Απο που αγοράζουμε

Floki

New Member
Καλησπέρα στο φόρουμ. Χθές παρήγγειλα τριπλή συσκευασία Regaine 5% foam απο chemistdirect.co.uk με 62€ μαζί με τα μεταφορικά. Μου ακύρωσαν την παραγγελία διότι με τα νέα courier regulations δεν μπορούν να στείλουν πάνω από 2 μπουκαλάκια με εύφλεκτο υλικό overseas όπως μου είπαν. Το θέμα είναι τώρα τι κάνουμε που εδώ πουλάνε το μπουκαλάκι 35€ στο φαρμακείο και θα μπαίνουμε για τα καλά μέσα. Παίζει να γνωρίζει κανείς από πού να παραγγείλω τριπλό Regaine 5% πακέτο στα ίδια πάνω κάτω χρήματα και να μου το στείλουν ; Ευχαριστώ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nine

Active Member
ακομα και οι μικρες παραγγελιες περνανε? Παει αναλογα του ποσου?

Δεν εχει να κανει με την παραγγελια. Αν ειναι απο χωρα εκτος ευρωπης κανονικα πρεπει να περασει τελωνειο.
Καποια περνανε, καποια οχι. Πλεον το τελευταιο διμηνο ειναι πιο αυστηρα :p
 

bob13

Member
Δεν εχει να κανει με την παραγγελια. Αν ειναι απο χωρα εκτος ευρωπης κανονικα πρεπει να περασει τελωνειο.
Καποια περνανε, καποια οχι. Πλεον το τελευταιο διμηνο ειναι πιο αυστηρα :p


εννοω ρε παιδι μου, σε ολες θα πεσει φορος ή εξαρταται απο το ποσο?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Μια ερωτηση.
Αν εχει ερθει χαρτακι απο τα ελτα ειδοποιηση παραλαβης σε 3 μερες σημαινει οτι το δεμα ειναι ηδη ταχυδρομειο?
 

mikegad

Well-Known Member
Ότι να ναι...υποτίθεται πως για να γράψουν την ειδοποίηση τα ελτα θα πρέπει να έχουν παραλάβει το δέμα.
Πρώτη φορά ακούω να μην το δίνουν.
Τον τελευταίο καιρό είναι ένα μπάχαλο...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ότι να ναι...υποτίθεται πως για να γράψουν την ειδοποίηση τα ελτα θα πρέπει να έχουν παραλάβει το δέμα.
Πρώτη φορά ακούω να μην το δίνουν.
Τον τελευταίο καιρό είναι ένα μπάχαλο...
Και εμενα πρωτη φορα μου συμβαινει.παντα οταν επαιρνα χαρτι ηταν και το δεμα ετοιμοπαραδοτο.
Τωρα πηρα χαρτι την πεμπτη για να παω να παραλαβω δευτερα και μαλιστα μετα τις 9
 

Orionas

Member
Το minoxidildirect.com επανέφερε την Ελλάδα στις χώρες αποστολής. Είχα πάρει παλαιότερα χωρίς κανένα πρόβλημα. Μετά δε στέλναν Ελλάδα και τώρα στέλνουν ξανά. Δοκίμασε κανείς να πάρει τώρα τελευταία; Δε βρίσκω κανένα άλλο από τα γνωστά που να στέλνει Ελλάδα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

billaros

Active Member
Ειχα παραγγειλει εγω.περασαν 2 2μησι μηνες κ το ακυρωσα κ πηρα τα χρηματα μου πισω.κ παρηγγειλα εμπαυ κ περιμενω
 

Orionas

Member
Αυτο εδω το ξερει κανεις?
http://www.hairanagen.gr/index.php/.../10-regaine-for-men-extra-strength-scalp-foam
70 ευρω βγαινουν τα 3 ενω ελλαδα το 1 κανει 37,μου ερχεται ενα μπουκαλακι περιπου δωρο.
Δοκίμασες να πάρεις; Είναι Ελληνικό το κατάστημα και μου φαίνεται περέργο που πουλάει το regain ενώ δεν είναι φαρμακείο.

