Mm στην τουρκια

Veron

Well-Known Member
δεν είναι σωστό να πάρουν σε μια συνεδρία πάνω από 4 με 5 χιλιάδες τρίχες .. Μου είπε άμα θέλω μπορούν να πάρουν και 10χιλ και παραπάνω αν εγω αναλάβω το ρίσκο,.
Καταστροφή της δοτριας περιοχής .. Σοκ κτλπ .

4-5 χιλιαδες τριχες ή grafts?μαλλον grafts εννοεις.

Πάντως φίλε μου... Καλύτερο το μετριο αποτέλεσμα από αυτό που έχω τώρα ...

Υπαρχει ενα ρητό που λεει "στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα"
Μην κανεις σπασμοδικες κινησεις εαν δεν εισαι 100% σιγουρος τι πας να κανεις.Θελει στρατηγικη το πραγμα μην εχεις την ψευδαισθηση οτι θα λυσεις το θεμα σου μονομιας!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ItsAllGone

Active Member
Πάντως φίλε μου... Καλύτερο το μετριο αποτέλεσμα από αυτό που έχω τώρα ...
Ενταξει μπορει να ειναι και καλυτερο απο μετριο δεν ειμαι και γιατρος ετσι το ειπα επειδη βλεπω δεν ξερεις και τα βασικα να ξερεις οτι εισαι πολυ δυσκολη περιπτωση.Παντως για να μπορεις να κανεις καποια καλα consultations με κλινικες πρεπει να ξερεις τα βασικα αλλιως αν δεν εχεις τις γνωσεις πας με καλη πιστη και οτι σου πουν θα το δεχτεις.Μπορεις να διαβασεις 2-3 αρθρα του cvial να ενημερωθεις δεν ειναι τιποτα υποθεση λιγων ωρων.
Τι εκλεισες με τον δρΚ στριπ, fue η διημερο σεασον?
 

thiva7

Member
4-5 χιλιαδες τριχες ή grafts?μαλλον grafts εννοεις.



Υπαρχει ενα ρητό που λεει "στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα"
Μην κανεις σπασμοδικες κινησεις εαν δεν εισαι 100% σιγουρος τι πας να κανεις.Θελει στρατηγικη το πραγμα μην εχεις την ψευδαισθηση οτι θα λυσεις το θεμα σου μονομιας!

Τριχες ειπε.

Απλα με αυτα που ειπαμε στο τηλ νομιζω δεν εχω να χασω κατι, εννοω μου ειπε οτι με 5χιλ τριχες δεν εχω θεμα με την δοτρια περιχη μ ( που ειναι χαλια ουτως η αλλος ) και θα μπορω στο μελλον να ξανα κανω ( ενα χρονο περιπου ) για να παρουν τριχες απο μουσια πχ.


Ενταξει μπορει να ειναι και καλυτερο απο μετριο δεν ειμαι και γιατρος ετσι το ειπα επειδη βλεπω δεν ξερεις και τα βασικα να ξερεις οτι εισαι πολυ δυσκολη περιπτωση.Παντως για να μπορεις να κανεις καποια καλα consultations με κλινικες πρεπει να ξερεις τα βασικα αλλιως αν δεν εχεις τις γνωσεις πας με καλη πιστη και οτι σου πουν θα το δεχτεις.Μπορεις να διαβασεις 2-3 αρθρα του cvial να ενημερωθεις δεν ειναι τιποτα υποθεση λιγων ωρων.
Τι εκλεισες με τον δρΚ στριπ, fue η διημερο σεασον?

fue εκλεισα ενα σεσιον. εγω ελεγα να παω τωρα να παρω το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα και μετα απο κανα χρονο να παω για κατι καλυτερο.... οπως μου τα ειπαν στο τηλ μου φανηκε καλη λυση τι να πω, εκτος εαν μ ελεγαν μαλακιες και δεν μπορω να κανω τπτ ξερω γω.
εγω στριπ δεν θελω με τπτ
 

