Toppik

renos espresso

Active Member
Παιδιά να κάνω μια ερώτηση αν ξέρετε.
Μετά που βάζουμε μινοξ μετά από πόση ώρα μπορούμε να βάλουμε τοππικ έτσι ώστε να μην προκαλέσουμε πρόβλημα στην δράση της μινοξ?
Να αναφέρω ενημερωτικά ότι πήρα τηλ εκεί που το αγοράζω κ μου είπαν όταν μπορώ να βάζω τοππικ Αφού έχει στεγνώσει το μαλλί απ τη μινοξ...δηλαδη μετα απο κάνα 5λεπτο. Απ την άλλη μήπως θέλει πολύ παραπάνω ώρα η δράση της μινοξ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giorgos-86

New Member
Γεια σας παιδια χρησιμοποιω χρονια τοππικ και το τελυταιο καιρο μου φαινεται οτι εχει χαλασει η ποιοτητητα του δεν καθεται οπως παλια.Πηρα να παραγειλω στην δερμαμεντ που παραγγλνω τοσα χρονια και μου ειπαν οτι το κατηργισαν και εχουν το κμαχ.ξερει κανενας απο που μπορω να προμηθευτω τοππικ γνησιο απο καπου αλλου η καπιο αντιστοιχης ποιοτητας; ευχαριστω
 

minoxidilis

Active Member
Γεια σας παιδια χρησιμοποιω χρονια τοππικ και το τελυταιο καιρο μου φαινεται οτι εχει χαλασει η ποιοτητητα του δεν καθεται οπως παλια.Πηρα να παραγειλω στην δερμαμεντ που παραγγλνω τοσα χρονια και μου ειπαν οτι το κατηργισαν και εχουν το κμαχ.ξερει κανενας απο που μπορω να προμηθευτω τοππικ γνησιο απο καπου αλλου η καπιο αντιστοιχης ποιοτητας; ευχαριστω
Βρε παιδια ειλικρινα πως το αντεχετε αυτο,καταλαβαινω πως δεν εχουν ολοι την οικονομικη ανεση για μεταμοσχευση η για τατου,αλλα το θεμα ειναι πως οταν εχεις σχεση τι λες μετα απο καιρο οταν παρει χαμπαρια η γκομενα πως το μαλλι ειναι σκονη μπουγατσας
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ελα ντε ...κ οχι μονο αυτο... μονο η γκομενα ειναι το θεμα ;βροχές νερα ...σου ξεφεύγει λιγο κ φαινεται μαυρίλα ...ο ορισμός της σκλαβιάς !
 

renos espresso

Active Member
EINAI η πιο περιεργη επιλογη που εχω παρει στη ζωη μου!
ΑΛΛΑ η αληθεια ειναι οτι ξενιαξα για τα 7 χρονια που το φορουσα και ανεκτησα αυτοπεποιθηση που τη χρειαζομουν σε τρυφερη ηλικια.
Ομως ολα τα ψεματα καποια στιγμη τελειωνουν και βασικα κουραζουν πιο πολυ.
Ετσι αποφασισα να το σταματησω και να κανω μμ (για μενα ειναι λαθος να το σταματησεις και να μην κανεις κατι οπως πχ να τα ξυρισεις ή μμ)
Επισης τωρα που δεν το φοραω ( εχω να το βαλω 3 μηνες λογω μμ) ειμαι πραγματικα πολυ χαρουμενος γτ εχω απελευθερωθει καθως:
  • δεν με νοιαζει πως θα κοιμηθω (αφου κοιμομουν μ αυτο γτ για λογω οικονομιας δεν το εβαζα καθε μερα αλλα μερα παρα μερα)
  • δεν γεμιζει ολο το μπανιο σκονη απ τα υπολειμματα
  • δεν εχω πλεον το μεγαλο μου μυστικο να με κουβαλαει..δλδ ειμαι πιο ανετος με ολους γυρω μου
  • απολαμβανω το καθημερινο μου μπανιο χωρις να λεω οτι πρεπει να βαλω παλι μετα τη σκονη..
  • και φυσικα γλιτωνω και τα 700-800€ το χρονο για το τοππικ
Μετα απο χρονια εμπειριας δεν μετανιωνω που το εβαλα αλλα μετανιωνω που το εκανα σαν μπερουκινι στη ζωη μου. Ξαφνικα αυτη η πισσα μαυρη στα μαλλια μου εγινε φυσιολογικη για μενα κ για ολους γυρω μου... και εκει μετα δεν υπαρχει γυρισμος...
 

