CG 210

Komis

Active Member
O alexlink,ο μονος που το δοκιμασε,εχει να πατησει εδω μεσα απο τη στιγμη που ανακοινωσε οτι αρχισε τη θεραπεια.
Μαλλον τα εκανε ραστα και εξαφανιστηκε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gianniskritikos2

Active Member
ναι.... ειναι νεο οποτε δεν μπορει να εχει γινει τοση φασαρια οπως λεμε .... βεβαια μπορει να μας δουλευουν.... αν κανει οσα λεει οντως μιλαμε σαν να καναμε μεταμοσχευση αρα λυση στην καραφλα...8200 τριχες σε 3 μηνες? με μινοξ μαζι θα γεμισει και ο βεγγος
 

kwpous

Member
παιδια οταν εκανα χρηση μονοξυδολης αντιμετωπιζα προβλημα στυσης..ειμαι 22 ετων πριν 2 χρονια εκανα χρηση..Αυτο το συγκεκριμενο σκευασμα περιεχει μονοξιδολη?και τα αποτελεσματα του ειναι μονιμα?γνωριζει κανεις?
 

weznem

Well-Known Member
kwpous είπε:
παιδια οταν εκανα χρηση μονοξυδολης αντιμετωπιζα προβλημα στυσης..ειμαι 22 ετων πριν 2 χρονια εκανα χρηση..Αυτο το συγκεκριμενο σκευασμα περιεχει μονοξιδολη?και τα αποτελεσματα του ειναι μονιμα?γνωριζει κανεις?

δεν προκυπτει τετοια παρενεργεια απο μινο φιλε..πως και το συνεδεσες με την μινο?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
αν σου ρίξει κάτω του φυσιολογικού την αρτηριακή πίεση , μπορεί να έχει επιπτώσεις στην λίμπιντο...


αυτό το σκεύασμα κυκλοφορούσε και παλιότερα νομίζω ως amana...αλλά δεν βρήκα αναφορές από χρήστες. Μίνοξ δεν έχει, αλλά λογικά αν έχει κάτι θετικό να δείξει ίσως είναι από την κουερσετίνη που περιέχεται στο κρεμμύδι.
 

weznem

Well-Known Member
GOMI είπε:
αν σου ρίξει κάτω του φυσιολογικού την αρτηριακή πίεση , μπορεί να έχει επιπτώσεις στην λίμπιντο...


αυτό το σκεύασμα κυκλοφορούσε και παλιότερα νομίζω ως amana...αλλά δεν βρήκα αναφορές από χρήστες. Μίνοξ δεν έχει, αλλά λογικά αν έχει κάτι θετικό να δείξει ίσως είναι από την κουερσετίνη που περιέχεται στο κρεμμύδι.



ναι εδω εχεις δικιο,δεν το σκεφτηκα ετσι...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
αναφορές βέβαια μετρημένες στα δάχτυλα και άνετα αναστρέψιμες με την διακοπή...
 

Antinoos

Member
Βασικα πριν λιγο το είδα στο Iatropedia. Τιτλος: Πως οι επιστημονες νικησαν την φαλακρα!! Μας δουλευουν?
Ιδου: http://iatropedia.com/articles/read/4920
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κάτι μου λέει πως οι δερματολόγοι θα το προτείνουν μαζικά...
Τέσπα
Όπως προείπα το ίδιο προϊόν κυκλοφορούσε παλιότερα ως amana

Εδώ γαλλικό φόρουμ τριχόπτωσης που σχολίαζαν το amana το 2008

http://forum.doctissimo.fr/sante/calvitie-cheveux/cellium-flacon-amana-sujet_156442_1.htm

Μετά από μια άθλια google translate το νόημα σε γενικές γραμμές ήταν το εξής.

Κάποιο μέλος που ξεκίνησε το θέμα αναφέρθηκε ότι το εν λόγο προϊόν στο Σάο Πάολο της Βραζιλίας σε αντίστοιχο φόρουμ χαίρει άκρας εκτίμησης. Δηλαδή κάποια μέλη αναφέρουν θεαματικά αποτελέσματα.
Στην πορεία φυσικά κάποιοι άρχισαν να το αμφισβητούν και να αναφέρουν ότι απλά προωθούσαν το προϊόν.
Όπως ακριβώς συμβαίνει και τώρα στο hairlosstalk με κάποιον χρήστη jacob να έχει κατακράξει αυτόν που ανεβάζει φότο.

Τέσπα...στο γαλλικό φόρουμ εμφανίστηκαν κανα δυο μέλη που ανέφεραν ότι είδαν βελτίωση και regrowth, αλλά νέα μέλη απ ότι κατάλαβα.
Προς το τέλος του θέματος κλείνει με 2 μέλη που το δοκίμασαν και δεν είδαν τίποτα και το θέμα έμεινε εκεί.

