Zinc oxide 10%!!!!

kapa

Μέλος του προσωπικού
freewilly είπε:
Σκέφτομαι να ξεκινήσω πάλι minox αλλά αυτή την φορά 5%.Με την 2% και 3% είχα αρκετά καλά αποτελέσματα αλλά εδώ και αρκετό διάστημα, τι βάζω.. τι δεν βάζω.. το ίδιο και το αυτό είναι...

Λες αν ξεκινούσα Zinc oxide 10% και στα καπάκια minox 5% να γινόταν λασπούρα στο κεφάλι?????

Ξεκινα μονο την κρέμα προς το παρόν να δεις και μεχρι που θα σε φτάσει σε επανεκφυση,αργότερα πρόσθεσε μινοξιδιλη.
Την μινοξιδιλη την έχω ξεκινήσει και διακόψει πολλές φορές και διαπίστωσα κάτι.
Οτι σου εχει δώσει φεύγει σιγα σιγα αλλα οχι ολα.
Αν την διακοψεις έναν χρόνο γυρίζεις στο σημείο μηδέν,ξεκινώντας την πάλι δουλεύει το ίδιο αποτελεσματικά σαν την πρώτη φορα.
Εννοώ μην βιαζεσαι να προσθέσεις μινοξιδιλη,όσο ποιο πολυ κανεις αποχή απο αυτήν τόσο ποιο αποτελεσματική θα ειναι στην επόμενη έναρξη της
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
μια φωτογραφια σταθμος στις θεραπειες μου,η παρθενικη χρηση μινοξιδιλης airol και η μεγιστη επανεκφυση που εχω φτασει με μινοξιδιλη.
μετα απο δυο μηνες χρηση των δυο ουσιων.
υποψιν οτι η φωτο ειναι 2 η 3 χρονια παλλια και εχω χασει εδαφος απο τοτε
την βαζω για να συγκρινουμε μεχρι που θα παει ο ψευδαργυρος,ο ιδιος κροταφος παντα
 

Συνημμένα

  • IMG_1768[1].JPG
    IMG_1768[1].JPG
    1.9 MB · Προβολές: 297

3746741

Member
kapa είπε:
μια φωτογραφια σταθμος στις θεραπειες μου,η παρθενικη χρηση μινοξιδιλης airol και η μεγιστη επανεκφυση που εχω φτασει με μινοξιδιλη.
μετα απο δυο μηνες χρηση των δυο ουσιων.
υποψιν οτι η φωτο ειναι 2 η 3 χρονια παλλια και εχω χασει εδαφος απο τοτε
την βαζω για να συγκρινουμε μεχρι που θα παει ο ψευδαργυρος,ο ιδιος κροταφος παντα

kapa εγω βαζω μινοξ εδω κ 2.5 χρονια αλλα τους τελευταιους μηνες βλεπω πως εχω επιστρεψει στο σημειο που ημουν οταν την ξεκινησα....

ομως φοβαμαι να την κοψω κ ετσι βαζω κ οτι μου δωσει/κρατησει-καθυστερησει να πεσουν...

θα μπορουσα στην θεραπεια μου να προσθεσω κ zinc ή υπαρχει αρνητικη αλληλεπιδραση μινοξ με zinc?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
3746741 είπε:
kapa εγω βαζω μινοξ εδω κ 2.5 χρονια αλλα τους τελευταιους μηνες βλεπω πως εχω επιστρεψει στο σημειο που ημουν οταν την ξεκινησα....

ομως φοβαμαι να την κοψω κ ετσι βαζω κ οτι μου δωσει/κρατησει-καθυστερησει να πεσουν...

θα μπορουσα στην θεραπεια μου να προσθεσω κ zinc ή υπαρχει αρνητικη αλληλεπιδραση μινοξ με zinc?

