Akis-multi, fue, 2474 grafts, 08/11/2017

Akis-multi

Well-Known Member
Akis-multi αν εσένα σε ικανοποιεί το αποτέλεσμα όλα καλά ! Για σένα την έκανες την μ.μ , για να φτιάξεις την εικόνα σου και την ψυχολογία σου ΑΛΛΑ μάλλον εσύ δεν λες να καταλάβεις τι ακριβός εννοεί και ο Adriano και ο CVIAL . Από το να μαλώνεις και εσύ και ο Tsek και ειδικά ο Tsek να κόβει και να ράβει γραφόμενα για να καταφέρει στο τέλος να αποδείξει ότι έχει δίκιο ενώ δεν έχει ...... βάλε δυο φωτεινές φωτογραφίες να τελειώσει η ιστορία ... και να είσαι μάγκας και άρχοντας ...
Εκτός και αν δεν σας αρέσουν οι παρατηρήσεις , οι ερωτήσεις και οι απορίες ... εκεί αλλάζει το θέμα ..
Φίλε μου Ανάργυρε δε μαλώνω εδώ μέσα αν με έχεις παρατηρήσει, που δεν είσαι υποχρεωμένος, μόνο σε εναν απανταω που ζητάει η ψυχούλα του απαντήσεις. Έχω μπει όμορφα και ωραία ανεβαζω τη μμ μου τις εμπειρίες μου κτλ. χωρίς δεύτερες σκέψεις και σενάρια συνομωσίας. Και για ακόμα μια φορά θα πω, ΣΕΛΙΔΑ 7, δείτε φωτογραφίες όπως τις ζητάτε που υποτιθεται τις αποφευγω για να παραπλανησω. Πως καποιος που δεν έχει παρακολουθήσει την πορεία μπορεί να γράφει απορώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Για εμας που κοιταμε και την παραμικρη λεπτομερεια η hairline φενεται αφυσικη εαν και εγω δεν συμφωνω 100% με αυτη την αποψη.Οτι θα μπορουσαν να την κανουν καλυτερη ναι.Για τον μεσο ανθρωπο που δεν γνωριζει απο μμ και τεχνικες λεπτομερειες βλεπει μια hairline φυσιολογικη ενος ατομου κοντα στα 40.
 

PROF

Active Member
Naruto, ήμουν (ΝW6) όταν μπήκα στο χορό των μεταμοσχεύσεων και ηλικία σήμερα 42,5. Έκανα την πρώτη επέμβαση το Φθινόπωρο του 2016 στην κλινική Hairline Clinic (HLC) στην Άγκυρα και στον γιατρό αυτής Dr Kaan Pekiner (η κλινική έχει 5 χειρουργούς) από τον οποίο είχα δει στο Ιταλικό και Γερμανικό forum μερικά εξαιρετικά αποτελέσματα με συνδυασμό scalp and beards grafts. Επίσης όπως έχω ξαναπεί το πρωτόκολλο της κλινικής μου ταίριαζε (manual fue, ο κάθε γιατρός αναλαμβάνει και την εξαγωγή και την τοποθέτηση, μέγιστη συνεδρία ανά ημέρα 1500 grafts, ανά 750 grafts εξαγωγής γίνεται τοποθέτηση για την ελαχιστοποίηση του χρόνου διατήρησης των μοσχευμάτων εκτός του οργανισμού, από τις πλέον ειδικευμένες κλινικές στα beard grafts, κλπ.).
Έτσι το Φθινόπωρο του 2016 έκανα την πρώτη μου επέμβαση με 4532 grafts (4016 scalp grafts και 516 beard grafts) για τα μπροστά δύο τρίτα του κεφαλιού από hairline μέχρι middle και τον Αύγουστο του 2017 έκανα στην κλινική του Dr Kaan Pekiner ,που εν τω μεταξύ άνοιξε τη δική του κλινική επίσης στην Άγκυρα, δεύτερη επέμβαση για το crown και ένα touch up με 3006 grafts (2062 head grafts και 944 beard grafts).

Μετά τις από αυτές τις δύο επεμβάσεις έχω ένα απόθεμα δότριας περίπου 1500grafts.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για εμας που κοιταμε και την παραμικρη λεπτομερεια η hairline φενεται αφυσικη εαν και εγω δεν συμφωνω 100% με αυτη την αποψη.Οτι θα μπορουσαν να την κανουν καλυτερη ναι.Για τον μεσο ανθρωπο που δεν γνωριζει απο μμ και τεχνικες λεπτομερειες βλεπει μια hairline φυσιολογικη ενος ατομου κοντα στα 40.

Η αποψή μου είναι ότι σε μερικές φώτο φαίνεται οκ όπως τα λες, σε άλλες όχι όπως αυτή που πόσταρα από τις πρόσφατες. Και προφανώς μιλάμε για τα δικά μας μάτια γιατί ένας άσχετος ακόμα και χειρότερα αποτελέσματα από αυτό θα τα δει μια χαρά. Ακόμα και στην 7 σελίδα (που είναι στον 5ο μήνα) οι φώτο είναι από εσωτερικό χώρο και αυτες που έβαλε χωρίς βούρτσα ή χέρια είναι θολές. Εννοείται ότι μια χαρά φώτο είναι αλλά για να μπορέσει κάποιος να δει την φυσικότητα μιας hairline πρέπει να είναι καθαρές, σχετικά κοντινές (όπως αυτές της 7ης), σε εξωτερικό φωτισμό (όχι κατ' ανάγκη με τον ήλιο πάνω στην hairline όπως ο konaki γιατί την υπερφωτίζει και χάνεται η λεπτομέρεια) από 2-3 λήψεις (εμπρός, δεξιά, αριστερά). Τέλος να τονίσω ότι οι αδύνατες hairline προδίδονται ως προς την φυσικότητα όταν το μαλλί μεγαλώσει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Φανταζομαι οτι καποια στιγμη θα βαλει και μια πανοραμικη και φωτο στον ηλιο να μας λυθουν ολες οι αποριες.
 

Akis-multi

Well-Known Member
DEXATI20180611142455.png
DEXATI20180611142548.png
DEXATI20180611142749.png
DEXATI20180611142823.png
DEXATI20180611142903.png
DEXATI20180611143203.png
DEXATI20180611142947.png
DEXATI20180611143112.png
DEXATI20180611143335.png
DEXATI20180611144804.png
 

Akis-multi

Well-Known Member
Σημερινές. Εκανα ότι καλύτερο μπορώ δεν είναι και το καλύτερο μου να βγάζω φωτογραφιες μεσα στο δρόμο..
 

Adriano

Well-Known Member
Πολύ καλό αποτέλεσμα. Ελπίζω να έχεις καταλάβει πόσο αδικούσες το αποτέλεσμα με τις φωτογραφίες που ανέβαζες πριν.
Τώρα μάλιστα. Ωραία και η hairline. Πόσο απόθεμα έχεις πίσω;
 

minoxidilis

Active Member
Σημερινές. Εκανα ότι καλύτερο μπορώ δεν είναι και το καλύτερο μου να βγάζω φωτογραφιες μεσα στο δρόμο..
Το παχος της τριχας σου ειναι φοβερο ειναι λογικο με αυτα τα graft να εχεις αυτο το αποτελεσμα,οποιος παρατηρησει καλα την τριχα σου θα καταλαβει πως παιζει πολυ παχος
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η φυτρωση σε ψηλά επίπεδα, η hairline δείχνει τις αδυναμίες της στο φως αλλά είναι εντελώς αναμενόμενο με αυτά τα graft. Αν ήταν ασύμμετρη, δηλαδή υπήρχαν εσοχές έτσι ώστε να μην φαίνεται το γεωμετρικό της ίχνος μπροστά και από πίσω το κενό θα ήταν πιο φυσική. Επίσης αρκετά δίτριχα στην πρώτη σειρά. Γενικά πάντως καλό αποτέλεσμα. Αν επιχειρηθεί πύκνωση με δεύτερη στην ίδια περιοχή θα είναι σούπερ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

athenian

Well-Known Member
Κάτσε λίγο καιρό να απολαύσεις το αποτέλεσμα σου φίλε και μην ανεβάζεις ούτε φωτογραφίες συνέχεια ούτε τίποτα. Καλή συνέχεια στη φυτρωση, έχεις αλλάξει εικόνα!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και κάτι ακόμα συνεχίζοντας μια συζήτηση που έχω με τον Πάνο στο νήμα του. Έχετε αντιληφθεί ότι το μεγαλύτερο μέρος της επιτυχίας εδώ είναι ο υψηλότατος λόγος (2.64) και όχι μόνο η φύτρωση (η οποία και αυτή είναι υψηλή γιατί υπερισχύουν τα πολυτριχα). Αν ο λόγος ήταν 2.0 με τα ίδια graft θα μιλάγαμε για εντελώς άλλη εικόνα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Akis-multi

Well-Known Member
8,5 μήνες από τη μεταμόσχευση μαλλιών. Ανεβάζω συγκριτικες φωτογραφιες σε όσες περισσοτερες συνθήκες μπορω.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Όσο αναφορά τα υπολοιπα, η αίσθηση που είχα ότι ήταν πολύ σκληρά έχει αλλάξει λίγο τώρα είναι πιο νορμάλ. Χωρίς πιστολάκι τα μαλλιά είναι παρα πολύ σγουρά και στους κροτάφους σχεδόν δακτυλίδια, και βλέπω κάτι μονοτριχα που μόλις σκάνε και μερικα ακόμα να ξεπετάγονται από τα πολύτριχα πχ. Εκεί που έχει βγει μια αρχίζει να βγαίνει και μια δεύτερη.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Πολυ καλος φιλε. Αναλογο αποτελεσμα με το δικο μου πηρες. Με μια επεμβαση εφτασες σε πολυ καλο σημειο. Και τιποτα αλλο να μην κανεις εισαι κομπλε. Να το χαιρεσαι.
 
Μπλουζα