folligen

cool11

Well-Known Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

Επειδη τα λεφτα 'δεν φτανουν΄, ταλαντευομαι σε νεα αγορα thermascalp ή folligen...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

cool11 είπε:
Επειδη τα λεφτα 'δεν φτανουν΄, ταλαντευομαι σε νεα αγορα thermascalp ή folligen...
αν υπαρχει οικονομικο προβλημα θα ελεγα να παρεις το πιο φθηνο.
αυτην την στιγμη ειναι το thermascalp http://www.iherb.com/Greensations-ThermaScalp-Natural-Scalp-Repair-4-fl-oz-120-ml/25808
εχει προσφορα 7 ευρω το μουκαλι των 120ml
 

nothinggr

Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

Η προτεινόμενη δοσολογία του foligen είναι παρόμοια με της μινοξ? Δηλαδή 2ml/1 φορά τη μέρα?
 
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

Καπα να ρωτησω..τa αποτελεσματα του folligen θα αρχισουν να υποχωρουν οπως της μινοξιδιλης μετα απο 1,5 - 2 χρονια? γνοριζεις κατι?.. Ευχαρηστω
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

nothinggr είπε:
Η προτεινόμενη δοσολογία του foligen είναι παρόμοια με της μινοξ? Δηλαδή 2ml/1 φορά τη μέρα?

μια φορα την μερα,μετα το μπανιο,σε στεγνο μαλλι.
και εγω μια φορα βαζω


petrosAlex είπε:
Καπα να ρωτησω..τa αποτελεσματα του folligen θα αρχισουν να υποχωρουν οπως της μινοξιδιλης μετα απο 1,5 - 2 χρονια? γνοριζεις κατι?.. Ευχαρηστω

αυτην η πτωση σε εμενα ειναι πιο συντομη,η πτωση της μινοξ απο οσο θυμαμαι την πρωτη φορα ξεκινησε στο 5μηνο η 6μηνο.
μεσα στο καλοκαιρι θα κανω συγκριση
 

jimys

Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

ποσα ml βγάζει κάθε ψεκασμός; γιατί εγω βάζω 7-8 .. δεν είχε οδηγίες χρήσης..
 

zafi1988

Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

kapa είπε:
ενας καινουριος κυκλος ξεκιναει.:18m:
σκετο.
με roller.
με βουρτσα.
με γαλβανικο ρευμα.
οντως το folligen προκαλει τσιμπιματακια στο δερμα στην αρχη.
δεν λαδωνει καθολου και ειναι το φθηνοτερο σκευασμα που υπαρχει για τριχοπτωση.
το μπουκαλι του ειναι 8 oz=240ml

Φίλε Κapa μπορώ να το συνδυάσω με minoxidil foam η υγρό και dht blocker και lipogaine;(σκοπεύω να τα δοκιμάσω όλα)Και εάν ναι με πόσες ώρες διαφορά;Επίσης ποια η γνώμη σου για το σαμπουάν Folligen και το conditioner ;γιατί τα πουλάνε όλα μαζί σαν Folligen combo..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

zafi1988 είπε:
Φίλε Κapa μπορώ να το συνδυάσω με minoxidil foam η υγρό και dht blocker;Και εάν ναι με πόσες ώρες διαφορά;Επίσης ποια η γνώμη σου για το σαμπουάν Folligen και το conditioner ;γιατί τα πουλάνε όλα μαζί σαν Folligen combo..

μπορει να συνδιαστει με μινοξιδιλη και με αλλο τοπικο.
εγω θα τα εβαζα και με 10 λεπτα διαφορα.
δεν εχω δοκιμασει ολη την σειρα folligen και δεν γνωριζω.
την λοσιον folligen μπορεις να την βρεις και σκετη
 

zafi1988

Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

kapa είπε:
zafi1988 είπε:
Φίλε Κapa μπορώ να το συνδυάσω με minoxidil foam η υγρό και dht blocker;Και εάν ναι με πόσες ώρες διαφορά;Επίσης ποια η γνώμη σου για το σαμπουάν Folligen και το conditioner ;γιατί τα πουλάνε όλα μαζί σαν Folligen combo..

