Wounding - dermapen, τοπικά και συμπληρώματα.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xk

Active Member
Αμα βλέπεις photo από ψηλά με τέτοια καλυψη της αραίωσης παει να πει ότι απο κοντα είσαι τούμπανος. σε σχεση με το πριν.Τι μινοξ και φίνα τα ξεπερασες όλα.

Το θεμα εινα ικαι για καλο δικο σου:D (που βαζεις τοσα πραγματα) και για εμας(που δε μπορουμε να τα χρησιμοποιησουμε όλα αυτα) να απλοποιηθει η θεραπεια και να μας σώσεις.

Εγω τελικά με τραυματισμο + betadine φτωχα αποτελεσματα δε βλέπω φως...θελει κι άλλα.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ευχαριστώ παιδιά...το παλεύω να μειώσω τα περιττά (κατά τη γνώμη μου πάντα)
 
Gomi στο serioxyl λες θέλει 7% περίπου depakine...και μετά λες προσθέτεις 30 ml στα 90 ml του Serioxyl (δηλαδή 25%).
Έχει γίνει κάποιο λάθος;o_O
 

papagalas

New Member
αν και σε όλες τις θεραπειες θέλει κάνα τρίμηνο για να αποδώσει, στου γκόμι το εντυπωσιακό είναι ότι σε 2 εβδομάδες μέσα είναι μέρα με την νύχτα , τρελή ανάπτυξη λέμε, άμα συνεχίσει έτσι πας καρφί για nw1.

ίσος ποιο σημαντικό θα ήταν να μας πεις αν θυμάσαι, τι έβαλες το τελευταίο δίμηνο-τριμηνο στην θεραπεία σου,και μάλλον αυτό η αυτά είναι που έκανε την μεγάλη διαφορα
 

Sandy

Active Member
@GOMI συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα συνέχισε δίνεις σε όλους κουράγιο !
Μακάρι και τ αλλά μελοι να έχουν τέτοια αποτελέσματα το εύχομαι σε όλους!
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Gomi στο serioxyl λες θέλει 7% περίπου depakine...και μετά λες προσθέτεις 30 ml στα 90 ml του Serioxyl (δηλαδή 25%).
Έχει γίνει κάποιο λάθος;o_O

Είναι 200mg/ml, δηλαδή στα 30ml, είναι 6ml vpa...κοντά στο 6% πρέπει να βγαίνει περίπου
 

paretto

Active Member
@GOMI η γλυκινη ποσο απαραιτητη ειναι. μπορω να παρω περιπου μισο κιλο με 12 ευρω, αξιζει?

Επισης η ποσοτητα (10γρ) πρεπει να ειναι τοσο μεγαλη;
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@GOMI η γλυκινη ποσο απαραιτητη ειναι. μπορω να παρω περιπου μισο κιλο με 12 ευρω, αξιζει?

Επισης η ποσοτητα (10γρ) πρεπει να ειναι τοσο μεγαλη;

Ανάλογα το κατά πόσο ισχύουν τα όσα αναφέρουν οι έρευνες που έχω βάλει στο αρχικό ποστ. Σύμφωνα με αυτές έχει πολύ θετική δράση σε επίπεδο ινοβλαστών, από τους οποίους εξαρτάται η ποιότητα ανάπλασης του κολλαγόνου.
Ναι, η δόση είναι σχετικά μεγάλη και μπορεί να προκαλέσει ανισορροπία στη συνολική λήψη των αμινοξέων. Αν δεν παίρνεις άλλα αμινοξέα (εγώ πάντα παίρνω λόγω του γυμναστηρίου) πας σε μικρότερη δόση 4-5γρ.
 

dk1984

Member
Gomi μπορεις σε παρακαλω να βαλεις ενα λινκ απ το site που παιρνεις το ΑΑPE βρηκα κανα δυο αλλα δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστα εκτος το οτι σε μερικα οι τιμες ειναι αρκετα υψηλες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Gomi μπορεις σε παρακαλω να βαλεις ενα λινκ απ το site που παιρνεις το ΑΑPE βρηκα κανα δυο αλλα δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστα εκτος το οτι σε μερικα οι τιμες ειναι αρκετα υψηλες

Από το ebay τα παίρνω και μάλιστα μέσω δημοπρασιών
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=Cellular+Rejuvenation+Serum+7Days&_sop=15

Τις παρακολουθώ και συνήθως τα παίρνω κοντά στα 8 ευρώ την 7άδα

Ingredients:

Adipose Derived Adult Stem Cell Conditioned Media, Purified Water, Glycerin, Saccharomyces Lysate Extract, Hydroxyethylcellulose, Gluconolactone (and) Sodium Benzoate, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, DL-Panthenol, Sodium PCA, Allantoin, Superoxide Dismutase, Sodium Hydroxide.
 