Δεν μου αρέσει να αποδοκιμάζω κάτι χωρίς να το έχω δοκιμάσει και ειδικά κάτι που φαίνεται φυτικό.
Απλά η απορία μου είναι πως εφόσον αυτό κυκλοφόρησε το 2008, δηλαδή 5 ολόκληρα χρόνια γιατί δεν έγινε ντόρος αφού ήταν τόσο καλό? Αλλά ακόμα και αν θέλουμε να το τραβήξουμε και να το πάμε σε θεωρίες συνωμοσίας και καλά τότε γιατί
το ίδιο ακριβώς προϊόν του άλλαξαν ονομασία και μας το παρουσιάζουν τώρα πως οι επιστήμονες ανακάλυψαν την θεραπεία στη φαλάκρα. Τόσα χρόνια που ήταν?
Κάτι δεν μου κολλάει....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alexlink

New Member
κύριοι καλησπέρα. μετά από κάποιο χρονικό διάστημα απουσίας μου (για προσωπικούς λόγους - τώρα καλύτερα όμως) επέστρεψα. για αυτό το λόγο και ζητάω συγνώμη για κάποιους που με ρωτούσατε και καθυστέρησα να απαντήσω. έπειτα από τρεις μήνες (περίπου) χρήσης του συγκεκριμένου προϊόντος μπορώ να πω πως η τριχόπτωση με έχει εγκαταλείψει σε πολύ μεγάλο βαθμό. βέβαια είναι ακόμα νωρίς. οπότε θα πρέπει να περιμένω λίγο ακόμα για πιο ασφαλή συμπεράσματα. κάποιο φιλαράκι μου από το γυμναστήριο το έχει ξεκινήσει εδώ περίπου και ένα μήνα,, οπότε θα περιμένουμε και από εκείνον.
 

gianniskritikos2

Active Member
3 μηνες το χρισιμοποιεις... δεν εχεις 8200 τριχες ουτε καν 1000 τριχες αλλιως θα το λεγες οτι εχεις ρεγκ και οχι οτι ειναι νωρις μπορει να δουλευει αλλα οχι οπως υποσχτετε... λεει σε 3 μηνες θα βγαλουμε 8200 τριχες αρα λεει ψεματα.


εσυ απλα δενε χεις τριχοπτωση
 

alexlink

New Member
κοίτα αδερφέ, το γεγονός ότι δεν χάνω μαλλί - μεγάλο θέμα για εμένα - (με είχε πιάσει τρέλα) είναι σημαντική υπόθεση.
βλέπω μέσα στο 3μηνο πιο πλούσιο το μαλλί μου (και δεν νομίζω πως είναι ιδέα μου).
από εκεί και πέρα δεν μπορώ να σου πω πόσες έχουν βγει...
περισσότερα θα σου πω σε λίγες ημέρες όταν πάω στο γιατρό που με παρακολουθεί για τριχόγραμμα (αν δεν κάνω λάθος την εξέταση)
 

weznem

Well-Known Member
alexlink είπε:
κοίτα αδερφέ, το γεγονός ότι δεν χάνω μαλλί - μεγάλο θέμα για εμένα - (με είχε πιάσει τρέλα) είναι σημαντική υπόθεση.
βλέπω μέσα στο 3μηνο πιο πλούσιο το μαλλί μου (και δεν νομίζω πως είναι ιδέα μου).
από εκεί και πέρα δεν μπορώ να σου πω πόσες έχουν βγει...
περισσότερα θα σου πω σε λίγες ημέρες όταν πάω στο γιατρό που με παρακολουθεί για τριχόγραμμα (αν δεν κάνω λάθος την εξέταση)
το θεμα ειναι οτι μπορει να παχυνε την διαμετρο των υπαρχόντων τριχών και να μην σου εδωσε νεες,ειναι μια εκδοχη και αυτη..βεβαια οτι σταματησε την τριχοπτωση που λες ειναι σημαντικο αλλα δεν του δινω μεγαλη ψηφο για να το διατηρησει αυτο πανω απο ενα 10μηνο...μακαρι να πεσω εξω..
 

kwpous

Member
Εγω ακουω παντως καλα σχολεια σε ξενα forum..θα ηθελα να ροτισω αν πρεπει να παιρνω φιναστεριδη για να δω αποτελεσμα και αν περιεχει μονοξιδολη το συγκεκριμενο σκευασμα..
 

dimos18

Member
kwpous είπε:
Εγω ακουω παντως καλα σχολεια σε ξενα forum..θα ηθελα να ροτισω αν πρεπει να παιρνω φιναστεριδη για να δω αποτελεσμα και αν περιεχει μονοξιδολη το συγκεκριμενο σκευασμα..

Δεν περιέχει μινοξιδίλη. Όταν είχαν παρουσιάσει έρευνα αποτελεσματικότητας για το συγκεκριμένο προιόν στο παγκόσμιο συνέδριο αναφερόταν στη χρήση του ανωτέρου σε συνδιασμό με φιναστερίδη.
 
Μπλουζα