μπορει να συνδιαστει με μινοξιδιλη και με αλλο τοπικο.
εγω θα τα εβαζα και με 10 λεπτα διαφορα.
δεν εχω δοκιμασει ολη την σειρα folligen και δεν γνωριζω.
την λοσιον folligen μπορεις να την βρεις και σκετη

Thanks!λογικές οι τιμές πάντως απο ότι βλέπω... άντε να δούμε τι θα πρωτοβάλουμε..
 

cool11

Well-Known Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

Νομιζω πρεπει να γινει ενα τοπικ ειδικα για folligen.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Νομιζω πρεπει να γινει ενα τοπικ ειδικα για folligen.

εγινε,μετανομοστηκε.
στο θεμα μας,νομιζω οτι ολοι πρεπει να το δοκιμασετε ασχετα αν το συνεχισετε η οχι.
το folligen ειναι η δευτερη πιο αποτελεσματικη λοσιον που εχω δοκιμασει,και μαλλον που θα βρειτε στο φορουμ :beach:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
athenian είπε:
απο παρενεργειες εχει ακουστει τπτ?

δεν εχω διαβασει κατι σε παρενεργειες απο χρηστη


ΜΙΚΕΣ είπε:
Θελω κ εγω να το δοκιμασω.Ελλαδα υπαρχει η πρεπει να το παραγγειλω απο εξω?

δυστυχως η ευτυχως μονο απο εξω.
και λεω ευτυχως γιατι ελλαδα δεν θα ειχε αυτην την τιμη.
εχουμε μια ταση να τα εχουμε ολα στην τριπλασια τιμη
 

35007

Member
Ξεκινησα και το Folligen. Συγκρινοντας το χρωμα του με αυτο του Tricomin του πρωτου ειναι 3 φορες πιο εντονο απο αυτο του δευτερου. ''Φωναζει'' οτι εχει περισσοτερα πεπτιδια. Δεν ξερω ομως κατα ποσο θα δουλεψει σε εμενα. Χρησιμοποιουσα το Tricomin 9 μηνες και λαμβανοντας υποψιν οτι τα τοπικα φθινουν, εχω καποιες αμφιβολιες για την αποτελεσματικοτητα του σε εμενα.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Φιλε Καπα πιστευεις εναλαξ με μινοξιδιλη θα δουλευει το folligen?Eχει δοκιμαστει ποτε?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ΜΙΚΕΣ είπε:
Φιλε Καπα πιστευεις εναλαξ με μινοξιδιλη θα δουλευει το folligen?Eχει δοκιμαστει ποτε?
δεν εχει δοκιμαστει,αλλα θα δουλεψει.
μια εφαρμογη μινοξ και μια folligen θα αποδωσει περισσοτερο απο δυο εφαρμογες μινοξ
 

jimys

Member
ρε παιδια μονο το δικο μου κεφαλι βαφεται πρασινο-πεθαμενικο οταν βαζω το folligen? δεν μπορεις να κυκλοφορησεις ετσι εξω!! :/
 

Smart

New Member
Σκεφτομαι να αγορασω το folligen.ηθελα να ρωτησω αν κανει shedding οπως η μινοξιδιλη.το θεμα μου ειναι στους κροταφους που εχουν μπει κανα δυο ποντους μεσα και θα ηθελα λιγο regrowth καθως υπαρχουν θυλακες.Επισης αν το βαζω σε ολο το μαλλι απλα για να το διατηρησει σε καλη κατασταση υπαρχει προβλημα?επειδη διαβαςα οτι η μινοξιδιλη αν την βαζεις εκει που δεν εχεις θεμα μπορει να σε κανει χειροτερα.
 
Μπλουζα