35007

Member
GOMI εγω δεν χρησιμοποιω αυτη την περιοδο ρολλερ. Εχει νοημα πιστευεις να δοκιμασω αλοη με ξαλαταν στους κροταφους; Αν ναι μια εφαρμογη την μερα ή ανα δευτερη;
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
GOMI εγω δεν χρησιμοποιω αυτη την περιοδο ρολλερ. Εχει νοημα πιστευεις να δοκιμασω αλοη με ξαλαταν στους κροταφους; Αν ναι μια εφαρμογη την μερα ή ανα δευτερη;

Δεν θα στο πρότεινα, γιατί η περιεκτικότητα του xalatan είναι πολύ μικρή για να δουλέψει από μόνο του και πόσο μάλλον σε ένα δύσκολο σημείο όπως είναι οι κρόταφοι.
 

35007

Member
Η Γλυκινη υπαρχει και σε υγρη μορφη - διαλυμα. Την χρησιμοποιουν οι ουρολογοι στα χειρουργεια τους (κυστεοσκοπησεις - αφαιρεση θηλωματων βλεννογονου ουροδοχου κυστης) . Μπορει με καποιο τροπο να βοηθησει σε αυτη τη μορφη;
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η Γλυκινη υπαρχει και σε υγρη μορφη - διαλυμα. Την χρησιμοποιουν οι ουρολογοι στα χειρουργεια τους (κυστεοσκοπησεις - αφαιρεση θηλωματων βλεννογονου ουροδοχου κυστης) . Μπορει με καποιο τροπο να βοηθησει σε αυτη τη μορφη;

Δεν το έχω κοιτάξει κατ αυτόν τον τρόπο, αλλά ξέρω γενικότερα πως η γλυκίνη σε τοπική μορφή πρέπει να συνδυάζεται με λυσίνη ,μεθειονίνη, και προλίνη σε ότι αφορά το κολλαγόνο του δέρματος. Οπότε εκτός του ότι είναι μπέρδεμα, είναι δύσκολο να γνωρίζεις και περιεκτικότητες.
 
Gomi μεταξύ των δύο ποιο θεωρείς πιο σημαντικό να ξεκινήσω για πάχυνση της τρίχας,

Stemoxydine+VPA ή
black cumin seed oil-extra strong ;

Νομίζω βλέπω ψιλο-υποχώρηση ρε γμτ...(Roller, φινα, Jojoba-Μέντα, ω3)
Πρέπει να προσθέσω άμεσα κατι ακόμα.
Επίσης, νομίζω πως το άγχος και το στρες μπορεί να με γυρίσει 10 μέρες πίσω στη θεραπεία, το βρίσκεις λογικό;;
 

gianniskritikos2

Active Member
Καταρχήν συξχαριτιτηρια γκομι μπραβο! απιστευτο αποτέλεσμα. Να αναφερω κατι που παρατηρω από χρηστες ρολλερ και δερμα πεν είναι ότι οσοι εχουν διαχυτη αραιωση που δεν εχει γινει γυαλλι το κεφαλι ακομα και μονα τους φενεται να δουλευουν όπως 2young που λεμε αντίθετος οσοι δοκιμαζουν σε περιοχη με νεκρους θυλακες δεν παει παραπανω από χνουδια... και με κανει να πιστευω πως ισως είναι μια θεραπεια λυσης της καραφλας για οσους εχουν ακομα λεπτες τριχες στο κεφαλι ακομα ζωντανες και με τον τραυματισμο γινονται παλι δυνατες το παράδειγμα νομιζω φενεται στο ότι ακομα και εσυ γκομι χωρις όλα αυτά που βαζεις τωρα μονο με ρολλες όπως ειπεσ σε 3 μηνες ειδες αποτέλεσμα στο μαλλι αντίθετος ακομα και τωρα με τοσο μποοστ οι κρόταφοι δεν κατεβαινουν μου φενεται ότι αυτό λεει πολλα με την ενοια ότι μετετρεψες πολύ λεπτες τριχες εως χοντρα χνουδια σε μαλλια και οι νεκρες περιοχες δεν ειχαν καποιο αποτέλεσμα επησεις οσοι δοκιμαζουν ρολλερ σε κροτάφους ακομα και μετα από ένα χρονο βελποντας καπα κοντα 1 χρονο παει να κλισει οι κρόταφοι μηνανε στασιμοι σε μικρα διάσπαρτα τριχακια και λιγο μποοστ σε χνουδια στο οποιο πιθανον τα τριχακια να ειχαν ακομα καποια δυναμη δεν ξερω πολλα για τον τραυματισμο ουτε εχω διαβασει πολλα λεω αυτό που παρατηρω σε ατομα που χρισιμοποιουν τραυματισμο κοντα στα 1.5
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Gomi μεταξύ των δύο ποιο θεωρείς πιο σημαντικό να ξεκινήσω για πάχυνση της τρίχας,