προσθεσε την κρεμα αφοβα μαζι με μινοξιδιλη,το κοστος ειναι μηδαμινο και θα δεις κατα ποσο δουλεψε,αξιζει πραγματικα και θα ξεφτιλισει πολλες θεραπειες,ηδη εχει σβησει αρκετες απο αυτες που προανεφερα με το καλημερα
 

gianniskritikos2

Active Member
kapa λες οτι η μινοχ οτι εχει δοσει δεν φεβγει τελειος δηλαδει αφινει κατι.... ενοεις απο τα μαλλια που εδωσε επανεκφησης ετσι? αρα η μινοχ και σε βαθος χρονου ειναι ικανη για διατηρηση?....αμα εσχυει αυτο που λες εκτως αν δεν καταλαβα καλα...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
kapa λες οτι η μινοχ οτι εχει δοσει δεν φεβγει τελειος δηλαδει αφινει κατι.... ενοεις απο τα μαλλια που εδωσε επανεκφησης ετσι? αρα η μινοχ και σε βαθος χρονου ειναι ικανη για διατηρηση?....αμα εσχυει αυτο που λες εκτως αν δεν καταλαβα καλα...
δεν φευγει τελειως αλλα χανει πολυ,αν ειχα εστω και τα μισα αποτελεσματα απο την φωτο που εβαλα δεν θα εψαχνα καν ψυλλους στα αχυρα.
εχω βρωμισει το φορουμ με θεματα ψευδαργυρου απο περσι
για διατηρηση θα ελεγα ψευδαργυρο,δεν χανει τοσο γρηγορα σαν την μινοξιδιλη (θα το δω και στην πραξη βεβαια)και απο οτι φαινεται κανει κατι και στην dht
 

giannis1991

Well-Known Member
kapa είπε:
gianniskritikos2 είπε:
kapa λες οτι η μινοχ οτι εχει δοσει δεν φεβγει τελειος δηλαδει αφινει κατι.... ενοεις απο τα μαλλια που εδωσε επανεκφησης ετσι? αρα η μινοχ και σε βαθος χρονου ειναι ικανη για διατηρηση?....αμα εσχυει αυτο που λες εκτως αν δεν καταλαβα καλα...
δεν φευγει τελειως αλλα χανει πολυ,αν ειχα εστω και τα μισα αποτελεσματα απο την φωτο που εβαλα δεν θα εψαχνα καν ψυλλους στα αχυρα.
εχω βρωμισει το φορουμ με θεματα ψευδαργυρου απο περσι
για διατηρηση θα ελεγα ψευδαργυρο,δεν χανει τοσο γρηγορα σαν την μινοξιδιλη (θα το δω και στην πραξη βεβαια)και απο οτι φαινεται κανει κατι και στην dht

δλδ ρε καπα εγω που εχω βαρεθει την μινοξ(μονο στο βερτεξ)αλλα παρολαυτα δεν εχει χασει τοσο τη δυναμη της ακομα κατι κανει λες να την αντικαταστησω με ψευδαργυρο???το υγρο ομως γτ στο βερτεξ αλοιφη δεν γινεται να απλωθει...φοβαμαι μην με παει πολυ πισω και ανοιξει πολυ...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
giannis1991 είπε:
δλδ ρε καπα εγω που εχω βαρεθει την μινοξ(μονο στο βερτεξ)αλλα παρολαυτα δεν εχει χασει τοσο τη δυναμη της ακομα κατι κανει λες να την αντικαταστησω με ψευδαργυρο???το υγρο ομως γτ στο βερτεξ αλοιφη δεν γινεται να απλωθει...φοβαμαι μην με παει πολυ πισω και ανοιξει πολυ...

