και επιχειρηματολογίας των κειμένων σου και στο γεγονός ότι έλεγες άλλα'ντ' άλλων εμμένοντας να μιλάς για τη mikriloulou. Αυτό ΔΕΝ έχει να κάνει με τη δυσλεξία. Άλλωστε εσύ από την αρχή είπες ότι ένα τόσο μεγάλο κείμενο δεν θα το διαβάσει ΚΑΝΕΙΣ, όχι ότι δεν μπορείς να το διαβάσεις ΕΣΥ επειδή έχεις δυσλεξία. Το γεγονός ότι έχεις δυσλεξία δεν σου δίνει κανέναν δικαίωμα να λες ότι ΕΓΩ δεν ξέρω να μιλάω. Το λιγότερο λοιπόν που θα μπορούσες να κάνεις είναι να μην σχολιάσεις καθόλου τα δικά μου κείμενα, που προφανώς είναι και συγκροτημένα και βασισμένα σε λογικά επιχειρήματα. Εσύ προσπάθησες να το παίξεις έξυπνος και ήσουν μες την ειρωνεία για κάτι που δεν είσαι σε θέση να κρίνεις. Αυτό ήταν το point μου.

Οι κανόνες του φόρουμ δεν απαγορεύουν τέτοια αναφορά. Λένε ότι όλοι έχουν δικαίωμα γνώμης, ανεξαρτήτως πτυχίου, όπως ακριβώς σου έγραψα κι εγώ. Ο λόγος που ανέφερα τις σπουδές μου είναι για να σου δείξω πόσο αστείο είναι να το παίζεις έξυπνος και να κρίνεις και να ειρωνεύεσαι για το αν μιλάει σωστά έναν άνθρωπο που οι σπουδές του και η δουλειά του είναι ακριβώς πάνω σ' αυτό.

Και σταμάτα επιτέλους να επαναλαμβάνεις ότι εγώ είμαι ειρωνική. Είναι αστείο. Αν δεν ξέρεις τι σημαίνει η λέξη, ψάξτη σε ένα λεξικό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
συγκροτημένα επιχειρηματα εννοεις αυτά που ελεγες για καλάσνικοφ ,για μαύρους και για γκέι αγοράκι=πιο γόνιμο κοριτσάκι??γελάει κόσμος εδώ.!!τι να πρωτοπω από τις ανοησίες που έγραψες για μία ακόμη φορά.!ΣΙΓΟΥΡΗ κιόλας ήσουν ότι έχω δυσλεξία.πολυτάλαντη είσαι,εκτός από φιλόλογος τι άλλο είσαι?μεντιουμ η ψυχολογος?δεν ήθελες να με φέρεις σε δύσκολη θέση λες ..επικοινωνεις καθόλου το μυαλό σου με το πληκτρολόγιο στην προκειμένη?δεν ανέφερες τα ορθογραφικά γιατί θα ένιωθα άσχημα,αλλά γράφοντας όλα αυτά μετά τι ήθελες να κάνεις ακριβώς??αν εννουσες αυτο που λες δεν θα προσπαθουσες να με μειωσεις ετσι αναφεροντας ολα αυτα που ειπες και να αναφερεις μετα την ιδιοτητα σου..λες και εισαι πυρηνικος φυσικος το ειπες και ποιος ξερει και τι ενιωθες εκεινη την ωρα που το ελεγες..!ειναι τοσο κομπλεξικο αυτο!όταν λέω δεν ξέρεις να μιλάς δεν εννοώ ότι δεν ξέρεις να γράφεις..εννοώ ότι μιλάς με παραδείγματα τα οποία δεν έχουν να κάνουν με την κουβέντα που έχουμε..ερώτηση σου κάναμε για γκέι,μας ελεγες για ρατσισμό ,για μαυρους με λευκούς,για καλάσνικοφ και ότι αλλο άκυρο ,αν νομίζεις ότι ήταν όλα αυτά ηταν to the point που λέμε και στο χωριό μου,τότε τζάμπα σπουδαζες!!κρίμα τα έξοδα που κάναν για σένα..έξυπνη θα ήσουν αν απαντούσες αποκλειστικά και μόνο στις ερωτήσεις χωρίς γελοία και αχρηστα παραδείγματα σαν αυτά που λες..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Jen