ItsAllGone

Active Member
Μην κοιτας μονο τον αριθμο των μεταμοσχευσεων, οπουδηποτε και να πας 2 σεασον βγαινουν ανετα ακομα και χαλια δοτρια να εχει καποιος για παραδειγμα μια πολυ κακη δοτρια που δεν φτανει για καλυψη 3000 γκραφτς δινει 2 μεταμοσχευσεις θα κανει ενα σεασον με 2000 γκραφτσ και στο επομενο αλλα 1000 γκραφτς.
Το θεμα ειναι ο αριθμος των γκραφτς στο συνολο μετα απο τις δυο μεταμοσχευσεις να ειναι οσο το δυνατον υψηλοτερος.Δεν εισαι καλη περιπτωση για fue κατα τη γνωμη μου η safe area σου ειναι πολυ περιορισμενη.Αφου πας που πας στον δρΚ που ειναι ενας απο τους λιγους στην ευρωπη που κανουν και στριπ, ειναι σαν να πηγαινεις στα τρικαλα να εχεις ζαχαρο και να παραγγελνεις πιτσα η μακαροναδα παρε ενα κοντοσουβλι στα τρικαλα εισαι.
Δεν ειμαι γιατρος μια απλη γνωμη λεω και καλυτερα να μην με ακουσεις, ζητα τη γνωμη του δρΚ τι θα ηταν καλυτερο για σενα μακροχρονια.
 

Harris_G

Well-Known Member
Συμφωνώ ότι θα έπρεπε όλοι και οι κορυφαίοι να εφαρμόζουν και τις δύο τεχνικές.Λόγω δηλαδή της ιδιαιτερότητας του κάθε περιστατικού που κάποια είναι γκραν για στριπ. Απλά επειδή βγάζουν πιο πολλά απο FUE γίνεται αυτό το σκηνικό.
 

vagosx

Well-Known Member
Δεν νομιζω ότι οι μεγάλες κλινικές με τη Fue κερδίζουν περισσότερα, αφού με τη strip μπορεις σε μεγάλες κλινικές (Hasson, Feller, Hattingen, κλπ) να βάλεις σε μια μέρα πάνω από 5000grafts όταν με τη Fue οι δυνατές κλινικές κινούνται από 1000 έως βαριά 2500 grafts ανα ημέρα.
 

thiva7

Member
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις
.
Δεν θέλω στριπ με τπτ.... Θα πάω για fue αν είναι να κάνω κάτι.
Φυσικά θα μιλήσω με τον γιατρό να δω τι θα πει.... Αλλά είδες τις ίδιες φώτο με εσάς και μου είπε όσα είπε. Εάν πάω εκεί και μου πει ότι μπορώ και στο μέλλον να κάνω και δεύτερη σεσιον και έτσι να έχω καλό αποτέλεσμα καλός.... Αλλιώς θα περιμένω να μου πει για τον Οκτώβριο που θα πάω άμα με την μια σεσιον (αν δεν γίνεται άλλη ) το αποτέλεσμα θα είναι οκ....
 

ItsAllGone

Active Member
Καλη επιτυχια φιλε, δικο σου το κεφαλι εσυ αποφασιζεις εννοειτε, εμεις απλα γνωμες λεμε.Παντως μην εχεις ανχος 2 σεσιονς μπορουν να γινουν ανετα το θεμα ειναι ο αριθμος των γκραφτ.Δες το παρακατω περιστατικο στο φορουμ να καταλαβεις ποσο δυσκολα ειναι τα πραγματα σε μεγαλα nw.
https://www.hairlossgr.com/threads/anargiros88_dhi-thessalonikis_2966-grafts_5-6-8-2017.11482/
 

thiva7

Member
Καλη επιτυχια φιλε, δικο σου το κεφαλι εσυ αποφασιζεις εννοειτε, εμεις απλα γνωμες λεμε.Παντως μην εχεις ανχος 2 σεσιονς μπορουν να γινουν ανετα το θεμα ειναι ο αριθμος των γκραφτ.Δες το παρακατω περιστατικο στο φορουμ να καταλαβεις ποσο δυσκολα ειναι τα πραγματα σε μεγαλα nw.
https://www.hairlossgr.com/threads/anargiros88_dhi-thessalonikis_2966-grafts_5-6-8-2017.11482/


