Konakihotel, dream team (lorenzo&feriduni), fue, 1260 grafts, 23&24/6/2017

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εννοεις οτι δεν μπαινουν τοσο μεσα πλεον?

Ναι δεν μπήκαν τόσο πολύ σε όλο το πλάτος της ζώνης που σχεδίασε ο Erdogan. Μάλιστα ο Lorenzo ψιλοέσβησε και την γραμμή στην μέση για να μην υπάρχει μπέρδεμα.

P1120399R.jpg


P1120401rr.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
1000grafts στην ουσια σε αδειο σημειο θα μπουν τα περισσοτερα..κατεβασμα της hairline του εκαναν..δεν γινεται πυκνωση σε καποιο σημειο ουσιαστικα μεγαλη ωστε να πεις οτι υπαρχει φοβος τραυματισμου κτλ..safe επιλογη ηταν ο konakihotel,αυτο λενε τα παιδια..νομιζω πως εχουν δικιο
 

felaini

Active Member
Δεν το ξερα πως ειναι για 1000g δεν ειχα δει σε τι μαλλι θα δουλεψουν..νομιζα πως θα δουλεψουν σε αραιωμενο μαλλι με nw..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
1000grafts στην ουσια σε αδειο σημειο θα μπουν τα περισσοτερα..κατεβασμα της hairline του εκαναν..δεν γινεται πυκνωση σε καποιο σημειο ουσιαστικα μεγαλη ωστε να πεις οτι υπαρχει φοβος τραυματισμου κτλ..safe επιλογη ηταν ο konakihotel,αυτο λενε τα παιδια..νομιζω πως εχουν δικιο

Μα το θέμα μας είναι αν είναι safe ή όχι ο konaki? Γιατί το θέμα περιστρέφεται αν είναι δύσκολή ή εύκολη περίπτωση? Παρόλα αυτά όπως θα δεις έχουν μπει σε αρκετά σημεία σε μαμά μαλλία στους κροτάφους πλάγια για να υπάρξει καλή μίξη με τα μαμα.
 

Eltherion

Member
Επειδή δεν βλέπω ουσιαστικά σχόλια (εκτός από αυτό του vag25) θα συνεχίσω με το παρασκήνιο.

Μόλις είδα τον σχεδιασμό του Erdogan (πάνω όριο) αμέσως κατάλαβα ότι είναι αδύνατον με 1000g να υλοποιηθεί με αξιοπρεπές αποτέλεσμα χωρίς να χρειαστεί και 2μμ. Είδα και τον konaki ο οποίος ήταν πολύ αγχωμένος και δεν το συζήταγε για δεύτερη οπότε στράφηκα πρωτίστως στον Lorenzo ο οποίος με το team του είχε αναλάβει την υλοποίηση στο μεγαλύτερο κομμάτι. Μην ξεχνάμε ότι για μένα βασικός στόχος ήταν να πάρει ο konaki αυτό που ήθελε.

Ο Lorenzo μου είπε ότι προφανώς ο σχεδιασμός του Erdogan με μια τόσο μεγάλη ζώνη δεν θα μπορούσε να σταθεί με αξιοπρέπεια με μία μόνο επέμβαση 1000g οπότε αποφασίσαμε 2 πράγματα: 1. Να μικρύνει η ζώνη, 2. Χωρίς να δημοσιοποιηθεί στο workshop να μπουν άλλα 250 περίπου graft και από 1000g να ανέβουμε στα 1250.
Παρατήρηση 1:μιας και ειμαι fun του erdogan αυτο που μου εχει κανει μεγαλη εντυπωση ειναι πως αν πηγαινε στο ιατρείο του σαν ασθενης στην συγκεκριμενη εκταση θα προτεινε πανω απο 2k grafts(οπως ολοι ξερουμε,παιζει πολυ επιθετικα)!και μια ερωτηση κατ εμε κρισεως!αν το πλανο δεν αλλαζε και πηγαιναν τοσο βαθια στα μαμα μαλλια δεν θα υπηρχε πολυ μεγαλος κινδυνος για sok loss?Μιας και απο οσο ξερω ο ασθενης δεν ειναι χρηστης φινας!
 

vag25

Well-Known Member
Ε τελειο θα ειναι το αποτελεσμα και χωρις να μπουν τοσο μεσα.

βεβαια δεν ξερεις πως θα προχωρησει η τριχοπτωση.
 

aeratos28

Just aeratos
Οχι δεν ειναι αυτο το θεμα,ομως αφου δεν βαζεις τις φωτο με τοποθετημενα τα grafts για να συζητησουμε την τοποθετηση,σχεδιασμο ,πυκνοτητα και οτι αλλο χρειαζεται,καποιοι οπως ειδες βρηκαν αλλα πραγματα να συζητησουν και ειναι λογικο..μην το παμε αινηγματικα καιντο κανουμε σηριαλ..ας μπουν οπως πρεπει οι φωτο απο την αρχη οπως σε ολες τις παρουσιασεις που γινονται,ωστε να μενουν πισω τετοιες συζητησεις ανευ ουσιας
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Υπομονή κύριοι, φώτο μπαίνουν σταδιακά υπάρχει τόσο πολύ υλικό που αν μπει μονοκοπανιά θα ξεχαστεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Παρατήρηση 1:μιας και ειμαι fun του erdogan αυτο που μου εχει κανει μεγαλη εντυπωση ειναι πως αν πηγαινε στο ιατρείο του σαν ασθενης στην συγκεκριμενη εκταση θα προτεινε πανω απο 2k grafts(οπως ολοι ξερουμε,παιζει πολυ επιθετικα)!και μια ερωτηση κατ εμε κρισεως!αν το πλανο δεν αλλαζε και πηγαιναν τοσο βαθια στα μαμα μαλλια δεν θα υπηρχε πολυ μεγαλος κινδυνος για sok loss?Μιας και απο οσο ξερω ο ασθενης δεν ειναι χρηστης φινας!

Επειδή το θέμα του σοκλος συζητήθηκε διεξοδικά για κανέναν τους δεν είναι αντικείμενο προβληματισμού. Αμφότεροι Lorenzo, Erdogan αλλά και άλλοι Feriduni, Lapanzula, κλπ μου είπαν ότι είναι καθαρά θέμα σωστής τεχνικής και εμπειρίας. Επίσης σημαντικότατο ρόλο πάιζει και το θέμα της αναισθησίας. Ειδικά ο Lorenzo μου είπε ότι τα πρώτα 2-3 χρόνια της καρίερας του μέχρι να τελειοποιήσει την τεχνική του ήταν διστακτικός.

Για όλους το θέμα του καλού blending των ζωνών είναι κεφαλαιώδους σημασίας για ένα φυσικό αποτέλεσμα με αντοχή στον χρόνο οπότε η σωστή τεχνική για αποφυγή του σοκλος είναι must.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
Ωραιος
καποιες ερωτησουλες εχω να κανω κ εγω.
-Αν καταλαβα καλα,οι γιατροι ισχυρηστικαν οτι το shock loss εξαρτατε απο την τεχνικη και την μαεστρια του γιατρου.Η ληψη φινας δεν βοηθαει στην αποφυγη του shock loss?
-Τα μοσχευματα παρθηκαν να φανταστω απο ολο το ευρος της δοτρειας ετσι?
 

konakihotel

Member
Παιδιά μπορεί να μην είχα ουσιαστικό πρόβλημα όπως αναφέρεται αλλά εγώ αισθάνομαι προσωπικά πολύ καλύτερα σήμερα από ότι χθες…Για το shock loss ρώτησα και γω τον Erdogan αν θα έχω πρόβλημα και μου απάντησε ότι θα είμαι στα χέρια κορυφαίου teamπαγκοσμίως οπότε δεν έχω να φοβάμαι τίποτα… όσο για fina μου πρότεινε να ξεκινήσω αλλά δε νομίζω να το κάνω. Μόνο minox βάζω και θα ξεκινήσω πάλι μόλις κλείσω ένα μήνα από την μεταμόσχευση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ωραιος
καποιες ερωτησουλες εχω να κανω κ εγω.
-Αν καταλαβα καλα,οι γιατροι ισχυρηστικαν οτι το shock loss εξαρτατε απο την τεχνικη και την μαεστρια του γιατρου.Η ληψη φινας δεν βοηθαει στην αποφυγη του shock loss?
-Τα μοσχευματα παρθηκαν να φανταστω απο ολο το ευρος της δοτρειας ετσι?

1. Φυσικά και βοηθάει η λήψη φίνας. Όπως προείπα ιδιαίτερη έμφαση έδωσαν και στον μεγάλο ρόλο που παίζει η αναισθησία κάτι που πιθανώς εξηγεί και παραδείγματα σοκλος όταν δεν έχει γίνει πύκνωση.
2. Σωστή παρατήρηση. Ναι πάρθηκαν από όλο το εύρος. Και μιλάμε για μόλις 1260g από μια άριστη δότρια.

P1120410R.jpg


P1120409R.jpg
 

tasos33

Well-Known Member
Αυτό χρειαζεται ανάλυση, πιστεύω πως σε επόμενο post θα υπάρχει και η ανάλογη παρουσίαση της μελετης
1.μεγάλο ρόλο που παίζει η αναισθησία κάτι που πιθανώς εξηγεί και παραδείγματα σοκλος όταν δεν έχει γίνεται πυκνωση

Προβολή συνημμένου 14953

Προβολή συνημμένου 14952
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα αναφερθώ διεξοδικά σε αυτό σε νέο thread, απλά δεν θέλω να επεκταθώ για να μην χαλάσει η παρουσιαση


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

athenian

Well-Known Member
Καλα ο Ερντογαν απαραδεκτος,μαλλον πελατη εψαχνε.Παλι καλα που ηταν εκει ο Λορεντζο.Στην εξαγωγη τι μεγεθη εργαλειων χρησιμοποιηθηκαν?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επιτέλους Athenian το είπες! Αυτό το comment ήθελα όταν έγραψα θέλω τα σχολιά σας. Οταν είδα την πάνω γραμμή "στράβωσα". Του το είπα ότι ήταν πολύ επιθετική και ότι είναι αδύνατον με 1000g να υπάρξει αξιοπρεπές αποτέλεσμα χωρίς 2η μμ.

Χρησιμοποιήθηκε 0.8mm


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Μπλουζα