Active Member
συγκροτημένα επιχειρηματα εννοεις αυτά που ελεγες για καλάσνικοφ ,για μαύρους και για γκέι αγοράκι=πιο γόνιμο κοριτσάκι??γελάει κόσμος εδώ.!!τι να πρωτοπω από τις ανοησίες που έγραψες για μία ακόμη φορά.!ΣΙΓΟΥΡΗ κιόλας ήσουν ότι έχω δυσλεξία.πολυτάλαντη είσαι,εκτός από φιλόλογος τι άλλο είσαι?μεντιουμ η ψυχολογος?δεν ήθελες να με φέρεις σε δύσκολη θέση λες ..επικοινωνεις καθόλου το μυαλό σου με το πληκτρολόγιο στην προκειμένη?δεν ανέφερες τα ορθογραφικά γιατί θα ένιωθα άσχημα,αλλά γράφοντας όλα αυτά μετά τι ήθελες να κάνεις ακριβώς??αν εννουσες αυτο που λες δεν θα προσπαθουσες να με μειωσεις ετσι αναφεροντας ολα αυτα που ειπες και να αναφερεις μετα την ιδιοτητα σου..λες και εισαι πυρηνικος φυσικος το ειπες και ποιος ξερει και τι ενιωθες εκεινη την ωρα που το ελεγες..!ειναι τοσο κομπλεξικο αυτο!όταν λέω δεν ξέρεις να μιλάς δεν εννοώ ότι δεν ξέρεις να γράφεις..εννοώ ότι μιλάς με παραδείγματα τα οποία δεν έχουν να κάνουν με την κουβέντα που έχουμε..ερώτηση σου κάναμε για γκέι,μας ελεγες για ρατσισμό ,για μαυρους με λευκούς,για καλάσνικοφ και ότι αλλο άκυρο ,αν νομίζεις ότι ήταν όλα αυτά to the point που λέμε και στο χωριό μου,τότε τζάμπα σπουδαζες!!κρίμα τα έξοδα που κάναν για σένα..έξυπνη θα ήσουν αν απαντούσες αποκλειστικά και μόνο στις ερωτήσεις χωρίς γελοία και αχρηστα παραδείγματα σαν αυτά που λες..

Ήσουν από την πρώτη στιγμή ερειστικός, ειρωνικός, προσβλητικός. Εσύ πρώτος προσπάθησες να με μειώσεις με τα "όλοι οι γκέι είναι εγωκεντρικοί και αλαζόνες", "τι λες ρε άτομο", "δεν ξέρεις να μιλάς". Έλεος. Μετά από 40 μηνύματα δικής σου επιθετικότητας και ειρωνείας σου έγραψα για ποιο λόγο είναι αστείο εσύ να ειρωνεύεσαι εμένα. Σταμάτα να το παίζεις θύμα και απλά παραδέξου ότι έκανες πατάτα να το λήγουμε.

Δεν είπα ότι ήμουν σίγουρη ότι ΕΧΕΙΣ δυσλεξία, είπα ότι ήμουν σίγουρη ότι θα την αναφέρεις. Πες το διαίσθηση. Το αν έχεις δεν το ξέρω και δεν με ενδιαφέρει, γιατί όπως σου είπα η έλλειψη λογικής βάσης και επιχειρημάτων σου και οι αερολογίες σου ΔΕΝ έχουν να κάνουν με τη δυσλεξία. Εγώ προσπάθησα απλά να μην αναφέρω κάτι που έχει να κάνει με δυσλεξία.

Ούτε εγώ μιλάω για γραφή (σωστή ορθογραφία, στίξη κτλ.). Μιλάω για σωστή χρήση και σωστό χειρισμό της γλώσσας αλλά και τη δημιουργία λογικών αλληλουχιών. Η χρήση λογικής και επιχειρημάτων είναι ένδειξη καλού λόγου. Υπάρχουν στα δικά μου κείμενα και λείπουν παντελώς από τα κείμενά σου. Η χρήση αναλογικών και αλληγορικών παραδειγμάτων (όπως αυτά για τους μαύρους και το καλάσνικοφ) είναι επίσης ένδειξη καλού λόγου, αλλά βλέπεις εσύ δεν μπορείς να τα κατανοήσεις. Τι να συζητήσουμε από εκεί κι έπειτα; Όσο για το gay αγοράκι και το γόνιμο κοριτσάκι, ναι, αυτό δείχνουν οι επιστημονικές έρευνες και λέγεται επιγενετική θεωρία. Τώρα, αν εσύ θεωρείς ότι είσαι σε θέση να κοροϊδεύεις ΚΑΙ τους επιστήμονες γενετικής εκτός από έναν φιλόλογο, τι να πω.

