Κρεμμύδι για ανάπτυξη νέων τριχών.

Ntoon91

Member
Δυστυχως παρατηρησα πως και το πρωι που λουστηκα και πριν λιγο πριν ξαναβαλω το μειγμα μολις ερθει σε επαφη το δερμα με το νερο μια μυρωδια επανερχεται ακομη και τοσες ωρες μετα και με ενα λουσιμο ενδιαμεσο. Και εγω με το που ανοιγω το μειγμα και μεχρι κανα τεταρτο μετα την εφαρμογη ψιλοαναγουλιαζω γιατι ειναι μπαρουτι, αργοτερα εξασθενει. Αν σφαζαμε και καμια ντοματα με 2-3 ελιες εκει πανω παντως, θα ηταν πανδεσια.
 
  • Like
Reactions: ria

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

letssee

Member
Για μένα η θεραπεία με κρεμμύδι λαμβάνει τέλος γιατί δυστυχώς μου είναι αφόρητη η μυρωδιά τελικά εύχομαι καλή επιτυχία στους υπόλοιπους.
Μην εγκαταλείπεις θα έχει αποτέλεσμα σε συνδυασμό με μια καλη διατροφη τσέκαρε αυτό το site πολύ προσεκτικά http://www.the-healthy-diet-paradise.com/. Δεν έχεις καθόλου χρόνου μονη σου κατα τη διάρκεια της μέρας ώστε να κάνεις τη θεραπεία?
 
  • Like
Reactions: ria
Bασικά το θέμα δεν είναι στην εφαρμογή είναι ότι και μετά από καλό λούσιμο και 2 λουσίματα μυρίζει πολύ άσχημα σαν σάπιο κρεμμύδι! Δηλαδή νιώθεις ότι ποτίζει το δέρμα σου κρεμμυδίλα δεν είναι ότι θα πείς ότι θα το αντέξω 5 ώρες και τέλος.
 

Tida

Member
Ξεκίνησα και εγώ γιατί με την μέντα δεν τα πήγαμε καλά. Τουλάχιστον αυτό δεν κοστίζει!
Ρε παιδιά τι βρώμα είναι αυτή;;;;;; Χειρότερα και από ωμά. Ειδικά όταν ανοίγεις το βαζάκι είναι να τρελαίνεσαι!
Πλένεσαι και δεν ξεβρομίζεις!
Άδειασα πάνω μου τη μισή κολόνια. Κατάντησα σαν τους Γάλλους και εγώ.
Ελπίζω και εύχομαι να έχει κάποιο αποτέλεσμα.

Με μυρίζει ο καλός μου απόψε και μου λέει ή αλλάζεις δωμάτιο ή βάζεις ελληνικό στα μαλλιά!
και εγώ επέλεξα τον ελληνικό καφέ!!!! ΔΕΝ ΜΥΡΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ούτε τα χέρια μου που τα έτριψα με αυτό!!!!!!
Υπάρχει περίπτωση να μειωθεί η δράση του;;;;;;;;;;;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Sandy

Active Member
Tida καλή επιτυχία με το μείγμα! Αν δεις να σ μειώνεται η τριχοπτωση ενημέρωσε μας! Μ εκανες κ γέλασα πάντως γτ σκέφτηκα κ ο άντρας μ θα με κράξει με την βρώμα !
 

Tida

Member
Tida καλή επιτυχία με το μείγμα! Αν δεις να σ μειώνεται η τριχοπτωση ενημέρωσε μας! Μ εκανες κ γέλασα πάντως γτ σκέφτηκα κ ο άντρας μ θα με κράξει με την βρώμα !

Είναι θέμα!!!!!!!!!!!!! Ευτυχώς ο καφές έχει μειώσει πολύ την μυρωδιά!

Tida η μεντα δε σου εκανε τίποτα? Πόσο καιρό την έβαλες?
6 φορές και η τριχόπτωση ασταμάτητη...... Μόνο η φαγούρα σταμάτησε.
Απλά σε εμένα θεωρώ ότι δεν έκανε τίποτα.
 
Ισως ήταν λίγος ο καιρός τι να πω.. εγώ παω αντίστροφα επειδή δεν αντεξα την μυρωδιά του κρεμμυδιού από αυριο ξεκινώ μέντα ελπίζω κατι να βγει!
 

Tida

Member
Ισως ήταν λίγος ο καιρός τι να πω.. εγώ παω αντίστροφα επειδή δεν αντεξα την μυρωδιά του κρεμμυδιού από αυριο ξεκινώ μέντα ελπίζω κατι να βγει!

Μία φορά το έβαλες;
Η τριχόπτωση έστω μειώθηκε λίγο;
Πόσες ώρες το έβαλες;
Σόρυ για τις ερωτήσεις αλλά προσπαθώ να βγάλω συμπέρασμα.

Εύχομαι σε εσένα να κάνει κάτι η μέντα!
 
Ναι μια φορα μονο για να είναι ειλικρινής δεν είδα μειωση της τριχόπτωσης αλλα το αφησα μόνο 5 ωρες γιατι ήθελα να λουστώ για να τσεκάρω τη μυρωδιά που αφήνει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ntoon91

Member
Λιγο να βραχει η να ιδρωσει το κεφαλι ξερναει κρεμμυδοσκορδιλα, σε εμενα δε φευγει με τιποτα.. Αποφασισα να παω για κουρεμα εχω φτασει τα 3 χερια και δεν φευγει εντελως. Η τερμα γαιδουρι στα σχολια ειναι ο Σκωτσεζος η τερμα ακοινωνητος. Αν δεινει συντηρηση μονο δεν αξιζει με τιποτα. Απ την αλλη εχω καποιες ελπιδες, οτι κανενας δεν ειχε καταφερει να ποτιζει το κεφαλι επι πεντε μηνες με αυτο το πραγμα ωστε να παρει αποτελεσματα και μπορει να δουμε καλα πραγματα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μαλλον δεν υποφερεται το κρεμμυδι τοπικα.
παντως να ξερετε οτι ειναι αποτελεσματικο και σε ΑΑ και σε areata.οτι ιστοριες εχετε ακουσει διαβασει δει στο yutube για το κρεμμυδι ειναι αληθεια.
ερευνα σε areata http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12126069


Abstract

Alopecia areata is a patchy, non-scarring hair loss condition. Any hair-bearing surface may be involved, and different modalities of treatment have been used to induce hair regrowth. This study was designed to test the effectiveness of topical crude onion juice in the treatment of patchy alopecia areata in comparison with tap water. The patients were divided into two groups. The first group [onion juice treated] consisted of 23 patients, 16 males (69.5%) and 7 females (30.5%). Their ages ranged between 5-42 years with a mean of 22.7 years. The second group [control; tap-water-treated] consisted of 15 patients, 8 males (53.3%) and 7 females (46.6%). Their ages ranged between 3-35 years with a mean of 18.3 years. The two groups were advised to apply the treatment twice daily for two months. Re-growth of terminal coarse hairs started after two weeks of treatment with crude onion juice. At four weeks, hair re-growth was seen in 17 patients (73.9%), and, at six weeks, the hair re-growth was observed in 20 patients (86.9%) and was significantly higher among males (93.7%) compared to females (71.4%) P<0.0001. In the tap-water treated-control group, hair re-growth was apparent in only 2 patients (13%) at 8 weeks of treatment with no sex difference. The present study showed that the use of crude onion juice gave significantly higher results with regard to hair re-growth than did tap water (P<0.0001), and that it can be an effective topical therapy for patchy alopecia areata.
 

Ntoon91

Member
Μια ιδεα ειναι σαμπουαν με καφε μεσα, ομως ο σκωτσεζος ειπε οτι πινοντας πολυ καφε ακυρωνε τα αποτελεσματα, αν εχουμε τοπικα το ιδιο, θα παει τζαμπα.
 

Tida

Member
Ω ρε από που να αρχίσω;
Πάμε λοιπόν...
Ξεκινάω επί του βασικότερου όλων, από τριχόπτωση τα ίδια, για να μην πω χειρότερα.
Όσο για την βρώμα, όσο είναι στεγνό το κεφαλάκι μία χαρά, όταν πέσει το νεράκι γίνονται οι δυο τρομάρες! Δεν σταματάει η μπόχα!!!!!
Τι ξύδι χρησιμοποίησα, τι καφέ, τι μισό κιλό σαμπουάν στα ίδια ήμαστε!
 

MELA

Member
Παιδια εχει χρησιμοποιησει κανενας ελαιο δεντρολιβανο με μεντα; Διαβασα οτι μειωνει τη μυρωδια
 

rainbowblue

New Member
Παιδια εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το αποτελεσμα μεχρι τωρα.Αφου εχω σταματησει να πολυβαζω κι καστορελαιο γιατι σε σχεση με το κρεμμυδοζουμο νομιζω οτι με παει πισω(δεν το βαζω με dmso βεβαια). Η μυρωδια βεβαια ειναι ενα θεμα αλλά η τριχοπτωση μεγαλυτερο, οποτε διαλεγεις και παιρνεις. Με σχεδον ξυρισμενο κεφαλι κι εργενης την παλευω ακομα.....
 

sven

Active Member
Aν κάναμε καμια λοσιον με αιθέριο έλαιο με οχημα το jojoba ή με οινόπνευμα όπως την μέντα και απο 2-3 ώρες λούσιμο μπας και δεν έιχε τόση μυρωδία λόγω της ελάχιστης ποσότητας κάθε φορά.
 

Briner

Active Member
Υπάρχουν αιθέρια έλαια κρεμμυδιού, αλλά και σκόρδου στο εμπόριο, αν και υποψιάζομαι ότι κι αυτά μυρίζουν, έστω και λιγότερο.

Υ.Γ. Παιδιά, τρέχουν δυο θέματα με κρεμμύδι αυτη τη στιγμή. Μήπως να κλειδωθεί το ένα για να μη γράφουμε δυο φορές τα ίδια πράγματα, ή έστω να συγχωνευθούν;
 
Μπλουζα