Καλησπερα φιλε μου, σε ευχαριστω για την απαντηση σου...με βοηθησε πολυ μπορω να πω.μιλαω για το λινκ που εβαλες :)
1) αυτο θεωρείτε μετριο η κακο αποτελεσμα?
αν και νομιζω ο φιλος που ανοιξε το νημα εκει εχει λιγο μεγαλυτερο προβλημα απο μενα , ναι το ξερω και γω ειμαι μεγαλο nw αλλα και παλι με αυτα που εβαλε και το αποτελεσμα στα δικα μου "γουστα-θελω-απαιτησεις " πρωτης μμ ειναι καλα.

Με πιο απλα λογια με βοηθησε γιατι πλεον μπορω να ξερω περιπου τι αποτελεσμα θα παρω ( αν και αρκετα διαφορετικη περιπτωση θα ειμαι (αλλη μοργη τριχας κλπ ) )
νομιζω θα με ικανοποιηση για πρωτη μμ να παρω περιπου τετοιο αποτελεσμα ....

2 ) Μα αυτο θελω να ξερω στην ουσια και με ένοιαζε οταν άνοιξα το νημα εδω, και γενικα οταν αποφασησα να κανω μμ.
το αποτελεσμα και η πιθανοτητες για δευτερη σεσιον για εξτρα τριχες απο αλλη δοτρια.
 

Jo.v

Member
Είστε ικανοποιημένος με τον δρ.Κ;
Ποτέ κάνατε την επέμβαση Κ το αποτέλεσμα τώρα που φαντάζομαι έχει περαςει Καιρός, πόσο σας ικανοποιεί;
Γτ μάλλον δεν φτάνω σε ερντογαν..
 

Jo.v

Member
καλημέρα! Πως κρίνεις το αποτέλεσμα σου τώρα που φαντάζομαι έχει περάσει ένα ικανοποιητικό διάστημα από την μεταμόσχευση σου;
Είσαι ικανοποιημένος;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Jo.v

Member
Αγαπητέ it's allgone χρειαζόμαστε τα φώτα σου!
Μετά από επικοινωνία με τον thiva7 Κ ανταλλαγή των απαντητικων mail που πας έστειλαν από την κλινική του δρ.Κ
Καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι Κ στα 2 περιστατικά μας είπαν πάνω κάτω τα ίδια πράγματα. Αυτά που ξεχώρισα είναι:
1. Τοποθετεί 5000τριχες-2000 grafts το μέγιστο σε μια συνεδρία.
2.εχουμε Κ οι 2 μέτρια/ κακή δότρια αν Κ η φωτογραφία που έστειλα εγώ ήταν κακής ποιότητας-είναι η ίδια που ανέβασα Κ εδώ-
3.το ποσό είναι το ίδιο αν Κ ο thiva7 έχει λίγο μεγαλύτερο πρόβλημα από εμένα.
4.τα απαντητικά mail είναι σχεδόν copy paste
Για να μην μακρηγορώ,ομολογώ δεν Μάρεσε καθόλου αυτή η προσέγγιση, την βρήκα κάπως επιπόλαια.
Μπορείς να μας πείς λίγο την γνώμη σου;
 

ItsAllGone

Active Member
Αγαπητε jo.v.
1.Τα 2000 γκραφτς δεν ειναι λιγα για μια συνεδρια fue.Ειναι μια ασφαλη επιλογη, πανω απο 2500 γκραφτς εμπεριεχει ρισκο για σοκλος και ταλαιπωρει τον ασθενη.Σε εμενα για 2100 γκραφτς αρχισαμε 8 το πρωι και τελειωσαμε κατα τις 5 το απογευμα.Λιγες κλινικες ξεπερνανε τα 2500 γκραφτς σε fue σε μια μερα.
2.Δεν ξερω δεν εχω δει δικες σου φωτογραφιες αλλα μην βιαστεις πρεπει να εισαι σιγουρος για τη δυνατοτητα της δοτριας πριν μπεις στις μεταμοσχευσεις.
3.Δεν εχει σημασια το μεγαλυτερο προβλημα, απλα εσυ που εχεις μικροτερο θα εχεις καλυτερη καλυψη.
4.Στα μαιλ απαντανε οι βοηθοι του δρ.Καραντενιζ, αν θελεις μπορεις να κανεις και consultation με τον ιδιο απο το skype η το whatsup.Αν οι ερωτησεις σου ειναι απλες και δεν ρωτας κατι πολυ δυσκολο θα σου απαντησουν οι βοηθοι, αν ομως εχεις γνωσεις και ρωτας πιο προχωρημενα πραγματα θα σου απαντησει ο ιδιος ο δρ.Κ με ηχητικο μηνυμα,οπως εγινε με τον vlafo.
 

thiva7

Member
Αγαπητε jo.v.
1.Τα 2000 γκραφτς δεν ειναι λιγα για μια συνεδρια fue.Ειναι μια ασφαλη επιλογη, πανω απο 2500 γκραφτς εμπεριεχει ρισκο για σοκλος και ταλαιπωρει τον ασθενη.Σε εμενα για 2100 γκραφτς αρχισαμε 8 το πρωι και τελειωσαμε κατα τις 5 το απογευμα.Λιγες κλινικες ξεπερνανε τα 2500 γκραφτς σε fue σε μια μερα.
2.Δεν ξερω δεν εχω δει δικες σου φωτογραφιες αλλα μην βιαστεις πρεπει να εισαι σιγουρος για τη δυνατοτητα της δοτριας πριν μπεις στις μεταμοσχευσεις.
3.Δεν εχει σημασια το μεγαλυτερο προβλημα, απλα εσυ που εχεις μικροτερο θα εχεις καλυτερη καλυψη.
4.Στα μαιλ απαντανε οι βοηθοι του δρ.Καραντενιζ, αν θελεις μπορεις να κανεις και consultation με τον ιδιο απο το skype η το whatsup.Αν οι ερωτησεις σου ειναι απλες και δεν ρωτας κατι πολυ δυσκολο θα σου απαντησουν οι βοηθοι, αν ομως εχεις γνωσεις και ρωτας πιο προχωρημενα πραγματα θα σου απαντησει ο ιδιος ο δρ.Κ με ηχητικο μηνυμα,οπως εγινε με τον vlafo.

Καλησπερα φιλε ItsAllGone, σε εχω ζαλησει λιγο, αλλα πιστευω μπορεις να μου λυσεις καποιες βασικες αποριες και γιαυτο ειμαι συνεχεια εδω.
Λοιπον εγω ξανα μιλησα μαζι τους για να μπορεσω να καταλαβω καλυτερα την διαδικασια και για τις διαφορες στις τιμες.

Σε ολες τις περιπτωσεις την τοποθέτηση των τριχων την κανουν οι βοηθοι του μου ειπε.

οτι γενικα εχω 3 επιλογες

  1. Κανουν ολοι την διαδικασια οι βοηθοι του απλα ο Γιατρος επιβλέπει την διαδικασια , και με συνεννόηση με τον ασθενει διαλεγει την hair line
  2. Κανουν την εξαγωγη οι βοηθοι ανοίγει τα "καναλια" ο Γιατρος ,και την τοποθέτηση την κανουν οι βοηθοι
  3. κανει την εξαγωγη και τα καναλια ο γιατρος και την τοποθετηση οι βοηθοι

Ερωτημα:

Θα εχει μεγαλη διαφορα αμα για οικονομικους λογους διαλεξω την πρωτη επιλογη? θα μπορουσα να εμπιστευτω παρομοιο αποτελεσμα με το να το κανει ο γιατρος?
εγω ειμαι αναμεσα στο 1 και στο 2 μιας και για το 3 δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα.