Απο την στιγμή που δεν εχει πέσει η μινοξιδιλη τότε τα αποτελέσματα της θα ειναι καλύτερα απο τοπικο ψευδαργυρο.
Ναι μεν δίνει κάποιο regrowth αλλα αμφιβάλλω αν δώσει την επανεκφυση της μινοξιδιλης που δίνει στην αρχη της.
Για να απλωθεί μια κρέμα ανάμεσα απο μαλλι χρειάζεται να αναμειχθει με υγρο.
Οι χρήστες airol ειναι εκπαιδευμένοι σε αυτο.
Ο τρόπος που έκανα την εφαρμογη σε nw6 ανάμεσα απο μαλλι ειναι ο εξής.
Εβαλα στο δάχτυλο ένα μπαλάκι κρεμας.
Το έβαλα με μικρά χτυπήματα σε όλο το μαλλι αφήνοντας απο λίγο σε καθε σημείο,
Ψεκασα με υγρο ψευδαργυρο σε nw6,και με την παλάμη έκανα μασάζ για να ανακατευτει κρέμα και υγρο.
Χωρις υγρο ανάμεσα απο μαλλι δεν απλώνεται,είτε θα χρειαστούμε νερο είτε μινοξιδιλη
 

freewilly

Member
Δεν μας έχεις πει πόσες φορές βάζεις ή το ανέφερες κάπου και μου ξέφυγε..

Βάζεις 2,3 φορές την ημέρα?
Πριν η μετά το μπάνιο?

Δώσε μας οδηγίες!
Είσαι ο φαρμακοποιός μας!! :grinning-smiley
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
freewilly είπε:
Δεν μας έχεις πει πόσες φορές βάζεις ή το ανέφερες κάπου και μου ξέφυγε..

Βάζεις 2,3 φορές την ημέρα?
Πριν η μετά το μπάνιο?

Δώσε μας οδηγίες!
Είσαι ο φαρμακοποιός μας!! :grinning-smiley

βαζω μια φορα την ημερα οτιδηποτε χρησιμοποιω,μετα το μπανιο
 

panoslydios

New Member
Παιδια αν κατι ειναι αποτελεσματικο κανει μπαμ αμεσως.
Απλως η διαδικασια της αναγεννησης θα παρει χρονο και πρεπει καποιος να ειναι επιμονος
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

thimios72

Member
kapa είπε:
giannis1991 είπε:
δλδ ρε καπα εγω που εχω βαρεθει την μινοξ(μονο στο βερτεξ)αλλα παρολαυτα δεν εχει χασει τοσο τη δυναμη της ακομα κατι κανει λες να την αντικαταστησω με ψευδαργυρο???το υγρο ομως γτ στο βερτεξ αλοιφη δεν γινεται να απλωθει...φοβαμαι μην με παει πολυ πισω και ανοιξει πολυ...

Απο την στιγμή που δεν εχει πέσει η μινοξιδιλη τότε τα αποτελέσματα της θα ειναι καλύτερα απο τοπικο ψευδαργυρο.
Ναι μεν δίνει κάποιο regrowth αλλα αμφιβάλλω αν δώσει την επανεκφυση της μινοξιδιλης που δίνει στην αρχη της.
Για να απλωθεί μια κρέμα ανάμεσα απο μαλλι χρειάζεται να αναμειχθει με υγρο.
Οι χρήστες airol ειναι εκπαιδευμένοι σε αυτο.
Ο τρόπος που έκανα την εφαρμογη σε nw6 ανάμεσα απο μαλλι ειναι ο εξής.
Εβαλα στο δάχτυλο ένα μπαλάκι κρεμας.
Το έβαλα με μικρά χτυπήματα σε όλο το μαλλι αφήνοντας απο λίγο σε καθε σημείο,
Ψεκασα με υγρο ψευδαργυρο σε nw6,και με την παλάμη έκανα μασάζ για να ανακατευτει κρέμα και υγρο.
Χωρις υγρο ανάμεσα απο μαλλι δεν απλώνεται,είτε θα χρειαστούμε νερο είτε μινοξιδιλη
δεν μου λες φιλε καπα,μπορει να αναμειχθει η κρεμα αυτη με τρικομιν η ρεβιβοτζεν??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
thimios72 είπε:
δεν μου λες φιλε καπα,μπορει να αναμειχθει η κρεμα αυτη με τρικομιν η ρεβιβοτζεν??
φυσικα,με οτιδηποτε υγρο,σκετη αναμεσα απο μαλλι δεν μπορει να χρησιμοποιηθει
 

thimios72

Member
kapa είπε:
thimios72 είπε:
δεν μου λες φιλε καπα,μπορει να αναμειχθει η κρεμα αυτη με τρικομιν η ρεβιβοτζεν??
φυσικα,με οτιδηποτε υγρο,σκετη αναμεσα απο μαλλι δεν μπορει να χρησιμοποιηθει
αν τη βαλω με τρικο το βραδυ μετα το πρωι θα πρεπει να λουστω πριν βαλω ρεβιβο??
 

freewilly

Member
Σήμερα αγόρασα το Zinc oxide 10% και ξεκίνησα την εφαρμογή σε όλο το κεφάλι..

Πρώτη μέρα εφαρμογής λοιπόν.

Επειδή δεν είμαι bald και έχω μαλλιά είναι λίγο δύσκολο να εισχωρήσει καλά στο δέρμα οπότε θα το συνδυάσω με λίγο minox να αραιώσει λίγο η κρέμα για να αλείφεται πιο εύκολα.

Αυτό που δεν ξέρω είναι αν το απλώσω με βρεγμένα χέρια αν χαλάει η σύσταση της αλοιφής.
Αν δηλαδή πέσει λίγο νερό τι γίνεται?
Επίσης για πόση ώρα πρέπει να μένει πάνω?
Στις οδηγίες βέβαια αναφέρει να το χρησιμοποιούμε όσο συχνά χρειάζεται.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
thimios72 είπε:
αν τη βαλω με τρικο το βραδυ μετα το πρωι θα πρεπει να λουστω πριν βαλω ρεβιβο??

Ειναι δεδομένο το ότι θα κάνουμε ένα μπάνιο την ημέρα,τα τελευταία 3 χρόνια υπήρξε μονο μια μέρα που δεν έκανα και έμεινα άφωνος με το πόσο λιπαρο μαλλι έχω,διπλασια λαδιλα απο την μινοξ και δεν ειχα βαλει τιποτα δεν το ήξερα,το καθημερινό μπάνιο ειναι υγεία
Μετα το μπάνιο ειναι η καλύτερη ώρα εφαρμογής,η ουσία εχει πολλές ωρες να δράσει και να δώσει το 100%


freewilly είπε:
Σήμερα αγόρασα το Zinc oxide 10% και ξεκίνησα την εφαρμογή σε όλο το κεφάλι..

Πρώτη μέρα εφαρμογής λοιπόν.

Επειδή δεν είμαι bald και έχω μαλλιά είναι λίγο δύσκολο να εισχωρήσει καλά στο δέρμα οπότε θα το συνδυάσω με λίγο minox να αραιώσει λίγο η κρέμα για να αλείφεται πιο εύκολα.

Αυτό που δεν ξέρω είναι αν το απλώσω με βρεγμένα χέρια αν χαλάει η σύσταση της αλοιφής.
Αν δηλαδή πέσει λίγο νερό τι γίνεται?
Επίσης για πόση ώρα πρέπει να μένει πάνω?
Στις οδηγίες βέβαια αναφέρει να το χρησιμοποιούμε όσο συχνά χρειάζεται.
Δεν θα χαλάσει η σύσταση της κρεμας μην το φοβάσαι,εχει αρκετή περιεκτικότητα


panoslydios είπε:
Παιδια αν κατι ειναι αποτελεσματικο κανει μπαμ αμεσως.
Απλως η διαδικασια της αναγεννησης θα παρει χρονο και πρεπει καποιος να ειναι επιμονος

συμφωνω απολυτα,εγω να φανταστειτε εχω τα dualgen 15% στο συρταρι και καθονται που θα μπορουσα να τα συνδιασω με μια daktodor και να γινω οπως ημουν στην δευτερη φωτο μεσα σε δυο εβδομαδες
 
Μπλουζα