Stemoxydine+VPA ή
black cumin seed oil-extra strong ;

Νομίζω βλέπω ψιλο-υποχώρηση ρε γμτ...(Roller, φινα, Jojoba-Μέντα, ω3)
Πρέπει να προσθέσω άμεσα κατι ακόμα.
Επίσης, νομίζω πως το άγχος και το στρες μπορεί να με γυρίσει 10 μέρες πίσω στη θεραπεία, το βρίσκεις λογικό;;

Αν είσαι με φιναστερίδη και έχεις και υποχώρηση, καλό θα ήταν να ανοίξεις ένα θέμα στην ενότητα σχετικά με εσας να γράψεις κάποια βασικά πράγματα όπως ηλικία, πόσο καιρό έχεις αραίωση, πόσο καιρό κάνεις θεραπεία κλπ...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καταρχήν συξχαριτιτηρια γκομι μπραβο! απιστευτο αποτέλεσμα. Να αναφερω κατι που παρατηρω από χρηστες ρολλερ και δερμα πεν είναι ότι οσοι εχουν διαχυτη αραιωση που δεν εχει γινει γυαλλι το κεφαλι ακομα και μονα τους φενεται να δουλευουν όπως 2young που λεμε αντίθετος οσοι δοκιμαζουν σε περιοχη με νεκρους θυλακες δεν παει παραπανω από χνουδια... και με κανει να πιστευω πως ισως είναι μια θεραπεια λυσης της καραφλας για οσους εχουν ακομα λεπτες τριχες στο κεφαλι ακομα ζωντανες και με τον τραυματισμο γινονται παλι δυνατες το παράδειγμα νομιζω φενεται στο ότι ακομα και εσυ γκομι χωρις όλα αυτά που βαζεις τωρα μονο με ρολλες όπως ειπεσ σε 3 μηνες ειδες αποτέλεσμα στο μαλλι αντίθετος ακομα και τωρα με τοσο μποοστ οι κρόταφοι δεν κατεβαινουν μου φενεται ότι αυτό λεει πολλα με την ενοια ότι μετετρεψες πολύ λεπτες τριχες εως χοντρα χνουδια σε μαλλια και οι νεκρες περιοχες δεν ειχαν καποιο αποτέλεσμα επησεις οσοι δοκιμαζουν ρολλερ σε κροτάφους ακομα και μετα από ένα χρονο βελποντας καπα κοντα 1 χρονο παει να κλισει οι κρόταφοι μηνανε στασιμοι σε μικρα διάσπαρτα τριχακια και λιγο μποοστ σε χνουδια στο οποιο πιθανον τα τριχακια να ειχαν ακομα καποια δυναμη δεν ξερω πολλα για τον τραυματισμο ουτε εχω διαβασει πολλα λεω αυτό που παρατηρω σε ατομα που χρισιμοποιουν τραυματισμο κοντα στα 1.5

gianni, οι παρατηρήσεις σου είναι σωστές και το έχω αναφέρει στις πιο πίσω σελίδες πως δεν θεωρώ πως πρόκειται για νέους θύλακες από τον τραυματισμό. Υπάρχει ένας τρόπος που έχει ενδιαφέρον αν μπορούσε να δοκιμαστεί, αλλά έχει ρίσκο για σοβαρές παρενέργειες.
 
Μπλουζα