Ευχαριστω
 

ItsAllGone

Active Member
Ρε παιδια μην βιαζεστε δεν σας κυνηγαει κανενας, ο Καραντενιζ ειναι πολυ νεος εκει θα ειναι δεν προκειται να φυγει, εγω περιμενα 3 χρονια περιπου.Το selling point και το ολο value for money της κλινικης του δρ.Κ ειναι οτι τα κανει ολα ο γιατρος και αναλαμβανει μονο 1-2 περιστατικα ανα μερα, αυτος ηταν και ενας απο τους λογους που τον επελεξα.Η εξαγωγη ειναι πολυ σημαντικη και ο παραγοντας που επηρεαζει πιο πολυ την φυτρωση, επισης και οι οπες ειναι πολυ σημαντικες ειδικα σε περιπτωσεις που δεν φτανουν τα γκραφτς και θελει μαεστρια για να γινει καλο το ιλουσιον.Εγω προτεινω μονο την τριτη επιλογη δηλαδη να τα κανει ολα ο δρ.Κ.Θα ελεγα να περιμενεις λιγους μηνες ακομα αξιζει η διαφορα.
 

thiva7

Member
Ρε παιδια μην βιαζεστε δεν σας κυνηγαει κανενας, ο Καραντενιζ ειναι πολυ νεος εκει θα ειναι δεν προκειται να φυγει, εγω περιμενα 3 χρονια περιπου.Το selling point και το ολο value for money της κλινικης του δρ.Κ ειναι οτι τα κανει ολα ο γιατρος και αναλαμβανει μονο 1-2 περιστατικα ανα μερα, αυτος ηταν και ενας απο τους λογους που τον επελεξα.Η εξαγωγη ειναι πολυ σημαντικη και ο παραγοντας που επηρεαζει πιο πολυ την φυτρωση, επισης και οι οπες ειναι πολυ σημαντικες ειδικα σε περιπτωσεις που δεν φτανουν τα γκραφτς και θελει μαεστρια για να γινει καλο το ιλουσιον.Εγω προτεινω μονο την τριτη επιλογη δηλαδη να τα κανει ολα ο δρ.Κ.Θα ελεγα να περιμενεις λιγους μηνες ακομα αξιζει η διαφορα.
Καλησπερα φιλε ItsAllGone, ευχαριστω για την απαντηση.

εχεις σιγουρα δικιο...αλλο ειναι να στο κανει ο γιατρος και αλλο βοηθοι, το θεμα ειναι οτι πλεον εχει κανει αλλαγες στις τιμες του.σε σημερινη επικοινωνία μου μαζι του η 3 επιλογη κανει 5000ε, Και αυτο δεν ειναι να περιμενω απλα μερικους μηνες μονο :(
Επισης ..εγω περιμενω πανω απο 5 χρονιο γιαυτο...μαζευω ευρω ευρω τοσα χρονιο για να μπορεσω να κανω επιτελους την ΜΜ.
Επειδη οπως καταλαβαινεις δεν μου ειναι ευκολο να παω για την 3 επιλογη,με την 1 επιλογη πιστευεις οτι θα υπαρχει μεγαλη διαφορα?

Ευχαριστω
 

Veron

Well-Known Member
Φιλε @thiva7 !Στην θεση σου θα πηγαινα στον Βεκρη.Σε πολυ μεγαλα nwd εχει δειξει πολυ καλη φυτρωση κ με τιμη κοντα στο 1ευρω/graft.Εισαι αναλογη περιπτωση με τον @mic6 .Πες τους οτι θα κανεις παρουσιαση στο φορουμ κλπ κλπ ,πιστευω θα παρεις μια καλη τιμη.Αν πρωταρχικο κριτιριο για σενα ειναι η τιμη τοτε πηγαινε προς τα εκει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ItsAllGone

Active Member
Τι συνεβει γιατι 5000?Care to explain?Δεν ειχες πει σε αλλο νημα οτι εκλεισες με τον γιατρο στα 2100 επειδη εδωσες και προκαταβολη, και το αλλο παιδι που ενδιαφεροταν 2500 του ειπε, μηπως μπερδευεσαι με το διπλο σεασον?Πως γινεται να διπλασιαστει η τιμη σε 1 εβδομαδα δεν τους ρωτησες?Μηπως ακυρωσες και θυμωσανε?Παντως και εγω σε ξενο φορουμ πριν λιγους μηνες ειχα δει μερικους μιλουσαν για 5000 το σεασον αλλα σε δολαρια.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα