Bergman kord

resu100

New Member
Καθώς διαβάζω στο forum, είδα σε αρκετά posts οτι έλεγαν χαμένα λεφτά η bergman kord. Παρ' ολα αυτά θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που θα πρέπει αν αποφεύγεται. Ρωτάω γιατί έχω αρχίσει να χάνω τα μαλλιά μου και σκεφτόμουνα να πάω εκεί ως εξειδικευμένους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

resu100

New Member
αυτή την απάντηση βλέπω μέσα στο φορουμ, αλλά κανένας δεν το έχει αιτιολογήσει. Δεν το λέω μόνο για εμένα, αλλά και για άλλα άτομα που πιθανόν να έχουν την ίδια σκέψη. Επίσης διάβασα ότι κράζουν full τον Αναστασάκη και την Bergmann, αλλά δεν έχω δει μια πρόταση για μια σωστή κλινική. όλες δηλαδή στην Ελλάδα είναι αίσχος και η μόνη λύση είναι να δοκιμάσουμε φίνα και minoxidil απο μόνοι μας?
 

koumparos

Well-Known Member
Για ελλαδα και φυσικα υπαρχει λυση αλλα με συγκεκριμενο ταβανι στις πυκνοτητες και σοβαρα λαθη στην διαχειριση της δοτριας.Ακουγεται οτι εχει βελτιωθει σε αυτον τον τομεα και απο τελευταια περιστατικα στο φορουμ ετσι φενεται αλλα επειδη το θεμα δοτριας ειναι πολυ σημαντικο,ισως το κρισιμοτερο σε μια μμ με μεγαλη βαρυτητα και παραγοντας σημαντικος για το μελον περιμενουμε να δουμε εαν θα συνεχιστει η βελτιωση σε αυτον τον τομεα.Ονοματα μην περιμενεις να σου προτεινει καποιος διοτι η μμ αποτελει και ρισκο και δεν υπογραφεις με κανεναν συμβολαιο 100% επιτυχιας.Κανε την ερευνα σου στο φορουμ και θα βγαλεις μονος σου συμπερασματα περι μμ,ελλαδας κτλπ.
 

Tsek

Well-Known Member
αυτή την απάντηση βλέπω μέσα στο φορουμ, αλλά κανένας δεν το έχει αιτιολογήσει. Δεν το λέω μόνο για εμένα, αλλά και για άλλα άτομα που πιθανόν να έχουν την ίδια σκέψη. Επίσης διάβασα ότι κράζουν full τον Αναστασάκη και την Bergmann, αλλά δεν έχω δει μια πρόταση για μια σωστή κλινική. όλες δηλαδή στην Ελλάδα είναι αίσχος και η μόνη λύση είναι να δοκιμάσουμε φίνα και minoxidil απο μόνοι μας?
Απλά μην πας σε αυτές τις 2 κλινικές που ανέφερες. Αν θες αιτιολογία απλά σου λεω ότι το αποτέλεσμά σου θα ειναι για κλάματα. Βγάζουν άσχημα αποτελέσματα και θα κλαις τα λεφτά σου και τα γκραφς της δότριας.
 

resu100

New Member
Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Δικιά μου παράληψη να πω ότι δεν σκέφτομαι αυτή την στιγμή την μμ, αλλά μια θεραπεία για αρχή, καθώς το πρόβλημα δεν είναι ακόμα πολύ έντονο. Η λύση της αναμονής, για να βελτιωθούν τα πράγματα στην Ελλάδα, είναι λίγο δύσκολη γιατί ποτέ δεν θα υπάρξει η ιδανική στιγμή. Θα ήθελα να ρωτήσω για θεραπεία (οχι μμ), προτείνετε κάποια απο τις παρακάτω ή έχετε να προσθέσετε κάτι. Ρωτάω γιατί πρέπει να κάνω κάποια κίνηση βλέποντας να χάνω τα μαλλιά μου. Έχω πάει ήδη σε δερματολόγο και έχω δοκιμάσει minxidil με καλά αποτελέσματα στην αρχή, αλλά μετά επανήλθε το πρόβλημα.

DHI,
Bergmann kord,
Advanced hair clinic

Αν θεωρείτε ότι είναι βοηθητικό μπορώ να ανοίξω και άλλο thread όπου να φαίνεται ποια κλινική η γιατρό προτείνουν οι περισσότεροι, ώστε να ξέρει κάποιος απο που να ξεκινήσει. Ευχαριστώ
 

tasos33

Well-Known Member
Αφού δε σε ενδιαφέρει η μμ τι ααχολεισαι με κλινικές.

Για την b.k έχουν γραφτεί εδώ μέσα δεκάδες σελίδες, μην γράφουμε πάλι τα ίδια και τα ίδια. Αν θες θεραπεία στην βk, με λοσιόν των 70 ευρώ και πανάκριβα ματζουνια πήγαινε.

Από θεραπείες ψάξου έχει ποπλεςεδψ μέσα, πολύ φθηνές και απείρως καλύτερες από της β.κ.
 

tasos33

Well-Known Member
Αφού δε σε ενδιαφέρει η μμ τι ααχολεισαι με κλινικές.

Για την b.k έχουν γραφτεί εδώ μέσα δεκάδες σελίδες, μην γράφουμε πάλι τα ίδια και τα ίδια. Αν θες θεραπεία στην βk, με λοσιόν των 70 ευρώ και πανάκριβα ματζουνια πήγαινε.

Από θεραπείες ψάξου έχει ποπλεςεδψ μέσα, πολύ φθηνές και απείρως καλύτερες από της β.κ.
 

resu100

New Member
Φιλε Τάσο, εχω δει μέσα απο το forum ότι έχεις πολύ μεγάλη εμπειρία και το σέβομαι. Παρ' όλα αυτά και οι γιατροί είναι ακριβοί αλλά όταν έχεις ένα πρόβλημα, δεν κάνεις την συνταγογράφηση μόνος σου επειδή και κάποιος άλλος είχε τα ίδια συμπτώματα με εσένα. Το να παρω μια συνταγή μόνος μου επειδή σε κάποιον άλλον έπιασε είναι ρίσκο + τις παρενέργεις π.χ. φινα. Αν δεν πάει καλά πως θα το χειριστώ? Θα αλλάξω δοσολογία ή θα ακολουθήσω κάποια άλλη επιτυχημένη συνταγή?

Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν έχω δεί πουθενά κάποιος να προτείνει όνομα απο γιατρό η κλινική. Επειδή απο κάπου πρέπει να ξεκινήσω ρώτησα για την ΒΚ και μου είπατε ότι δεν αξίζει. Δεκτόν! Υπάρχει κάποια άλλη πρόταση ειδικού?
 

Stripar

Established Member
Ανέβασέ μας κάποιες φωτογραφίες πρώτα με την περιοχή και το πρόβλημα που σε απασχολεί,
δέν μπορούμε να μιλάμε στον αέρα...
 

turnfiji123

Active Member
Στην b.k έχει κάποιες συμπαθητικές θεραπείες για την τριχόπτωση και την δερματίτιδα. Το θέμα είναι ότι δεν κάνουν κάτι ουσιαστικό αλλα μονο συντήρηση. Για παράδειγμα, στο θέμα της δερματίτιδας, πρέπει να βρείς την αιτια. Η b.k θα σου κάνει περάσματα με ελαια, σάουνα, lazer, θα καθαρίσει το κεφάλι σου αλλα δεν θα σου λύσει το πρόβλημα. Και με τον καιρό, τα 40εύρα μαζεύονται και προκοπη δεν βλέπεις. Για MM, δεν ξέρω τι έχει ειπωθεί εδώ μέσα αλλα όταν εγώ πήγα, ο γιατρός D. είχε την ειλικρίνεια να μου πει να πάω από κει που ήρθα γιατί η κατάσταση του μαλλιου μου και το νεαρό της ηλικίας μου δεν επέτρεπαν μια μεταμόσχευση. Στην DHI από την άλλη, μου έσπασαν τα νεύρα πιέζοντας με για μεταμόσχευση μετά το αστείο γράφημα που έκαναν για την πυκνότητα της δότριας. Έχει και η b.k άτομα μέσα που θα σε βάλουν σε κάτι για εύκολο χρήμα (βλέπε περουκίνι). Τα ματια σου 14.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

resu100

New Member
Στέλνω μερικές φωτογραφίες απο την κατάσταση όπως είναι τώρα.
 

Συνημμένα

  • IMG_20171028_124312.jpg
    IMG_20171028_124312.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 75
  • IMG_20171028_124321.jpg
    IMG_20171028_124321.jpg
    1,010.7 KB · Προβολές: 69
  • IMG_20171028_124505.jpg
    IMG_20171028_124505.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 74

crossfire

Well-Known Member
Δεν βγάζω άκρη από τις φωτογραφίες......είναι πολύ κοντινες.....ούτε hairline φαίνεται.
Βάλε μια πανοραμική και μια face to face με καλυμμένα χαρακτηριστικά.
Νομίζω με φίνα και μινοξ θα γλιτώσεις μεταμοσχευση.......αν χρειάζεσαι.
 

Stripar

Established Member
Δέν θα μιλήσω για το σχεδιασμό αλλά για τα άθλια πρωτόκολλά τους.

1)Εξαγωγή με punch μεγαλύτερα απο 1.0-1.1mm βάση του scaring της δότριας

2)FULL spliting κάτω απο μικροσκόπιο όπως δείχνει το βίντεο

3)Kάνουνε incisions-υποδοχές πρίν την εισαγωγή του implanter ,
αλλά για όνομα του θεού δέν χρησιμοποιούνε κάποιο TITANIUM BLADE , αλλα το TIP μιάς ΒΕΛΟΝΑΣ !!!.
(όπου και το Tip αυτό , "πομώνα" ολόκληρη)

4)Για όσους αναρωτηθούν γιατί ανοίγουνε υποδοχές πρίν το impanlter?
Για τον απλό λόγο , χρησιμοποιούνε τα κινέζικά implanters , (όπως Βεκρης και DHI) και δέν είναι single use ,
αλλά μεταχειρισμένα απο πολυάριθμα χειρουργεία,
(όπου θέλω να πιστεύω ότι τουλάχιστον τα αποστειρώνουν και τα παιρνάνε απο ένα κλίβανο)
και επειδή προφανώς δέν τρυπάνε το ίδιο με τα καινούργια,
ανοίγουν υποδοχές για να μπεί πιο εύκολα το implanter

Δείτε τις ΧΡΩΜΑΤΙΚΕΣ διαφορές απο implanter σε implanter
και την αθλιότητα και τα επίπεδα εξοπλισμού και εργαλείων της εν λόγω κλινικής :

BK.jpg
bk2.jpg

Αν μας παρακολουθούνε απο κανένα Υπουργείο Υγείας :
Αυτή η κλινική είναι επικίνδυνη για την Δημόσια Υγεία , θα πρέπει να κλείσει , να τους πάρουν την άδεια και όλη οι υπεύθυνοι να παραπεμφθούν αναλόγως...

Κατά τα άλλα έχουν το θράσος να χρεώνουν 3,0 euro / graft !!!
 

John1924

Active Member
Αυτά που λες Στριπαρ ειναι πολύ σοβαρα και καλό θα ήταν να απαντουσε κάποιος υπεύθυνος. Εγώ που έχω διαφωνήσει αρκετές φορές με τον τρόπο που εκθέτεις την αποψή σου, δεν μπορώ παρά να σου βγάλω το καπέλο για τις επισημανσεις σου οι οποιες ειναι πολύ σημαντικές και επιβοηθητικές για όσους σκέφτονται να προχωρήσουν σε μμ.
Μια ερώτηση μόνο: αφου AHC και DHI χρησιμοποιούν κινέζικά implanters όπως λες, γιατί αυτοί δεν ανοίγουν υποδοχές πρίν το implanter?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Από κάτι τέτοιους πάω να γλιτώσω τον κόσμο stripar γιατί και εγώ σε αυτούς θα πήγαινα κάποτε.
Μονο που εσύ μιλάς με επηχηρηματα και εγώ τα λέω χύμα και τσεκουράτα και κάποιοι ενοχλούνται από πάνω.

Άλλα το μόνο που έχουν να κάνουν είναι να μου την πέφτουν όλοι και να με λασπολογούν ότι και καλά έχω συμφέροντα από κάπου.
ΠΟΙΟΙ???? Άτομα που δεν έχουν κάτσει καν στην καρεκλά 11 ώρες για να ξέρουν τι θα πει επέμβαση τι θα πει μεταμοσχευση και το τι πραγματικά θα δώσει μια μεταμοσχευση.
Τους προτείνω την πιο safe επιλογή σε τσέπη και αποτέλεσμα βοηθάω όσο μπορώ χρόνια τώρα,και το μόνο που ξέρουν είναι να με λιθοβολούν.
Δεν θα με σταματήσει κάνεις να φωνάζω.
 

Stripar

Established Member
Αυτά που λες Στριπαρ ειναι πολύ σοβαρα και καλό θα ήταν να απαντουσε κάποιος υπεύθυνος. Εγώ που έχω διαφωνήσει αρκετές φορές με τον τρόπο που εκθέτεις την αποψή σου, δεν μπορώ παρά να σου βγάλω το καπέλο για τις επισημανσεις σου οι οποιες ειναι πολύ σημαντικές και επιβοηθητικές για όσους σκέφτονται να προχωρήσουν σε μμ.
Μια ερώτηση μόνο: αφου AHC και DHI χρησιμοποιούν κινέζικά implanters όπως λες, γιατί αυτοί δεν ανοίγουν υποδοχές πρίν το implanter?
Η B.K δουλεύει μεταχειρισμένα implanters όπως φαίνεται και στο video ,
δέν κόβουν σωστά και είναι αναγκασμένοι για να μήν μπούν σε περαιτέρω έξοδα αγοράς νέων implanters , να ανοίγουν υποδοχές.

Πιθανόν η DHI και βεκρής , χρησιμοποιούν single use implanters (καινούργια) οπότε αποφεύγουν το βήμα αυτό.
Αυτός είναι και ο σκοπός άλλωστε χρήσης του implanter , μία και έξω κάνεις άνοιγμα και εμφύτευση.
Αλλιώς ανοίγεις υποδοχές και με λαβίδες κάνεις την εμφύτευση...
 
Μπλουζα