Wounding - dermapen, τοπικά και συμπληρώματα.

dk1984

Member
http://www.pharcos.com/en/products/deltacrin-wnt-enen/

Aqua, Propylene Glycol, Trehalose, Panthenol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Methyl Vanillate, Wheat Amino Acids, Soy Amino Acids, Arginine HCl, Serine, Threonine, Niacinamide, Faex Extract, Aesculus Hippocastanum Extract, Ammonium Glycyrrhizate, Zinc Gluconate, Caffeine, Biotin, Manganese PCA, Disodium EDTA, Sodium Hydroxymetylglycinate, Lactic Acid, Parfum.

Βασική δραστική ουσία Methyl Vanillate. Με μπερδεύει λίγο το πως συμπεριφέρεται στο θέμα adipogenesis...
Anyway, μπορεί να φανεί χρήσιμο, οπότε στα υπόψη...

υποθετω οτι το disodiun edta ειναι για την ασβεστοποιηση που εχουμε αναφερθει ξανα αλλα τα wnt activators ειναι μονο το Μethyl Vanillate?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Nαι και συγκεκριμένα του wnt10b αλλά δεν το έχω κοιτάξει πολύ γιατί το βρήκα ψάχνοντας κάτι άλλο. Μπορεί να βοηθήσει αρκετά, αλλά το θέμα παραμένει το σωστό timing...
 

didars

Member
γκομι αυτό πρέπει να είναι δερμαπεν χωρις μοτερακι ετσι; βελόνες για αλλαγή από που παίρνεις;
 
Τελευταία επεξεργασία:

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν αλλάζουν, όπως στο ρολλερ, μόλις αρχίσουν και φθείρονται, το πετάς. Το συγκεκριμένο είναι πολύ καλό και με αρκετά λιγότερο πόνο από αντίστοιχο ρολλερ. Ο τρόπος που δοκιμάζω εγώ βέβαια, είναι αρκετά επίπονος, αλλά για νορμάλ χρήση, είναι ιδανικό.
 

didars

Member
εσύ όμως χρησιμοποιείς ηλεκτρικό στο οποίο αλλάζεις τις βελόνες αν κατάλαβα καλά; επίσης δώσε ένα λινκ απο το colostrum που χρησιμοποιείς αν μπορείς.
 

35007

Member
Δεν αλλάζουν, όπως στο ρολλερ, μόλις αρχίσουν και φθείρονται, το πετάς. Το συγκεκριμένο είναι πολύ καλό και με αρκετά λιγότερο πόνο από αντίστοιχο ρολλερ. Ο τρόπος που δοκιμάζω εγώ βέβαια, είναι αρκετά επίπονος, αλλά για νορμάλ χρήση, είναι ιδανικό.

GOMI αυτο το ντερμαπεν που αναφερετε ποσες φορες μπορει να χρησιμοποιηθει (20, 30 ας πουμε)? - μετα απο ποσες χρησεις ξεκινανε να φθειρονται οι βελονες αν υποθεσουμε οτι εφαρμοζεται στη μιση εκταση της κεφαλης περιπου σε καθε τραυματισμο?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Mετά από 7-8 χρήσεις, αρχίζει και πονάει περισσότερο, οπότε από κει και πέρα είναι στην κρίση του καθενός αν το αλλάξει ή θα συνεχίσει...
 

vag25

Well-Known Member
τοπικά, αλλά έχει και αυτό (όπως όλα) και τα αντίστοιχα αρνητικά του...Θέλω να ανοίξω ένα νέο θέμα που αφορά γενικότερα το δέρμα, αλλά δεν βρίσκω χρόνο..
Παντως εχει πολυ ενδιαφερον, οταν το ανοιξεις να το συζητησουμε παιζει να ειμαι ο πρωτος που σκεφτομαι να το δοκιμασω γιατι ετσι και αλλιως το χρειαζομαι.:)
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Παντως εχει πολυ ενδιαφερον, οταν το ανοιξεις να το συζητησουμε παιζει να ειμαι ο πρωτος που σκεφτομαι να το δοκιμασω γιατι ετσι και αλλιως το χρειαζομαι.:)

H όλη έρευνα γύρω από το φυλλικό οξύ, είναι η προσωποποίηση της διαδικτυακής σαβούρας και παραπληροφόρησης...Δεν είναι εύκολο να βρεις ποια είναι η ιδανική μορφή που πρέπει να χρησιμοποιηθεί τοπικά (η οποία θα πρέπει να είναι λιπόφιλη και όχι υδρόφιλη όπως σε όλες τις κρέμες που είδα) αν και λίγο πολύ ούτε σε οραλ είναι εύκολο να καταλήξεις αν και στο τελευταίο νομίζω πως είναι το quatrefolic.

Για τοπικά ΙΣΩΣ ιδανικότερο είναι το folinic acid όμως και εδώ υπάρχουν πολλά ερωτηματικά...Αν έχεις χρόνο κάνε και εσύ μια έρευνα γιατί πάντα κοιτάω στα κλεφτά όποτε μπορώ.
Η σωστή μορφή και η ιδανική αναλογία μπορεί να επιδιορθώσει αρκετά πράγματα στο DNa σε 6 με 8 μήνες, αλλά το κατά πόσο θα βοηθήσει στο μαλλί δεν το γνωρίζω. Αν ενεργοποιεί όμως όπως αναφέρουν το Notch 1 signaling (γιατί με τις έρευνες έχω απογοητευτεί αρκετά) θα είναι πολύ αξιόλογο τοπικό...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
gomi εχεις δει τιποτα απο το συγκεκριμενο κολοστρουμ ,γενικα δε μιλαω μονο για το μαλλι .

Ναι, ήμουν πολύ ευχαριστημένος σε σχέση με άλλα, βοηθάει στην ανάρρωση μετά το γυμναστήριο και μου ανέβασε τον igf1 μετά από 2-2,5 μήνες που είχα κάνει εξέταση. Φυσικά οχι στην αναγραφόμενη ποσότητα, αλλά 8-10γρ
 

le2der

Active Member
https://www.hairlosstalk.com/intera...sis-discovered-hair-re-growth-formula.100854/

http://www.truthquest2.com/hair.htm

Καλησπέρα , όποιος θελήσει ας ρίξει μια μάτια. Δεν υπονοώ κάτι, για περαιτέρω σχολιασμό το πόσταρα σε περίπτωση που κάποιος έχει μια ιδέα παραπάνω (βλ. GOMI)
Λέει οτι είχε ψωρίαση όμως. Εκπληκτικό αν ειναι αληθινό όπως και να έχει.
Ένα κοινό που βρίσκω σε κάτι παρόμοιες θεραπείες που παρακολουθώ ειναι το δενδρολιβανο, στις οποίες επίσης ισχυρίζονται επανέκφυση.
 

le2der

Active Member
δεν μπορώ να καταλάβω τα συστατικά που χρησιμοποιησε για να κάνει την lotion
Λεβάντα, αποξυραμένει ή και φρέσκια
Δενδρολίβανο, αποξυραμένα φύλλα
πιπερόριζα(τζιντζερ) φρέσκια.
Τα εβρασε για 10 λεπτά, άφησε να κρυώσουν και πήρε το υγρό που έμεινε απο την βράση.
 

fasda

Active Member
τι λε ρε φιλε ,ο τυπος ηταν τερμα καραφλα (κανονικο αεροδρομιο:D) με το κλασσικο (καρουμπαλο) και τωρα εχει μαλλι λες πως ειναι κανενα 15 χρονο ,πολυ καλο για να ειναι αληθινο παντως
 
Μπλουζα