Mm στην τουρκια

thiva7

Member
Καλησπερα,

ψαχνομαι εδω και αρκετα χρονια να κανω μμ αλλα λογο οικνομικων δεν το εκανα...αλλα ειχα αρκετο χρονο να το ψαξω.
Θελω να κανω μμ στην τουρκια και για οικονομικους λογους αλλα και επειδή ξερω την γλωσσα και με βολευει
.
εχω καταληξει σε δυο και θα ηθελνα την βοηθεια σας.

isvec klinic και Dr. A. Emre Karadeniz

εχω εποικινωνησει και με τα δυο και εχω παρει προσφορες , τα οποιο εχουν ως εξεις

isvec klinic

1500 ευρω , οσα γκραφτ μπορουν να παρουν , unlimited δηλαδη .και ολα τα κλασικα ξενοδοχειο κλπ

Dr. A. Emre Karadeniz

2300 ευρω με Fue περιπου 5000 τριχες, ( ειδε φωτο που εστειλα ) .και 10% κατω αμα στειλω μια προκαταβολη, δλδ παει καπου στα 2000.

Και εδω θα ηθελα την βοηθεια σας αμα ειναι ευκολο. γενικα λεω για 500ε διαφορα μην παω σε καμια αγνωστη κλινική αλλα εχω δει φωτο και κριτικες και ειναι αρκετες καλες για την isvec klinic .

Ποια απο τα δυο? η υπαρχει καμια αλλη επιλογη σε περιπου αυτα τα λεφτα?

Ευχαριστω



 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ItsAllGone

Active Member
Για isvec δεν ξερω πρωτη φορα την ακουω.Αλλα στον καραντενιζ εχω κανει μεταμοσχευση δες το θεμα μου.Ειναι πολυ καλος και ηθικος γιατρος και τον προτεινω.Για τιμη παντως εγω πληρωσα 3000 ευρω, αλλα υπηρχε μια προσφορα στο σιτε τους που ελεγε fue απο 2000 ευρω 5000 τριχες και τους ειχα ρωτησει τι ειναι αυτη η προσφορα και μου ειπαν οτι ο δρΚαραντενιζ θα κανει μονο τις οπες και την εξαγωγη και την τοποθετηση θα την κανουν τεκνισιανς.Εγω ζητησα κανονικο σεασον fue με τον δρΚ και ετσι εγινε τα παντα τα εκανε ο δρΚ εκτος τοποθετησης.Οποτε πρεπει να τους ρωτησεις τι συμμετοχη θα εχει ο γιατρος, κατα τη γνωμη μου αξιζει να δωσεις κατι παραπανω για να εχεις τον δρΚ.
 

thiva7

Member
Για isvec δεν ξερω πρωτη φορα την ακουω.Αλλα στον καραντενιζ εχω κανει μεταμοσχευση δες το θεμα μου.Ειναι πολυ καλος και ηθικος γιατρος και τον προτεινω.Για τιμη παντως εγω πληρωσα 3000 ευρω, αλλα υπηρχε μια προσφορα στο σιτε τους που ελεγε fue απο 2000 ευρω 5000 τριχες και τους ειχα ρωτησει τι ειναι αυτη η προσφορα και μου ειπαν οτι ο δρΚαραντενιζ θα κανει μονο τις οπες και την εξαγωγη και την τοποθετηση θα την κανουν τεκνισιανς.Εγω ζητησα κανονικο σεασον fue με τον δρΚ και ετσι εγινε τα παντα τα εκανε ο δρΚ εκτος τοποθετησης.Οποτε πρεπει να τους ρωτησεις τι συμμετοχη θα εχει ο γιατρος, κατα τη γνωμη μου αξιζει να δωσεις κατι παραπανω για να εχεις τον δρΚ.


Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου. και γω προς εκει με βλεπω, απλα ειπα να ρωτησω πριν κανω καποια κίνηση.
μιλαω με εναν εκπρόσωπο του μεσο ιντερνετ και μου ειπε τα ιδια που λες και συ...εξαγωγη θα κανει ο ιδιος και την τοποθετηση οι νοσοκομες.
 

minoxidilis

Active Member
Καλησπερα,

ψαχνομαι εδω και αρκετα χρονια να κανω μμ αλλα λογο οικνομικων δεν το εκανα...αλλα ειχα αρκετο χρονο να το ψαξω.
Θελω να κανω μμ στην τουρκια και για οικονομικους λογους αλλα και επειδή ξερω την γλωσσα και με βολευει
.
εχω καταληξει σε δυο και θα ηθελνα την βοηθεια σας.

isvec klinic και Dr. A. Emre Karadeniz

εχω εποικινωνησει και με τα δυο και εχω παρει προσφορες , τα οποιο εχουν ως εξεις

isvec klinic

1500 ευρω , οσα γκραφτ μπορουν να παρουν , unlimited δηλαδη .και ολα τα κλασικα ξενοδοχειο κλπ

Dr. A. Emre Karadeniz

2300 ευρω με Fue περιπου 5000 τριχες, ( ειδε φωτο που εστειλα ) .και 10% κατω αμα στειλω μια προκαταβολη, δλδ παει καπου στα 2000.

Και εδω θα ηθελα την βοηθεια σας αμα ειναι ευκολο. γενικα λεω για 500ε διαφορα μην παω σε καμια αγνωστη κλινική αλλα εχω δει φωτο και κριτικες και ειναι αρκετες καλες για την isvec klinic .

Ποια απο τα δυο? η υπαρχει καμια αλλη επιλογη σε περιπου αυτα τα λεφτα?

Ευχαριστω



[/QUOTE

Ποτε σκεφτεσαι να πας,εγω ειμαι αναμεσα σε dhi και τουρκια μερια,ειθελα να παω στον lorenzo αλλα θα τα εχω μαζεψει τα λεφτα στα 50 μου οποτε μια απο τις 2 πρεπει να διαλεξω αυτην την στιγμη.
 

minoxidilis

Active Member
Καλησπερα,

ψαχνομαι εδω και αρκετα χρονια να κανω μμ αλλα λογο οικνομικων δεν το εκανα...αλλα ειχα αρκετο χρονο να το ψαξω.
Θελω να κανω μμ στην τουρκια και για οικονομικους λογους αλλα και επειδή ξερω την γλωσσα και με βολευει
.
εχω καταληξει σε δυο και θα ηθελνα την βοηθεια σας.

isvec klinic και Dr. A. Emre Karadeniz

εχω εποικινωνησει και με τα δυο και εχω παρει προσφορες , τα οποιο εχουν ως εξεις

isvec klinic

1500 ευρω , οσα γκραφτ μπορουν να παρουν , unlimited δηλαδη .και ολα τα κλασικα ξενοδοχειο κλπ

Dr. A. Emre Karadeniz

2300 ευρω με Fue περιπου 5000 τριχες, ( ειδε φωτο που εστειλα ) .και 10% κατω αμα στειλω μια προκαταβολη, δλδ παει καπου στα 2000.

Και εδω θα ηθελα την βοηθεια σας αμα ειναι ευκολο. γενικα λεω για 500ε διαφορα μην παω σε καμια αγνωστη κλινική αλλα εχω δει φωτο και κριτικες και ειναι αρκετες καλες για την isvec klinic .

Ποια απο τα δυο? η υπαρχει καμια αλλη επιλογη σε περιπου αυτα τα λεφτα?

Ευχαριστω


https://www.baldtruthtalk.com/threads/24311-3-873-grafts-combined-FUT-and-FUE-with-Dr-Karadeniz
 

ItsAllGone

Active Member
Ο δρ.Καραντενιζ ειναι πολυ ειληκρινης και οσοι ερχεστε σε επαφη μαζι του ισως να παραξενευτειτε αν εχετε συνηθησει στο γνωστο hype-αρισμα των αλλων κλινικων.Προσπαθει να σε κανει να καταλαβεις ποσο δυσκολο ειναι σε ορισμενες περιπτωσεις να γεμισει ενα κεφαλι με μαλλια.
Φοβερο το αποτελεσμα που ποσταρε ο minoxidilis.Ο δρΚ κανει και στριπ, η τομη του ειναι κορυφαια, σε επιπεδα hason δεν φαινεται σχεδον τιποτα.Μου ειπε οτι για να αξιοποιηθει καλυτερα η δοτρια πρεπει πρωτα να γινουν 2 στριπ και μετα 2 fue,αν κανεις πρωτα fue, ριχνεις τη δυνατοτητα της δοτριας κατα 30% με καθε fue.Εγω στριπ θα εκανα αλλα ειχα ειδη μια fue.
Δεν ξερω τις δικες σας περιπτωσεις αλλα αν ειστε nw6 και πανω η κατω των 30 με nw4-5 και με μετριες δοτριες(και απειραχτες) καλυτερα να κανετε στριπ.
 

minoxidilis

Active Member
e
Ο δρ.Καραντενιζ ειναι πολυ ειληκρινης και οσοι ερχεστε σε επαφη μαζι του ισως να παραξενευτειτε αν εχετε συνηθησει στο γνωστο hype-αρισμα των αλλων κλινικων.Προσπαθει να σε κανει να καταλαβεις ποσο δυσκολο ειναι σε ορισμενες περιπτωσεις να γεμισει ενα κεφαλι με μαλλια.
Φοβερο το αποτελεσμα που ποσταρε ο minoxidilis.Ο δρΚ κανει και στριπ, η τομη του ειναι κορυφαια, σε επιπεδα hason δεν φαινεται σχεδον τιποτα.Μου ειπε οτι για να αξιοποιηθει καλυτερα η δοτρια πρεπει πρωτα να γινουν 2 στριπ και μετα 2 fue,αν κανεις πρωτα fue, ριχνεις τη δυνατοτητα της δοτριας κατα 30% με καθε fue.Εγω στριπ θα εκανα αλλα ειχα ειδη μια fue.
Δεν ξερω τις δικες σας περιπτωσεις αλλα αν ειστε nw6 και πανω η κατω των 30 με nw4-5 και με μετριες δοτριες(και απειραχτες) καλυτερα να κανετε στριπ.
Εχεις φωτο απο την μμ σου με τον dr.k?
 

ItsAllGone

Active Member
πρεπει πρωτα να γινουν 2 στριπ και μετα 2 fue? δηλαδη ποσα λεφτα συνολο?
Αναλογα το προβλημα που εχεις,αν ειναι μονο μπροστα η μονο πισω με μια μεταμοσχευση θα εισαι ενταξει για τωρα.Αν εισαι αδειος παντου θα χρειαστεις δυο τουλαχιστον, το 2 στριπ + 2 fue ειναι καθαρα θεωρητικο σου λει ετσι γινεται η καλυτερη αξιοποιηση της δοτριας σε πολυ δυσκολες περιπτωσεις.
Δες στις παρουσιασεις μεταμοσχευσεων εχω εκει νημα με φωτογραφιες απο την μεταμοσχευση μου.Δες και αλλα περιστατικα αν εισαι σαν τον Anargyros88 καλυτερα να πας για στριπ,αν εισαι σαν τον paulo με καλη δοτρια, χοντρη τριχα και ανω των 35 μπορεις να κανεις και fue.
Διαβασε το φορουμ τις βασικες αρχες των μεταμοσχευσεων που εγραψε ο cvial, δες και το καναλι του δρ.καραντενιζ στο youtube εκει εξηγει πολλα.Βαλε αν θες φωτογραφιες χωρις να φαινεται το προσωπο σου να σου πουμε μια γνωμη.Αν εισαι 24-25 χρονων και εχεις μονο θεμα με κροταφους καλυτερα μην κανεις τιποτα ακομα.
 
  • Like
Reactions: tol

thiva7

Member
Ανεβασα μερικες για να παρετε μια ιδεα, μια φιλη μου που δουλευει σε κλινικη στην δανια μου ειπε οτι θελω 7000 ( τριχες η γκραφ δεν θυμαμαι )
Εκλεισα τελικα ημερομηνια χτες .... 15 οκτ πεταω για τουρκια,16 ειναι η επεμβαση . ελπιζω να παρω ενα καλο αποτελεσμα :)
 

Συνημμένα

  • IMG_20180828_122221.jpg
    IMG_20180828_122221.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 158
  • IMG_20180828_122228.jpg
    IMG_20180828_122228.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 133
  • IMG_20180828_122229.jpg
    IMG_20180828_122229.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 126
  • IMG_20180828_122303.jpg
    IMG_20180828_122303.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 129
  • IMG_20180828_122333.jpg
    IMG_20180828_122333.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 139

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

thiva7

Member
ναι μαλλον, ειμαι αρκετα άδειος :/

Σας παραθετω ενα μικρο κομματι απο την συζήτηση μου μεσα απο το whatsapp
5000 hair is around 2000-5000 grafts.In the procedures that are performed in Turkey -99% of them are performed by technicians by the way -5000 grafts are 5000 hair on avarage: and our average is 2000 graft for 5000 hair. The everage in Turkey is 1, and our average is around 2.5.

Με λιγα λογια θα βαλω λιγοτερα και απο τα μισα που χρειαζομαι?
η φιλη μου στην Δανια μου εκλεισε αμα θελω μια τιμη απο τα 7000ε στα 4000ε για 7000 grafts,

Λετε να το ξανα σκεφτω? η απλα να βαλω αυτα τωρα και ξανα κανω την διαδικασια παλι?
 

Veron

Well-Known Member
Ακου 7000grafts μονομιας δεν μπορεις να βαλεις!Χρειαζεσαι τουλαχιστον 2 επεμβασεις.Δεν ξερω κιολας αν εχει η δοτρια σου 7000grafts να δωσει.Θα πρεπει πρωτα να σου μετρησουν τι εχει για να αποφασισουν τι μπορει να δωσει.Οτι εχει η δοτρια σου μαζι με τα μουσια (σιγουρα θα χρειαστουν αν θελεις να πετυχεις ενα καλο αποτελεσμα) ειναι υπερπολυτιμα!Θα πρεπει να πας με στρατηγικη και υπομονη για να παρεις αυτο που θες.Θες πανω απο 2 χρονια υπομονης,θα ναι σαν να βαζεις σιδερακια...Θα πρεπει να πιασεις ενα ενα τα κομματια αν θες να ολοκληρωσεις το παζλ.Η δικη μου αποψη ειναι να αφοσιωθεις αρχικα σε α και β ζωνη να βαλεις γυρω στα 3k ++ grafts.Επειτα απο 1 χρονο να κλεισεις και το υπολοιπο.Ιδανικα για σενα να δεις τα νηματα του Cvial.Αν πας καπου και σου γαζωσουν την δοτρια μετα δεν θα εχεις επιλογες!
 

paulo

Active Member
Και η δότρια σου φενεται οριακή .
Πάνε σε τουλάχιστον 2 μεγαλουσ γιατρούς απο κοντά να μην σου πω 3 και μετα να πάρεις απόφαση να κανεις κάτι γιατί η αποτυχία θα ειναι χειρότερα απο αυτο που είσαι σημερα
 

thiva7

Member
Ακου 7000grafts μονομιας δεν μπορεις να βαλεις!Χρειαζεσαι τουλαχιστον 2 επεμβασεις.Δεν ξερω κιολας αν εχει η δοτρια σου 7000grafts να δωσει.Θα πρεπει πρωτα να σου μετρησουν τι εχει για να αποφασισουν τι μπορει να δωσει.Οτι εχει η δοτρια σου μαζι με τα μουσια (σιγουρα θα χρειαστουν αν θελεις να πετυχεις ενα καλο αποτελεσμα) ειναι υπερπολυτιμα!Θα πρεπει να πας με στρατηγικη και υπομονη για να παρεις αυτο που θες.Θες πανω απο 2 χρονια υπομονης,θα ναι σαν να βαζεις σιδερακια...Θα πρεπει να πιασεις ενα ενα τα κομματια αν θες να ολοκληρωσεις το παζλ.Η δικη μου αποψη ειναι να αφοσιωθεις αρχικα σε α και β ζωνη να βαλεις γυρω στα 3k ++ grafts.Επειτα απο 1 χρονο να κλεισεις και το υπολοιπο.Ιδανικα για σενα να δεις τα νηματα του Cvial.Αν πας καπου και σου γαζωσουν την δοτρια μετα δεν θα εχεις επιλογες!


Κοιτα υπομονη εχω αναγκαστικα , θα πρεπει να μαζευω και τα λεφτα !!
το ξερω οτι δεν γινεται με μιας και θελει αρκετες επεμβασεις, απλα μου το ειχε αναφερει η φιλη μ οτι θελω τοσα.
δλδ να μην παω κατευθειαν στον δρ.Κ? ακουω καλα λογια γιαυτο και εκλεισα ημερομηνιες κλπ.


Και η δότρια σου φενεται οριακή .
Πάνε σε τουλάχιστον 2 μεγαλουσ γιατρούς απο κοντά να μην σου πω 3 και μετα να πάρεις απόφαση να κανεις κάτι γιατί η αποτυχία θα ειναι χειρότερα απο αυτο που είσαι σημερα

εχεις να μου πεις ενα δυο μεγαλου? αμα ειναι να παω μια δυο μερες νωριτερα να με δουν στην τουρκια και αλλοι.
 

paulo

Active Member
Πάνε erdogan για αρχή να σε δει και ας μην την κανεις εκεί έτσι για να πάρεις μια γνώμη .Υπαρχουν και οι Κύπριοι που ειναι καλοί και ερχονται Ελλάδα με αυτούς τους 3 εχεις μια καλή εικόνα το τι πρεπει να κανεις
 

ItsAllGone

Active Member
Απορω πως δεν σχολιασε κανενας ως τωρα αυτο που του ειπε η δανεζα.Ο λογος ειναι ο αριθμος των τριχων ανα γκραφτ,αυτο ειναι φυσικο χαρακτηριστικο του καθε ανθρωπου και δεν αλλαζει ουτε εξαρτατε απο τον γιατρο η την κλινικη, οτι λογο εχεις ειναι ο ιδιος παντου ανεξαρτητος που πας, αρα δεν μπορει να ειναι 1 στην Τουρκια και 2,5 στη Δανια ειναι τελειως τρελο.
Πολυ δυσκολη περιπτωση εισαι, nw6+ και η δοτρια δεν φαινεται καλη, εχεις αραιωση και στην περιοχη πανω απο τα αυτια, πολυ δυσκολο να παρεις κατι παραπανω απο μετριο, προτεινω η να μην ασχοληθεις καθολου η να την παλεψεις με στριπ.Καλη επιτυχια σε οτι και να κανεις.
 

thiva7

Member
Απορω πως δεν σχολιασε κανενας ως τωρα αυτο που του ειπε η δανεζα.Ο λογος ειναι ο αριθμος των τριχων ανα γκραφτ,αυτο ειναι φυσικο χαρακτηριστικο του καθε ανθρωπου και δεν αλλαζει ουτε εξαρτατε απο τον γιατρο η την κλινικη, οτι λογο εχεις ειναι ο ιδιος παντου ανεξαρτητος που πας, αρα δεν μπορει να ειναι 1 στην Τουρκια και 2,5 στη Δανια ειναι τελειως τρελο.
Πολυ δυσκολη περιπτωση εισαι, nw6+ και η δοτρια δεν φαινεται καλη, εχεις αραιωση και στην περιοχη πανω απο τα αυτια, πολυ δυσκολο να παρεις κατι παραπανω απο μετριο, προτεινω η να μην ασχοληθεις καθολου η να την παλεψεις με στριπ.Καλη επιτυχια σε οτι και να κανεις.

Καλησπέρα φίλε μου . Σε ευχαριστώ για την απάντηση .

Χτες μίλησα στο τηλέφωνο με την κλινική του δρ. Κ μιας και έπρεπε να ρωτήσω μερικά πράγματα και να διευκρίνησω αλλά.
Θα τα γράψω εδώ γιατί μπορεί να ενδιαφέρει και κανένα άλλο φίλο..

Η χρέωση γίνεται ανά συνεδρία και όχι σε αριθμό τριχών η γκρφατ.

Επειδή όπως είπα ρώτησα αρκετά πράγματα σε αυτό μου είπε οτι δεν είναι σωστό να πάρουν σε μια συνεδρία πάνω από 4 με 5 χιλιάδες τρίχες .. Μου είπε άμα θέλω μπορούν να πάρουν και 10χιλ και παραπάνω αν εγω αναλάβω το ρίσκο,.
Καταστροφή της δοτριας περιοχής .. Σοκ κτλπ .

Με αυτό των αριθμό μου διαβεβαίωσε ότι θα μπορώ και στο μέλλον να ξανά κάμω επέμβαση άμα το αποτέλεσμα δεν με καλύπτει (κυριολεκτικά χαχαχα ) .

Αυτό που κατάλαβα και από αυτά που λέμε εδώ και με αυτά που γενικά έχω διαβάσει και συζητήσει με γιατρούς.... Ότι δεν θα έχω και το βοβ αποτέλεσμα αλλά σε ένα χρόνο μπορώ να ξανά κλείσω και άλλη επέμβαση για κάτι καλύτερο .. Από μούσια πχ σαν δοτριας περιοχής .

Πάντως φίλε μου... Καλύτερο το μετριο αποτέλεσμα από αυτό που έχω τώρα ...
 
Μπλουζα