Wounding - dermapen, τοπικά και συμπληρώματα.

Αν είσαι με φιναστερίδη και έχεις και υποχώρηση, καλό θα ήταν να ανοίξεις ένα θέμα στην ενότητα σχετικά με εσας να γράψεις κάποια βασικά πράγματα όπως ηλικία, πόσο καιρό έχεις αραίωση, πόσο καιρό κάνεις θεραπεία κλπ...
Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχεις δίκιο, θα το ετοιμάσω και θα το φτιάξω. Όταν λέω υποχώρηση, δεν εννοώ τριχόπτωση, ισως στασιμότητα να είναι η σωστή λέξη...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gianniskritikos2

Active Member
εσυ γκομι πιστευεις ότι ένα ατομο το οποιο πχ αραιωνει 3 μηνες και δεν εχει εμφανή αραιωση με σκετο ρταυματισμο μπορει να το σωσει?μιας και οι θυλακες ακομα είναι τριχες και ουτε καν χνουδια
 

tasos33

Well-Known Member
Gomi νοιωθω την αναγκη να σου πω ενα μεγαλο μπράβο και πολλά συγχαρητήρια γιαυτό που εχεις πετύχει και το αξιζεις πραγματικα γιατι βλέπω οτι έχει ταλαιπωρηθει πολύ με διάφορα θέματα, οχι μονο με το μαλλί και δε το χεις βάλει κατω , σου εύχομαι να πας ακόμα καλυτερα όσο περισσότερο γινεται και να γίνεις μαλλουρα σαν τον πουγιολ ..keep going αδερφέ
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
εσυ γκομι πιστευεις ότι ένα ατομο το οποιο πχ αραιωνει 3 μηνες και δεν εχει εμφανή αραιωση με σκετο ρταυματισμο μπορει να το σωσει?μιας και οι θυλακες ακομα είναι τριχες και ουτε καν χνουδια

Δεν μπορώ να σου απαντήσω με 2 γραμμές πάνω σε αυτό, γιατί εξαρτάται από πάρα πολλά πράγματα. Νομίζω πως δεν μπορεί να κάνει και πολλά γιατί έτσι όπως το έχω εγώ το θέμα του τραυματισμού στο μυαλό μου, απλά μιμείται ένα μέρος μιας φυσιολογικής διαδικασίας που κάνουν οι υγιείς θύλακες. Αν για τον καθένα από εμάς, μπορούσαμε να γνωρίζουμε το ακριβές timing στον κύκλο του κάθε θύλακα, (πράγμα αδύνατον) ίσως μπορούσαμε να καταφέρουμε πολύ περισσότερα. Στα τυφλά που βαδίζουμε όλοι (και εγώ εννοείται, άσχετα αν μου κάθεται καλά προς το παρόν) εκτός του ότι μπορεί να γίνει η κατάσταση χειρότερη, το πιο πιθανό είναι να μην συμβεί τίποτα το αξιόλογο.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Gomi νοιωθω την αναγκη να σου πω ενα μεγαλο μπράβο και πολλά συγχαρητήρια γιαυτό που εχεις πετύχει και το αξιζεις πραγματικα γιατι βλέπω οτι έχει ταλαιπωρηθει πολύ με διάφορα θέματα, οχι μονο με το μαλλί και δε το χεις βάλει κατω , σου εύχομαι να πας ακόμα καλυτερα όσο περισσότερο γινεται και να γίνεις μαλλουρα σαν τον πουγιολ ..keep going αδερφέ

Σ ευχαριστώ taso, να σαι καλά. Πιστεύω πως κάπου εδώ είναι το peak που μπορώ να φτάσω με τα όσα χρησιμοποιώ, αλλά προς το παρόν είναι αρκετό. :)
 

pithikas

Well-Known Member
Oσοι χρησιμοποιησουν vpa παντως θελει προσοχη. Ειναι δυνατο φαρμακο και με παρενεργειες που η φιναστεριδη ισως να ειναι πιο αθωα. Πριν δοκιμασει ο οποιοσδηποτε καλο ειναι να διαβασει για τις πιθανες παρενεργειες. Εγω το χω σταματησει προσωρινα γιατι μου κανε κατι θεματακια...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Oσοι χρησιμοποιησουν vpa παντως θελει προσοχη. Ειναι δυνατο φαρμακο και με παρενεργειες που η φιναστεριδη ισως να ειναι πιο αθωα. Πριν δοκιμασει ο οποιοσδηποτε καλο ειναι να διαβασει για τις πιθανες παρενεργειες. Εγω το χω σταματησει προσωρινα γιατι μου κανε κατι θεματακια...

Θεματάκια εννοείς σε επίπεδο παρενεργειών ή στο μαλλί αποκλειστικά?
 

dk1984

Member
Oσοι χρησιμοποιησουν vpa παντως θελει προσοχη. Ειναι δυνατο φαρμακο και με παρενεργειες που η φιναστεριδη ισως να ειναι πιο αθωα. Πριν δοκιμασει ο οποιοσδηποτε καλο ειναι να διαβασει για τις πιθανες παρενεργειες. Εγω το χω σταματησει προσωρινα γιατι μου κανε κατι θεματακια...

στομαχι ή τρανσαμινασεις?
 

pithikas

Well-Known Member
Πονο στο στομαχι και συχνοουρια. Θα κανω φιλε και εξετασεις για τρανσαμινασες γιατι ανησυχησα. GOMI στο μαλλι ειχα σεντινγκ αλλα παραλληλα και επανεκφυση στους κροταφους.
 

xk

Active Member
- Oral castor oil now foods (αύξηση ενδογενούς pge2. Επίσης αυξάνει ελαφρά και την τριχοφυΐα στο σώμα και στα γένια)
Χρήση: 3 κάψουλες καθημερινά πρωί μεσημέρι βράδυ

Την τριχοφυια σε σωμα/γενια την είδες στην πράξη ή είναι θεωρητικό?Αν ισχυει τότε είναι must στην θεραπεια γιατί λογικά θα δίνει και λιγη επανεκφυση στο μαλλι,δε θα είνα ικατι που θα πρεπει να αφησεις στην ακρη(ισως να την μειωσεις,3 καψουλες τη μερα μου φαινονται πολλες)

Στην πράξη, κυρίως στην περιοχή του θώρακα...στα γένια όχι πολλά πράγματα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

hairDerp

Καραφλοκόρακας
Το κακο με το 25λεπτο roller ειναι οτι η κοκκινάδα κραταει κανα 3-4ημερο στο κεφαλι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Sandy

Active Member
Συγνώμη που παρεμβαίνω γίνεται οι υπεύθυνοι να φτιάξουν έναν πίνακα κ να ψηφίζουμε για το ρολλερ για το αν βοήθησε η όχι! Να δούμε ολοκληρωμένα κ με στατιστικά στοιχεία σε πόσους βοήθησε με ψήφο!
 

Komis

Active Member
Συγνώμη που παρεμβαίνω γίνεται οι υπεύθυνοι να φτιάξουν έναν πίνακα κ να ψηφίζουμε για το ρολλερ για το αν βοήθησε η όχι! Να δούμε ολοκληρωμένα κ με στατιστικά στοιχεία σε πόσους βοήθησε με ψήφο!

Για να γινει αυτο με τη ψηφο, πρεπει να περασουνε τουλαχιστον 6 μηνες.
Εχε υπομονη,εχει δρομο ακομη η θεραπεια.
 
Μπλουζα