Η προσπάθειά σου να μου την πεις με οποιοδήποτε τρόπο έχει ξεπεράσει τα όρια του αστείου. Εσύ χάνεις τον χρόνο σου. :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
επειδή σε παρατηρώ πως γράφεις και τι,θα σου πω τι κάνεις.όπως το έκανες και τώρα.κάθεσαι αμέσως μόλις βλέπεις το μήνυμα που σου στέλνουν,στην προκειμένη που έστειλα εγώ,το διαβάζεις αμέσως όμως..μετά κάθεσαι χαλαρά και αργά και προσπαθείς να γράψεις ένα μήνυμα που νομίζεις ότι έχει επιχειρήματα και είναι συγκροτιμενο και και και!!για να γράψεις 10 σειρές ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ ΑΝΩΤΑΤΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ,είπαμε πριν τα μαργαριτάρια σου(μαύρους ,γόνιμα κοριτσάκια κτλ) σου παίρνει 20 λεπτά τουλάχιστον..φιλολογαρα μου εσύ που μου το παίζεις και μορφωμενη..αν σκέφτεσαι μισή ώρα να γράψεις 10 γραμμές και γράφεις και αυτά που γράφεις,απολύεσαι.!ταμείο ανέργειας επιτόπου..αυτό κανεις αγαπητή jen..όπως καταλαβαίνεις εσύ χάνεις ουσιαστικά τον χρόνο σου προσπαθώντας να κάνεις αυτό το πράγμα.εμένα το ξέρω ότι είναι χαμένος χρόνος απλά συνεχίζω γιατί γελαω με τα παραδείγματα σου τα εκτός τόπου και χρόνου και για να μην νομίζεις ότι επειδή οι άλλοι που σταμάτησαν να σου απαντανε το έκαναν γιατί τους βουλωσες και δεν είχαν να πουν κάτι..δεν είναι αυτό απλά βαρέθηκαν γιατί δεν αξίζει να ασχοληθούν με αυτό που προσπαθείς να κάνεις συνεχώς..να δείξεις ότι είσαι κάτι ανώτερο..καταλαβες?τωρα εγώ γράφω και στο φτερό,δεν κανω την προεργασία τη δική σου..αν το δουλεύω όπως εσύ με μισή ώρα καθυστέρηση όπως πάντα για να φτιάχνω μία τέλεια απάντηση και να το παίξω λεζάντα,οκ μπορώ..αλλά εδώ καραφλοφορουμ είναι,μιλάμε απλά τις περισσότερες φορές και γρήγορα σχετικά,δεν κάνουμε ανάλυση για το ανθρώπινο είδος..και όπως βλέπω συνεχιζεις να προσβαλεις ακόμα ότι δεν μπορώ να κατανοησω και ότι δεν μπορούμε να συζητήσουν κτλ..γελαω απλά.!για τράβα στη γωνιά ρε jen να δεις αν ερχομαι
Ήσουν από την πρώτη στιγμή ερειστικός, ειρωνικός, προσβλητικός. Εσύ πρώτος προσπάθησες να με μειώσεις με τα "όλοι οι γκέι είναι εγωκεντρικοί και αλαζόνες", "τι λες ρε άτομο", "δεν ξέρεις να μιλάς". Έλεος. Μετά από 40 μηνύματα δικής σου επιθετικότητας και ειρωνείας σου έγραψα για ποιο λόγο είναι αστείο εσύ να ειρωνεύεσαι εμένα. Σταμάτα να το παίζεις θύμα και απλά παραδέξου ότι έκανες πατάτα να το λήγουμε.

Δεν είπα ότι ήμουν σίγουρη ότι ΕΧΕΙΣ δυσλεξία, είπα ότι ήμουν σίγουρη ότι θα την αναφέρεις. Πες το διαίσθηση. Το αν έχεις δεν το ξέρω και δεν με ενδιαφέρει, γιατί όπως σου είπα η έλλειψη λογικής βάσης και επιχειρημάτων σου και οι αερολογίες σου ΔΕΝ έχουν να κάνουν με τη δυσλεξία. Εγώ προσπάθησα απλά να μην αναφέρω κάτι που έχει να κάνει με δυσλεξία.

Ούτε εγώ μιλάω για γραφή (σωστή ορθογραφία, στίξη κτλ.). Μιλάω για σωστή χρήση και σωστό χειρισμό της γλώσσας αλλά και τη δημιουργία λογικών αλληλουχιών. Η χρήση λογικής και επιχειρημάτων είναι ένδειξη καλού λόγου. Υπάρχουν στα δικά μου κείμενα και λείπουν παντελώς από τα κείμενά σου. Η χρήση αναλογικών και αλληγορικών παραδειγμάτων (όπως αυτά για τους μαύρους και το καλάσνικοφ) είναι επίσης ένδειξη καλού λόγου, αλλά βλέπεις εσύ δεν μπορείς να τα κατανοήσεις. Τι να συζητήσουμε από εκεί κι έπειτα; Όσο για το gay αγοράκι και το γόνιμο κοριτσάκι, ναι, αυτό δείχνουν οι επιστημονικές έρευνες και λέγεται επιγενετική θεωρία. Τώρα, αν εσύ θεωρείς ότι είσαι σε θέση να κοροϊδεύει ΚΑΙ τους επιστήμονες γενετικής εκτός από έναν φιλόλογο, τι να πω.