Γενικά παιδιά αν έχετε να μας πείτε από πού να αγοράσουμε regain ή kirkland αφρό τώρα που τα γνωστά του εξωτερικού δε στέλνουν Ελλάδα. Κρίμα να πετάμε 39 ευρώ στο φαρμακείο για ένα μόνο.

Ειχα παραγγειλει εγω.περασαν 2 2μησι μηνες κ το ακυρωσα κ πηρα τα χρηματα μου πισω.κ παρηγγειλα εμπαυ κ περιμενω
Πόσο καιρό έχει που παρήγγειλες από ebay; Αν σου έρθει ενημέρωσε σε παρακαλώ.
 

johnysblue

Active Member
Παραγγειλα κιρκλαντ μινοξ απο ebay.uk πριν 2 βδομαδες..ανοιξα την θυριδα μου σημερα κ ηταν μεσα..ηθελα τον αφρο αλλα ο συγκεκριμενος κατοπιν επικοινωνιας στελνει μονο το υγρο..οποιος θελει λινκ ας μ στειλει πμ
 

Vulpes

New Member
Γεια χαρά σε όλους!

Το πιο πιθανό είναι να έχει πέσει σύρμα σε ολόκληρη την Ε.Ε. με τα τελωνεία, γιατί βλέπω τα γνωστά site στέλνουν πλέον μόνο Πορτογαλία, Λουξεμβούργο και UK και σε καμιά άλλη από τις 27 χώρες. Μια λύση που μπορούμε να δοκιμάσουμε είναι να στείλουμε σε διεύθυνση προώθησης αγγλική.

Στο μεταξύ, όποιος βρει αξιόπιστο πώλητη από ebay, κατά προτίμηση με αποστολή από UK και όχι USA, ας γράψει το όνομα του seller να τον τσεκάρουμε και οι υπόλοιποι. Με μια πρώτη ματιά που έριξα σήμερα το βλέπω δύσκολο να βρούμε αφρό.

PS: Αυτό το hairanagen.gr δεν είναι ελληνικό, αλλά αγγλικό (το λέει στους όρους του καταστήματος). Το θέμα είναι αν στέλνει κι αυτό από US όπως τα περισσότερα, οπότε πάλι υπάρχει το ρίσκο του τελωνείου.

2. ABOUT US
2.1. This Website is owned and operated by UK Clinics Manchester Limited (us), a limited company registered in UK under company number: SC408720 having our registered office at 7 ROYAL CRESCENT GLASGOW, UNITED KINGDOM, G3 7SL.

4. OVERSEAS ORDERS
4.1. Our Website is only intended for use by customers resident in England, Wales, Scotland and Northern Ireland (the United Kingdom).
4.2. We can, in our sole discretion, accept orders from individuals located outside the United Kingdom and ship overseas subject to you paying for the additional shipping or postage costs. You will have an opportunity to cancel your order in case these costs are not acceptable.
4.3. If we agree to supply any Goods ordered from the Website for delivery outside the United Kingdom, they may be subject to import duties and/or additional taxes or expenses incurred due to complying with foreign regulatory requirements or laws. You will be responsible for payment of any such duties and/or taxes in addition to our price including VAT and the cost of delivery. Please note that we have no control over these charges and cannot predict their amount. Please contact your local customs office or taxation authority for further information before placing your order.
4.4. Please note that when shipping products internationally, you should be aware that cross-border shipments are subject to opening and inspection by customs authorities. Please also note that you must comply with all applicable laws and regulations of the country for which the Goods are destined. We will not be liable for any breach by you of any such laws.
 
Τελευταία επεξεργασία:

leo

Member
Μόλις παρέλαβα από ταχυδρομείο παραγγελία από iHerb με κόστος παραγγελίας 40€ και δεν έγινε τίποτα ,πρέπει να μάθουμε μέχρι ποιο ποσό δεν θα έχουμε πρόβλημα τελωνείου , μπορεί κάποιος να το ψάξει να μάθουμε τι ακριβώς συμβαίνει ;
 

mpouklakias

New Member
Εντάξει δεν μπορούμε να παραγγείλουμε και να το τζογάρουμε 50-50 αν θα έρθουν.. Αν έχω καταλάβει σωστά δεν υπάρχει κάποιο site που να έρχονται σίγουρα τα προιόντα?
 
Μπλουζα