giorgos-86

New Member
EINAI η πιο περιεργη επιλογη που εχω παρει στη ζωη μου!
ΑΛΛΑ η αληθεια ειναι οτι ξενιαξα για τα 7 χρονια που το φορουσα και ανεκτησα αυτοπεποιθηση που τη χρειαζομουν σε τρυφερη ηλικια.
Ομως ολα τα ψεματα καποια στιγμη τελειωνουν και βασικα κουραζουν πιο πολυ.
Ετσι αποφασισα να το σταματησω και να κανω μμ (για μενα ειναι λαθος να το σταματησεις και να μην κανεις κατι οπως πχ να τα ξυρισεις ή μμ)
Επισης τωρα που δεν το φοραω ( εχω να το βαλω 3 μηνες λογω μμ) ειμαι πραγματικα πολυ χαρουμενος γτ εχω απελευθερωθει καθως:
  • δεν με νοιαζει πως θα κοιμηθω (αφου κοιμομουν μ αυτο γτ για λογω οικονομιας δεν το εβαζα καθε μερα αλλα μερα παρα μερα)
  • δεν γεμιζει ολο το μπανιο σκονη απ τα υπολειμματα
  • δεν εχω πλεον το μεγαλο μου μυστικο να με κουβαλαει..δλδ ειμαι πιο ανετος με ολους γυρω μου
  • απολαμβανω το καθημερινο μου μπανιο χωρις να λεω οτι πρεπει να βαλω παλι μετα τη σκονη..
  • και φυσικα γλιτωνω και τα 700-800€ το χρονο για το τοππικ
Μετα απο χρονια εμπειριας δεν μετανιωνω που το εβαλα αλλα μετανιωνω που το εκανα σαν μπερουκινι στη ζωη μου. Ξαφνικα αυτη η πισσα μαυρη στα μαλλια μου εγινε φυσιολογικη για μενα κ για ολους γυρω μου... και εκει μετα δεν υπαρχει γυρισμος...
 

giorgos-86

New Member
Μια απο τα ιδια εχω περασει και εγω φιλε σαν να βλεπω τον ευατο μου με αυτα που εγραψες αν και τα πρωτα 5 χρονια ειχα λιγοτερα προβληματα οταν ειχα μικροτερη αραιωση τωρα κουρασε το πραγμα.Αν δεν υπηρχε αυτο το φορουμ που με βοηθησε σε πολλα θα ειχα κανει μεταμοσχευση πολλα χρονια πριν αλλα με τις εμπειριες παιδιων που ειδα εδω μεσα που εκαναν μεταμοσχευση στην ελλαδα βλεπω την μεταμοσχευση σαν τεραστιο ρισκο μακαρι να κανω λαθος
 

spi

Well-Known Member
Παιδια μια ερωτηση για KMax ξερει κανεις αν ειναι καλο και αν ειναι κοντα σε αυτο που δινει το toppik; θελω να το δοκιμασω αλλα να μην εκτεθω κιολας...
 

nikosssss

Active Member
Παιδια μια ερωτηση για KMax ξερει κανεις αν ειναι καλο και αν ειναι κοντα σε αυτο που δινει το toppik; θελω να το δοκιμασω αλλα να μην εκτεθω κιολας...

Όχι δεν είναι καλο....Για μένα τουλάχιστον. Το med brown δεν έχει καμία σχέση με του toppik είναι ποιο ανοιχτό και κοκκινίζει. Αναγκάζομαι να βάζω διπλή ποσότητα και πάλι δεν μαρέσει. Με το toppik των 27.5 γραμμαρίων έβγαζα 6 μήνες κοντά. Με αυτό ούτε 3.....Μεγάλο φάουλ του Αναστασάκη να σταματήσει την εισαγωγή και να συνεργαστεί με Kmax.
Ψάχνω και εγώ τώρα απο που θα βρω toppik. με είχε βολέψει πολύ γιατί έχω μικρό πρόβλημα και με 10 δεύτερα εφαρμογή την έβγαζα όλη μέρα σε οποιεσδήποτε συνθήκες....Αν βρει κάποιος απο που αγοράζουμε πλέον toppik ας ενημερώσει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Hairmaker.gr.

Οταν καθυστερει το πολωνικο απο εκει παραγγελνω και ειναι λιγο γθηνοτερο απο αναστασακη.

Το kmax το πηρα πριν λιγο καιρο ,το dark brown που δοκιμασα μου ειναι πολυ ανοιχτο. Αν καποιος ειναι σκουρος καστανος προς μαυρο θα εχει διχρωμια. Ειναι πολυ πιο ανοιχτο απο dark brown τοπικ
 

tasos33

Well-Known Member
Hairmaker.gr.

Οταν καθυστερει το πολωνικο απο εκει παραγγελνω και ειναι λιγο γθηνοτερο απο αναστασακη.

Το kmax το πηρα πριν λιγο καιρο ,το dark brown που δοκιμασα μου ειναι πολυ ανοιχτο. Αν καποιος ειναι σκουρος καστανος προς μαυρο θα εχει διχρωμια. Ειναι πολυ πιο ανοιχτο απο dark brown τοπικ
 

giorgos-86

New Member
Hairmaker.gr.

Οταν καθυστερει το πολωνικο απο εκει παραγγελνω και ειναι λιγο γθηνοτερο απο αναστασακη.

Το kmax το πηρα πριν λιγο καιρο ,το dark brown που δοκιμασα μου ειναι πολυ ανοιχτο. Αν καποιος ειναι σκουρος καστανος προς μαυρο θα εχει διχρωμια. Ειναι πολυ πιο ανοιχτο απο dark brown τοπικ[/QUO
 

giorgos-86

New Member
Οταν λες πολωνικο;υπαρχει πολωνικο τοππικ; στο hairmaker υπαρχει αποθεμα θα μπορω να παραγγελνω απο εκει συνεχεια; ευχαριστω για την βοηθεια
 

tasos33

Well-Known Member
Με το πολωνικο δεν ειναι ευκολο,μονο σε παλιους πελατες στελνουν μονο,οι νεοι τρωνε πορτα.

Παρε τηλεφωνο δε ξερω τι αποθέματα εχουν.
 

e8nikaras

New Member
Τραγικό το kmax. Διαφορά στις αποχρώσεις ενώ μαυρίζει και το κρανίο!! Θα το στείλω πίσω και θα ζητήσω επιστροφή χρημάτων.

Ο hairmaker δεν είχε άλλο απόθεμα σε black και dark brown που ρώτησα. Όμως φίλος μου σύστησε και αγόρασα σήμερα toppik στο beautyhair.gr

Είναι πελάτης τους χρόνια και πολύ ευχαριστημένος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nino24

Member
Καλησπέρα παιδιά. Έχω πανικοβληθεί λίγο με διάφορα που είδα στο διαδίκτυο... χρησιμοποιώ fake toppik εδώ και καιρό και η αλήθεια είναι πως έχω πολύ πιτυρίδα (αλλά ξεκίνησε από τα πλαϊνά που δε βάζω γιαυτό δεν το συνέδεσα με το topikk) και στο μέτωπο βγάζω κάτι μικροερεθισμούς αλλά δεν είμαι σίγουρος αν πρόκειται από αυτό. Ξέρετε κάτι;;;;
 
Μπλουζα