Η προσπάθειά σου να μου την πεις με οποιοδήποτε τρόπο έχει ξεπεράσει τα όρια του αστείου. Εσύ χάνεις τον χρόνο σου. :)
 

Jen

Active Member
επειδή σε παρατηρώ πως γράφεις και τι,θα σου πω τι κάνεις.όπως το έκανες και τώρα.κάθεσαι αμέσως μόλις βλέπεις το μήνυμα που σου στέλνουν,στην προκειμένη που έστειλα εγώ,το διαβάζεις αμέσως όμως..μετά κάθεσαι χαλαρά και αργά και προσπαθείς να γράψεις ένα μήνυμα που νομίζεις ότι έχει επιχειρήματα και είναι συγκροτιμενο και και και!!για να γράψεις 10 σειρές ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ ΑΝΩΤΑΤΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ,είπαμε πριν τα μαργαριτάρια σου(μαύρους ,γόνιμα κοριτσάκια κτλ) σου παίρνει 20 λεπτά τουλάχιστον..φιλολογαρα μου εσύ που μου το παίζεις και μορφωμενη..αν σκέφτεσαι μισή ώρα να γράψεις 10 γραμμές και γράφεις και αυτά που γράφεις,απολύεσαι.!ταμείο ανέργειας επιτόπου..αυτό κανεις αγαπητή jen..όπως καταλαβαίνεις εσύ χάνεις ουσιαστικά τον χρόνο σου προσπαθώντας να κάνεις αυτό το πράγμα.εμένα το ξέρω ότι είναι χαμένος χρόνος απλά συνεχίζω γιατί γελαω με τα παραδείγματα σου τα εκτός τόπου και χρόνου και για να μην νομίζεις ότι επειδή οι άλλοι που σταμάτησαν να σου απαντανε το έκαναν γιατί τους βουλωσες και δεν είχαν να πουν κάτι..δεν είναι αυτό απλά βαρέθηκαν γιατί δεν αξίζει να ασχοληθούν με αυτό που προσπαθείς να κάνεις συνεχώς..να δείξεις ότι είσαι κάτι ανώτερο..καταλαβες?τωρα εγώ γράφω και στο φτερό,δεν κανω την προεργασία τη δική σου..αν το δουλεύω όπως εσύ με μισή ώρα καθυστέρηση όπως πάντα για να φτιάχνω μία τέλεια απάντηση και να το παίξω λεζάντα,οκ μπορώ..αλλά εδώ καραφλοφορουμ είναι,μιλάμε απλά τις περισσότερες φορές και γρήγορα σχετικά,δεν κάνουμε ανάλυση για το ανθρώπινο είδος..και όπως βλέπω συνεχιζεις να προσβαλεις ακόμα ότι δεν μπορώ να κατανοησω και ότι δεν μπορούμε να συζητήσουν κτλ..γελαω απλά.!για τράβα στη γωνιά ρε jen να δεις αν ερχομαι

Γέλα όσο θέλεις, φίλος, υγεία είναι και βοηθάει και στην τριχόπτωση :) Όσο για το σχόλιο του πόσο γρήγορα απαντώ είναι απλά άκυρο: 1) Δεν σε ανάγκασε κανείς να γράφεις αμέσως, 2) κάνω κι άλλα πράγματα ταυτόχρονα, 3) το "φιλολογάρα μου" είναι μια ξεκαρδιστική ένδειξη του με πόση μανία προσπαθείς ακόμα να μουν την πεις :) Και όπως βλέπω συνεχίζεις να υποστηρίζεις ότι ΕΓΩ σε προσβάλλω. Το ότι τόνισα κάτι που δήλωσες τουλάχιστον 3 φορές ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ, ότι δηλαδή δεν μπορείς να καταλάβεις τι σχέση έχουν αυτά τα παραδείγματα που ανέφερα με την όλη συζήτηση, είναι προσβολή από μένα προς εσένα και όχι από εσένα προς τον εαυτό σου. Μάλιστα. Δεν βαριέσαι, το φόρουμ είναι δημόσιο. Και τα μέλη εδώ μέσα και οι mods αλλά και ο υπόλοιπος κόσμος καταλαβαίνει πολύ καλά ποιος έχει επιχειρήματα και ποιος προσπαθεί να προσβάλει ποιον :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα